Груевски на средба со ЕУ амбасадорите

Груевски на средба со ЕУ-амбасадорите

Точка | пред 7 минути

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, и членови ма ИК на ВМРО-ДПМНЕ денес остварија средба со амбасадорите на земјите членки на Европската Унија и на НАТО, како и со претставници на ОБСЕ и на ОДИХР....

Средба Заев Мускат Ќе се интензивира соработката со Малта во повеќе области

Средба Заев-Мускат: Ќе се интензивира соработката со Малта во повеќе области

Точка | пред 7 минути

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи, Никола Димитров, се сретна со Џозеф Мускат, премиерот на Република Малта. Премиерот на Малта,...

 Електромобилност ја подига свеста за значењето на електричните возила

„Електромобилност“ ја подига свеста за значењето на електричните возила

Точка | пред 7 минути

Организацијата за електрични возила „Електромобилност Македонија“ по четврти пат го спроведе едукативниот час под наслов „Електричен полигон 4“. Ваквата активност беше спроведена во рамки на глобалниот...

Утре без струја повеќе делови на Скопје

Утре без струја повеќе делови на Скопје

Точка | пред 7 минути

Без електрична енергија утре од 08:55 до 11:00 часот ќе бидат корисниците од населените места Летевци, Брезница, Катланово, Градманци, Ржаничино и Катлановска Бања, во општина Петровец. Како што соопшти...

Ждрепката ги кажа бројчината на кандидатите во изборната трка

Ждрепката ги кажа бројчината на кандидатите во изборната трка

ОхридНет | пред 11 минути

Со ждрепка се утврди редоследот на партиите и незевисните учесници на гласачките ливчиња за локалните избори на 15 октомври.

ВМРО ДПМНЕ Заев ги злоупотребува затворениците во предизборни цели

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ги злоупотребува затворениците во предизборни цели

Точка | пред 12 минути

Заев со амнестија ги лаже затворениците и ги злоупотребува во предизборни цели. Мавтањето со предлог-закон за амнестија кон прекршителите на законот, сторители на кривични дела не е ништо друго, туку изборна...

Продолжува вардаровата победничка низа во СЕХА

Продолжува вардаровата победничка низа во СЕХА

Арена | пред 12 минути

МУКОСКИ СДСМ со законот за јазиците прави јазична федерализација на државата

МУКОСКИ: СДСМ со законот за јазиците прави јазична федерализација на државата

Infomax | пред 12 минути

Сакам да ги прашам моите колеги од СДСМ дали воопшто размислиле каков закон воопшто панираат да носат? Ако ВМРО-ДПМНЕ и јас се ставам тука бидејќи и во 2008 и 2012 бев пратеник на два пати се донесе закон...

Четворица прилепчани се тешко повредени во сообраќајката пред Кавадарци

Четворица прилепчани се тешко повредени во сообраќајката пред Кавадарци

Република | пред 17 минути

Четири лица од прилепско се повредени во сообраќајката која вечерва се случи на патот Градско-Прилеп кај кавадаречкото село Фариш. Како што соопшти Лиза Бендевска од МВР во сообраќајката учествувале три...

Најдобрите изреки на големиот Мухамед Али

Најдобрите изреки на големиот Мухамед Али

Арена | пред 17 минути

Анѓушев го претстави Планот за економски раст пред меѓународната заедница

Анѓушев го претстави Планот за економски раст пред меѓународната заедница

Точка | пред 22 минути

Заменик-претседателот на Владата на Република Македонија задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, на јавна трибина во Владата го презентираше Планот за економски раст, односно сетот економски мерки...

Дијаспората ќе се вклучи во економскиот напредок на Македонија

Дијаспората ќе се вклучи во економскиот напредок на Македонија

Точка | пред 22 минути

Претседателот на Владата, Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи, Никола Димитров, и министерот задолжен за дијаспора, Едмонд Адеми, во Њујорк имаше одделни средби со претседателот...

АЛАРМАНТНО ПИСМО НА ДОКТОР ОД ГЕРМАНИЈА  Помош Мигрантите не се луѓе туку животни шират сида и сифилис нѐ тепаат а ние мора да молчиме

АЛАРМАНТНО ПИСМО НА ДОКТОР ОД ГЕРМАНИЈА | “Помош. Мигрантите не се луѓе туку животни, шират сида и сифилис, нѐ тепаат, а ние мора да молчиме!“

Кукурику | пред 27 минути

Чешки лекар со отворено писмо проговорила за страшните искуства од клиниката во Минхен, која прима мигранти од целиот свет. “Полицијата ги чува клиниките, болниците и амбулантите, бидејќи тие луѓе се непредвидливи”,...

Нејмар со огромно барање до управата на ПСЖ Тој повеќе не сака да игра со Кавани па реши дека тој треба да биде

Нејмар со огромно барање до управата на ПСЖ: Тој повеќе не сака да игра со Кавани, па реши дека тој треба да биде…

Арена | пред 27 минути

ВМРО ДПМНЕ СДСМ со црна кампања сака да го оцрни кандидатот за градоначалник на Кавадарци

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ со црна кампања сака да го оцрни кандидатот за градоначалник на Кавадарци

Нетпрес | пред 37 минути

Четворица повредени во сообраќајка на патот Градско Прилеп

Четворица повредени во сообраќајка на патот Градско-Прилеп

Макфакс | пред 42 минути

Четири лица од прилепско се повредени во сообраќајката која вечерва се случи на патот Градско-Прилеп кај селото Фариш. Како што соопшти Лиза Бендевска од МВР во сообраќајката учествувале три возила. Од...

Шпанските медиуми ги открија двете трансфер барања кои ги доставил Меси до управата на Барса

Шпанските медиуми ги открија двете трансфер барања кои ги доставил Меси до управата на Барса

Точка | пред 42 минути

Лионел Меси во најбрз можен рок се очекува да стави потпис на толку очекуваниот нов договор со Барселона кој веќе се одолговлекува повеќе од една година, а тоа го навести и претседателот Хосеп Марија Бартомеу...

Ја силувал близначката на својата девојка Неговото образложение го растури семејството

Ја силувал близначката на својата девојка: Неговото образложение го растури семејството

Exclusive | пред 52 минути

Момче ја силувало сестрата близначка на својата девојка, а потоа во полиција рекло дека тоа е случај на погрешен идентитет, се слушна во судот. Напаѓачот (24) сега е затворен откако е пријавен случајот....

Манчевски и Царовска Минималната плата ќе им биде покачена на 130 илјади работници

Манчевски и Царовска: Минималната плата ќе им биде покачена на 130 илјади работници

Точка | пред 55 минути

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, објавувајќи го усвоениот Закон за минимална плата, на денешната прес-конференција рече дека од следниот месец минималната палта во Македонија ќе...

ОДБЕЛЕЖАНИ ЕВРОПСКИТЕ ДЕНОВИ НА КУЛТУРНОТО НАСЛЕДСТВО

ОДБЕЛЕЖАНИ ЕВРОПСКИТЕ ДЕНОВИ НА КУЛТУРНОТО НАСЛЕДСТВО

Комарец | пред 58 минути

Во рамките на манифестацијата „Европски денови на културното наследство“ денес во ЈОУ Библиотека во Кочани се одржа предавање на тема „Водата извор на животот“. Предавачот Илинка Атанасова – Историчар...

Колегите му се придружија на Вукашин Обрадовиќ ги формулираат барањата

Колегите му се придружија на Вукашин Обрадовиќ, ги формулираат барањата

Нова ТВ | пред еден час

Вратата на редакцијата е заклучена. После 23 години, првпат не се подготвува нов број на весникот „Врањски“, а главниот уредник Вукашин Обрадовиќ започна штрајк со глад. Поддршка за Вукашин Обрадовиќ Долгогодишниот...

Симпатична исповед на еден од најдобрите фудбалери Секогаш кога ќе постигнам гол мојата мајка ми дава

Симпатична исповед на еден од најдобрите фудбалери: Секогаш кога ќе постигнам гол, мојата мајка ми дава…

Арена | пред еден час

19 09 2017 21 14  Видео Охриѓанецот Јован Куциноски го режираше најновиот спот за бендот Ај Кју

19.09.2017 21:14 - Видео: Охриѓанецот Јован Куциноски го режираше најновиот спот за бендот „Ај Кју“

Охрид News | пред еден час

Бендот „Ај Кју“ го претстави видео записот за песната „Колку добро те знам“, кој го режираше и едитираше охиѓанецот Јован Куциноски. Видеото го сними „Горила филмс“. Автор на музиката и текстот на...

Дознала дека ја изневерува па му испратила порака која ќе ја памети

Дознала дека ја изневерува па му испратила порака која ќе ја памети

Exclusive | пред еден час

Сопруга дознала дека сопругот ја изневерува па му оставила порака која се памети. Пораката гласела вака: - Пред да се вратиш од бизнис патување, сакав да те известам дека имав мала незгода додека се обидував...

Зидан Освоив се што може да се освои но едно нешто е најтешко во светот

Зидан: Освоив се што може да се освои, но едно нешто е најтешко во светот!

Точка | пред еден час

Зинедин Зидан на денешната прес-конференција доста опширно го најави утрешниот меч во кој Реал Мадрид ќе ги одмери силите со Бетис на домашен терен, обраќање при кое успеа да направи една паралела на сето...

19 09 2017 20 55  Диџеј Јане во петок настапува во Куба Либре

19.09.2017 20:55 - Диџеј Јане во петок настапува во „Куба Либре“

Охрид News | пред еден час

Во петок 22-ри септември во „Куба Либре“ настапува познатиот охридски диџеј Јане (comercial night). Забавата започнува во 22 часот. Диџеј Јане во петок настапува во „Куба Либре“ OhridNews

Честитаме по три ќерки имате син А сигурни сте дека е машко  Видео

Честитаме, по три ќерки имате син! А сигурни сте дека е машко? – Видео

Скопје24 | пред еден час

Ова е реакцијата на татко на три девојчиња во моментот кога за четвртото бебе дознава дека е машко. Ако е точно тоа што го вели таткото, планирале и посакувале четири ќерки стравувајќи дека девојчињата...

Јорико Јасукава Што научив по 35 години работа за ОН

Јорико Јасукава: Што научив по 35 години работа за ОН

+Инфо | пред 2 часа

Во текот на моите 35 години работа за Обединетите нации, неодамна како регионален директор на Фондот за население на ОН за Азија и Пацификот, честопати велев дека работата за Обединетите нации е работа...

Ова семејство доби подарок од ураганот  Видео

Ова семејство доби подарок од ураганот – Видео

Скопје24 | пред 2 часа

Ураганите Ирма и Харви, зад себе оставија вистински пустош, но како и секогаш, во секоја трагедија има и по некоја добра приказна која ќе ве натера за момент да заборавите на лошите работи. Ова семејство...

Многу лесен начин за да ги исчистите маснотиите од шпоретот за само 2 минути

Многу лесен начин за да ги исчистите маснотиите од шпоретот за само 2 минути!

Турлитава | пред 2 часа

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност