Таблета за генијалност подготвена од Универзитетот Харвард

„Таблета за генијалност“ подготвена од Универзитетот Харвард

Exclusive | ново

Научници од Универзитетот Харвард сметаат дека „скицата на големиот мозок” направена со помош на скенери, ги потврдува заедничките точки на генијалците и на многу успешните луѓе, пишува интернет страницата...

НАТО НЕ Е ДОСТОЕН ЗА ПРОМЕНА НА ИМЕТО НА ДРЖАВАТА

НАТО НЕ Е ДОСТОЕН ЗА ПРОМЕНА НА ИМЕТО НА ДРЖАВАТА

Македонска Нација | пред еден час

СВЕТСКИ МАКЕДОНСКИ КОНГРЕС СТОЛТЕНБЕРГ ГО НАВРЕДИ МАКЕДОНСКИОТ НАРОД, НАТО НЕ Е ДОСТОЕН ЗА ПРОМЕНА НА ИМЕТО НА ДРЖАВАТА И ИДЕНТИТЕТОТ НА НАЦИЈАТА! 18 јануари 2018 година, Скопје, Македонија - Светскиот...

За сите кои имаат дилема дали на Водици петок се пости

За сите кои имаат дилема дали на Водици-петок се пости!

Религија | пред 4 часа

Богојавление или меѓу народот попознат како празникот Водици, годинава се паѓа в петок. Голем број граѓани деновиве имаа дилема дали тоа што празникот е во петок значи дека треба да се пости. Одговор на...

Соработка на ИВЗ и Глобалниот совет за мир во борбата против верскиот радикализам

Соработка на ИВЗ и Глобалниот совет за мир во борбата против верскиот радикализам

Религија | пред 4 часа

Делегација предводена од поранешниот претседател на Обединетите Арапски Емирати член на парламентоти претседател на Глобалниот совет за мир и толеранција, HE(ХЕ). Ахмед Алџарвар, била во посети Исламската...

19 01 2018 01 56  Пренос во живо од Водици 2018 во Охрид

19.01.2018 01:56 - Пренос во живо од Водици 2018 во Охрид!

Охрид News | пред 4 часа

Чествувањата по повод големиот христијански празник Богојавление - Водици, ќе започнат утрово со златоустова литургија во црквата „Успение на Пресвета Богородица“- Каменско со почеток во 08:00 часот. Света...

Црвена звезда не успеа во намерата против Макаби ТА

Црвена звезда не успеа во намерата против Макаби ТА

Вечер Прес | пред 5 часа

Кошаркарите на Црвена звезда го претрпе и третиот пораз во низа, откако загуби од тимот на Макаби со 89:75, на гостувањето во Тел Авив во рамките од 19. коло во Евролигата. Отсуството на повредениот Перо...

19 01 2018 01 39  Охрид го запиша Жан Патрик Конрад во својата епохална меморија

19.01.2018 01:39 - Охрид го запиша Жан Патрик Конрад во својата епохална меморија

Охрид News | пред 5 часа

Во Куќата на Уранија- Научно одделение на МАНУ, вечерва градоначалникот Јован Стојаноски, на Жан Патрик Конрад од Велика Британија му ја врачи годинешната Светска награда за хуманизам. Одлуката за доделување на...

 18  Овие девојки денес не носеа градник

(18+) Овие девојки денес не носеа градник

Скопје24 | пред 5 часа

Цел ден! 🙂

 18  Најжешките фотографии од спалната

(18+) Најжешките фотографии од спалната

Скопје24 | пред 5 часа

Навистина е штета да спијат сами… 🙂

Девојче пронајде дрвена врата во шума Она што се наоѓаше внатре е неверојатно

Девојче пронајде дрвена врата во шума: Она што се наоѓаше внатре е неверојатно

News 24 | пред 5 часа

За Андреас Алси од Шведска не постои ништо подобро од тоа да се вратиме кон корените. Тој е сопственик на популарната атракција “Коларбин”. Неговата цел е да ги врати луѓето во минатото, без интернет и...

19 01 2018 01 24  Отворена изложбата на фотографии од Охрид

19.01.2018 01:24 - Отворена изложбата на фотографии од Охрид

Охрид News | пред 5 часа

Во рамките на проектот „Од 20-ти до 20-ти СИТЕ ВО ОХРИД“ денеска беше отворена изложбата на фотографии од Охрид во голем формат. Станува збор за дела на 12 вљубеници во градот под Самуиловата тврдина, кои со својот...

НЕГО ДОЖИВОТНО ЌЕ МУ БИДЕ ЗАБРАНЕТО ДА ПРИСУСТВУВА НА ТЕНИСКИ МЕЧ Луд навивач го уништи натпреварот меѓу Троицки и Кириос

НЕГО ДОЖИВОТНО ЌЕ МУ БИДЕ ЗАБРАНЕТО ДА ПРИСУСТВУВА НА ТЕНИСКИ МЕЧ: Луд навивач го уништи натпреварот меѓу Троицки и Кириос

News 24 | пред 5 часа

Мечот меѓу Виктор Троицки и Ник Кириос беше засенет од скандалот кој се случи на трибините. Виктор Троицки изгуби од Австралјанецот Ник Кирос со 5:7, 4:6, 6:7 во мечот од 2. коло на Гренд Слемот во Мелбурн...

19 01 2018 01 15  Богојавленската песна која треба да ја знае секој што скока по крстот

19.01.2018 01:15 - Богојавленската песна која треба да ја знае секој што скока по крстот

Охрид News | пред 5 часа

Православните христијани на 19-ти јануари го одбележуваат големиот верски празник Богојавление - Водици. Оваа традицијата особено се почитува во Охрид, каде со децении во поранешниот систем, охриѓани скришум в зори го...

ОВА Е НАЈПОПУЛАРНОТО ВИДЕО НА ИНТЕРНЕТ А ЕВЕ ШТО СЕ КРИЕ ПОЗАДИ НЕГО Никој не знаеше за што се работи

ОВА Е НАЈПОПУЛАРНОТО ВИДЕО НА ИНТЕРНЕТ, А ЕВЕ ШТО СЕ КРИЕ ПОЗАДИ НЕГО: Никој не знаеше за што се работи !

News 24 | пред 5 часа

Ова е едно од најпопуларните видео снимки кои се појавиле на интернет. Доколку користите интернет, дури и само за основни работи, голема е веројатноста барем еднаш да сте го виделе нервозниот вработен...

СКАНДАЛ Осквернавен со кукасти крстови споменикот КРАЛ МАРКО претходно и Александар Македонски

СКАНДАЛ: Осквернавен со кукасти крстови споменикот КРАЛ МАРКО, претходно и Александар Македонски

Маркукуле | пред 5 часа

Само две работи на светот се бесконечни, вселената и прилепската глупост, или како и да беше, но второво е сигурно. Синоќа во центарот на Прилеп осквернавен со кукасти крстови е споменикот на Крал Марко....

Како навива Прилеп кога Македонија игра полуфинале

Како навива Прилеп кога Македонија игра полуфинале

Маркукуле | пред 5 часа

Прилеп од секогаш важи за едно од главните навивачки упоришта кога државните репрезентации се во прашање. Кафулињата овој период како и секоја година преполни. Се навива со срце и жар за Македонија, се...

Прилепчанецот Бојан Чунде  Со силна верба станав од инвалидската количка

Прилепчанецот Бојан Чунде: “Со силна верба станав од инвалидската количка”

Маркукуле | пред 5 часа

Доказ дека чудата се случуваат во животот и дека силната верба и волја можат да ја променат состојбата во која би се нашле, е токму прилепчанецот Бојан Чунде. Бојан е роден со “Хемофилија Б” – генетски...

 ПРОФЕСИОНАЛИЗАМ ИЛИ НЕПОТИЗАМ И ВРАБОТУВАЊЕ НА ПАРТИСКИ КАДРИ ЕВЕ ШТО СЕ ВРАБОТУВА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ИЛИЈА ЈОВАНОСКИ

“ПРОФЕСИОНАЛИЗАМ ИЛИ НЕПОТИЗАМ И ВРАБОТУВАЊЕ НА ПАРТИСКИ КАДРИ, ЕВЕ ШТО СЕ ВРАБОТУВА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ИЛИЈА ЈОВАНОСКИ?!”

Маркукуле | пред 5 часа

Денеска до нашата редакција пристигна анонимен допис во кој се пишува за новите вработувања во општинската администрација на општина Прилеп, како и за сомнеж во изборот на директор во градинките. Иако...

ПРАТЕНИЦИ МИНИСТРИ ПОКОЈНИЦИ И ПЕНЗИОНЕРИ НА РАБОТНИ МЕСТА ВО ОПШТИНСКАТА АДМИНИСТРАЦИJA

ПРАТЕНИЦИ, МИНИСТРИ, ПОКОЈНИЦИ И ПЕНЗИОНЕРИ НА РАБОТНИ МЕСТА ВО ОПШТИНСКАТА АДМИНИСТРАЦИJA

Маркукуле | пред 5 часа

Општина Прилеп со нова веб страница Нема архива на настани, реализирани или во тек капитални проекти Ниту збор за претходниците, почнува ли историјата на општината со новиот градоначалник Илија Јованоски?!...

Вистинска АТРАКЦИЈА во Прилеп Урнебесната контроверзна КОМЕДИЈА која ги исполни салите во регионот ЕКСКЛУЗИВНО пред прилепчани

Вистинска АТРАКЦИЈА во Прилеп: Урнебесната контроверзна КОМЕДИЈА која ги исполни салите во регионот, ЕКСКЛУЗИВНО пред прилепчани

Маркукуле | пред 5 часа

На 31.01.2018 година со почеток од 20:00 часот, во центарот за култура “Maрко Цепенков” во Прилеп ќе се случи вистинска АТРАКЦИЈА. Претставата која ги исполни салите во регионот и до бескрај го насмеа...

Светиот Крст за Водици ќе се фрла во базентот од хотел Салида во Прилеп

Светиот Крст за “Водици” ќе се фрла во базентот од хотел “Салида” во Прилеп

Маркукуле | пред 5 часа

Годинава,Светиот Крст за “Водици” во Прилеп ќе се фрла во новиот базент од хотел “Салида”, в петок, во 12 часот. Со фрлањето на светиот крст во водите точно на пладне според црквата ќе завршат овие така...

Дневе хороскоп за петок 19 01 2018

Дневе хороскоп за петок (19.01.2018)

Exclusive | пред 6 часа

Овен Планетите навестуваат среќа, љубов, брак, принова. Блиските ве поддржуваат и настојуваат да направат се’ за да уживате. Моментно ви се туѓи проблемите кои до вчера ве нервираа. Сфаќате дека погрешно...

Хрватските медиуми објективни Што зборува селекторот Судиите ја уништија Белорусија

Хрватските медиуми објективни: Што зборува селекторот? Судиите ја уништија Белорусија!

Курир | пред 6 часа

ХОРОСКОП 19 ЈАНУАРИ ПЕТОК

ХОРОСКОП 19 ЈАНУАРИ (ПЕТОК)

Актуелно24 | пред 6 часа

Прочитајте го вашиот дневен хороскоп и дознајте што ве очекува денес… Овен (21.03-20.04) Ќе бидете емотивно нестабилни, што најповеќе ќе се одрази на вашиот приватен живот, но и доста негативно ќе делува...

Червар се огласи за спорниот момент со нелогична изјава Судиите сакаа да ме уништат

Червар се огласи за спорниот момент со нелогична изјава: Судиите сакаа да ме уништат?!

Курир | пред 7 часа

Десет женски сексуални фантазии

Десет женски сексуални фантазии

Скопје Инфо | пред 7 часа

Фантазијата е моќна сексуална алатка која предизвикува голема возбуда и страст. Многу почесто слушаме за машките фантазии и за тоа што мажите посакуваат во кревет. Женските сексуални фантазии сè уште како...

Судот и јa одзема Сопругата на Берлускони добивала огромна алиментација од која ќе ви се заврти во глава

Судот и јa одзема: Сопругата на Берлускони добивала огромна алиментација од која ќе ви се заврти во глава

За Се | пред 7 часа

Поранешната сопруга на поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони, Вероника Ларио поднесе жалба до судот. Таа се жали поради укинатата алиментација во месечен износ од 1,4 милиони евра. Вероника...

Рибари од Орегон мораа да скокаат од чамец за да се спасат од судир со глисер

Рибари од Орегон мораа да скокаат од чамец за да се спасат од судир со глисер

Актуелно24 | пред 7 часа

Тројца рибари од Орегон кои ловеле лососи едвај спасиле жива глава пред налет на глисер скокајќи од својот брод во студената вода на реката Колумбија, а неверојатниот инцидент бил снимен со го-про камера....

Дневен хороскоп за 19 Јануари петок

Дневен хороскоп за 19 Јануари (петок)

Сваштарник | пред 7 часа

Дневен хороскоп ОВЕН Важно е да не зборувате премногу за своите деловни намери. Некој може да ве карактизира на погрешен начин или да ги употреби вашите изјави во своја корист. Сочувајте ја присебноста...

Нашинец од Торонто чести двајца да навиваат за Македонија на негова сметка но има неколку услови

Нашинец од Торонто чести двајца да навиваат за Македонија на негова сметка- но има неколку услови

Курир | пред 7 часа

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност