Информациите во извештајот се за вестите преземени од GRID.MK во последните 30 дена. Податоците се преземаат од Facebook и GRID.MK нема никакво влијание врз нив. Податоците не ги рефлектираат посетите на сајтовите туку активностите на Facebook за нивните статии. Извештајот за објави од медиумите видете го тука.

(кликни врз насловот на колонaта за да подредиш)

Извор Статии Вкупно Фанови Зборуваат
Мотика 10629.5430029.543277.322 41.948
Гол 17021.3470021.34744.578 24.785
Екипа 12615.5500015.55031.129 14.904
Курир 28614.9540014.954166.210 7.854
Канал 5 18011.7740011.774189.602 10.335
Скопје Инфо 8711.6440011.644155.347 22.838
Телеграф 2119.738009.73893.605 4.046
Макфакс 1609.665009.66567.687 9.276
Сител 3078.422008.422157.540 19.731
Прес 24 2497.833007.833222.279 23.438
Фокус 457.582007.58250.353 5.286
Република 2837.339007.33997.698 3.230
Либертас 2086.842006.84269.019 6.720
Вечер 3356.546006.546119.578 11.445
МКД 1866.248006.248114.757 6.930
Спорт Клуб 1255.246005.24616.380 3.630
Црно бело 665.196005.196204.404 10.354
A1on 2394.940004.94086.924 4.496
Фемина 134.556004.556172.422 12.302
24 вести 1074.433004.433263.184 8.188
Reporter.mk 2744.306004.30632.387 945
Дерби 1333.689003.68921.494 2.784
Кукурику 403.581003.58161.815 3.532
Пулс 24 1403.504003.504206.647 4.684
Мое здравје 803.060003.06018.888 11
Start.mk 5802.900002.90052.363 3.264
Нова ТВ 722.825002.82551.011 4.324
Аберџија 32.782002.7824.762 1.102
Мои рецепти 252.645002.645150.818 6.173
Македонија Денес 852.637002.63722.123 1.262
Sky 362.568002.56882.772 10.113
За Се 962.368002.368141.128 19.878
Дневник 1402.275002.27559.303 1.262
Fashionel 132.235002.235136.936 10.033
Sportmedia 1122.081002.08126.197 3.907
Спорт365 991.957001.95710.646 272
Фактор 1421.924001.92465.563 3.887
Факултети 531.880001.880151.177 10.664
Охрид 1 191.751001.75127.649 4.039
Струмица Денес 231.740001.74045.813 6.068
Вистина 1821.729001.72953.167 5.590
Off.net.mk 311.678001.67893.700 4.607
Р.С. Европа 681.639001.63971.348 3.666
MK News 631.548001.548141.651 3.927
Охрид 24 131.447001.44710.353 3.678
Позитив 1211.324001.3247.481 1.877
ТВ Нова 3231.305001.3054.602 763
Религија 91.219001.2198.201 4.165
Идивиди 471.181001.18199.516 1.586
Иновативност 221.069001.06932.076 4.243
Кафе пауза 431.051001.051139.684 3.678
еМАГАЗИН 841.049001.04922.369 5.379
ОхридНет 161.016001.01616.137 2.921
Divian Arts 139900099075.370 5.702
Cooltura 179260092620.853 245
Бриф 309170091794.857 3.642
+Инфо 2209060090650.982 1.267
Кајгана 7686900869182.010 2.017
Маркукуле 4848008480 0
Охрид News 168050080511.377 4
Бабин лек 67750077585.302 1.728
Алсат-М 1237740077473.486 4.046
Супер спорт 1987740077482.940 2.127
Тера 317670076716.079 2.634
Убавина и здравје 407400074024.568 1.833
Exclusive 726720067230.919 1.452
Think24 3062000620142.138 8.344
Утрински 1705790057956.967 70
Таратур 735690056945.968 2.504
24 фудбал 124980049860.597 507
Нетпрес 984790047916.558 317
Мама365 614380043828.661 704
Спортски 434290042929.017 781
Делчево денес 23940039410.999 338
Радио МОФ 383750037515.247 801
Телма 48354003544.278 157
Точка 18334500345179.348 2.963
КТВ 1339003395.034 445
Ако 24330003300 0
Паника.бе 213150031546.488 743
Спектра 112950029513.926 159
Денар 722910029192.164 2.487
Денешен 932860028677.874 1.108
Слободна Македонија 226285002858.567 296
Хајд Парк 212700027080.268 62
МК Тенис 6252002528.238 825
Бебебоом 42500025014.142 261
Kumanovo News 62500025016.232 1.426
Се за спорт 14244002440 0
Орбис 81980019813.300 825
Актуелно24 841960019630.983 1.470
Локално 3571810018114.378 302
Турлитава 261610016125.552 199
Банкарство 91450014524.958 616
Економски 571420014219.218 75
Авто Плус 131360013621.192 342
Karas4Training 61340013429.962 1.229
KARIERA.mk 14125001250 0
GSM 161240012413.325 95
Кумановски муабети 191220012214.808 3.696
Високи октани 11130011340.831 2.341
Телефони 231090010924.464 139
Ирис 49200926.160 485
Мотори 587008730.823 295
Лидер 17381008114.718 37
Acibadem Sistina 1810081100.758 1.951
Вест 5374007498.505 385
DW 1867006736.074 431
Бркај работа 22620062120.601 242
За забава 1261006186.808 443
ТВМ 86100618.516 349
Мојо 760006019.403 1.867
Бизнис вести 1357005760.593 206
365 1156005685.416 335
Здравство 24 265400548.393 201
iLike 153005377.783 504
Бизнис инфо 2150005015.730 271
Lady 548004859.292 392
Pixel 137003718.810 295
Македонска Нација 835003545.720 3.054
Car Club 235003522.579 630
10 без 10 1034003423.026 287
Smartportal 834003432.474 158
Pharma News 731003126.130 736
Популарно 1725002514.681 48
Интересно 1120002059.764 1.837
Ladybook 718001840.333 89
Marketing365 31600166.852 95
Аутомедиа 71500151.809 21
Коли 11400149.195 55
Авто Портал 11100110 0
Радио МК 410001023.738 53
Дума 180085.948 252
IT.mk 5600623.472 412
Хит Портал 17500552.721 238
Брз круг 1500520.837 639
Калимеро 1300329.260 223
SkopjeID 13003113.182 1.487
МТВ 1 3610016.294 22
Matrix Academy 1100133.073 1
Пелагонија 1100162.335 151
Боза 9100163.491 66
СтрумицаНет 1100134.906 2.738

Извор Статии Вкупно Фанови Зборуваат
Мотика 987260.06700260.067277.322 41.948
Гол 1.770156.51800156.51844.578 24.785
Екипа 1.24173.1830073.18331.129 14.904
Курир 3.466464.50700464.507166.210 7.854
Канал 5 2.408164.72000164.720189.602 10.335
Скопје Инфо 986122.31300122.313155.347 22.838
Телеграф 2.592124.28300124.28393.605 4.046
Макфакс 2.08866.3880066.38867.687 9.276
Сител 4.283181.25800181.258157.540 19.731
Прес 24 4.266178.21700178.217222.279 23.438
Фокус 742176.92000176.92050.353 5.286
Република 3.784185.63200185.63297.698 3.230
Либертас 2.162162.09900162.09969.019 6.720
Вечер 4.261109.23600109.236119.578 11.445
МКД 2.36258.1590058.159114.757 6.930
Спорт Клуб 1.16022.3490022.34916.380 3.630
Црно бело 799139.15500139.155204.404 10.354
A1on 4.314147.59300147.59386.924 4.496
Фемина 18154.0950054.095172.422 12.302
24 вести 1.26562.7300062.730263.184 8.188
Reporter.mk 3.30358.0240058.02432.387 945
Дерби 1.28221.5150021.51521.494 2.784
Кукурику 41341.9730041.97361.815 3.532
Пулс 24 2.712113.15400113.154206.647 4.684
Мое здравје 45646210418.888 11
Start.mk 6.73640.0030040.00352.363 3.264
Нова ТВ 81069.3970069.39751.011 4.324
Аберџија 784.294004.2944.762 1.102
Мои рецепти 19530.6240030.624150.818 6.173
Македонија Денес 83746.7900046.79022.123 1.262
Sky 1.21124.3320024.33282.772 10.113
За Се 1.14946.6400046.640141.128 19.878
Дневник 2.02326.4080026.40859.303 1.262
Fashionel 26834.1850034.185136.936 10.033
Sportmedia 1.01915.6350015.63526.197 3.907
Спорт365 78211.1720011.17210.646 272
Фактор 1.62755.3150055.31565.563 3.887
Факултети 68647.1450047.145151.177 10.664
Охрид 1 32414.5490014.54927.649 4.039
Струмица Денес 38031.2450031.24545.813 6.068
Вистина 2.64522.9450022.94553.167 5.590
Off.net.mk 55421.5900021.59093.700 4.607
Р.С. Европа 73125.8590025.85971.348 3.666
MK News 65626.3730026.373141.651 3.927
Охрид 24 14615.7490015.74910.353 3.678
Позитив 1.1287.302007.3027.481 1.877
ТВ Нова 3.52237.9390037.9394.602 763
Религија 15923.4420023.4428.201 4.165
Идивиди 7042.983002.98399.516 1.586
Иновативност 22825.0250025.02532.076 4.243
Кафе пауза 47940.9720040.972139.684 3.678
еМАГАЗИН 9703.450003.45022.369 5.379
ОхридНет 1795.898005.89816.137 2.921
Divian Arts 1458.709008.70975.370 5.702
Cooltura 2355.407005.40720.853 245
Бриф 25133.7400033.74094.857 3.642
+Инфо 3.99454.1150054.11550.982 1.267
Кајгана 1.38723.6800023.680182.010 2.017
Маркукуле 9418.2160018.2160 0
Охрид News 30815.2800015.28011.377 4
Бабин лек 528.688008.68885.302 1.728
Алсат-М 8184.714004.71473.486 4.046
Супер спорт 2802.185002.18582.940 2.127
Тера 41212.5070012.50716.079 2.634
Убавина и здравје 4495.995005.99524.568 1.833
Exclusive 1.11728.9160028.91630.919 1.452
Think24 1.25552.2890052.289142.138 8.344
Утрински 1.9516.748006.74856.967 70
Таратур 8114.363004.36345.968 2.504
24 фудбал 493.806003.80660.597 507
Нетпрес 1.79313.8990013.89916.558 317
Мама365 7015.189005.18928.661 704
Спортски 4979.734009.73429.017 781
Делчево денес 31220012210.999 338
Радио МОФ 42412.9210012.92115.247 801
Телма 5473.760003.7604.278 157
Точка 3.04617.0940017.094179.348 2.963
КТВ 562.686002.6865.034 445
Ако 1017.218007.2180 0
Паника.бе 55117.4820017.48246.488 743
Спектра 1464.117004.11713.926 159
Денар 1.14610.9450010.94592.164 2.487
Денешен 2.36325.6460025.64677.874 1.108
Слободна Македонија 2.8869.454009.4548.567 296
Хајд Парк 9700780.268 62
МК Тенис 45944009448.238 825
Бебебоом 506290062914.142 261
Kumanovo News 1296.182006.18216.232 1.426
Се за спорт 000000 0
Орбис 622.725002.72513.300 825
Актуелно24 1.21813.3640013.36430.983 1.470
Локално 3.9859.999009.99914.378 302
Турлитава 2222.056002.05625.552 199
Банкарство 1164.585004.58524.958 616
Економски 6155.908005.90819.218 75
Авто Плус 1661.205001.20521.192 342
Karas4Training 685.208005.20829.962 1.229
KARIERA.mk 321.684001.6840 0
GSM 1472.033002.03313.325 95
Кумановски муабети 3198.363008.36314.808 3.696
Високи октани 563.306003.30640.831 2.341
Телефони 2821.332001.33224.464 139
Ирис 1481.820001.8206.160 485
Мотори 381.864001.86430.823 295
Лидер 2.2965.143005.14314.718 37
Acibadem Sistina 1158100581100.758 1.951
Вест 9631.107001.10798.505 385
DW 27418.2310018.23136.074 431
Бркај работа 3561.909001.909120.601 242
За забава 4076.853006.85386.808 443
ТВМ 1211.669001.6698.516 349
Мојо 1327.164007.16419.403 1.867
Бизнис вести 1893.710003.71060.593 206
365 2664.245004.24585.416 335
Здравство 24 2921.508001.5088.393 201
iLike 974.779004.77977.783 504
Бизнис инфо 3212.849002.84915.730 271
Lady 9913.0920013.09259.292 392
Pixel 602.433002.43318.810 295
Македонска Нација 1484.948004.94845.720 3.054
Car Club 522.200002.20022.579 630
10 без 10 371.217001.21723.026 287
Smartportal 1792.550002.55032.474 158
Pharma News 783.500003.50026.130 736
Популарно 2811.473001.47314.681 48
Интересно 2416530065359.764 1.837
Ladybook 1122.456002.45640.333 89
Marketing365 701.777001.7776.852 95
Аутомедиа 101223002231.809 21
Коли 45365003659.195 55
Авто Портал 000000 0
Радио МК 1211.446001.44623.738 53
Дума 533.231003.2315.948 252
IT.mk 1432.905002.90523.472 412
Хит Портал 3103.951003.95152.721 238
Брз круг 194230042320.837 639
Калимеро 1992.191002.19129.260 223
SkopjeID 1381.239001.239113.182 1.487
МТВ 1 576494004946.294 22
Matrix Academy 141560015633.073 1
Пелагонија 377007762.335 151
Боза 1681170011763.491 66
СтрумицаНет 18111.2810011.28134.906 2.738
КЛИКНИ
kariera.mk