Информациите во извештајот се за вестите преземени од GRID.MK во последните 30 дена. Facebook активности се вкупен број на допаѓања, споделувања и коментари на статиите. За Facebook анализи кликнете тука.

(кликни врз насловот на колонaта за да подредиш)

ИзворВестиЗабаваСпорт Галерии Видеа Вкупно Активности
Сител 347684658946115.663
A1on 357224432142313.026
Sky 34936141263996.689
Курир 2608048614738814.886
Макфакс 347035483829.718
Локално 28670142219370145
Прес 24 271905524236615.130
+Инфо 27953233183555.187
Reporter.mk 26735726583092.562
Република 1371085627433017.719
ТВ Нова 2624294262951.986
Вечер 19829548142813.940
Слободна Македонија 1643757819258550
МКД 18723379452473.264
Вистина 141103070332442.629
Канал 5 18315226552206.153
Денешен 14851141617213835
Дневник 161249011941.472
Телеграф 1283126292918513.340
Фактор 1473407181813.573
Пулс 24 1512624111793.383
Актуелно24 145112015176610
Кајгана 8371173171711.323
Гол 00164173016415.866
Дерби 1014418411452.144
Вест 101271550143845
Супер спорт 00141151411.165
Нетпрес 12084912132726
Алсат-М 971812261271.942
За Се 5563721441253.529
Sportmedia 001244181243.701
Денар 821526114123291
еМАГАЗИН 9912485115128
Екипа 001135131134.839
Спортски 071036101101.752
Мотика 0109017671096.779
Нова ТВ 8921532310611.706
24 вести 901110231029.971
Македонија Денес 270275324992.601
Фокус 9800269819.010
Таратур 960061996404
ТВ 21 9401095951.296
Факултети 51370312882.239
Exclusive 424032621851.386
Спорт365 00841324841.449
Спорт Клуб 0083316834.707
Алфа 7228016820
Црно бело 12680425807.667
МТВ 1 7631018010
Р.С. Европа 781005796.214
Утрински 7341107887
Мама365 07800478319
Позитив 5310124975414
Паника.бе 0740411741.176
24 фудбал 0069812692.418
Телма 62020064185
Infomax 62105136318.168
Идивиди 3217138362730
Кафе пауза 6560184621.142
Скопје Инфо 548053629.361
MK News 527042591.571
Кумановски муабети 5701428581.297
Турлитава 57005257184
Off.net.mk 131227322522.749
Бриф 41101511524.589
Се за спорт 044841152463
Попара 17310519485
Cooltura 46000046611
Тера 43000043982
Македонски Спорт 004023400
Кукурику 162301639859
Радио МОФ 35300338898
Само Здравје 03700037484
Струмица Денес 360027362.656
Убавина и здравје 233011735468
DW 32202034296
Охрид Прес 34000034294
За забава 22831633160
Охрид 1 330010331.200
Охрид News 310000311.011
Бизнис инфо 31002231300
Бизнис вести 30000230126
10 без 10 29000029102
Телефони 28002042855
Fashionel 0280171281.878
Иновативност 23303126949
Фемина 0250149254.789
Хит Портал 0250922589
Мои рецепти 024001241.730
Религија 240055242.737
24 Ракомет 002401243.232
USB 2400382477
СтрумицаНет 220010221.501
365 9120172179
Авто Плус 0182102024
Smartportal 20001320296
Ако 200017201.737
Story 11900220666
Бркај работа 7102321939
Македонска Нација 190020191.259
ОхридНет 19000019369
SkopjeID 1161201818
Здравство 24 0180001839
Македонија 24 16100171789
Боза 710051170
Divian Arts 97012016341
ТВМ 16000016226
Комарец 160001161.140
Популарно 682101637
GSM 15003215150
Lady 01500115399
Спектра 1500001515
Охрид 24 15001015472
IT.mk 1300041335
Охриѓани 13000113471
iLike 1110001237
Интересно 740061118
Радио МК 0110121192
KARIERA.mk 11000311164
Арена 101010111.185
Car Club 01004310257
Karas4Training 01002410639
Kumanovo News 10000010485
Marketing365 10001110272
ТВ Пакет 09016968
Build 90000934
Мојо 09014968
Ирис 80000843
Pharma News 35000846
Бебебоом 070107212
Маркукуле 700017970
Високи октани 060326419
Kiss 6000060
Орбис 50000513
Мотори 004104234
КТВ 400124352
Бабин лек 0400342.423
Брз круг 00300349
Калимеро 30001319
Авто Портал 02103311
Банкарство 2000029
ЖРК Вардар 002002631
Во Штип 100001438
Нова Македонија 0000000
Точка 0000000
Коли 0000000
Либертас 0000000
еВести 0000000
Економски 0000000
Лидер 0000000
Делчево денес 0000000
Дума 0000000
Аутомедиа 0000000
Weather4all 0000000
ИнфоБанк 0000000
Каде вечер 0000000
РК Металург 0000000
Ladybook 0000000
Pixel 0000000
МК Тенис 0000000
Acibadem Sistina 0000000
Пелагонија 0000000
Matrix Academy 0000000

ИзворВестиЗабаваСпорт Галерии Видеа Вкупно Активности
Сител 2995586491437674.072126.738
Sky 3354553124294324.03194.877
A1on 3306243435352053.984133.863
Локално 27567611931652663.7104.507
Прес 24 2715823332824913.571174.697
Макфакс 2688573277451683.53864.054
Курир 23885774994424103.464227.740
+Инфо 2737435264172083.43663.454
Reporter.mk 28164441402907693.40066.334
Вечер 2160408635801783.20334.856
Република 15519715822025073.104159.262
Слободна Македонија 1812401736662792.9497.309
ТВ Нова 226254269232862.58525.284
Канал 5 1808279214733892.30167.477
Точка 19441861322893912.26213.644
Вистина 141882805373842.24626.792
МКД 1630223385773582.23869.703
Телеграф 13834193003514082.102139.166
Дневник 17312101391152.08028.463
Денешен 14493751751011991.99916.257
Либертас 1730513293151.784172.200
Гол 0017521965061.752341.572
Фактор 14412180731581.65960.808
Дерби 54414701114601.52823.893
Нетпрес 130911291431461.5129.241
Кајгана 765555149371371.46919.004
Супер спорт 00145361391.4534.696
Актуелно24 109714311117621.3516.425
Алсат-М 1070159845871.31333.190
Sportmedia 001298601791.29831.534
Пулс 24 1164102328751.26963.236
Екипа 001245671951.24589.774
Лидер 8422969017421.228104
24 вести 1036209002271.14697.851
Exclusive 611447543082851.11227.509
За Се 549491412393681.08133.154
Денар 72815419580601.0777.312
Мотика 0103501795691.035203.600
еМАГАЗИН 8561141048919809.617
Македонија Денес 5763628442332097729.235
Позитив 79910363371179656.802
Спорт Клуб 009434919994338.280
Нова ТВ 796161072222691996.763
ТВ 21 876217172989529.227
Р.С. Европа 8873018089058.559
Утрински 7107271100853606
Спортски 0647743612883816.023
Црно бело 13369904047283279.382
Фокус 8021302256815185.070
Таратур 79800481597984.382
Факултети 4083360139074438.524
Алфа 640152201406773
Спорт365 006577226965715.668
Мама365 063606306362.205
МТВ 1 598131102622284
Off.net.mk 1341673043926760537.379
Телма 564428105961.129
Infomax 5826118165589206.995
Вест 421110461415773.690
Скопје Инфо 4706634331957047.276
Идивиди 27316210043315352.987
Кафе пауза 5745601552051323.795
Паника.бе 05130179151312.043
24 фудбал 005033013750316.393
Кумановски муабети 499023124250112.449
Македонски Спорт 004092321409188
Бриф 3782121810840181.797
Тера 39800113989.724
MK News 33854011353929.151
Само Здравје 03890083892.686
Радио МОФ 356240275238024.835
Се за спорт 202531344773584.612
Турлитава 3570035323571.159
Cooltura 35500023559.192
Попара 10824102813434930
Убавина и здравје 343100124593449.974
Бркај работа 1401513827603291.883
Бизнис инфо 320204183222.610
Ако 3220069132235.029
Кукурику 1461750185632113.142
10 без 10 307000163071.705
24 Ракомет 00305433530569.886
Охрид Прес 28500802856.400
Охрид 1 28400742849.192
DW 26220025028222.893
Економски 2314502527629
Струмица Денес 27300243527332.465
Телефони 27000213432701.082
Story 332330844126625.240
Охрид News 264000026412.621
За забава 162131718442461.478
Фемина 024501625224579.217
Иновативност 222210382124317.682
Fashionel 023201321023218.689
Бизнис вести 222001242222.960
365 80139045722192.543
Мои рецепти 021600721626.533
Интересно 631520273215447
Хит Портал 0209153312101.706
ОхридНет 205001402058.461
Македонија 24 185610192192136
Здравство 24 01760001761.912
Мотори 0017033171702.629
Smartportal 1650010241652.082
Ирис 16300011633.428
Македонска Нација 162001201628.310
Divian Arts 67920106101598.598
Арена 144132181515910.351
Авто Плус 014810113158320
GSM 1550022281552.947
Охрид 24 14700621477.903
Боза 49930358142104
Популарно 6769317181392.606
IT.mk 131000471312.234
SkopjeID 764831112127374
Спектра 1240004124684
СтрумицаНет 114004411411.012
Lady 11102014171134.189
Kumanovo News 11000001108.634
KARIERA.mk 104008121041.102
ТВМ 10200001021.871
Радио МК 096024196783
Маркукуле 95009129517.746
Религија 940019159427.970
Комарец 900001907.543
Marketing365 8300224832.795
Мојо 08001723804.221
Karas4Training 0780723787.054
Банкарство 760000762.759
Build 74001074310
Pharma News 314204273815
еВести 7002222720
Бебебоом 1701123723.241
iLike 2680511701.751
Kiss 6400006449
КТВ 6300138633.867
Орбис 610008612.742
Високи октани 05912125602.978
Car Club 05902122592.898
Охриѓани 580002585.037
Коли 05104651242
Дума 490000493.370
Аутомедиа 04900049130
ЖРК Вардар 004530458.688
ТВ Пакет 0420218421.725
Брз круг 002500252.601
Acibadem Sistina 025020251.305
USB 2400382477
Бабин лек 020004203.061
Калимеро 13410418126
Авто Портал 0141181522
Pixel 4700111103
ИнфоБанк 100000100
Делчево денес 900039953
Во Штип 800018608
Каде вечер 0300030
Ladybook 0302039
Пелагонија 2001023
МК Тенис 0010010
Нова Македонија 0000000
Weather4all 0000000
РК Металург 0000000
Matrix Academy 0000000
КЛИКНИ