Лајпциг направи пушачки оддел во соблекувалната за Сари

Лајпциг направи пушачки оддел во соблекувалната за Сари

24 фудбал | пред еден час

Во четврток интересна пресметка во Германија во реваншот од шеснаесфиналето од Лига Европа. Лајпциг ја доби првата пресметка со Наполи и тоа на гостински терен совладувајќи го лидерот во Серија А со...

Меси погоди за прв пат против Челси за реми на Стемфорд Бриџ Баерн Минхен го понижи Бешикташ

Меси погоди за прв пат против Челси за реми на Стемфорд Бриџ, Баерн Минхен го понижи Бешикташ

24 фудбал | пред еден час

Меси погоди за прв пат против Челси за реми на Стемфорд Бриџ, Баерн Минхен го понижи Бешикташ (ВИДЕО) Челси и Барселона одиграа реми со резултат 1-1 во првиот меч помеѓу овие две екипи во мега двобојот,...

Вилијан погоди за Челси против Барселона Баерн до капитална предност против Бешикташ

Вилијан погоди за Челси против Барселона, Баерн до капитална предност против Бешикташ

24 фудбал | пред 2 часа

Челси поведе против Барселона, Германскиот првак има водство од 3-0 против турскиот ривал. На Вилијан првиот пат не му успеа, во првото полувреме погоди во стативата од голот на Барселона, но Бразилецот...

Вилијан можеше да донесе водство за Челси но погоди само во стативата

Вилијан можеше да донесе водство за Челси, но погоди само во стативата

24 фудбал | пред 3 часа

Бразилецот можеше да го израдува гледалиштето на Стемфорд Бриџ. Без голови на првото полувреме од средбата помеѓу Челси и Барселона во Лондон во првиот меч помеѓу двете екипи од осминафиналето во Лигата...

Полувреме Мируваат мрежите на мечот во Лондон Баерн со водство над Бешикташ

Полувреме: Мируваат мрежите на мечот во Лондон, Баерн со водство над Бешикташ

24 фудбал | пред 3 часа

Први 45 минути игра од вечерашните пресметки во осминафиналната рунда од Лигата на шампионите. Нерешено а воедно и без погодоци заврши првото полувреме на мега пресметката Челси – Барселона, додека пак...

Хрватот се чини немаше друго решение Вида го собори Левандовски и доби директен црвен картон

Хрватот се чини немаше друго решение, Вида го собори Левандовски и доби директен црвен картон

24 фудбал | пред 3 часа

Германскиот бундеслигаш има бројчана предност на теренот. Бешикташ од 16. минута остана со играч помалку на теренот против Баерн Минхен во првиот меч помеѓу двете екипи во осминафиналната рунда од Лигата...

Монтела се пошегува за тоа како Севиља би го сопрела Санчез

Монтела се пошегува за тоа како Севиља би го сопрела Санчез

24 фудбал | пред 4 часа

Италијанскиот фудбалски стратег има високо мислење за фудбалерот на Манчестер јунајтед. Утревечер Севиља на домашен терен ќе го пречека Манчестер јунајтед во првата пресметка помеѓу двете екипи во рамките...

Фудбалер на Стразбур си постави профилна фотографија со Нејмар на неа но го истрола Бразилецот

Фудбалер на Стразбур си постави профилна фотографија со Нејмар на неа, но го истрола Бразилецот

24 фудбал | пред 4 часа

Случајна фотографија од теренот му ги донесе петте минути на фудбалер на Стразбур. ПСЖ го прегази Стразбур совладувајќи го со 5-2 на домашен терен, а неверојатна партија на средбата имаше Нејмар кој...

Жиру Венгер ќе збесне доколку

Жиру: Венгер ќе збесне доколку...

24 фудбал | пред 4 часа

Францускиот напаѓач открива еден интересен детал пред да си замине од Арсенал. Оливие Жиру во зимскиот јануарски преоден рок ги напушти редовите на Арсенал и се пресели во Челси, откако стана јасно дека...

Почетни состави за дуелите Челси  Барселона и Баерн Минхен  Бешикташ

Почетни состави за дуелите Челси - Барселона и Баерн Минхен - Бешикташ

24 фудбал | пред 4 часа

Вечерва очите на фудбалските фанови ќе бидат вперени во Лондон на мега пресметката помеѓу Челси и Барселона, но добар меч се очекува и во Минхен каде Баерн го пречекува Бешикташ. Вечерва се играат две пресметки...

Случајност или стара финта Челси повторно на лош терен ја пречекува Барселона

Случајност или стара финта: Челси повторно на лош терен ја пречекува Барселона

24 фудбал | пред 6 часа

Вечерва Челси и Барселона повторно ќе ги одмерат силите во Лигата на шампионите, а теренот на Стемфорд Бриџ и овој пат е во лоша состојба. Во времето на Мурињо имаше шпекулации дека сините намерно го копаат...

Каква срамота во Португалија се играше додека Спортинг не победи

Каква срамота во Португалија, се играше додека Спортинг не победи!

24 фудбал | пред 7 часа

Спортинг Лисабон на нашиот Стефан Ристовски со 2-1 синоќа победи на гостувањето кај Тондела, домаќините со право беа бесни на судиите кои го продолжија натпреварот се додека фаворитот не даде гол. Беше...

Откриена причината зошто Агуеро се степа со фанот на Виган нова снимка пoубаво го долови инцидентот

Откриена причината зошто Агуеро се степа со фанот на Виган, нова снимка пoубаво го долови инцидентот

24 фудбал | пред 11 часа

Серхио Агуеро вчера беше инволвиран во голем инцидент откако се степа со еден фан кој влезе на теренот да го прослави големиот успех на Виган, се говори дека навивачот го плукнал Аргентинецот и тоа ја...

Барса новиот Чави го најде во Гремио договори 40 милиони евра вредно засилување за 2019

Барса новиот Чави го најде во Гремио, договори 40 милиони евра вредно засилување за 2019

24 фудбал | пред 12 часа

Медиумите од Шпанија и Бразил пишуваат дека „Каталонците“ начелно постигнале согласност со Гремио за трансфер на перспективниот Артур, фудбалерот од средниот ред треба да пристигне на Камп Ноу во јануари...

Новиот спонзор на Милан сака да ги почасти Росонерите со ангажман на звучно име

Новиот спонзор на Милан сака да ги почасти Росонерите со ангажман на звучно име

24 фудбал | пред 13 часа

Медиумите од Италија пренесуваат дека новиот спонзор на Милан, Пума сака да донесе звучно име на Сан Сиро и притиска за ангажман на германскиот репрезентативец Марко Ројс Германскиот производител на спортска...

Гвардиола објасни што се случувало во тунелот и зошто влегол во клинч со тренерот на Виган

Гвардиола објасни што се случувало во тунелот и зошто влегол во клинч со тренерот на Виган

24 фудбал | пред 15 часа

Пеп Гвардиола ја кажа својата страна од приказната за инцидентот со колегата Пол Кук, менаџерот на „Граѓаните“ вели дека расправијата не била толку страшна како што изгледала на ТВ снимките Шпанецот ги...

Не е само Гвардиола нервозен Агуеро се степа со фан на Виган

Не е само Гвардиола нервозен, Агуеро се степа со фан на Виган!

24 фудбал | пред еден ден

„Граѓаните“ ги загубија нервите на вечерашниот дуел со Виган во ФА Купот, натпревар на кој третолигашот приреди сензација и го елиминираше Манчестер Сити Гостувањето кај Виган се покажа мноту потешко од очекувањата за лидерот во

Сензација Третолигашот Виган го исфрли Манчестер Сити од ФА Купот

Сензација: Третолигашот Виган го исфрли Манчестер Сити од ФА Купот!

24 фудбал | пред еден ден

Со гол на славниот Вил Григ за кого е напишана една од највпечатливите навивачки песни, Виган го победи Манчестер Сити со 1-0 и го елиминираше од ФА Купот. Манчестер Сити не влезе со потценување против...

Имобиле донесе победа за Лацио во дуелот со Верона

Имобиле донесе победа за Лацио во дуелот со Верона

24 фудбал | пред еден ден

Тимот од Рим ја прекина црната низа без победа. Лацио славеше на домашен терен со 2-0 над Верона во последниот предвиден меч од 25 коло во италијанската Серија А. Двата гола за домашниот табор на мечот...

Гвардиола и неговиот ривал од Виган се испокараа во тунелот

Гвардиола и неговиот ривал од Виган се испокараа во тунелот

24 фудбал | пред еден ден

Тешка расправија падна во тунелот која малку недостасуваше да прерасне и во нешто поголемо. Виган на домашен терен го пречекува лидерот во англиската Премиерлига, Манчестер Сити во петтото коло од ФА...

Драма во Турција Гомис колабираше на терен а потоа следеше шокирачка одлука на лекарскиот тим на Галатасарај

Драма во Турција: Гомис колабираше на терен, а потоа следеше шокирачка одлука на лекарскиот тим на Галатасарај

24 фудбал | пред еден ден

Напаѓачот на турскиот гигант ги загрижи сите на теренот, и своите соиграчи, и фудбалерите на противничкиот тим. Галатасарај загуби на гостувањето кај Кашимпаша со 2-1 во 22 коло од турската Суперлига,...

Каде стои рекордниот договор на Арсенал и Емирати со останатите ривали од Премиерлигата

Каде стои рекордниот договор на Арсенал и Емирати со останатите ривали од Премиерлигата

24 фудбал | пред еден ден

„Топчиите“ денеска соопштија дека ја продолжуваат соработката со „Флај Емирејтс“ до 2024, Арсенал новиот пет годишен договор го опишаа како најбогат во историјата Клубот од Северен Лондон не открива детали...

Каде стои рекордниот договор на Арсенал и Емирати со останатите ривали од Премиерлигата

Каде стои рекордниот договор на Арсенал и Емирати со останатите ривали од Премиерлигата

24 фудбал | пред еден ден

„Топчиите“ денеска соопштија дека ја продолжуваат соработката со „Флај Емирејтс“ до 2024, Арсенал новиот пет годишен договор го опишаа како најбогат во историјата Клубот од Северен Лондон не открива детали...

Дрогба јуниор го потпиша својот прв голем договор

Дрогба јуниор го потпиша својот прв голем договор

24 фудбал | пред еден ден

17-годишниот син на легендарниот напаѓач на Челси, Дидие Дрогба, Исак го потпиша својот прв голем професионален договор и сигурно чекори по стапките на татко му. Исак Дрогба ќе настапува во најдобрата...

Фановите на Лидс му замерија на Алиоски за начинот на кој го проследи голот за избегнување на пораз викендов

Фановите на Лидс му замерија на Алиоски за начинот на кој го проследи голот за избегнување на пораз викендов

24 фудбал | пред еден ден

Лидс викендов ремизираше на домашен терен против Бристол Сити во редовното коло од англиската Чемпионшиплига. Домаќините на „Еланд Роуд“ се вратија од 0-2 негатива за на крајот да стигнат до драгоцен...

Во Вардар за него немаше место а по дебито за Мариупол се најде во тимот на колото во Украина

Во Вардар за него немаше место, а по дебито за Мариупол се најде во тимот на колото во Украина

24 фудбал | пред еден ден

Бесир Демири се најде во тимот на колото во Украина во изборот на фудбалскиот портал „фур бум“. Мариупол вчера славеше на гостувањето кај Зирка во 20 коло од украинската Премиерлига, а нашиот интернационален...

Крос е идеалната замена за Керик во Манчестер јунајтед

Крос е идеалната замена за Керик во Манчестер јунајтед?

24 фудбал | пред еден ден

Германецот е прва желба на португалскиот стратег Жозе Мурињо. Според информациите кои ги пишуваат одредени медиуми на Островот, фудбалерот на Реал Мадрид, Тони Крос е желба број еден на англискиот премиерлигаш...

Фанови на Челси слават како веќе да ја елиминирале Барса откако Конте потврди дека еден фудбалер нема да игра

Фанови на Челси слават како веќе да ја елиминирале Барса, откако Конте потврди дека еден фудбалер нема да игра

24 фудбал | пред еден ден

23 годишниот француски интернационалец не се снајде во дресот на Сините од Лондон, а фановите се радуваат што тој нема да игра утре. Утре Барселона гостува кај Челси во првиот меч помеѓу обете екипи во...

Џенова ги спрема документите Головите против поранешните клубови ќе му донесат нов договор на Пандев

Џенова ги спрема документите: Головите против поранешните клубови ќе му донесат нов договор на Пандев

24 фудбал | пред еден ден

Италијанските медиуми пишуваат дека Џенова работи на нов договор за Горан Пандев кој игра во одлична форма во последните неколку натпревари. Тренерот Балардини му даде шанса на Пандев во стартниот состав,...

Кјелини се соочува со казна за тоа што му го стори на Белоти

Кјелини се соочува со казна за тоа што му го стори на Белоти

24 фудбал | пред еден ден

Искусниот дефанзивец не беше нежен во дуелот со противничкиот напаѓач. Јувентус славеше минимално во дуелот против својот градски ривал Торино, а една доста контроверзна ситуација имаше на мечот во Торино....

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност