Кошиелни ја одби понудата на Олимпик Марсеј

Кошиелни ја одби понудата на Олимпик Марсеј

Екипа | ново

Францускиот интернационалец Лорен Кошиелни останува во таборот на Арсенал најмалку уште една сезона. Тој ја одби понудата на Олимпик Марсеј вредна 30 милиони фунти за да се врати во татковината и да го...

Хари Кејн За мене фудбалот е многу повеќе од пари

Хари Кејн: За мене фудбалот е многу повеќе од пари

Екипа | ново

Во период во кој на светската фудбалска сцена се купуваат просечни играчи за над 20 милиони евра, а за оние врвните веќе се споменуваат бројки над сто милиони, јасно е зошто на многумина може да им се...

Пике се пофали Нејмар останува

Пике се пофали: Нејмар останува!

Екипа | пред 9 часа

Пари сен Жермен е подготвен да плати 222 милиони евра за да го доведе Нејмар во своите редови, но овој трансфер по се изгледа нема да се реализира откако Бразилецот се премисли и реши да остане во Барселона....

Вардар  Копенхаген со директен ТВ пренос од Телеком арена

Вардар – Копенхаген со директен ТВ пренос од „Телеком арена“

Екипа | пред 10 часа

Веќе неколку дена наназад се бара билет повеќе за дуелот меѓу Вардар и Копенхаген од третата квалификациска рунда за Лигата на шампионите. Сепак, и оние кои нема да можат да се најдат на трибините на „Телеком...

ИААФ признава Атлетско СП без допинг е утопија

ИААФ признава: Атлетско СП без допинг е утопија!

Екипа | пред 10 часа

Претседателот на Светската атлетска федерација, Себастија Коу, изјави дека не може да гарантира дека претстојното Светско првенство во Лондо ќе помине без допинг случаи. „ Тоа е утопија, луѓето секогаш...

Пелистер загуби од Неа Саламина на првиот тест во Банско

Пелистер загуби од Неа Саламина на првиот тест во Банско

Екипа | пред 11 часа

Пелистер загуби минимално со 1-0 на првиот пријателски натпревар за време на подготовките во Банско, Бугарија. Тимот на Срѓан Захариевски загуби од кипарската Неа Саламина во натпревар кој беше решен со...

Велкоски со гол го одбележа враќањето во дресот на Сараево

Велкоски со гол го одбележа враќањето во дресот на Сараево…

Екипа | пред 11 часа

Македонскиот интернационалец Крсте Велкоски со гол го одбележа враќањето во дресот на босанскиот прволигаш Сараево, уште на првиот натпревар во шампионатот на БиХ. Велкоски стрелаше од белата точка во...

Берлускони исклучува можност за враќање во фудбалот

Берлускони исклучува можност за враќање во фудбалот

Екипа | пред 12 часа

Поранешниот сопственик на Милан, контроверзниот политичар и бизнисмен Силвио Берлускони ја исклучи можноста за купување на некој друг фудбалски клуб. Берлускони беше сопственик на Милан 21 година пред...

Младинците загубија од Шпанија  поразот очекуван играта разочарувачка

Младинците загубија од Шпанија – поразот очекуван, играта разочарувачка

Екипа | пред 12 часа

Катастрофален пораз во разочарувачки слабо издание претрпе машката младинска ракометна репрезентација на Македонија во дуелот со Шпанија ( 25-36 ), во четвртото коло на Светското првенство за играчи до...

Мурињо гарантира дека Де Хеа останува на Олд трафорд

Мурињо гарантира дека Де Хеа останува на „Олд трафорд“

Екипа | пред 13 часа

Жозе Мурињо ги отфрли гласините дека Давид Де Хеа ќе го напушти „Олд трафорд“. Приказната за трансфер на шпанскиот голман трае веќе со месеци, а иако Реал Мадрид е подготвен да го одврзе ќесето за негово...

Неочекувано име во Торино Јуве најде замена за Бонучи

Неочекувано име во Торино: Јуве најде замена за Бонучи

Екипа | пред 13 часа

Јувентус си најде замена за Леонардо Бонучи кој ова лето замина од клубот и се пресели во Милан. Помалку неочекувано засилување на стоперската позиција си најде „Старата дама“ во името на 22-годишниот...

Влезе и веднаш гол  Алиоски почна да тресе мрежи за Лидс

Влезе и веднаш гол – Алиоски почна да тресе мрежи за Лидс

Екипа | пред 14 часа

Езгјан Алиоски во третиот натпревар го постигна и својот прв погодок во дресот на Лидс јунајтед, откако се запиша меѓу стрелците на денешниот пријателски дуел со шпанскиот прволигаш Еибар. Македонскиот...

Реми на Тунис и Русија Македонија мора до бод за осминафинале

Реми на Тунис и Русија: Македонија мора до бод за осминафинале

Екипа | пред 14 часа

Македонската репрезентација ќе мора да освои најмалку еден бод на преостанатите две средби од групата Ц доколку сака да се пласира во осминафиналето од СП што се игра во Алжир. Се чинеше дека двете стартни...

Нема место во Милан Бака се сели во Марсеј

Нема место во Милан, Бака се сели во Марсеј

Екипа | пред 14 часа

Серијата квалитетни засилувања на Милан дефинитивно ќе значи и заминување на дел од ланските фудбалери на „росонерите“. Лападула и Бертолучи веќе си заминаа во Џенова, а следен што ќе го напушти „Сан Сиро“...

Награда за збогум Филип Лам фудбалер на годината во Германија

Награда за збогум: Филип Лам, фудбалер на годината во Германија

Екипа | пред 15 часа

Филип Лам е изборот на германските спортски новинари за најдобар фудбалер во 2017 година, неколку месеци откако 33-годишниот фудбалер стави крај на својата фантастична кариера. Лам му кажа збогум на фудбалот...

Ставрев ќе суди во Холандија Мечкаровски делегиран во Романија

Ставрев ќе суди во Холандија, Мечкаровски делегиран во Романија

Екипа | пред 15 часа

Најдобрите македонски судии Александар Ставрев и Димитар Мечкаровски ќе имаат европски ангажмани престојнава недела во квалификациските натпревари од Лигата на Европа. Ставрев од страна на УЕФА е определен...

УЕФА Вардар  Копенхаген натпревар од висок ризик

УЕФА: Вардар – Копенхаген, натпревар од висок ризик!

Екипа | пред 16 часа

Првиот натпревар од 3. квалификациско коло за Лигата на шампионите меѓу Вардар и Копенхаген кој се игра на 25. јули од 20 часот на „Телеком арената“ во Скопје, е прогласен од страна на УЕФА за натпревар...

Предалеку од елитата Младите кошаркари се 13 во Б дивизијата

Предалеку од елитата: Младите кошаркари се 13. во „Б дивизијата“

Екипа | пред 16 часа

Младинската репрезентација на Македонија го освои 13. место на Европското Првенство – Б дивизија, што се одржуваше во Романија, откако во денешниот меч за пласман „црвено-жолтите“ славеа над Албанија со...

ФОТО НА ДЕНОТ Рај Алекс Душебаев по Виетнам и Камбоџа на Малдиви за крај

ФОТО НА ДЕНОТ: Рај… Алекс Душебаев, по Виетнам и Камбоџа, на Малдиви за крај!

Екипа | пред 16 часа

По освојувањето на европската шампионска титула со Вардар, Алекс Душебаев сосема заслужено си додели на себе егзотичен одмор… Турнеата низ Виетнам и Камбоџа, Душебаев ја заокружува на Малдивите за крај....

 Соколот Пери одлета за Унгарија

„Соколот“ Пери одлета за Унгарија

Екипа | пред 16 часа

Обидите на Карпош соколи да го задржи костурот од ланскиот тим паѓаат во вода откако по Бојан Трајковски, од редовите на македонскиот вицешампион си замина и Американецот Кендрик Пери. Задржувањето на...

Фенербахче бара специјална дозвола од ФИФА за Елмас

Фенербахче бара специјална дозвола од ФИФА за Елмас

Екипа | пред 17 часа

Во таборот на Фенербахче максимално сериозно сметаат на Елиф Елмас за претстојната натпреварувачка сезона, па раководството на турскиот гигант подготвува и барање што ќе биде испратено до ФИФА за младиот...

Македонија против Шпанија за осминафинале Парондо нека ни е на помош

Македонија против Шпанија за осминафинале, Парондо нека ни е на помош!

Екипа | пред 18 часа

По поразот од Тунис во третото коло, машката младинска ракометан репрезентација на Македонија денеска ја очекува уште еден тешок дуел во борбата за пласман во осминафиналето на Светското првенство за ракометари...

Емре Џан потпишува за Јувентус

Емре Џан потпишува за Јувентус?

Екипа | пред 18 часа

Јувентус е на добар пат да го ангажира Емре Џан откако веќе постигнал договор за личните услови со германскиот репрезентативец од редовите на Ливерпул. Алегри не крие дека очекува ангажман на нов играч...

Дејан Манасков доби автомобил за добредојде во Веспрем

Дејан Манасков доби автомобил за добредојде во Веспрем

Екипа | пред 18 часа

Македонскиот репрезентативец Дејан Манасков му се приклулчи на својот нов клуб, унгарскиот Веспрем со кој од утре и официјално ги стартува подготовките за новата сезона. Манасков и другите новаци во клубот...

Меси веќе го избрка Нејмар Ги избриша сите фотографии со него

Меси веќе го избрка Нејмар: Ги избриша сите фотографии со него…

Екипа | пред 19 часа

Лионел Меси ги избриша сите негови фотографии заедно со Бразилецот Нејмар од социјалните мрежи. Сето тоа, според поголемиот дел светски медиуми, само како навестување за заминувањето на Нејмар од Барселона....

Белорусинка го напушти подиумот поради промашена химна

Белорусинка го напушти подиумот поради промашена химна…

Екипа | пред 19 часа

Неверојатни сцени доаѓаат од италијанскиот Гросето каде деновиве се одржува Европското првенство во атлетика за млади. Белорусинката Виолета Сквартсова славеше во дисциплината трискок, но тој триумф и...

Македонија со четворица спортисти на Европскиот младински олимписки фестивал во Ѓер

Македонија со четворица спортисти на Европскиот младински олимписки фестивал во Ѓер

Екипа | пред 20 часа

Од денеска па до 29. јули во Ѓер, Унгарија ќе се одржи Европскиот олимписки младински фестивал за спортисти до 18 години, на кои Македонскиот олимписки комитет ќе учествува со седумчлена делегација, од...

Мата Приоритет ни е Суперкупот против Реал Мадрид

Мата: Приоритет ни е Суперкупот против Реал Мадрид

Екипа | пред 20 часа

Реал Мадрид и Манчестер јунајтед на 8.август ќе ги одмерат силите во Суперкупот на Европа во Скопје и тоа ќе биде првата битка за европски трофеј на двата клуба. Тие вечерва ќе се сретнат и во пријателски...

Нејмар е цврсто решен да замине Само чудо може да го задржи во Барса

Нејмар е цврсто решен да замине: Само чудо може да го задржи во Барса!

Екипа | пред 21 часа

Се поголем број светски медиуми се убедени дека бразилскиот фудбалер Нејмар ова лето ќе ја напушти Барселона. Нејмар, како што се наведува, има одлична понуда од ПСЖ и цврсто е решен да ја прифати. Како...

Шиков дебитираше за казахстанскиот Тобол

Шиков дебитираше за казахстанскиот Тобол…

Екипа | пред 21 часа

Македонскиот репрезентативец Ванче Шиков дебитираше во дресот на својот нов клуб, казахстанскиот Тобол. Шиков го одигра целиот натпревар за Тобол на гостувањето против Астана во 21. коло од шампионатот...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност