Тест   Редизајниран Peugeot 301

Тест - Редизајниран Peugeot 301

Коли | пред 5 месеци

Секако, останувајќи во истата ценовна граница, 301 ги сочува предностите заради кои е добредојден на македонските улици, а благиот редизајн само ја дополни сликата, па иако се работи за автомобил кој таргетира...

Тест   Ford Ranger

Тест - Ford Ranger

Коли | пред 5 месеци

Како што кажува и самото име, Ranger - оригинален амерички хард-кор пик-ап, кој има задача да носи тежок или специфичен товар, а секако тоа да го прави на терен кој и не е така секојдневен. Најбитната...

Тест   Ford Ranger

Тест - Ford Ranger

Коли | пред 5 месеци

Како што кажува и самото име, Ranger - оригинален амерички хард-кор пик-ап, кој има задача да носи тежок или специфичен товар, а секако тоа да го прави на терен кој и не е така секојдневен. Најбитната...

Норвешките студенти произведоа биоразградлив автомобил

Норвешките студенти произведоа биоразградлив автомобил

Коли | пред 5 месеци

Млади норвежани имаат нешто поинаква визија за тоа како би требало да изгледа зелен автомобил од иднината. Тие произведоа возила направено од смола добиена од шеќерна репка, а истото е покриено со листови...

Новото Porsche 911 Speedster ќе дебитира во Франкфурт

Новото Porsche 911 Speedster ќе дебитира во Франкфурт

Коли | пред 5 месеци

Porsche на саемот за автомобили во Есен пристигнува со навистина силен адут. Премиера ќе има новиот наследник на модел 911 Speedster, кој е актуелен на пазарот од 2010 година. Нема премногу информации...

Од Mazda најавуваат 30  поекономичен бензински мотор

Од Mazda најавуваат 30% поекономичен бензински мотор

Коли | пред 5 месеци

Попознато како HCCI (Homogeneous charge compression ignition). Деталите ќе бидат познати после конференцијата во Франкфурт кон крајот на месец август. HCCI технологијата ги приближува бензинските мотори...

Најавен нов Mercedes CLS за 2018 година

Најавен нов Mercedes CLS за 2018 година

Коли | пред 5 месеци

Mercedes, третата генерација на CLS моделот ќе ја претстави во 2018 година, на автомобилскиот саем во Женева, а во продажба овој модел би пристинал на лето. Автомобилот ќе биде базиран на новата E класа,...

Возење со новиот Ford F 150 снимено од необичен агол

Возење со новиот Ford F-150 снимено од необичен агол

Коли | пред 5 месеци

Не е никаква тајна да Ford F-150 е всушност многу моќна ѕверка, која својот полн потенцијал го покажува и на најтешките терени. Видеото кое го снимија двајца ентузијасти покажува што се суспензијата на...

Дизајнерот на актуелниот VW Polo и Golf  преминува во Škodа

Дизајнерот на актуелниот VW Polo и Golf, преминува во Škodа

Коли | пред 5 месеци

Со заминувањето на Џозеф Кабана во BMW, Škoda остана без човекот, кој дава визуелен идентитет на нивните автомобили. После неколку месеци, конечно го пронајдоа вистинскиот човек. Не го доведоа од надвор,...

Volkswagen Passat GT пристигнува во ноември

Volkswagen Passat GT пристигнува во ноември

Коли | пред 5 месеци

Volkswagen во ноември минатата година во Лос Анџелес го претстави Passat GT концептот. Во споредба со стандардниот модел, имал модифицирани браници, спојлер на вратата на багажникот и спорски издувен систем,...

Електричниот Seat ќе го носи името Born

Електричниот Seat ќе го носи името Born

Коли | пред 5 месеци

Seat за 2021 или 2022 подготвува електричен автомобил. Неговото име веројатно ќе биде Born. Шпанскиот автомобилски производител ги заштити имињата Born, E-Born и Born-E. Зошто баш тоа име? Па, El Born...

Коцкестата традиција на Mercedes која живее и денес

Коцкестата традиција на Mercedes која живее и денес

Коли | пред 5 месеци

Од година во година за овој модел побарувачката е се поголема. Иначе, германската компанија во фабриката Magna Steyr (Puch) во Австраија произведе околу 300.000 примероци vo sorabotka so Даимлер-Бенз....

Toyota патентираше систем за пронаоѓање работи во автомобилот

Toyota патентираше систем за пронаоѓање работи во автомобилот

Коли | пред 5 месеци

Toyota го патентираше новиот систем, кој би требало да ја разреши мистеријата на црните дупки, како што често ги нарекуваме местата помеѓу бочните страни на седиштата и просторот каде што се наоѓа менувачот,...

Tesla Model Y ќе биде изграден на иста платформа како и Tesla Model 3

Tesla Model Y ќе биде изграден на иста платформа како и Tesla Model 3

Коли | пред 5 месеци

Елон Маск го промени своето мислење. На почетокот на оваа година велеше дека Model Y ќе биде конструиран на целосно нова платформа и дека во салоните ќе пристигне кон крајот на 2019 или во почетокот на...

Nissan ќе ја сподели платформата на LEAF со други електрични модели

Nissan ќе ја сподели платформата на LEAF со други електрични модели

Коли | пред 5 месеци

Најверојатно, тоа име ќе се користи за веќе најавениот електричен SUV модел. Да се потсетиме дека Nissan пред некаде околу 5 години го користеше името TERRA за својот електричен SUV концепт. Медиумите...

Mini нема да произведува мали автомобили

Mini нема да произведува мали автомобили

Коли | пред 5 месеци

Mini моделот F56 во својата трета генерација нема да нарасне, но нема да биде ниту со помали димензии. Исто така, од Mini потврдија дека сигурно нема да произведат мал автомобил. Моделот F56 е темел на...

Mercedes Benz патентираше надворешно воздушно перниче

Mercedes-Benz патентираше надворешно воздушно перниче

Коли | пред 5 месеци

Mercedes-Benz ја заштити новата идеја со која планира да ги минимизира последиците при налет на возило на пешак. На предниот дел од возилото, во A-носачите предвидени се воздушни перничиња, кои се отвораат...

Mercedes AMG во ноември ќе ја претстави Серија 53

Mercedes-AMG во ноември ќе ја претстави Серија 53

Коли | пред 5 месеци

CLS53 AMG ќе биде придвижувана од 6-цилиндарски мотор и електромотор, кои во комбинација ќе развиваат до 420 коњски сили. Сериite AMG 43 и AMG 63 ќе добијат друштво. Mercedes-AMG ја проширува својата веќе...

Jaguar Land Rover се откажува од кожата

Jaguar Land Rover се откажува од кожата

Коли | пред 5 месеци

Можеме да понудиме луксузна ткаенина, која е многу подобра алтернатива од животинската кожа, велат Британците. Преминувањето на хибридни и електрични погонски склопови во автомобилската индустрија, е револуцијакоја...

Infiniti претстави ретро прототип на Pebble Beachu

Infiniti претстави ретро прототип на Pebble Beachu

Коли | пред 5 месеци

За Pebble Beach Infiniti се подготвува посебно изненадување, ренкарнација на ретро тркачкиот автомобил стар неколку децении. Како што велат во компанијата, мислата водителка при дизајнирањето на овој модел...

Ferrari сепак ќе произведе SUV модел

Ferrari сепак ќе произведе SUV модел?

Коли | пред 5 месеци

Откако во 2011 година на саемот за автомобили во Женева беше претставен концептот Ferrari FF, а потоа нешто подоцна и концептот GTC4 Lusso, не престануваат шпекулациите за тоа да Ferrari, веројатно инспририран...

Ferrari не смее да го користи името Testarossa

Ferrari не смее да го користи името Testarossa

Коли | пред 5 месеци

Ferrari ја изгуби правната битка во Германија и тоа од компанија која го носи името Autec AG, а која се занимава со производство на играчки. Имено, судот во Дизелдорф пресуди така што италијанската компанија...

Ferrari Enzo наскоро на аукција

Ferrari Enzo наскоро на аукција

Коли | пред 5 месеци

Ferrari Enzo е произведен во само 400 примероци, а единственото, уникатно Enzo е во сина боја. Иако италијанската компанија на најдобар начин му одаде признание на својот основч со овој модел, исто така...

Ferrari Sergio понуден на продажба во Норвешка за 4 3 милиони евра

Ferrari Sergio понуден на продажба во Норвешка за 4,3 милиони евра

Коли | пред 5 месеци

За прв пат автомобилот беше претставен на Motor Show во Женева во 2013 година. Година од страна на Ferrari и Pininfarine, но како концепт. Две години подоцна, започна и сериското производство во само шест...

Daimler вложува 25 милиони евра во летечко такси

Daimler вложува 25 милиони евра во летечко такси

Коли | пред 5 месеци

Бројни автомобилски производители одамна ја проширија својата понуда подалеку од самите автомобили. Тука се најдоа велосипеди, часовници, багаж и други ситници на кои заработуваат милиони евра. Daimler...

Audi го заштити името RS Q8

Audi го заштити името RS Q8

Коли | пред 5 месеци

Идната година во салоните пристигнува Audi RS Q8. Шефовите на автомобилскиот производител од Инголштад го заштитија тоа име и веќе сериозно работат на големиот SUV со високи перформанси. Овој модел ќе...

Audi R8 со најмоќни возила на Релито Дакар

Audi R8 со најмоќни возила на Релито Дакар?

Коли | пред 5 месеци

Ништо не е невозможно, во фантазијата дизајнерот Mo Aoun , кој го направи рендерот за Audi R8. Рендерот е заснован на реален автомобил кој е специјално конструиран за совладување на најтешките терени....

Шпиунски фотографии од новиот Nissan Leaf

Шпиунски фотографии од новиот Nissan Leaf

Коли | пред 5 месеци

Новата генерација на Nissan Leaf е најавена за почетокот на септември, а судејќи според информациите, тестирањето е во полн тек, што го потврдуваат и овие шпиунски фотографии. Првите коментари се дека...

Четири нови модели на Audi пристигнуваат до средината на 2018 година

Четири нови модели на Audi пристигнуваат до средината на 2018 година

Коли | пред 5 месеци

Audi претстави навистина голем план, а компанијата и шефовите се дефинитивно загреани за негова реализација. Компанијата неодамна во понудата го претстави и моделот A8, но во идните две години пристигнуваат...

Откриени спецификациите на Tesla Model 3

Откриени спецификациите на Tesla Model 3

Коли | пред 5 месеци

Tesla веќе ги испорача првите триесет примероци од најочекуваниот автомобил на денешницата, Model 3. Првите примероци се испорачани за вработените на компанијата, кои истовремено ќе бидат и тест корисници....

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност