Видете кои знаци покажуваат дека вашето дете има висока интелигенција

Видете кои знаци покажуваат дека вашето дете има висока интелигенција

Таратур | пред 11 минути

Сите родители сметаат дека нивните деца се паметни и интелигентни, но научниците сепак тврдат дека постојат знаци кои укажуваат на тоа, а кои зависат од возраста на самото дете. Еве кои се тие знаци: Новороденчиња...

Барса има ново засилување  фановите разочарани

Барса има ново засилување – фановите разочарани

Таратур | пред 15 минути

Како што пренесува каталонски „Спорт“, Барселона има ново засилување кое пристигнува од Бразил. Имено, Барселона сака да ја засили одбраната и наводно веќе го договорила трансферот на колумбискиот дефанзивец...

Овој дел од вашето тело е најдобар показател за идеалната килажа

Овој дел од вашето тело е најдобар показател за идеалната килажа

Таратур | пред 20 минути

Според последните податоци за просечната тежина на луѓето во западните делови од светот, жените треба да изгубат околу 6.3 килограми, а мажите 8.2 за да изгледаат попривлечно. Така, доаѓа до промена на...

ИМА САМО 17 ГОДИНИ Полицијата објави кој е главниот осомничен за масакрот во Барселона

ИМА САМО 17 ГОДИНИ! Полицијата објави кој е главниот осомничен за масакрот во Барселона!

Таратур | пред 32 минути

Шпанската полиција објави дека за нападот е осомничен 17-годишниот Муса Оукабир, брат на момчето кое вчера се предаде и чија фотографија ја објавија сите светски медиуми. Потсетуваме, во комбето вчера...

Зошто Мбапе не игра Еве го одговорот од Монако

Зошто Мбапе не игра? Еве го одговорот од Монако!

Таратур | пред 54 минути

Килијан Мбапе не е повикан за вечерашниот натпревар на Монако против Мец, а француските медиуми тврдат дека клубот од „кнежевството“ го казнува фудбалерот бидејќи „флертува“ со ПСЖ. Тренерот Леонардо Жардим...

Несреќата ги обедини и големите ривали

Несреќата ги обедини и големите ривали!

Таратур | пред еден час

Во престолнината на Каталонија, Барселона синоќа се случи грозоморен терористички напад во кој животот го загубија 13 луѓе и повеќе десетици беа повредени. Славните сортски личности и спортските клубови,...

Можностите за инвестиции во Македонија претставени пред турски бизнисмени

Можностите за инвестиции во Македонија претставени пред турски бизнисмени

Таратур | пред еден час

Министерот задолжен за странски инвестиции во Владата на Република Македонија, Аднан Ќахил, денеска беше дел од панел-дискусијата организирана од страна на Независната асоцијација на индустријалци и бизнисмени...

Хаос во Барса Меси сега постави услови за да го потпише новиот договор

Хаос во Барса: Меси сега постави услови за да го потпише новиот договор

Таратур | пред 2 часа

Барселона лошо ја отвори сезона, со два порази од вечниот ривал Реал Мадрид и со вкупни 5:1 го загуби Суперкупот на Шпанија. Клубот сеуште е „раздрман“ после заминувањето на Нејмар , па јасно е дека раководството...

Видео технолигија под хитно Видете каков гол не беше признат во ЛЕ

Видео-технолигија под хитно: Видете каков гол не беше признат во ЛЕ

Таратур | пред 2 часа

Рускиот Краснодар синоќа ја пречека Црвена Звезда во рамките на Лига Европа и оствари победа со 3:2. Меѓутоа Русите постигнаа уште еден гол, бившиот играч за Звезда Михајло Ристиќ биеше од 25 метри, топката...

Навивачите на Хајдук направија хаос во Англија и го прекинаа мечот

Навивачите на Хајдук направија хаос во Англија и го прекинаа мечот

Таратур | пред 3 часа

Навивачите на Хајдук, популарните „Торцида“ направија хаос на мечот со Евертон во Лига Европа и предизвикаа прекин од неколку минути. Евертон во 30.минута го постигна водечкиот гол преку дефанзивецот Кин...

СЕРГЕЈ ЧЕТКОВИЌ И БАЈАГА  Вечерва започнува Супер Скопје

СЕРГЕЈ ЧЕТКОВИЌ И БАЈАГА – Вечерва започнува Супер Скопје!

Таратур | пред 3 часа

Со настапот на Сергеј Четковиќ вечерва /18.08.2017 година, петок/ на Кејот 13 Ноевмри во 21 часот и официјално ќе започне првиот викенд од големата забава „Супер Скопје“. На оваа локација во рамките на...

Бунарите го спасија Прилеп од недостатокот на вода

Бунарите го спасија Прилеп од недостатокот на вода

Таратур | пред 3 часа

Бунарите кои беа избушени во периодот од 2010 до 2014 година со помош и средства на Владата и Министерството за транспорт и врски овие денови кога имаше големи временски непогоди и огромни горештини го...

Социјалниот архетип во документарниот филм

Социјалниот архетип во документарниот филм

Таратур | пред 3 часа

Во недела (20 август, 2017 година), со почеток од 20.00 часот во Куршумли Ан, во рамките на фестивалот на креативен документарен филм „Македокс”, ќе се одржи промоција на книгата „Социјалниот архетип во...

МИСЛИТЕ ДЕКА КАРДАШИЈАН ВРСКА НЕМААТ Видете каков талент има Кортни

МИСЛИТЕ ДЕКА КАРДАШИЈАН ВРСКА НЕМААТ? Видете каков талент има Кортни!

Таратур | пред 3 часа

Семејството Кардашијан е навистина феномен. 10 години е сеприсутно на ТВ екраните, а нивната популарност само расте. И додека многумина се прашуваат која е тајната на успехот, односно во што се тие толку...

Монтела Разликата во квалитет е очигледна но нема да ја потцениме Шкендија во реваншот

Монтела: Разликата во квалитет е очигледна, но нема да ја потцениме Шкендија во реваншот

Таратур | пред 3 часа

Шкендија синоќа беше декласирана од италијанскиот гигант Милан со 6:0 во плеј-офот од Лига Европа. Тренерот на „росонерите“, Винченцо Монтела изјави дека е задоволен од резултатот, но неговиот тим нема...

Полицијата спречи втор терористички напад во Шпанија

Полицијата спречи втор терористички напад во Шпанија

Таратур | пред 3 часа

Шпанската полиција соопшти дека спречила втор терористички напад во летувалиштето Камбрилс, 120 км јужно од Барселонa. Еден автомобил удрил во пешаци околу полноќ на шеталиштето во Камбрилс исто како и...

СЕКСИ КАУБОЈКИ Ангелите на Викторија по жешка долна облека спремни за Дивиот запад

СЕКСИ КАУБОЈКИ: Ангелите на Викторија по жешка долна облека спремни за ’Дивиот запад’!

Таратур | пред 3 часа

Дивиот запад и облеката од тој период се уште е фетиш за многумина, не само во САД, туку ширум целиот свет. Тоа им е познато и на одговорните во Викторија Сикрет, кои решија своите најпознати ’ангели’...

НЕ МОЖЕТЕ БЕЗ МОБИЛЕН НИ ВО ВЦ Постои можност да сте зависни еве кои се симптомите на номофобија

НЕ МОЖЕТЕ БЕЗ МОБИЛЕН НИ ВО ВЦ? Постои можност да сте зависни, еве кои се симптомите на номофобија!

Таратур | пред 3 часа

Дали ве фаќа паника кога ќе останете без вашиот смартфон барем и за минута? Многумина ќе се пронајдат во овие прашања, а научниците сметаат дека работата е сериозна. Анксиозноста по разделбата од паметниот...

МАЛКУ ВО ЕДНА МАЛКУ ВО ДРУГА Остров кој двапати годишно менува држава

МАЛКУ ВО ЕДНА, МАЛКУ ВО ДРУГА: Остров кој двапати годишно менува држава!

Таратур | пред 4 часа

Во покраината Баскија, меѓу северниот шпански град Ирун и југозападниот француски град Хендаја, тече реката Бидасоа. На средината на реката, која ги раздвојува Шпанија и Франција, се наоѓа територија со...

НЕОФИЦИЈАЛНО Македонец настрада во терористичкиот напад во Барселона

НЕОФИЦИЈАЛНО: Македонец настрада во терористичкиот напад во Барселона

Таратур | пред 4 часа

Шпанските власти наведоа дека во терористичкиот напад што вчера се случи во Барселона настрадале државјани од најмалку 24 држави, меѓу кои и Македонија. Според податоците од шпанската Агенција за цивилна...

Сончево и топло со слаб до умерен ветер

Сончево и топло со слаб до умерен ветер

Таратур | пред 4 часа

До сабота ќе се задржи претежно сончево и топло време со дневни температури кои во најголем дел од земјава ќе се задржат во рамките на просекот за овој период од годината Времето денеска во Македонија...

Судскиот совет им го одзеде имунитетот на пет судии од Управниот суд

Судскиот совет им го одзеде имунитетот на пет судии од Управниот суд

Таратур | пред 4 часа

Извесно е оти се работи за пет судии на Управниот суд, обвинети во предметот „Титаник 2“ на Специјалното јавно обвинителство. Овој случај се однесува на изборни нерегуларности за локалните од 2013 година,...

Терористички напад во центарот на Барселона

Терористички напад во центарот на Барселона

Таратур | пред 18 часа

Неколку лица се повредени откако минибус удри во група луѓе во центарот на Барселона. Инцидентот се случил во Ла Рамблас, главното шеталишто во главниот град на Каталонија. Полицијата во Барселона соопшти...

ФИФА ги објави кандидатите  ова се најдобрите тренери

ФИФА ги објави кандидатите – ова се најдобрите тренери!

Таратур | пред 19 часа

Светската куќа на фудбалот (ФИФА) од минатата година започна со доделување на наградата под назив “The Best”, а ова се 12-те кандидати за најдобар тренер. Минатата година наградата ја освои Клаудио Раниери...

Виц на денот Наставничката и децата

Виц на денот: Наставничката и децата!

Таратур | пред 19 часа

Наставничката ги прашува децата: -Марице што работи мајка ти? Марица: Мајка ми е проститутка, заработува добро и убаво живееме дома… Наставничката: Ивица кажи со што се занимава татко ти? Ивица: Татко...

Пред фактите молчат и боговите Зидан трет најуспешен тренер во историјата на Реал

Пред фактите молчат и боговите: Зидан трет најуспешен тренер во историјата на Реал!

Таратур | пред 20 часа

Зинедин Зидан синоќа го освои седмиот трофеј со Реал Мадрид и тоа за само година и половина, колку што е на клупата на „кралевите“. Зидан претходно немаше искуство со професионален тим, ги водеше младинците...

Разрешен обвинителот Марко Зврлевски

Разрешен обвинителот Марко Зврлевски

Таратур | пред 20 часа

Пратениците во Собранието со 64 гласови ЗА, ниту еден против и воздржан попладнево изгласаа разрешување на државниот обвинител Марко Зврлевски. На гласањето не присуствуваа пратениците од ВМРО-ДПМНЕ. Тие...

Мурињо сака уште едно засилување и има луда идеја

Мурињо сака уште едно засилување и има „луда“ идеја!

Таратур | пред 22 часа

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо сака преодниот рок да го затвори со уште едно засилување за својот тим. Ова лето Мурињо на засилувања потроши повеќе од 160 милиони евра, а на „Олд Трафорд“...

ПСЖ го пушта Дрекслер  кој ќе стигне прв до Германецот

ПСЖ го пушта Дрекслер – кој ќе стигне прв до Германецот!?

Таратур | пред 22 часа

ПСЖ ова лето направи „бум“ на трансфер пазарот со трансферот на Нејмар, па тоа ќе значи дека некои фудбалери се „вишок“ на „Паркот на принцовите“. Имено, тренерот на „светците“ Унаи Емери јавно соопшти...

Девет најголеми порно тајни  некои ќе ве изненадат многу

Девет најголеми порно тајни – некои ќе ве изненадат многу!

Таратур | пред 22 часа

Доколку сакате порно филмови, веројатно ќе ве интересираат некои од најголемите тајни на оваа професија. Некои од нив веќе ги знаете, но некои сигурно ќе ве изненадат, или разочараат. Ова се 9-те најголеми...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност