Се чувствувате уморени не сте расположени и постојано додавате килограми Можеби на Вашиот организам му недостига овој минерал

Се чувствувате уморени, не сте расположени и постојано додавате килограми? Можеби на Вашиот организам му недостига овој минерал

Точка | пред 3 часа

Недостатокот на јод во организмот се манифестира со лоша концентрација, недостаток на енергија, екстремен замор, депресија, лош тен на кожата и опаѓање на косата или слаба и кршлива коса. Покрај тоа, може...

Сопственичката на најубавиот задник тврди дека била во врска со Кристијано Роналдо а сега го тужи бидејќи животот ѝ го претворил во пекол

Сопственичката на најубавиот задник тврди дека била во врска со Кристијано Роналдо, а сега го тужи, бидејќи животот ѝ го претворил во пекол

Точка | пред 3 часа

Постои тајна врска помеѓу сопствениците на големите задници и најдобрите фудбалери на светот. Поранешната Мис БумБУм, Сузи Кортез постојано го "бомбардираше" Лионел Меси со голи фотографии, а нејзината...

Ова е најубавото француско село кое е под заштита на УНЕСКО а сигурно не сте чуле за него

Ова е најубавото француско село кое е под заштита на УНЕСКО, а сигурно не сте чуле за него

Точка | пред 3 часа

Прекрасните градби даваат малку драматичен впечаток со својата положба на врвот од ридот, но поради тоа во 2016 година ова е прогласено за најубавото село во Франција. Во југозападниот дел на Франција...

Глетка за паметење Згодна гола Украинка секое утро прави необичен ритуал и мами воздишки кај мажите

Глетка за паметење: Згодна гола Украинка секое утро прави необичен ритуал и мами воздишки кај мажите

Точка | пред 4 часа

Чешкиот фотограф Давид Тенсински го посети украинскиот град Киев и од локалното население секојдневно слушал необични приказни како една млада дама во последните 9 години секое утро се капела во реката...

Меси откри како му ставил крај на проблемот со повраќањето Се хранев нездраво со години

Меси откри како му ставил крај на проблемот со повраќањето: Се хранев нездраво со години…

Точка | пред 4 часа

Најголемата ѕвезда на шпанскиот гигант Барселона, Лионел Меси во интервјуто за аргентинското ТВ шоу „Ла Корниса“ се отвори и говореше на доста различни теми меѓу кои националниот тим и сонот да се освои...

Сопственичката на најубавиот задник тврди дека била во врска со Кристијано Роналдно а сега го тужи бидејќи животот ѝ го претворил во пекол

Сопственичката на најубавиот задник тврди дека била во врска со Кристијано Роналдно, а сега го тужи, бидејќи животот ѝ го претворил во пекол

Точка | пред 5 часа

Постои тајна врска помеѓу сопствениците на големите задници и најдобрите фудбалери на светот. Поранешната Мис БумБУм, Сузи Кортез постојано го "бомбардираше" Лионел Меси со голи фотографии, а нејзината...

Снег во Крушево магла на Стража

Снег во Крушево, магла на Стража

Точка | пред 5 часа

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Врнежи од дожд и снег се бележат во Крушево. На планинскиот премин Стража, поради појава на магла, видливоста е намалена до 100 метри. АМСМ...

Португалецот блеска во 2018 година Роналдо има дадено повеќе лигашки голови од Јунајтед Челси Дортмунд

Португалецот блеска во 2018 година: Роналдо има дадено повеќе лигашки голови од Јунајтед, Челси, Дортмунд…

Точка | пред 5 часа

Португалски ас, Кристијано Роналдо долго време во оваа натпреварувачка сезона беше мета на критичарите поради неговите настапи во Примера, но напаѓачот во оваа нова 2018 година се пропороди со тоа што...

ВМРО ДПМНЕ До каде е истрагата за двајцата владини функционери фатени во корупција

ВМРО-ДПМНЕ: До каде е истрагата за двајцата владини функционери фатени во корупција?

Точка | пред 5 часа

„СДСМ може да лаже, но не може да ја излаже јавноста. Селективноста на правдата кога се работи за функционерите на СДСМ се гледа на секој чекор. Почнувајќи од случаите за корупција за кои е осомничен Зоран...

Собранието бара оставки од уште двајца членови на Антикорупциска

Собранието бара оставки од уште двајца членови на Антикорупциска

Точка | пред 5 часа

Собраниската Комисија за избори и именувања им ги потврди оставките на пет членови на Антикорупциската комисија кои неодамна се повлекоа, по обелоденувањето на извештајот од внатрешната ревизија кој укажа...

Ова е најомиленото француско село кое е под заштита на УНЕСКО а сигурно не сте чуле за него

Ова е најомиленото француско село кое е под заштита на УНЕСКО, а сигурно не сте чуле за него

Точка | пред 6 часа

Прекрасните градби даваат малку драматичен впечаток со својата положба на врвот од ридот, но поради тоа во 2016 година ова е прогласено за најубавото село во Франција. Во југозападниот дел на Франција...

Причините за елиминацијата од ЛШ Верати посочи каде ја загубиле битката со Реал

Причините за елиминацијата од ЛШ: Верати посочи каде ја загубиле битката со Реал

Точка | пред 6 часа

Францускиот гигант, Пари Сен Жермен во оваа натпреварувачка сезона влезе со големи амбиции за да го нападне тронот во фудбалска Европа, но падна веќе во првата елиминациска рунда во Лигата на шампионите...

Оскаровецот конечно е во врска со љубовницата но сега сака да им се врати на сопругата и децата

Оскаровецот конечно е во врска со љубовницата, но сега сака да им се врати на сопругата и децата

Точка | пред 7 часа

Бен Афлек и Џенифер Гарнер поминале многу турбулентни моменти, односно Бен беше зависен од алкохол, ја изневеруваше Џенифер со други жени, а потоа следуваше и крај на нивниот брак. Сепак, покрај сето тоа,...

Украинскиот пилот обвинет за соборување на малезискиот авион е пронајден мртов Го пронашле во стан со прострелна рана

Украинскиот пилот обвинет за соборување на малезискиот авион е пронајден мртов! Го пронашле во стан со прострелна рана

Точка | пред 7 часа

Украинскиот пилот Владислав Волошин, кого Русија го обвинила дека го соборил малезискиот авион "MH17" над Украина, е пронајден мртов во стан. Потсетуваме, на 17. јули 2014. година, "Boeing 777" на летот...

Андроидите се безбедни исто колку и Ајфоните

Андроидите се безбедни исто колку и Ајфоните...

Точка | пред 7 часа

Според Давид Клајдермахер, шеф за безбедност на Андроид при Google, овој оперативен систем денес е безбеден исто колку што се безбедни и „оперативните системи на конкуренцијата“. Кога станува збор за безбедносните...

Рикардо Единствено што барам е да се борам

Рикардо: Единствено што барам е да се борам

Точка | пред 7 часа

Поради неговото однесување и начинот на кој се шегува, Даниел Рикардо е еден од омилените возачи на гридот. „Се уште сакам да се борам за титулата. Желбата е едно но минимум што барам е да бидам во борбата“....

Што те прави тебе единствена Модното видео на Marella и Каролина Гочева

Што те прави тебе единствена? Модното видео на Marella и Каролина Гочева

Точка | пред 7 часа

Последниот дел од приказната за италијанскиот бренд Marella, групацијата Магнетик го заокружи со модно видео. Идејата зад видеото е да се стават во функција сите оние карактеристики што се посебни кај...

McLaren 570GT MSO Black Collection Автомобилот од соништата во лимитирана верзија

McLaren 570GT MSO Black Collection: Автомобилот од соништата во лимитирана верзија

Точка | пред 8 часа

Само стотина избрани ќе ја имаат привилегијата да бидат сопственици на новиот ѕвер кој што ќе излезе од фабриките на McLaren. Зад ознаката MSO всушност се крие одделот - McLaren Special Operations. Ултимативниот...

Нешто опасно се quot готви quot во светот Унгарија повлекла 130 милиони долари во злато од Лондон но не е единствена

Нешто опасно се "готви" во светот: Унгарија повлекла 130 милиони долари во злато од Лондон, но не е единствена...

Точка | пред 8 часа

Народната банка на Унгарија вратила 100.000 унци злато од Лондон. Како причина го навеле стравот од идната "геополитичка криза". Вкупната вредност на 3. тони злато изнесува 130 милиони долари. Според Унгарската...

Костакурта открива кој е првиот избор за селектор на Италија

Костакурта открива кој е првиот избор за селектор на Италија

Точка | пред 8 часа

Откако италијанската репрезентација не се пласираше на Светското првенство во Русија, селекторот Вентура веднаш го напушти кормилото на „Аѕурите“. Набрзо на неговото место пристигна Луиџи Ди Биаџо, поранешниот...

46 од луѓето пишуваат на својот смартфон додека возат

46% од луѓето пишуваат на својот смартфон додека возат

Точка | пред 8 часа

Глобалното истражување на Моторола нè предупредува за нарушувањето на балансот помеѓу животот и нашиот смартфон. Во декември 2017 година, Моторола спроведе истражување на територијата на четири континенти...

Го чистел кафезот на лавот но заборавил да ја затвори вратата

Го чистел кафезот на лавот, но заборавил да ја затвори вратата...

Точка | пред 8 часа

Еден вработен во мексиканска зоолошка градина бил пронајден мртов во кафезот каде што бил сместен лавот. Густаво Серано Карабахал го чистел кафезот на лавот во зоолошката градина Браво во Тулансинго. Но,...

Најгорлив проблем за Ромите во Прилеп е невработеноста

Најгорлив проблем за Ромите во Прилеп е невработеноста

Точка | пред 8 часа

Градоначалникот на општина Прилеп, Илија Јованоски, денеска во Скопје учествуваше на промоцијата на програмата ROMACTED – „Промовирање добро управување и зајакнување на Ромите на локално ниво“, заеднички...

Де Фрај донел одлука Од идната сезона ќе го носи дресот на Интер

Де Фрај донел одлука: Од идната сезона ќе го носи дресот на Интер

Точка | пред 9 часа

Манчестер Јунајтед и Ливерпул притискаа за доведување на Стефан Де Фрај, меѓутоа стоперот на Лацио го избрал Интер. Холандскиот дефанзивец има договор со римскиот клуб до крајот на оваа сезона, а со оглед...

Беса Обесштетување за обвинетите за Сопот и тужба против оние кои ги малтретираа

Беса: Обесштетување за обвинетите за Сопот и тужба против оние кои ги малтретираа

Точка | пред 9 часа

Движењето Беса и претседателот Африм Гаши го поздравуваат „задоцнетото ослободување на обвинетите во случајот „Сопот“, со надеж дека оваа неправда, која траеше 15 години, ќе стави крај и на антиалбанскиот...

 Црната ајкула е новата гејминг ѕверка на Xiaomi

“Црната ајкула” е новата гејминг “ѕверка” на Xiaomi

Точка | пред 9 часа

Компанијата Xiaomi припрема бројни интересни уреди. Корисниците со нетрпение го исчекуваат новиот Mi Mix 2s, а неодамна се појавија информации дека во подготовка е уште еден интересен телефон – Xiaomi...

Британската полиција во ќорсокак Нема знаци за провала во куќата на убиениот Глушков

Британската полиција во ќорсокак: Нема знаци за провала во куќата на убиениот Глушков

Точка | пред 9 часа

Британската полиција денес соопштила дека нема знаци за насилно влегување во куќата на рускиот бизнисмен Николај Глушков за кој се верува дека бил убиен минатата седмица во својата куќа во Лондон. Телото...

Разоткриена е изборна измама на Путин Протекоа снимки од надзорни камери гласачите во кутиите ставаа однапред пополнети гласачки ливчиња

Разоткриена е изборна измама на Путин? Протекоа снимки од надзорни камери, гласачите во кутиите ставаа однапред пополнети гласачки ливчиња

Точка | пред 9 часа

Од Русија пристигнуваат снимки на кои што можат да се видат изборни нерегуларности за време на претседателските избори на кои што повторно победи Владимир Путин. Еден од примерите каде што очигледно е...

Cinema City Пет нови филмски наслови кои мора да ги погледнете до крајот на овој месец

Cinema City: Пет нови филмски наслови кои мора да ги погледнете до крајот на овој месец

Точка | пред 9 часа

Од 22 март Cinema City претставува 5 нови филмски остварувања за одличен завршеток на месецот. Според официјалните трејлери кои излегоа, овие филмови навистина вредат да се погледнат. "Гринго" ("Gringo")...

Нови закани за Селмани Ќе ви го запалиме семејството

Нови закани за Селмани: Ќе ви го запалиме семејството!

Точка | пред 9 часа

Членови на семејството на новинарот Насер Селмани добивале закани по телефон од непознати лица. Тој денеска даваше исказ во Обвинителствпто во врска со случајот со братот на функционер на ДУИ, Бекир Асани....

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност