Топ 5 мотоцикли кои се возат со А2 категорија

Топ 5 мотоцикли кои се возат со А2 категорија

Мотори | пред 4 дена

А2 мотоциклите се мостот за оние возачи кои не сакаат повеќе да возат мотоцикли со зафатнина од 125cc но кои се уште не можат да возат мотоцикли од А категорија. А2 мотоциклите се мостот за оние возачи...

Во Англија полицијата со дронови ќе лови бесни моторџии

Во Англија полицијата со дронови ќе лови бесни моторџии

Мотори | пред 4 дена

Полицијата од Јужен Шилдс се обдува да го спречи антисоцијалното однесување од страна на мотоциклистите со помош на дронови, а цел на дронот се возачите за кои имаат информации дека возат невнимателно....

Пет неверојатни приколки за мотоцикли

Пет неверојатни приколки за мотоцикли

Мотори | пред 4 дена

Кога сакате да се возите со некој пријател но не сакате тој да седи заедно со вас на мотоциклот, или пак кога треба да пренесете голем број на работи, тогаш страничната приколка за мотоцикл е токму она...

Suzuki Gixxer куп Сезона 3

Suzuki Gixxer куп, Сезона 3

Мотори | пред 4 дена

Suzuki Gixxer купот ја започна својата трета сезона, како и секогаш со несебична поддршка од страна на Motul . Од 7-ми до 9-ти јули на патеката Кари во Коимбаторе (Индија), посетителите имаа можност да...

MotoGP Алваро Баутиста ќе остане во тимот на Aspar и во 2018 година

MotoGP: Алваро Баутиста ќе остане во тимот на Aspar и во 2018 година

Мотори | пред 5 дена

Уште еден дел од сложувалката за 2018 година си дојде на свое место. Во понеделникот, Aspar потврди дека Алваро Баутиста го продолжи договорот и ќе остане дел од тимот и во 2018 година. Уште еден дел од...

 видео Каква функција имаа сите копчиња на еден MotoGP мотоцикл

[видео] Каква функција имаа сите копчиња на еден MotoGP мотоцикл

Мотори | пред 5 дена

MotoGP мотоциклите во последниот период станаа неверојатно комплицирани и на рачките има голем број на копчиња за контрола на возењето. Но Скот Рединг од тимот на Pramac Ducati ќе ни го објасни значењето...

MotoGP Aprilia спас за Скот Рединг

MotoGP: Aprilia спас за Скот Рединг?

Мотори | пред 5 дена

Информацијата дека Милер го комплетираше преминот во Pramac се чини дека ја направи неизвесна судбината на нивниот актуелен возач, Скот Рединг. После тешкиот старт на сезоната, во моментов неговото име...

Над 150 моторџии од словенските земји учествуваат во проектот Славјански свет на Ноќните волци

Над 150 моторџии од словенските земји учествуваат во проектот „Славјански свет“ на Ноќните волци

Мотори | пред 7 дена

Над 150 моторџии од мото клубот „Ноќни волци“ од повеќе словенски земји учествуваат во проектот наречен Славјански свет. Нивната мисија, која ќе трае 20 дена, почна од Нитра Словачка, информираа денеска...

Ова е новиот 2018 V Special скутер на Lambretta

Ова е новиот 2018 V-Special скутер на Lambretta

Мотори | пред 7 дена

После долги години Италијанската компанија ни претстави нов, нео-ретро скутер. Запознајте го V-Special, првиот скутер на компанијата во 21-от век. Новиот Lambretta V-Specia е токму она што го барате доколку...

Масовно повлекување на BMW R 1200 GS поради лоша вилушка

Масовно повлекување на BMW R 1200 GS поради лоша вилушка

Мотори | пред 7 дена

Помина долго време откако BMW направило нешто погрешно, но се чини дека нивниот најуспешен мотоцикл има навистина сериозни проблеми.  Во моментов се одвива голема кампања поради неисправност на вилушката....

Авантуристичките модели на BMW добија 6 5 инчен TFT дисплеј

Авантуристичките модели на BMW добија 6.5 инчен TFT дисплеј

Мотори | пред 7 дена

BMW има чест да ви го претстави новиот систем за поврзување за своите мотоцикли кој има високо квалитентен 6.5 инчен дисплеј. Тој нуди брзи и сигурни информации и нема да ви пречи додека возите. BMW има...

SWM 650 SuperDual 2017  Прво возење и преглед

SWM 650 SuperDual (2017) – Прво возење и преглед

Мотори | пред 7 дена

Можеби не ви изгледа така, но во светот на авантуристичките мотоцикли, SWM 650 SuperDual е еден од најочекуваните модели во последниве неколку години. Главна приина за тоа е намалувањето на едно цилиндричните...

Сакаме стаза

Сакаме стаза!

Мотори | пред една недела

Сакаме да вложиме во иднината, во македонските тркачи, во безбедноста на патиштата, во мирен сон за сите граѓани. Да ги тргнеме децата од патот на пороците. Наместо да пишуваме за жртви од сообраќајни...

Кратчлоу Дајте му време на Ловс да се докаже

Кратчлоу: Дајте му време на Ловс да се докаже

Мотори | пред една недела

„Сем досега не доби шанса“ –Кал Кратчлоу Кал Кратчлоу верува дека дебитантот Сем Ловс треба да добие дополнително време за да може да се докаже во MotoGP. За време на трката во Каталуња, Aprilia ги потврди...

Електричната MotoGP серија ќе биде подготвена во 2019 година

Електричната MotoGP серија ќе биде подготвена во 2019 година?

Мотори | пред една недела

„Се надеваме дека ако почнеме со серијата тоа ќе ги охрабри и останатите, и би можеле, да речеме после три години, да бидеме самостојна серија“ Продолжуваат да се развиваат плановите за формирање на шампионат...

MotoGP Милер ќе премине во тимот на Pramac Ducati

MotoGP: Милер ќе премине во тимот на Pramac Ducati?

Мотори | пред една недела

Џек Милер ќе го напушти тимот на Honda и во 2018 година ќе му се приклучи на Данило Петручи во тимот на Pramac Ducati Џек Милер ќе го напушти тимот на Honda и во 2018 година ќе му се приклучи на Данило...

Кевин Шванц Шампионатот е подобар отколку во периодот кога настапував јас

Кевин Шванц: Шампионатот е подобар отколку во периодот кога настапував јас

Мотори | пред една недела

Овогодишниот MotoGP шампионат е најизедначен досега, тврди светскиот шампион од 1993 година, Кевин Шванц. „Да имаш шампионат во кој возачите кои се на врвот се толку изедначени е неверојатно.Но MotoGP...

WSBK Реа доминираше на патеката во Лагуна Сека

WSBK: Реа доминираше на патеката во Лагуна Сека

Мотори | пред една недела

Извонредниот прв круг му овозможи на Реа да ја оствари својата деветта победа сезонава и ја зголеми предноста во пресрет на летната пауза Џонатан Реа ќе замине со предност од 59 поени на летната пауза...

 галерија Ducati 1299 Panigalle R Final Edition

[галерија] Ducati 1299 Panigalle R Final Edition

Мотори | пред една недела

Најновиот v-twin супербајк на Ducati наречен Ducati 1299 Panigalle R Final Edition, мотоцикл кој има моќност од 209кс и ги содржи најдобрите делови од v-twin линијата на Ducati. Што се однесува до локациите,...

Бузалковски со две втори места во Грција

Бузалковски со две втори места во Грција

Мотори | пред една недела

Викендов на патеката Серез во Грција се возеа 8-та и 9-та трка од Европскиот БМУ шампионат во брзински мотоциклизам, каде настапија тројца македонски возачи, Христијан Бузалковски (МК Ендуро Тим - Водно...

Попуст на опрема и кациги во Макпетрол

Попуст на опрема и кациги во Макпетрол

Мотори | пред 2 недели

Макпетрол објави попуст на мото опремата и кацигитие кои ги нуди во својата продавница за мотори. Макпетрол објави попуст на мото опремата и кацигитие кои ги нуди во својата продавница за мотори. Во салонот...

MotoGP Pramac Ducati и Џек Милер

MotoGP: Pramac Ducati и Џек Милер

Мотори | пред 2 недели

Во моментов се оддржуваат преговори помеѓу Џек Милер и Pramac за второто слободно место во тимот Според најновите MotoGP гласини, Џек Милер би можел да биде дел од Pramac Ducati. Младиот Австралиец е пред...

MotoGP Вињалес верува дека може да ја освои титулата

MotoGP: Вињалес верува дека може да ја освои титулата

Мотори | пред 2 недели

Возачот на Movistar Yamaha, Маверик Вињалес, заминува на летната пауза уверен дека откако ќе продолжи шампионатот, ќе може да се вклучи во борбата за титулата. Возачот на Movistar Yamaha, Маверик Вињалес,...

КТМ ќе отвори нова фабрика на Филипините

КТМ ќе отвори нова фабрика на Филипините

Мотори | пред 2 недели

Компанијата КТМ потврди дека ќе се прошири на пазарот во Азија и дека ќе отвори нова фабрика на Филипините. Компанијата КТМ потврди дека ќе се прошири на пазарот во Азија и дека ќе отвори нова фабрика...

Honda потврди дека ќе има електричен скутер во 2018 година

Honda потврди дека ќе има електричен скутер во 2018 година

Мотори | пред 2 недели

Дали сакаш евтин електричен скутер произведен од голема корпорација?  Ќе мора само да почекаш до следната година бидејќи Honda неодамна ја потврди намерата да произведе електричен скутер. Генералниот директор...

Роси Ако сум компетитивен ќе продолжам да се натпреварувам и по 2018 година

Роси: Ако сум компетитивен ќе продолжам да се натпреварувам и по 2018 година

Мотори | пред 3 недели

алентино Роси вели дека конечната одлука во однос на тоа дали ќе вози следната сезона ќе ја донесе идната година Деветкратниот светски шампион, Валентино Роси,  вели дека конечната одлука во однос на тоа...

Довициозо Неверојатно е чувството да се биде лидер во MotoGP

Довициозо: Неверојатно е чувството да се биде лидер во MotoGP

Мотори | пред 3 недели

„Мојата самодоверба во моментов е на многу високо ниво и чувството на мотоциклот е неверојатно. Имам многу добар однос со тимот, работиме напорно но на еден релаксиран начин и тоа многу влијае на конечниот...

MotoGP Ианоне има проблеми со GSX RR

MotoGP: Ианоне има проблеми со GSX-RR

Мотори | пред 3 недели

„Имав добар ритам и бев многу блиску до врвот. Но потоа се појавија проблемите. Мотоциклот го промени начинот на кој се однесува и не можев да бидам онолку ефективен колку што посакував. Мораме да научиме...

Moto3 Дени Кент повторно ќе вози за Ајо на трката во Захсенгринг

Moto3: Дени Кент повторно ќе вози за Ајо на трката во Захсенгринг

Мотори | пред 3 недели

Дени Кент ќе го има вториот настап оваа сезона за Red Bull KTM Ajo Поради повредата на Николо Антонели се отвори можност Дени Кент оваа недела на трката во Захсенринг да го има својот втор настап за Red...

 галерија Ducati Multistrada 1200 Enduro Pro 2018

[галерија] Ducati Multistrada 1200 Enduro Pro 2018

Мотори | пред 3 недели

Ducati најави нов модел во својата Multistrada линија додавајќи го 1200 Enduro Pro. Новиот Ducati Multistrada 1200 Enduro Pro има извонреден изглед и е опремен со големо седиште и црна подрамка. Офроуд...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност