Барса си осигура мирен реванш Баерн веќе си ја заврши работата

Барса си осигура мирен реванш, Баерн веќе си ја заврши работата

Македонски Спорт | пред еден час

Меси, конечно, погоди против Челзи, а Барса извлече реми на „Стемфорд бриџ“, Баерн немилосрден против Бешикташ Во деветтото соочување со Челзи, Лионел Меси ја затресе мрежата на Челзи. На Аргентинецот...

Сопственикот на Милан банкротира клубот оди на кинескиот Ибеј

Сопственикот на Милан банкротира, клубот оди на кинескиот Ибеј

Македонски Спорт | пред 5 часа

Италијанскиот гигант го чекаат месеци на неизвесност За сопственикот на Милан, Кинезот Јонгхонг Ли се зборуваше многу во изминатите месеци дека се работи за голема измама и дека тој не е инвеститор каков...

Исак Дрогба потпиша со поранешниот клуб на татко му

Исак Дрогба потпиша со поранешниот клуб на татко му

Македонски Спорт | пред 9 часа

Најстариот син на легендарниот Дрогба, тргна по стапките на татко му Седумнаесет годишниот Исак потпиша договор со Генган и во наредниот  период ќе игра за младата селекција на овој клуб во кој своевремено...

Чупиќ на тренинзи неизвесен за в недела

Чупиќ на тренинзи, неизвесен за в недела

Македонски Спорт | пред 9 часа

Крилото ќе и се придружи на екипата, но не се знае дали ќе се најде меѓу патниците за Нант Крилото на Вардар, Иван Чупиќ ќе им се приклучи на соиграчите на тренинзите, но и понатаму останува неизвесно...

Само чудо ја спаси БиХ од пораз

Само чудо ја спаси БиХ од пораз

Македонски Спорт | пред 9 часа

Македонија У-17 одигра 0:0 со БиХ во пријателски меч, во кој нашите надежи имаа 5-6 супер шанси, комплетна иницијатива но гостите среќно се спасија од пораз Македонија У-17 денеска на теренот на ФФМ „Петар...

Секуловски физички го нападнал помошниот тренер на Работнички

Секуловски физички го нападнал помошниот тренер на Работнички!!!

Македонски Спорт | пред 10 часа

Се поведува постапка против стратегот на Пелистер Марјан Секуловски кој физички го нападнал помошниот тренер на „романтичарите“ Славчо Георгиевски - Тупан Марјан Секуловски се соочува со казна и тоа поради...

Милосављев на прегледи и потпис

Милосављев на прегледи и потпис

Македонски Спорт | пред 10 часа

Новиот голман на „црвено-црните“ доаѓа во Скопје Вардар продолжува да го потврдува тимот за следната сезона. По бекот Сергеј Харбок неделава во СЦ „Јане Сандански“ се чека да дојде и новиот голман Дејан...

Киднапирање тепање кражба Уапсен португалски репрезентативец

Киднапирање, тепање, кражба: Уапсен португалски репрезентативец

Македонски Спорт | пред 10 часа

Фудбалерот се однесувал како гангстер, но полицијата го уапси Шпанската полиција го уапси фудбалерот на Виљареал, Рубен Семедо под обвинение за киднапирање, физичко насилство и грабеж. Обвинителството...

Априлски спаринг со Русија

Априлски спаринг со Русија

Македонски Спорт | пред 10 часа

Македонија ќе тестира со „зборнаја“ во април во Скопје, во рамките од ЕХФ неделата Машката ракометна репрезентација на Македонија следниот собир ќе го има во април, во рамките на ЕХФ неделата, кога ќе...

Костов не може да игра за Бугарија

Костов не може да игра за Бугарија

Македонски Спорт | пред 11 часа

Бекот на Работнички го повредил зглобот на раката во финалето на Купот против МЗТ Бугарскиот селектор Љубомир Минчев, доби лоши информации од Македонија, бидејќи неговиот стартен бек Чавдар Костов, го...

Ангелов ќе го спасува Работнички

Ангелов ќе го спасува Работнички

Македонски Спорт | пред 11 часа

Репрезентативниот напаѓач, откако му се укина суспензија, ќе се најде во стартниот состав на „романтичарите“ на соседското дерби со Вардар кое ќе се игра в сабота Виктор Ангелов ќе се обиде да му помогне...

Знаете ли колку Исланѓани тргнуваат на Мундијалот

Знаете ли колку Исланѓани тргнуваат на Мундијалот?

Македонски Спорт | пред 12 часа

На ЕП во Франција беа хит, сега на СП во Русија сакаат да остават поголем впечаток Во последните години фудбалот на Исланд стана меѓу трите најпопуларни спортови во оваа мала островска држава во Европа....

ЛШ Меси нема гол против Челзи Бешикташ прежален во Минхен

ЛШ: Меси нема гол против Челзи, Бешикташ прежален во Минхен

Македонски Спорт | пред 12 часа

Вечерва на програмата се два дуели од осминафиналето на Лигата на шампионите Најинтересниот натпревар ќе се одигра на „Стемфорд Бриџ“ каде ќе се сретнат „тешкашите“ Челзи и Барселона. Два од најголемите...

Иван Митров Мора да се отрезниме

Иван Митров: Мора да се отрезниме...

Македонски Спорт | пред 13 часа

„Овој убедлив пораз во Велес на пријателската со Борец ни покажа дека не треба да летаме во облаци“ вели крилниот напаѓач на Брегалница Поразот на Брегалница од Борец од 4:1, тешко им падна на фановите,...

Првпат по 20 години Две екипи го поделија златото

Првпат по 20 години: Две екипи го поделија златото

Македонски Спорт | пред еден ден

На Олимписките игри во Пјонгчанг се случи интересна ситуација која последен пат беше видена пред 20 години Германската и канадската екипа во боб санкање го поделија златниот медал затоа што имаа идентично...

Де Бур Интер е распашана команда полесно ми е со јуниорите во Ајакс

Де Бур: Интер е распашана команда, полесно ми е со јуниорите во Ајакс

Македонски Спорт | пред еден ден

Холандскиот стручњак Франк де Бур не можеше да ги скроти фудбалерите на Интер, а доби отказ поради катастрофалните резултати Де Бур на почетокот на тренерската кариера работеше во младинските категории...

Маневски Веруваме во овој Пелистер

Маневски: Веруваме во овој Пелистер

Македонски Спорт | пред еден ден

„Сите во клубот потајно верувавме во себе, имаме добра екипа и одиме чекор по чекор“ вели искусниот напаѓач на Пелистер по триумфот над Работнички Никој не веруваше дека Пелистер ќе може да го победи Работнички....

Младиот Наков ќе брани за Славија Софија

Младиот Наков ќе брани за Славија Софија

Македонски Спорт | пред еден ден

Талентираниот македонски голман се пресели во Бугарија. 18-годишниот чувар на мрежата ќе го носи дресот на бугарскиот прволигаш Лука Наков, голманот кој што има само 18 години, стана дел од бугарскиот...

Вардар е на два бода до четвртфинале

Вардар е на два бода до четвртфинале

Македонски Спорт | пред еден ден

Само една победа во двата преостанати натпревари му е потребна на европскиот првак за втора година во низа да се најде директно во четвртфиналето од Лигата на шампионите На две кола до крајот на групната...

Вардар со четврфинална формула за Пик Сегед

Вардар со четврфинална „формула“ за Пик Сегед

Македонски Спорт | пред еден ден

„Нагазната мина“ во групата А се надеваше на сензација, но си замина со разочарување, односно поразена од „црвено-црните“ за кои вратите кон четвртфиналето втора сезона во низа се широко отворени. Европскиот...

Периќ е нов тренер на вардаровите голмани

Периќ е нов тренер на вардаровите голмани

Македонски Спорт | пред еден ден

Празното место во стручниот штаб на „црвено-црните“ по заминувањето на Горан Симиќ на крајот на минатата сезона, сега е пополнето Дејан Периќ, поранешниот селектор на Србија и европски клупски првак од...

Самсоненко ветил уште посилен Вардар

Самсоненко ветил уште посилен Вардар

Македонски Спорт | пред еден ден

На состанокот одржан пред неколку дена, сопственикот на Вардар им дал ветувања на играчите дека работите во фудбалскиот клуб ќе бидат уште подобри од сега Можеби женскиот ракометен колектив Вардар од идната...

Шкендија 25 меча по ред дава гол ови

Шкендија 25 меча по ред дава гол(ови)

Македонски Спорт | пред еден ден

Лидерот на овие средби постигна 74 голови или во просек по 2.96 голови И натаму трае импозантната гол-серија на Шкендија. Вчерашниот меч со Шкупи, кој лидерот го доби со 3:0, беше 25 по ред во првенството...

Промените на тренери носат освојување Куп

Промените на тренери носат освојување Куп

Македонски Спорт | пред еден ден

Во неколку значајни европски земји, Купот го освоија екипи кои во текот на сезонава го сменија тренерот Македонија не е единствениот пример во Европа каде што победничкиот пехар во кошаркарскиот Куп го...

Жал ми е што луѓето ме паметат само по мечот на Стемфорд Бриџ

Жал ми е што луѓето ме паметат само по мечот на „Стемфорд Бриџ“

Македонски Спорт | пред еден ден

Интервју со Том Хенинг Овребо, авторот на најголемиот грабеж во фудбалот, дуелот меѓу Челзи и Барселона во 2009 година Ривалитетот меѓу Челзи и Барселона добива нова епизода во вторник во рамките на осминафиналето...

Давитков ги пречкрта Мек Кејлеб и Теодор

Давитков ги пречкрта Мек Кејлеб и Теодор

Македонски Спорт | пред еден ден

Селекторот го скрати списокот, на првиот тренинг в среда очекува 16 кошаркари Селекторот на националната сениорска селекција во машка конкуренција, Јорданчо Давитков, го скрати списокот на кошаркари повикани...

Куп победа над Работнички за заборав на сите порази

Куп победа над Работнички за заборав на сите порази

Македонски Спорт | пред еден ден

Навивачите на МЗТ им простија на своите миленици за очајната сезона Неколку стотини навивачи на МЗТ Скопје Аеродром отпатуваа во Кавадарци за да го бодрат тимот во финалето на Купот, и после победата од...

Зошто Холандија доминира во брзото лизгање

Зошто Холандија доминира во брзото лизгање?

Македонски Спорт | пред еден ден

На Зимските олимписки игри во Пјонгчанг, Холандија освои дузина медали само во натпреварите во брзо лизгање. Која е причината што овој спорт стана популарен во оваа држава која не е по зимските спортови?...

Алегри работи со електроника Спалети има лозови насади

Алегри работи со електроника, Спалети има лозови насади

Македонски Спорт | пред еден ден

Познатите фудбалски стретези својата иднина ја градат и во многу други бизнис сектори Во своето тренерско портфолио имаа многу трофеи, големи победи, но и дебели финансиски договори со клубовите каде ја...

АВ Охрид остана без Јунаковиќ

АВ Охрид остана без Јунаковиќ

Македонски Спорт | пред еден ден

Хрватскиот плејмејкер прејде во Широки Мартин Јунаковиќ си замина од АВ Охрид, а негова следна станица е клубот на босанските Хрвати, Широки. Јунаковиќ беше главна опција на „галебите“ во нападот, во четвртфиналето...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност