Сеинт Вест со нова фризура

Сеинт Вест со нова фризура

За забава | ново

Ким Кардашијан и Кање Вест се обидуваат да поминат повеќе време со Норт и Сеинт пред третото бебе да дојде на свет. Baby Ye A post shared by Our Generation Music 🔰 (@ourgenerationmusicco) on Sep 21, 2017...

Париз Џексон на удар на негативни коментари поради влакната под нејзините пазуви

Париз Џексон на удар на негативни коментари поради влакната под нејзините пазуви

За забава | пред 14 минути

Париз Џексон, ќерката на легендарниот пејач Мајкл Џексон, е позната на јавноста по нејзиниот слободен дух и ексцентричен стил. И затоа од неодамна беше на мета на критики. Имено, се повеќе и повеќе ѕвезди...

Човечкиот Кен изјави  Можеби ќе го променам полот и ќе станам Барби

Човечкиот Кен изјави – Можеби ќе го променам полот и ќе станам Барби

За забава | пред 29 минути

Родриго Алвес, познат на јавноста како човекот Кен, потрошил повеќе од 400.000 фунти за пластични операции за да изгледа како познатата кукла. Thank you very much Milan for such a warm welcoming! #milan...

Како изгледа трансформацијата на Тејлор Свифт од човек во зомби

Како изгледа трансформацијата на Тејлор Свифт од човек во зомби?

За забава | пред еден час

Тејлор Свифт на својот Youtube канал сподели видео како е направена трансформац ијата во зомби за нејзиниот последен, a воедно и доста успешен видео запис за песната „Look what made me  do“. Во видеото...

Со фризура шминка и фустан од 3000 долари Меланија Трамп зборува за гладни деца

Со фризура, шминка и фустан од 3000 долари, Меланија Трамп зборува за гладни деца

За забава | пред еден час

Kaква е оваа иронија на Меланија Трамп која често знае да направи некоја грешка поради која е мета на новинарите, а овој пат стварно претера. Таа беше во центарот на вниманието и ги засени сите настани...

Во трка за наградата The Best се јавуваат Роналдо Меси и Нејмар

Во трка за наградата „The Best“ се јавуваат Роналдо, Меси и Нејмар!

За забава | пред еден час

Минатата година беше и повеќе од успешна за првата ѕвезда на Реал Мадрид, Кристиано Роналдо, а тогаш тој крај себе имаше блескава сезона, ја освои Лигата на шампионите, го подигна победничкиот пехар и...

Време е за новата Fiesta

Време е за новата Fiesta!

За забава | пред еден час

Есента веќе ни пристигна, и календарски и климатски, а со неа и новата Ford Fiesta. Но окарактеризирана како помал Focus, таа го привлече вниманието на нашите купувачи уште пред тоа, кои беа нетрпеливи...

Концерт на Armadillo The Black  Vice Social Club Autmind и Funk Shui вечерва во МКЦ

Концерт на Armadillo, The Black & Vice Social Club, Autmind и Funk Shui вечерва во МКЦ!

За забава | пред 2 часа

Вечерва во МКЦ ќе се одржи концерт на кој ќе настапат музичките групи чии инструменти и опрема беа трајно загубени како последица од опожарувањето на објектот на Макотекс. На бината на концертната сала...

Новак Ѓоковиќ пристигна во Белград

Новак Ѓоковиќ пристигна во Белград

За забава | пред 3 часа

Новак Ѓоковиќ пристигна во Белград во четвртокот, каде ќе ги помине следните неколку дена. Најдобар српски тенисер дојде во неговиот роден град откако тој присуствуваше на пензионирањето на тренерот на...

Амбросио во секси издание

Амбросио во секси издание

За забава | пред 3 часа

Традиционалната забава Amfar во Милано собра неколку познати личности, а како една од најсексипилните дами се издвои Алесандро Амбросио. Бразилскиот модел зачекори на црвен тепих во атрактивен сребрен...

Вежбаат во допир со природата  потполно голи

Вежбаат во допир со природата – потполно голи

За забава | пред 3 часа

На јога часовите е општо познато дека побројни се жените. Сепак, постојат и мажи кои вежбаат, а некои од нив во предавањето јога отиднаа малце подалеку. That moment that you want want to rip off your clothes...

Овие фармерки се нов тренд

Овие фармерки се нов тренд

За забава | пред 3 часа

Кога станува збор за модата, од време на време сме навикнати да гледаме чудни пилиња што повеќето жени не ги почитуваат. Check them out — these jeans are getting a double take from everyone who sees them....

Почина Лилијан Бетанкур најбогатата жена

Почина Лилијан Бетанкур, најбогатата жена

За забава | пред 4 часа

Наследничката на козметичкиот гигант L’Oréal, Лилиан Бетанкур, почина еден месец пред да наполни 95 години. Веста за смртта ја објави нејзината ќерка. Со богатство од 44,7 милијарди долари, таа го заземаше...

Излезе тизерот за индискиот филм што се снимаше во Македонија  Неверојатно голем одзив

Излезе тизерот за индискиот филм што се снимаше во Македонија – Неверојатно голем одзив!

За забава | пред 7 часа

Излезе тизерот за индискиот филм „Мерсал” кои се снимаше во Македонија во Мај 2017 година. Тизерот има неверојатно голема гледаност на социјалните мрежи и се направени повеќе од 10 милиони прегледни за...

Пивара Скопје и компанијата Coca Cola донираа Активна зона и во Радовиш

Пивара Скопје и компанијата Coca-Cola донираа Активна зона и во Радовиш

За забава | пред 8 часа

Вчера, на 21.09.2017 официјално беше пуштена во употреба „Coca-Cola Активната зона“ и во Радовиш, дел од големиот проект на Coca-Cola компанијата и Пивара Скопје. Активната зона во Радовиш всушност е претпоследната...

Раиконен изјави дека не е се завршено

Раиконен изјави дека не е се завршено

За забава | пред еден ден

Кими Раиконен верува дека неговиот тим се уште има шанси да се бори за титулата во Шампионатот во Формула 1. Иако Мерцедес по минатонеделната трка во Сингапур ја зголеми бодовната предност, Раиконен е...

Спортинг го откупи договорот на Стефан Ристовски

Спортинг го откупи договорот на Стефан Ристовски

За забава | пред еден ден

Стефан Ристовски целосно е фудбалер на Спортинг Лисабон. Португалскиот гигант Спортинг реши целосно да ја исплати клаузулата за комплетирање на трансферот на Ристовски во вредност од 2,25 милиони евра...

Реал Мадрид со еден од најлошите стартови во сезоната

Реал Мадрид со еден од најлошите стартови во сезоната

За забава | пред еден ден

Реал Мадрид го има најлошиот старт на сезона во нивната историја. По пет кола, „Кралевите“ имаат осум бода додека на домашен терен се уште немаат победа. По 48 години, Реал Мадрид нема победа на „Сантиаго...

Марија Шерифовиќ и упати замерка на Јелена Карлеуша поради Парадата на гордоста

Марија Шерифовиќ и упати замерка на Јелена Карлеуша поради Парадата на гордоста

За забава | пред еден ден

Иако пејачките Марија Шерифовиќ и Јелена Карлеуша се добри пријателки, Марија на колешката и упати голема замерка и тоа поради овогодинешната Парада на гордоста. Кума на овогодинешната Парада на гордоста...

Џејда Пинкет Смит одговори на обвинувањата дека е во секта

Џејда Пинкет Смит одговори на обвинувањата дека е во секта

За забава | пред еден ден

Џејда Пинкет Смит ги демантираше зборовите на колешката Леа Римини дека е член на Сајантолошката црква, една од најбизарните верски секти на светот. Наместо тоа, на Твитер напиша дека верува во човечката...

Марго Роби ги разочара фановите со својот изглед на црвениот тепих

Марго Роби ги разочара фановите со својот изглед на црвениот тепих!

За забава | пред еден ден

Иако досега се појавуваше во совршени модни комбинации австралиската убавица Марго Роби вчера направила голем пропуст, имено модна катастрофа. . Вчера во Лондон се одржа премиерата на филмот “Goodbye Christopher...

Да го бодриме шампионот Вардар сабота 17 30 часот

Да го бодриме шампионот Вардар, сабота 17:30 часот

За забава | пред еден ден

Шампионот Вардар во сабота со почеток од 17:30 го пречекува Нант во првиот домашен натпревар од Лигата на шампионите, тоа вооедно ќе биде и првиот меч во ова натпреварување по освојувањето на европската...

Volvo го прикажа новиот XC40

Volvo го прикажа новиот XC40

За забава | пред еден ден

Производителот на луксузни автомобили Volvo ги понуди првите официјални фотографии, информации и видео на целосно новиот пазарен предлог – малиот SUV модел XC40. Паралелно со премиерата на својот нов автомобил,...

Дарси Лејн е победникот на Америка има талент 2017

Дарси Лејн е победникот на Америка има талент 2017!

За забава | пред еден ден

Дарси Лејн ја засени втората финалистка Анџелика Хејл и ја освои титулата победник на шоуто Америка има талент 2017. Дарси ги воодушеви судиите уште во мај годинава, на нејзиниот прв настап кое го освои...

Бела Хадид избра секси телохранител за себе

Бела Хадид избра секси телохранител за себе!

За забава | пред еден ден

Кој би рекол дека очите на фановите би биле свртени само кон убавицата Бела Хадид? Телохранителот на Бела Хадид со својот изглед доминираше, а покрај освоените позитивни критики, ги освои и женските срца....

Ова се 10 најдобри музеи во светот

Ова се 10 најдобри музеи во светот

За забава | пред еден ден

Музејот на Митрополитот во Њујорк беше прогласен, трета година по ред, за најдобриот музеј во светот, пишува Daily Mail. Основан во 1870 година, овој бисер на Менхетен е на врвот на листата благодарение...

HBO има убава вест за фановите на Game of Thrones

HBO има убава вест за фановите на Game of Thrones

За забава | пред еден ден

Додека обожавателите со нетрпение ја чекаат последната сезона на Game of Thrones, тие ќе бидат изненадени од веста дека планираат да снимат ново предпродолжение на оваа популарна серија. Списанието Varaeti...

Џесика Симпсон пијана едвај одеше по улица

Џесика Симпсон пијана едвај одеше по улица

За забава | пред еден ден

Познатата пејачка и дизајнерка Џесика Симпсон снимена е во алкохолизирана состојба, а фотографиите за кратко време ги виде целиот свет. #JessicaSimpson reignites drinking rumors after she stumbles out...

Том Круз обвинет за смрт на двајца пилоти

Том Круз обвинет за смрт на двајца пилоти

За забава | пред еден ден

Додека филмот American Made, во кој главната улога ја толкува Том Круз, се спрема да влезе во кино салите низ целиот свет, глобалната јавност е окупирана со несреќата која се случи на неговото снимање...

 Движи се за здравје започна од денес

„Движи се за здравје“ започна од денес

За забава | пред еден ден

Денеска на платото пред фонтаната „Лотос“ во Градскиот парк ќе се одржат забавно – рекреативни игри под мотото „Движи се за здравје“ во склоп на Европската недела на движењето, и ќе трае од 21 до 27-ми...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност