Де Геа би можел да стане најскап голман во историјата Еве кого се ќе помине

Де Геа би можел да стане најскап голман во историјата: Еве кого се ќе помине

пред 7 часа - Курир

Бомбата наречена Давид Де Геа никако да експлодира. Повеќе од една година се спомнува трансфер во Реал Мадрид. Де Геа е загреан, Реал е загреан, Јунајтед и Мурињо се свесни дека нема да можат да го задржат...

Мареј тешко до полуфиналето во Барселона

Мареј тешко до полуфиналето во Барселона

пред 7 часа - Курир

Шпанецот го доби првиот сет со 6:2 во гемови, а Мареј беше подобар во вториот сет со 6:4. Во решавачкиот сет беше 7:6 за Мареј, а во тај брекот 7:4 на поени. Во полуфиналето Мареј утре ќе игра против Доминик...

На Карлеуша и е пронајден тумор во стомакот  еве што кажа пејачката

На Карлеуша и е пронајден тумор во стомакот – еве што кажа пејачката

пред 7 часа - Курир

– Вистина е дека имав мала хирушка интервенција. Станува збор за мал женски проблем, кој се решава рутински. Според тоа, нема место за паника, здрава сум како дрен, напишала пејачката на социјаланата мрежа...

Грчева Требаше да се испочитува процедурата во Собранието

Грчева: Требаше да се испочитува процедурата во Собранието

пред 8 часа - Курир

-Веќе подолго време бившата опозиција, којашто сега има мнозинство во парламентот, најавуваше дека ќе го деблокира собранието. Според мене, требаше да се исчека да поминат оние собраниски процедури коишто...

Груевски Ние сме на страната на сиот албански народ кој сака да живее во нашата земја а не во некоја друга

Груевски: Ние сме на страната на сиот албански народ кој сака да живее во нашата земја, а не во некоја друга

пред 8 часа - Курир

-Граѓаните имаат свои секојдневни проблеми, ние правевме се што е во наша моќ да решиме многу од нив и многу решивме. Не постои влада во историјата на Македонија за што за таков период решила толку многу...

Груевски Ние сме на страната на сиот албански народ кои сака да живее во нашата земја а не во некоја друга

Груевски: Ние сме на страната на сиот албански народ кои сака да живее во нашата земја, а не во некоја друга

пред 8 часа - Курир

-Граѓаните имаат свои секојдневни проблеми, ние правевме се што е во наша моќ да решиме многу од нив и многу решивме. Не постои влада во историјата на Македонија за што за таков период решила толку многу...

Груевски Народот 60 дена протестираше мирно СДСМ преку смислено сценарио го испровоцира народот

Груевски: Народот 60 дена протестираше мирно, СДСМ преку смислено сценарио го испровоцира народот

пред 8 часа - Курир

-Народот разбра дека треба да го искаже своето мислење. Како никогаш досега, меѓу 100 и 200 илјади луѓе, секој ден, 60 дена, во околу 30 градови, излегуваа и го изразуваа својот револт , да допре до политичарите....

Груевски Народот 60 дена протестираше мирно провокациите на СДСМ придонесоа да се случи она синоќа

Груевски: Народот 60 дена протестираше мирно, провокациите на СДСМ придонесоа да се случи она синоќа

пред 8 часа - Курир

-Народот разбра дека треба да го искаже своето мислење. Како никогаш досега, меѓу 100 и 200 илјади луѓе, секој ден, 60 дена, во околу 30 градови, излегуваа и го изразуваа својот револт , да допре до политичарите....

Груевски Македонија подолг период е предмет на надворешен обид за промена на владата со цел промена на уставниот поредок и името

Груевски: Македонија подолг период е предмет на надворешен обид за промена на владата, со цел промена на уставниот поредок и името

пред 8 часа - Курир

-Република Македонија веќе подолг период е предмет на надворешен обид, операција за промена на владата, со цел промена на уставниот поредок и името. Во една таква операција, влезени се и многу странски...

Груевски Мислите јас сум немал од центри однадвор да го остварам тоа што ќе го побараат од мене за да им се допаднам

Груевски: Мислите јас сум немал од центри однадвор да го остварам тоа што ќе го побараат од мене за да им се допаднам?

пред 8 часа - Курир

-Република Македонија веќе подолг период е предмет на надворешен обид, операција за промена на владата, со цел промена на уставниот поредок и името. Во една таква операција, влезени се и многу странски...

Груевски Јас никогаш го немам потценето мојот народ јас сакам тој да знае до каде е мојата сила и што можам јас да направам

Груевски: Јас никогаш го немам потценето мојот народ, јас сакам тој да знае до каде е мојата сила и што можам јас да направам

пред 9 часа - Курир

-Во секој мој настап го употребувам зборот, можеби има некој исклучок, пропуст, секогаш го употребувам зборот граѓанин на Македонија, вклучително и синоќа, понекогаш дополнително го потенцирам македонскиот...

Груевски Изборот на претседател во Собранието е незаконско нелегитимно против уставно и против деловничко

Груевски: Изборот на претседател во Собранието е незаконско, нелегитимно, против уставно и против деловничко

пред 9 часа - Курир

Груевски го запраша и новинарот кои има искуство, по кој член од деловникот се избира претседател на собрание и како очекува некој да ако го погледне деловникот да каже дека се било согласно деловникот...

Ефтов Јас не знам каде во светот со цвеќе и чиста демократија се спречува државен удар

Ефтов: Јас не знам каде во светот со цвеќе и чиста демократија се спречува државен удар

пред 9 часа - Курир

-Нема демократија кога народот влегува во Парламентот и кога тепа пратеници. Но има патриотизам кога се брани државата од испланиран и реализиран државен удар. Немало демократија 1944 кога се правела македонската...

Груевски Кога и да се случило некој тежок момент во Македонија јас сум бил тука со овој народ

Груевски: Кога и да се случило некој тежок момент во Македонија, јас сум бил тука со овој народ

пред 9 часа - Курир

-Тоа се случи и лани кога се случија поплавите, јас го прекинав одморот и веднаш се вратив, за да помогнам со моето искуство колку што можам, а инаку кога и да бил некој тежок момент во Македонија јас...

Јовановски Нека бидат среќни додека македонскиот народ е гласен само Господ ни е на помош ако замолчи

Јовановски: Нека бидат среќни додека македонскиот народ е гласен, само Господ ни е на помош ако замолчи

пред 9 часа - Курир

-Немав намера да говорам, цела ноќ Македонија не спие, не оставија како и многу пати досега, не само без сон, туку и без внатрешен мир. Ја вознемирија душата на македонскиот народ и на сите оние кои се...

Илиевски Осудуваме насилство но и осудуваме обид за државен удар во Собранието на Република Македонија

Илиевски: Осудуваме насилство, но и осудуваме обид за државен удар во Собранието на Република Македонија

пред 9 часа - Курир

-За некои луѓе ова е нашиот грев, бидејќи ја сакаме оваа земја и бидејќи шеесет дена мирно со сплотеност протестираме, со храбрење на кичмата на Македонецот која мора да биде исправена, на челото кое мора...

Заев тврди дека тој ја дал наредбата да се пука и да се испровоцира гневот на граѓаните

Заев тврди дека тој ја дал наредбата да се пука и да се испровоцира гневот на граѓаните

пред 9 часа - Курир

-Службеното лице е полицаецот Аце, не е тој со пиштол на сликата што држи надвор, ќе го препознаат гледачите, но Аце е другото службено лице, тоа се двајца полицајци, официјално обезбедување на поранешниот...

 За заедничка Македонија  Ако не сме заедно ќе нè нема ќе ја нема ни Македонија

„За заедничка Македонија“: Ако не сме заедно ќе нè нема, ќе ја нема ни Македонија

пред 10 часа - Курир

-Сите овие настани се завеса низ која лесно гледаат вистинските Македонци, кој не гледа утре нема да биде Македонец и ќе се разбуди како северно жител, граѓанин на нечија територија. Мора да знаат дека...

Ѓорчев Вчера беше тежок ден за Република Македонија состојбите да се решаваат со дијалог а не преку насилство

Ѓорчев: Вчера беше тежок ден за Република Македонија, состојбите да се решаваат со дијалог, а не преку насилство

пред 10 часа - Курир

-Вчера беше еден тежок ден, тежок ден за Собранието, тежок ден за Македонија, тежок ден за она што се нарекува процес, процедура во Република Македонија, тежок ден за демократијата. Имаше доста моменти,...

Србов Факт е дека позади конфликтот СДСМ сакаше да го скрие ударот врз државата

Србов: Факт е дека позади конфликтот СДСМ сакаше да го скрие ударот врз државата

пред 10 часа - Курир

Факт е дека пратениците од ВМРО два дена апелираа до СДСМ да не вршат противуставни дејства. Факт е дека им беше одземено правото на говор на пратениците од ВМРО во Собранието. Факт е дека ВМРО не го прекршуваше...

Дамовски Нема да се откажеме од нашите барања а тоа се нови избори легитимитетот е на народот и тој ќе решава во оваа држава

Дамовски: Нема да се откажеме од нашите барања, а тоа се нови избори-легитимитетот е на народот и тој ќе решава во оваа држава

пред 10 часа - Курир

-Се собравме тука пред канцеларија на ЕУ чии еден странски амбасадор три пати ги посетуваше и ги охрабруваше во собранието за да извршат државен преврат, тоа вчера беше државен преврат, мирните протести...

Димитриев Незаконскиот избор на претседател во Собранието треба да биде поука за сите дека во иднина не треба да се преземаат останати неделовнички незаконски и изнасилени чекори

Димитриев: Незаконскиот избор на претседател во Собранието треба да биде поука за сите дека во иднина не треба да се преземаат останати неделовнички, незаконски и изнасилени чекори

пред 11 часа - Курир

-Го осудувам насилството од секој облик, физичкото насилство врз пратениците, насилството кое го доживееја и граѓаните и насилството врз процедурите, деловникот, законот и уставот. Би сакал на повредените...

Чавков Употребата на сила врз разгневената маса во тие услови можеше да значи десетици жртви

Чавков: Употребата на сила врз разгневената маса во тие услови можеше да значи десетици жртви

пред 11 часа - Курир

-Полицијата минатата година беше обвинувана дека не употребила сила против насилничките акти на протестите на таканаречената „шарена револуција“ кога беше ограбена, запалена канцеларијата на претседателот...

Иванов останува на ставот дека е неопходна лидерска средба

Иванов останува на ставот дека е неопходна лидерска средба

пред 11 часа - Курир

Во наредните денови, како што се наведува во соопштението, Кабинетот на Претседателот на Република Македонија останува отворен за дијалог и барање решение за надминување на оваа состојба преку почитување...

Пендаровски признава дека вчерашните инциденти биле планирани и неизбежни

Пендаровски признава дека вчерашните инциденти биле планирани и неизбежни

пред 11 часа - Курир

Кандидатот за претседател на последните претседателски избори и носител на изборната листа во првата изборна единица Стево Пендаровски, на Фејсбук потврди дека инцидентите биле испланирани и неизбежни....

Чавков Ниту ме загрижуваат ниту пак може да ме заплашат заканите на Заев и криминални структури со кои тој е во спрега

Чавков: Ниту ме загрижуваат, ниту пак може да ме заплашат заканите на Заев и криминални структури со кои тој е во спрега

пред 11 часа - Курир

Митко Чавков му порача на Заев дека не го загрижуваат неговите закани и дека неговото недолично однесува, повеќе говори за него и начинот на кој што тој делува. -Што се однесува до директните закани кон...

Изгласано членството на Црна Гора во НАТО

Изгласано членството на Црна Гора во НАТО

пред 12 часа - Курир

Покрај владејачката коалиција, членството на Црна Гора во Алијансата го поддржаа и пратениците на Социјалдемократската партија, кои единствени од опозициските партии присуствуваа на парламентарната седница...

Се запали камион на кумановската патарина

Се запали камион на кумановската патарина

пред 12 часа - Курир

Засега нема информации дали во инцидентот има повредени лица. Тагови: запали камион

Пешевски Политичките партии мора да разговараат за доброто на оваа земја за доброто на македонскиот народ и за враќање на Република Македонија кон патеката на понатамошен раст и развој

Пешевски: Политичките партии мора да разговараат за доброто на оваа земја, за доброто на македонскиот народ и за враќање на Република Македонија кон патеката на понатамошен раст и развој

пред 12 часа - Курир

Тој понатаму пипува дека очекува надлежните институции да се однесуваат професионално во расветлување на овие тажни случки во македонската историја, а оние кои го предизвикаа насилството со соодветни докази...

Димовски Кај некој од нашите пратеници има чувство дека желбата беше да се испровоцира конфликт

Димовски: Кај некој од нашите пратеници има чувство дека желбата беше да се испровоцира конфликт

пред 12 часа - Курир

-Ние, во вчерашниот ден имавме претчуство дека СДСМ е некако решен во тој правец, со оглед на настапите на господинот Заев во Собрание и со оглед на прес конференциите кои ги имаше. Неколку пратеници од...

Повеќе
КЛИКНИ
kariera.mk