Тепачка на граничниот премин Богородица

Тепачка на граничниот премин “Богородица”

Курир | пред 9 часа

На граничниот премин „Богородица” за влез во Грција се чека и по неколку часа. Нервозен возач предизвикал инцидент откако нападнал возач на возило кое било зад него во долгата колона пред преминот. Тагови:

Честитка од Груевски по повод празникот Рамазан Бајрам

Честитка од Груевски по повод празникот Рамазан Бајрам

Курир | пред 9 часа

– Дозволете ми Вам лично, на членовите на Ријасетот и на сите верници од исламската вероисповед во Република Македонија, од моето лично име и од име на ВМРО-ДПМНЕ, да Ви го честитам големиот празник Рамазан...

Педофилите се криминалци децата мора да се заштитат

Педофилите се криминалци, децата мора да се заштитат

Курир | пред 9 часа

Светски реномираниот невропсихијатар, др. Горазд Росоклија, на својот фејсбук профил напиша: Педофилите се или криминалци кои ја отслужиле казната или неосудени криминалци чие злодело останало неоткриено....

СДСМ ја правда педофилијата дали на мала врата ни се подготвува озаконување

СДСМ ја правда педофилијата, дали на мала врата ни се подготвува озаконување?

Курир | пред 10 часа

На дебатата говореше и Никола Шиндре, учесник на „Шарената револуција“ , кој јавно преку своите текстови ја релативизира педофилијата. Тој  вчера вечер и на својот фејсбук профил го објави  својот текст...

Пијан и гол Македонец тепал полицајци во Грција

Пијан и гол Македонец тепал полицајци во Грција

Курир | пред 11 часа

Нашинецот пред судските органи во Грција изјавил дека поради големото количество алкохолот што го испил не бил свесен што направил. – Инцидентот се случил на 17 овој месец на плоштадот Еврејски маченици...

Заев си направи состанок со соросовите НВО вистинските непрофитни граѓански организации исклучени од процесот

Заев си направи состанок со соросовите НВО, вистинските непрофитни граѓански организации исклучени од процесот

Курир | пред 11 часа

Заев вчера во Владата одржа состанок на кој можеа да се забележат истите оние ликови претставници на соросовиот НВО сектор чии организации се финансирани со пари на милијардерот Џорџ Сорос. Меѓу присутните...

Пандов Илинден и Мечкин Камен се светиот грал на македонската држава и македонскиот народ

Пандов: Илинден и Мечкин Камен се светиот грал на македонската држава и македонскиот народ

Курир | пред 11 часа

-Нас подоцна не посетија бугарски европратеници и пратеници кои се сега во Собранието на Бугарија, како и за нас добропознатиот Божидар Димитров, дека тоа празнување на 2 август, Илинден и тоа на Мечкин...

АТРИУМ со демант Фирмата нема склучено договор по тендер за варосување на помошните простории во Телеком арена

АТРИУМ со демант: Фирмата нема склучено договор по тендер за варосување на помошните простории во „Телеком арена“

Курир | пред 11 часа

Интегрален текст од соопштението на директорот на АТРИУМ ДОО Вевчани, Бобан Мукоски. Почитувани, Како директор на АТРИУМ ДОО Вевчани остро реагирам на изнесените невистини од страна на Генералниот секретар...

Пандов Заев ја искористи функцијата премиер за да прифати понижување на македонскиот народ

Пандов: Заев ја искористи функцијата премиер за да прифати понижување на македонскиот народ

Курир | пред 11 часа

-Воопшто никој во Република Македонија нема проблем со тоа што ете господинот Заев се обидува да потпише некој договор, со Бугарија во дадениот случај за добрососедство. Тоа е пракса и за другите земји...

Нова љубов Памела Андерсон фрли око на фудбалерот на Севиља

Нова љубов: Памела Андерсон фрли око на фудбалерот на Севиља

Курир | пред 12 часа

Убавата 49 годишна Памела во средата е видена во друштво на 31 годишниот Адил Рами. Сексипилната блондинка со фудбалската ѕвезда е видена во еден ресторан во Ница. Андерсон и играчот на шпанска Севиља...

Му начукаа километри за 25 дена не ќе можат ни 300 000€ да го продадат

Му начукаа километри за 25 дена, не ќе можат ни 300.000€ да го продадат!

Курир | пред 12 часа

Му начукаа километри за 25 дена ,не ќе можат ни 300.000€ да го продадат! Му начукаа километри за 25 дена ,не ќе можат ни 300.000€ да го продадат! #НашиПари pic.twitter.com/3yteCGe2gq — DStevanangija (@stevanangija)...

Владата ќе го решела проблемот со стадионот кој самата го измисли

Владата ќе го решела проблемот со стадионот, кој самата го измисли

Курир | пред 12 часа

Зборено е со # ЗЗ # Заев , владата ќе го реши проблемот со стадионот, кој самата го измисли. Зборено е со #ЗЗ #Заев , владата ќе го реши проблемот со стадионот, кој самата го измисли. — Javash (@Carbonoxid) June 23, 2017 Тагови:

Од Градски стадион до Национална спортска арена

Од „Градски стадион“ до „Национална спортска арена“

Курир | пред 12 часа

Од “Градски стадион” (СДСМ 2006), до “Национална спортска арена” (ВМРО 2011). # Суперкуп # SuperCup2017 @ ManUtd @ realmadriden # UEFA Од "Градски стадион" (СДСМ 2006), до "Национална спортска арена" (ВМРО...

Зона Скандалозната одлука на Владата прави директен удар и голема штета врз работата и функционирањето на невладините организации

Зона: Скандалозната одлука на Владата прави директен удар и голема штета врз работата и функционирањето на невладините организации

Курир | пред 12 часа

Интегрален текст од соопштението на здружението на граѓани „Зона“ Здружението на граѓани „Зона“ од Кавадарци е непријатно изненадено од во најмала рака скандалозната одлука на Владата на Република Македонија...

Героски го исмева животното дело на Блаже Ристовски го изденачи со Божидар Димитров никаде ја нема Лиле Поповска

Героски го исмева животното дело на Блаже Ристовски, го изденачи со Божидар Димитров, никаде ја нема Лиле Поповска

Курир | пред 13 часа

Тој во својата колумна во која поклонувањето на Заев пред „бугарскиот“ Цар Самоил, најавите дека поради добрососедските односи се што е спорно за Бугарија во учебниците во историја ќе биде променето. Инаку...

Македонски историчари Градењето на заедничка историја со Бугарија значи погазување на жртвите и сквернавење на Илинден

Македонски историчари: Градењето на заедничка историја со Бугарија значи погазување на жртвите и сквернавење на Илинден

Курир | пред 13 часа

Македонската Револуционерна Организација не се борела за Бугарија и бугарска држава, туку цели чети се жртвувале за Македонија и за македонска држава, рече на денешната панел дискусија професорот по историја...

Крис Браун се отвори Конечно откри зошто ја претепал Ријана

Крис Браун се отвори: Конечно откри зошто ја претепал Ријана!

Курир | пред 13 часа

-Ја изневерив со својата соработничка. Ријана се посомнева и почна да ме испрашува, но јас ништо не и признав. Таа вечер токму таа, мојата соработничка ни се придружи на забавата. Ријана полуде, си ги...

Панел дискусија на ВМРО ДПМНЕ Изработени се голем број на проекти за заштита на животната средина

Панел дискусија на ВМРО-ДПМНЕ: Изработени се голем број на проекти за заштита на животната средина

Курир | пред 13 часа

Тој истакна дека ВМРО-ДПМНЕ во изминатите години изработило голем број на проекти за заштита на животната средина. За него еден од најважните е проектот за спас на Дојранското езеро. Овој проблем не бил...

Петкоски Алијанса и Владата на СДСМ во Струга тераат бизнис и поради тоа ги трујат граѓаните

Петкоски: Алијанса и Владата на СДСМ во Струга тераат бизнис и поради тоа ги трујат граѓаните

Курир | пред 13 часа

Тој истакна дека советниците од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Општина Стуга активно се ангажираат за решавање на проблемот со депонијата, но градоначалникот одбива да прифати било какви сугестии. Проблемот постои...

Градите не и ги собира во фустанот Мараја Кери ја покажа брадавицата

Градите не и ги собира во фустанот: Мараја Кери ја покажа брадавицата

Курир | пред 14 часа

Пејачката е љубител на секспилните комбинации кога станува збор за облеката, а овој пат не го погоди можеби бројот на фустанот со своите гради. Покрај градите, Мараја ја покажа и својата убава нога. 47...

Чибишев Последиците од горењето на ѓубрето на струшката депонија се многу сериозни по човековото здравје

Чибишев: Последиците од горењето на ѓубрето на струшката депонија се многу сериозни по човековото здравје

Курир | пред 14 часа

-Со горењето на ѓубрето на таа депонија последиците се многу сериозни. Значи при горењето на тие отпадни материи се ослободуваат различни хемиски супстанци, во облик на пареа или ситни честички и тука...

Жителите на Сарај садат цвеќе во дупките на улиците

Жителите на Сарај садат цвеќе во дупките на улиците

Курир | пред 14 часа

Ова претставува еден симболичен чин за да ја сенсибилизираат јавноста и општинската власт за да ги пополни овие дупки, кои претставуваат вистински проблем за жителите на Сарај. Тагови: сарај

Татко за својата ќерка направи неверојатен вселенски брод од картон

Татко за својата ќерка направи неверојатен вселенски брод од картон

Курир | пред 14 часа

Стодард направи реплика на вселенскиот брод од култното продолжение на Војна на ѕвездите од 80-тите „The Empire Strikes Back“. – Учениците и родителите на крајот на секоја година од картон и други материјали...

Делев ВМРО ДПМНЕ има реализирано многу проекти во делот на екологијата кои се важни за економскиот развој на државата

Делев: ВМРО-ДПМНЕ има реализирано многу проекти во делот на екологијата кои се важни за економскиот развој на државата

Курир | пред 14 часа

-Екологијата не е само тренд туку е и потреба и една свера која што во иднина ќе биде целиот економски развој на едно општество или држава како Македонија, базиран баш во делот на економијата. Еколошките...

Андоновска Очекуваме предлог законот за докторска дејност да биде изгласан

Андоновска: Очекуваме предлог законот за докторска дејност да биде изгласан

Курир | пред 14 часа

Предлог законот е работен темелно изминатиов период како од сегашните така и од претходните пратеници доктори од минатиот состав, со што законот беше предвиден да се донесе на крајот од минатиот мандат,...

ВМРО ДПМНЕ Политиката што ја промовира пратеникот на СДС е газење на сите институции

ВМРО-ДПМНЕ: Политиката што ја промовира пратеникот на СДС е газење на сите институции

Курир | пред 14 часа

Ова што го видовме е ни помалку, ни повеќе пратеник на Социјал демократскиот сојуз. Ова што го видовме е скандал и газење на сите закони на Република Македонија. Доколку постоеше било каква дилема околу...

ВМРО ДПМНЕ СДСМ спроведува брутална партизација на училиштатата во Струга единствени на удар се Македонците

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ спроведува брутална партизација на училиштатата во Струга, единствени на удар се Македонците

Курир | пред 15 часа

Од локалниот огранок на ВМРО-ДПМНЕ во Струга обвинуваат дека прв чекор на новата власт е брутална партизација на училиштата. -СДС е синоним за лицемерие, што има СДС против Струга и Македонците. Едно ветува...

Панел дискусија на ВМРО ДПМНЕ за здрава животна средина

Панел-дискусија на ВМРО-ДПМНЕ за здрава животна средина

Курир | пред 15 часа

Во 15:00 часот во Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ ќе се одржи панел дискусија на тема “Единствени кои инвестираат во здрава животна средина”. Тагови: вмро-дпмне

 Реформаторите барале маркетинг агенција да им ја води кампањата против ВМРО ДПМНЕ нуделе многу пари и помош од странски амбасади

„Реформаторите“ барале маркетинг агенција да им ја води кампањата против ВМРО-ДПМНЕ, нуделе многу пари и помош од странски амбасади

Курир | пред 15 часа

-Но поради професионалноста на агенцијата со која барале соработка, како и поради формално-правниот однос, барањето на „реформаторите“ било одбиено – велат извори на „Република“. Неодамна пишуваме за функционирањето...

Михајло Миновски Со заедничката прослава се прави сквернавење на најголемиот наш национален празник

Михајло Миновски: Со заедничката прослава се прави сквернавење на најголемиот наш национален празник

Курир | пред 15 часа

-Многу работи се сметаат дека во одреден период треба науката малку да прави компромиси со политиката. Така направи македонската академија, кога со бугарската академија договараа заеднички да го слават...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност