Ќе се урне во целост пешачкиот мост на реката Вардар

Ќе се урне во целост пешачкиот мост на реката Вардар

365 | ново

27 Споделувања Share Tweet Ќе се урне во целост пешачкиот мост на реката Вардар помеѓу Камениот мост и мостот “Гоце Делчев” што е делумно изграден и на кој требаше да биде поставено панорамско тркало....

Канческа Милевска денес на судење за местењето тендер

Канческа Милевска денес на судење за местењето тендер

365 | пред 46 минути

22 Споделувања Share Tweet Во Кривичниот суд за денеска закажани се судења за предметите „Тендери“ и „Транспортер“ на Специјалното јавно обвинителство. Поранешната министерка за култура, Елизабета Канческа...

Чоколаден сон Киндер торта Рецепт

Чоколаден сон: Киндер торта (Рецепт)

365 | пред еден час

411 Споделувања Share Tweet Чоколадната торта Киндер посебно ќе ги израдува најмалите, но и за постарите е совршен избор. Чоколадо, чоколадо и чоколадо е тоа што ќе го вкусите ако решите да го направите...

Чоколаден сон Киндер торта Рецепт

Чоколаден сон: Киндер торта (Рецепт)

365 | пред еден час

411 Споделувања Share Tweet Чоколадната торта Киндер посебно ќе ги израдува најмалите, но и за постарите е совршен избор. Чоколадо, чоколадо и чоколадо е тоа што ќе го вкусите ако решите да го направите...

Мицкоски Нема да поддржиме промена на Уставот со цел промена на името

Мицкоски: Нема да поддржиме промена на Уставот со цел промена на името

365 | пред еден час

32 Споделувања Share Tweet ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи промена на Уставот со цел промена на уставното име Република Македонија и исто така ние не дискутираме за идентитетските одредници, потенцираше партискиот...

Мицкоски Македонија ништо не доби со преименување на аеродромот и автопатот

Мицкоски: Македонија ништо не доби со преименување на аеродромот и автопатот

365 | пред 12 часа

30 Споделувања Share Tweet Македонија ништо не доби со преименување на аеродромот и автопатот, изјави во вечерашното интервју за 24 Вести лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Во повеќе наврати претседателот...

Нови детали од Кајмакчалан Ако ги имавме тие два часа можеби ќе беа живи

Нови детали од Кајмакчалан. Ако ги имавме тие два часа, можеби ќе беа живи

365 | пред 13 часа

41 Споделувања Share Tweet Разговор со директорот на ски-центарот „Ворас“ (Кајмакчалан), Танос Панајотопулос Неколку дена по трагедијата на Кајмакчалан во која животите ги изгубија Калина Велевска и Александар...

Кога Ескобар запали 2 милиона долари за да ја стопли ќерка му

Кога Ескобар запали 2 милиона долари за да ја стопли ќерка му

365 | пред 14 часа

32 Споделувања Share Tweet Кога Себастијан Марокин (синот на Пабло Ескобар, чие вистинско име пред да го промени беше Хуан Пабло Ескобар) во интервју за магазинот Don Juan во 2009-та опишуваше како е да...

Филмското бегство на една крава Срушила ограда пливала под вода сега живее на остров

Филмското бегство на една крава: Срушила ограда, пливала под вода, сега живее на остров

365 | пред 16 часа

38 Споделувања Share Tweet Една крава во Полска ги освои срцата на луѓето откако изведе чудесно бегство додека била на пат кон кланица. Според полското информативно шоу Wiadomosci, сопственикот во моментот...

Можеше ли Хитлер да биде уметник

Можеше ли Хитлер да биде уметник?

365 | пред 16 часа

16 Споделувања Share Tweet Тоа на сликата се Хитлер и другарчето му Мусолини, во 1940-та година. Препознавате ли некоја уметничка душа на сликава? Ни академиите не препознале. Во „неговата борба“ (Mein...

Ај не се расположете на ова

Ај не се расположете на ова

365 | пред 18 часа

19 Споделувања Share Tweet Африкански деца првпат слушаат фолк виолина. Стиснете „плеј“ и фацата автоматски ќе ви се растегне во насмевка, гарантираме. Прочитајте и: Спасија куче, почна славје (видео)

Турчинот што изгуби 127 влезници за Баерн  Бешикташ во ЛШ

Турчинот што изгуби 127 влезници за Баерн – Бешикташ во ЛШ

365 | пред 18 часа

30 Споделувања Share Tweet Ерден Бесли е стален навивач на Бешикташ со привремена работа во Германија. Со оглед на околностите, имал совршен план да изненади преку стотина свои пријатели и колеги. За дуелот...

Индија Гневна толпа нападнала полициска станица линчувала силувачи

Индија: Гневна толпа нападнала полициска станица, линчувала силувачи

365 | пред 20 часа

22 Споделувања Share Tweet Огорчена маса од околу 1.000 луѓе упаднала во полициската станица во Гувахати, Индија, ги извлекла двајцата осомничени за силување и убиство на петгодишно девојче, и потоа ги...

Се сеќавате кога Барса спаси жива глава од Челзи во 2009 тата

Се сеќавате кога Барса спаси жива глава од Челзи во 2009-тата?

365 | пред 20 часа

30 Споделувања Share Tweet Се сеќавате кога Челзи требаше да ја декласира Барса во 2009-тата? А истото не се случи поради огромната помош од страна на судијата Овербо. Сигурно ви текнува барем на фацата...

Маврово никогаш не горело поубаво

Маврово никогаш не горело поубаво

365 | пред 21 часа

14 Споделувања Share Tweet Дел од атмосферата на ноќното скијање на Маврово со факли. Перформансот е дел од Хуманитарниот велеслалом во Маврово. Mavrovo on Fire! from Vertigo SkyCam on Vimeo .

Супермен во канадското метро

Супермен во канадското метро

365 | пред 22 часа

11 Споделувања Share Tweet Колку и да вежбаш, типов што запира и гура возови во Монтреал – ќе биде посилен. Прочитајте и: Фотографии од њујоршкото метро од времето кога ти беше страв да припариш

 Не примаме кеш  загрижувачки честа глетка во Шведска

„Не примаме кеш“ – загрижувачки честа глетка во Шведска

365 | пред 22 часа

24 Споделувања Share Tweet „Не примаме кеш“ – натпис кој сé почесто се гледа во шведските продавници, ама и пабови. Електронското и мобилното плаќање освојуваат сé повеќе приврзаници и тоа е така веќе...

Сигурно многу му се одело во ВЦ друго оправдување нема

Сигурно многу му се одело во ВЦ, друго оправдување нема

365 | пред 24 часа

27 Споделувања Share Tweet А пропо статијата од вчера „ Во Центар дошол живот “ еве и продолжение. Уствари шерифов што се има вака паркирано во Дебар Маало треба да е тој што ќе дојде да ни ги реши проблемите?...

Фотографирањето под женско здолниште да биде сексуален деликт

Фотографирањето под женско здолниште да биде сексуален деликт

365 | пред 24 часа

22 Споделувања Share Tweet Британските активисти бараат владата на Велика Британија да го дефинира фотографирањето под женско здолниште (познато како „upskirting“, од skirt – здолниште) како сексуален...

Бремени уште две девојчиња од 25 Мај

Бремени уште две девојчиња од „25 Мај“

365 | пред еден ден

20 Споделувања Share Tweet Уште две малолетни девојчиња од ЈУ „25 Мај“ се трудни. Едното ја прекинало бременоста, но второто не сака да абортира и инсистира да го роди бебето, дознава „Независен весник“....

Французин избркан од Олимписките игри поради изјава

Французин избркан од Олимписките игри, поради изјава

365 | пред еден ден

19 Споделувања Share Tweet Олимпискиот тим на Франција го протера скијачот Матје Фавр (Mathieu Favre) од Олимписките игри во Пјонгчанг, и тоа само поради една недолична изјава. Која ли е таа изјава што...

Фудбалери кои личат на цртани суперхерои

Фудбалери кои личат на цртани суперхерои

365 | пред еден ден

19 Споделувања Share Tweet Нереално се добри… 28 footballers who look like cartoons 28 footballers who look like cartoons 😂🎥 Khalid 10 Posted by Oh My Goal on Sunday, February 18, 2018

Рефлексите на Тибо необичен тренинг на голман

Рефлексите на Тибо (необичен тренинг на голман)

365 | пред еден ден

19 Споделувања Share Tweet Најверојатно треба да ги става топчињата во различна кутија во зависност од нивната боја. Топките се мали и му доаѓаат со неверојатна брзина, а овој треба да ги класира, и што...

Ќе газеше ли Челзи да не ги продадеше овие играчи

Ќе газеше ли Челзи да не ги продадеше овие играчи?

365 | пред еден ден

27 Споделувања Share Tweet Во видеото подолу ќе видите 11 играчи кои Челзи ги продаде, а можеше без проблем да ги задржи во клубаѕ и барем да им даде уште некоја шанса. А, што мислите сега Де Брујнр и...

Агуеро здиве сакаше физички да се пресмета со навивач на Виган

Агуеро здиве, сакаше физички да се пресмета со навивач на Виган

365 | пред еден ден

30 Споделувања Share Tweet Победата на Виган против силниот Манчестер Сити во ФА Купот синоќа се претвори во славје на теренот, откако заврши натпреварот. pic.twitter.com/U18NDxQcSS — BeanymanSports (@Beanyman62)...

Од официјалниот полициски извештај Александар Миновски се откачил од јажето за спасување

Од официјалниот полициски извештај: Александар Миновски се откачил од јажето за спасување

365 | пред еден ден

32 Споделувања Share Tweet „По информациите кои деновиве излегоа во јавност се огласија фамилиите на трагично загинатите Александар и Калина со доза на лутина кон одредени информации, кои како што сметаат,...

Уделот на масоните во истрагата за Титаник

Уделот на масоните во истрагата за Титаник

365 | пред еден ден

19 Споделувања Share Tweet Тајната архива во која се наоѓаат имињата на два милиони масони (наводно), првпат е објавена на страницата Ancestry , и открива во колкава мера масоните биле вклучени во контроверзната...

Моќта на една книга

Моќта на една книга

365 | пред еден ден

11 Споделувања Share Tweet Проектов е доста стар – од 2007 година, ама тоа во случајов не значи баш ништо. Дело е на мексиканскиот уметник Jorge Méndez Blake, кој со инсталацијава „суптилно го истражува...

Најскапата маргарита на светот ја чуваат телохранители

Најскапата маргарита на светот ја чуваат телохранители

365 | пред еден ден

19 Споделувања Share Tweet 22 февруари е Светски ден на маргаритата. По тој повод, мексиканскиот ресторан „Cantina Laredo“ во Лондон ја направи најскапата маргарита на светот. Една чаша од коктелот чини...

Како пцујат глувонемите на знаковен јазик

Како пцујат глувонемите на знаковен јазик

365 | пред еден ден

19 Споделувања Share Tweet Ако од некоја причина живеевте во илузија дека глуво/немите лица се секогаш културни, сте се излажале. О верувајте, (ве) пцујат, ама не забележувате. Овде имаме седум прекрасни...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност