25 необични работи кои сигурно ги немате видено

25 необични работи кои сигурно ги немате видено

Кафе пауза | пред 10 часа

Светот е полн со чуда. Но многу ретко застануваме да помислиме на неверојатните работи кои нè опкружуваат. Многу често слушаме за некои необични нешта, но речиси и да не знаеме како изгледаат. Погледнете...

11 чудни техники кои го намалуваат стресот и веднаш ќе ве релаксираат

11 чудни техники кои го намалуваат стресот и веднаш ќе ве релаксираат

Кафе пауза | пред 11 часа

Ако не се справите со него, стресот може да се претвори во трајна, токсична навика. Бидејќи ретко знаеме правилно да се справиме со стресот, си создаваме дополнителна нервоза и циклусот си продолжува....

Значењето на 9 филмови коe малкумина го сфатиле

Значењето на 9 филмови коe малкумина го сфатиле

Кафе пауза | пред 12 часа

Постојат некои филмови кои откако ќе ги изгледате потребно ви е да истражувате за навистина да ги разберете. Овие филмови обично бараат многу размислување од ваша страна. Во продолжение погледнете неколку...

4 работи кои треба да ги запомните кога мислите дека вашиот живот е уништен

4 работи кои треба да ги запомните кога мислите дека вашиот живот е уништен

Кафе пауза | пред 12 часа

Се случува нешто навистина чудно кога од деца стануваме адолесценти, а потоа возрасни. Детето кое еднаш немало никакви грижи и кое можело да ги помине сите пречки се менува многу кога расте. Изгледа дека...

Што ќе ви се случи со телото ако не се истуширате 2 дена

Што ќе ви се случи со телото ако не се истуширате 2 дена?

Кафе пауза | пред 12 часа

Признајте дека и вам ви се случило ова! Сте си дошле дома доцна, исцрпени и сте се запрашале: „Дали навистина морам да се истуширам?“. Сте си ветиле дека ќе се истуширате наутро, иако многу добро сте знаеле...

Зимско кафе со цимет урми морско оревче каранфилче и портокал

Зимско кафе со цимет, урми, морско оревче, каранфилче и портокал

Кафе пауза | пред 13 часа

Стоплете се со ова вкусно кафе Потребни состојки: 4 лажици кафе 1 лажица цимет во прав 2 суви урми Прстофат морско оревче 2 каранфилчиња Кора од портокал, изрендана Начин на подготовка: Ставете го кафето...

Ексклузивно во Еден на Еден  Џес Бејли за чадорот тунелот под амбасадата и Трамп

Ексклузивно во „Еден на Еден“: Џес Бејли за чадорот, тунелот под амбасадата и Трамп

Кафе пауза | пред 14 часа

Недела, 18 и 50 часот на Канал 5. Во „Еден на Еден“ гостува една од најпопуларните и најозборувани личности во Македонија, американскиот амбасадор, Џес Бејли. Амбасадорот за првпат зборува за својот приватен...

Секојдневни работи поради кои можете да западнете во неволја во некои земји

Секојдневни работи поради кои можете да западнете во неволја во некои земји

Кафе пауза | пред 14 часа

Некои од работите што секојдневно ги правите може да се забранети во земјите низ светот, па затоа многу е важно да ги истражите правилата и културата на земјата пред да отпатувате. Прочитајте поради кои...

10 работи во домот што се многу опасни за вашето домашно милениче

10 работи во домот што се многу опасни за вашето домашно милениче

Кафе пауза | пред 15 часа

Чувањето домашно милениче е многу голема одговорност што не вклучува само хранење и шетање. Првото нешто што треба да го направите е да се ослободите од сите нешта што би можеле да му наштетат на вашето...

12 парови во хороскопот кои се најмоќни кога се заедно

12 парови во хороскопот кои се најмоќни кога се заедно

Кафе пауза | пред 16 часа

Хороскопските знаци се водени од 4-те основни елементи – оган, земја, воздух и вода. Овие елементи се едни од основните фактори кои ја одредуваат компатибилноста едни помеѓу други. Сепак, постојат и други...

Новогодишен тест Одберете ја елката што најмногу ви се допаѓа и дознајте каква година ве очекува

Новогодишен тест: Одберете ја елката што најмногу ви се допаѓа и дознајте каква година ве очекува

Кафе пауза | пред 17 часа

Сигурно веќе со нетрпение чекате да заврши годинава и да почне новата. Во исчекување на празниците и новите почетоци, направете го овој симпатичен тест. Одберете ја елката што најмногу ви се допаѓа и дознајте...

Зошто сексот по раскинувањето не е добра идеја

Зошто сексот по раскинувањето не е добра идеја?

Кафе пауза | пред 17 часа

Секс со бившиот партнер не е баш најдобра одлука. Телевизијата и филмовите го претставуваат сексот со неодамнешниот партнер како нормална работа. Можеби е во ред да имате секс „за последен пат“ ако навистина...

Мажите не знаат да сокријат неверство Една работа секогаш ќе ги издаде а вие нема да верувате која

Мажите не знаат да сокријат неверство: Една работа секогаш ќе ги издаде, а вие нема да верувате која

Кафе пауза | пред 17 часа

Истражувањето објавено во журналот „Evolutionary Psychology“ тврди дека вашиот глас може да открие дали сте неверни или сте го направиле тоа порано. Истражувачите Сузан Хјуз и Мариса Херисон слушале аудио...

Волшебното стапче од чантата 3 трикови за убавина за совршен изглед во текот на целата ноќ

Волшебното стапче од чантата: 3 трикови за убавина за совршен изглед во текот на целата ноќ

Кафе пауза | пред 17 часа

Сте избрале нов фустан, сте нанеле вечерна шминка и елегантна фризура и сѐ е подготвено за вечерното излегување. Но, што кога во текот на ноќта вашата маскара повеќе не е на трепките, слаткиот шампањ заврши...

9 особини на жените родени во знакот Девица кои нема да ги пронајдете кај никоја друга жена

9 особини на жените родени во знакот Девица кои нема да ги пронајдете кај никоја друга жена

Кафе пауза | пред 17 часа

Светот околу нас е прекрасно место и во него постојат толку многу работи на кои треба да се радуваме, но и кои можеме да ги научиме. Меѓутоа, светот на жените родени во знакот Девица е уште попрекрасен....

10 цитати кои ќе ве натераат да престанете да се грижите што мислат другите

10 цитати кои ќе ве натераат да престанете да се грижите што мислат другите

Кафе пауза | пред еден ден

Сите ние сакаме да бидеме прифатени и сакани. Но многу често оваа желба предизвикува да го живееме нашиот живот според очекувањата на другите и постојано да се грижиме за нивното мислење. Следењето на...

8 фрази кои никако не смеете да ѝ ги кажете на вашата бремена сопруга

8 фрази кои никако не смеете да ѝ ги кажете на вашата бремена сопруга

Кафе пауза | пред еден ден

Ако имате деца, тогаш сигурно ви е позната неизмерната радост и интензивната болка која доаѓа со бременоста. Знаете како е да ви се пријаде нешто сред ноќта и знаете како е кога не можете да спиете бидејќи...

Некои од најинтересните места кои можете да ги изнајмите на Airbnb

Некои од најинтересните места кои можете да ги изнајмите на Airbnb

Кафе пауза | пред еден ден

Постојат многу уникатни места кои можете да ги изнајмите на Airbnb . Можете да најдете замоци, куќи на дрво, локомотиви и речиси сè што ќе ви падне на ум. На веб-сајтот има над 2 милиони места за изнајмување,...

Видео хороскоп Скорпијата во кратки црти

Видео хороскоп: Скорпијата во кратки црти

Кафе пауза | пред еден ден

Мистериозни, шармантни, таинствени и интелигентни, припадниците на овој знак честопати знаат вешто да се сокријат зад маската на шегобијци, иако знаат да бидат доста сериозни кога станува збор за успехот...

89 годишна баба прави неверојатни и забавни автопортрети

89-годишна баба прави неверојатни и забавни автопортрети

Кафе пауза | пред еден ден

Многумина сметаат дека технологијата е само за младите. Но, изгледа никој не ѝ го кажал ова на Кимико Нишимото. Кимико е 89-годишна баба од Јапонија која самата се фотографира и ги уредува своите фотографии...

Мажите се однесуваат како кретени затоа што се обидуваат да ги скријат нивните вистински емоции

Мажите се однесуваат како кретени затоа што се обидуваат да ги скријат нивните вистински емоции

Кафе пауза | пред еден ден

Зошто некои момци се однесуваат како најголеми идиоти? Тие не го прават тоа затоа што се злобни или сакаат да ве повредат, туку затоа што се обидуваат да се справат со нивните емоции. Жените сакаат да...

8 знаци дека сигурно ќе го дочекате вашиот 100 ти роденден

8 знаци дека сигурно ќе го дочекате вашиот 100-ти роденден

Кафе пауза | пред еден ден

Троцифрениот број години и живеењето на оваа планета е еден цел век, достигнување со кое може да се пофали само одредена група луѓе. Животниот век на луѓето многу се промени со текот на годините, особено...

Истражувањата откриваат Најмалото дете во семејството им е омилено на родителите

Истражувањата откриваат: Најмалото дете во семејството им е омилено на родителите

Кафе пауза | пред еден ден

Иако сигурно отсекогаш сте претпоставувале дека најмалото дете во семејството е и најомиленото, сега има научна потврда за ова мислење. Според најновите истражувања, најмалото дете најчесто им е омилено...

13 работи што повредените девојки несвесно ги прават

13 работи што повредените девојки несвесно ги прават

Кафе пауза | пред еден ден

Емоционалните повреди понекогаш болат повеќе од физичките повреди. Скршеното срце е нешто што влијае на сите нас, без разлика дали ќе го признаеме тоа или не. По многуте емоционални повреди, некои луѓе...

Тест на личноста Прозорецот што најмногу ве привлекува ќе ви открие нешто повеќе за вашиот карактер

Тест на личноста: Прозорецот што најмногу ве привлекува ќе ви открие нешто повеќе за вашиот карактер

Кафе пауза | пред еден ден

Психолошките тестови и тестовите на личноста се многу популарни. Нашите избори, омилени активности, вештини и интереси можат да ни откријат многу работи за нашиот карактер. Доколку сте расположени да дознаете...

10 личности кои не мора да ги поканите на вашата венчавка

10 личности кои не мора да ги поканите на вашата венчавка

Кафе пауза | пред еден ден

Кого да поканите на вашата венчавка е одлука околу која поголемиот дел од младенците најчесто се расправаат. Треба ли да ги поканите роднините кои не сте ги виделе со години? Или пријателката со која комуницирате...

Дознајте што е она што хороскопските знаци никогаш не би го признале

Дознајте што е она што хороскопските знаци никогаш не би го признале

Кафе пауза | пред еден ден

Сите криеме некаква тајна што никогаш не би му ја признале никому, па дури ни себеси. Доколку мислите дека сте отворена книга и дека ништо не криете, размислете уште еднаш, бидејќи ѕвездите можат да ги...

Не двоумете се да почнете од нула 99 годишник ни открива 24 животни лекции

Не двоумете се да почнете од нула: 99-годишник ни открива 24 животни лекции!

Кафе пауза | пред еден ден

Вилијам Бредфорд Џејмс Андерсон бил во брак цели 67 години, сѐ додека неговата сопруга не починала. За тие 67 години преживеале многу работи, изгледале две деца и посвоиле едно момче. Овој старец немал...

Трикови и совети од професионални балерини за совршена линија

Трикови и совети од професионални балерини за совршена линија

Кафе пауза | пред еден ден

Светот на класичниот балет има многу стандарди и строги правила. Дури постои и посебна формула за пресметување на тежината на балерините, која не смее да биде повеќе од 50 килограми. Од ова можеме да заклучиме...

Едноставни идеи кои ќе го претворат вашиот дом во удобно и модерно катче

Едноставни идеи кои ќе го претворат вашиот дом во удобно и модерно катче

Кафе пауза | пред 2 дена

Промените се задолжителни, бидејќи со нив се освежува она што е застарено или му се дава нова смисла. Ова особено се однесува на вашиот дом, бидејќи тој е вашето царство во кое ги минувате најдрагоцените...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност