ТВ серија На терапија

ТВ серија: На терапија

Кафе пауза | пред 2 часа

ТВ серија за секојдневните проблеми на Македонците кои се обидуваат да најдат решение со помош на психотерапевт Главни улоги: Никола Ристановски, Јелена Јованова, Тони Наумовски, Драгана Костадиновска,...

Почнува новата македонска ТВ серија Фамилијата Марковски на Канал 5

Почнува новата македонска ТВ серија „Фамилијата Марковски“ на „Канал 5“

Кафе пауза | пред 4 часа

Новата серија „Фамилијата Марковски“ чие дејствие е инспирирано од вистинити настани од секојдневието на македонските граѓани, од 23 септември (сабота) во 19.30 часот ќе почне да се прикажува на телевизијата...

Науката вели дека мора да се наспиете за да имате подобар живот

Науката вели дека мора да се наспиете за да имате подобар живот

Кафе пауза | пред 5 часа

Ако вечерта не сте спиеле добро, голема е веројатноста да ви се расипе целиот ден. Па штом квалитетот на спиењето може да влијае на вашиот ден, колку всушност е важно за вашето здравје? Научниците утврдиле...

Сакате тетоважи и чувате куче Зошто да не го истетовирате отпечатокот од неговата шепа

Сакате тетоважи и чувате куче? Зошто да не го истетовирате отпечатокот од неговата шепа?

Кафе пауза | пред 5 часа

Доколку чувате куче, сигурно разбирате дека врската помеѓу вас и вашиот домашен миленик е силна и заслужува да биде овековечена со нешто постојано како што е тетоважата. Обичните тетоважи со отпечатоци...

Како да ја надминете несигурноста во врската

Како да ја надминете несигурноста во врската?

Кафе пауза | пред 6 часа

Кога не знаете како да бидете во здрава врска, несигурноста може да има влијание на речиси сè – од тоа како го одбирате партнерот, до тоа како се однесувате со него. Понекогаш вашите несигурности може...

Работи кои можете да ги исчистите во машината за перење облека

Работи кои можете да ги исчистите во машината за перење облека

Кафе пауза | пред 6 часа

Можеби не сте знаеле, но вашата машина за перење покрај облека, може да исчисти и многу други работи. Погледнете ја листата со работите кои е безбедно да ги чистите во перална. 1. Простирка за автомобил...

10 знаци на предупредување што ви ги праќа универзумот кога ќе тргнете во погрешна насока

10 знаци на предупредување што ви ги праќа универзумот кога ќе тргнете во погрешна насока

Кафе пауза | пред 6 часа

Многумина веруваат дека некои работи се случуваат без особена причина, но ако почнеме да си ја слушаме интуицијата, ќе сфатиме дека сѐ што ни се случува е наше сопствено дело. Можеби не сме свесни дека...

Ѕвездите ја откриваат морничавата страна на вашиот хороскопски знак

Ѕвездите ја откриваат морничавата страна на вашиот хороскопски знак

Кафе пауза | пред 6 часа

Луѓето кои веруваат во астрологија, сметаат дека поголемиот дел од нивните карактерни особини се предодредени од страна на нивниот хороскопски знак. Ова важи и за позитивните, но и за поморничавите страни...

Науката вели дека можете да се наспиете до подобар живот

Науката вели дека можете да се наспиете до подобар живот

Кафе пауза | пред 7 часа

Ако вечерта не сте спиеле добро, голема е веројатноста да ви се расипе целиот ден. Па штом квалитетот на спиењето може да влијае на вашиот ден, колку всушност е важно за вашето здравје? Научниците утврдиле...

Мислевте дека овие навики се лоши Размислете повторно

Мислевте дека овие навики се лоши? Размислете повторно!

Кафе пауза | пред 7 часа

Често ги делиме навиките во две јасно одвоени групи: добри и лоши. Но некои навики за кои мислиме дека се лоши, всушност може да бидат добри за нас во вистинската ситуација. А, еве за кои ви предлагаме...

15 грешки што ги правите при вежбањето и можат да бидат опасни по здравјето

15 грешки што ги правите при вежбањето и можат да бидат опасни по здравјето

Кафе пауза | пред 7 часа

Ако сакате одењето во сала за вежбање да даде резултати, да изгубите килограми и да ги оформите мускулите, многу е важно да правите основни вежби. Но, честопати луѓето погрешно ги прават овие вежби и на...

6 видови облека кои го кријат целулитот

6 видови облека кои го кријат целулитот

Кафе пауза | пред 7 часа

Криењето на целулитот е предизвик кој обединува многу жени. Постојат неколку начини на кои можете да ја намалите видливоста на вашиот целулит. Најважно е да пиете многу вода и да се храните здраво. Исто...

Работи кои можете да ги исчистите во машината за перење облека

Работи кои можете да ги исчистите во машината за перење облека

Кафе пауза | пред 8 часа

Можеби не сте знаеле, но вашата машина за перење покрај облека, може да исчисти и многу други работи. Погледнете ја листата со работите кои е безбедно да ги чистите во перална. 1. Простирка за автомобил...

9 знаци дека самите си ја скратувате среќата и како да престанете да си го правите тоа

9 знаци дека самите си ја скратувате среќата и како да престанете да си го правите тоа

Кафе пауза | пред 8 часа

Секој од нас е добро опремен со знаење и способност за управување со сопственото физичко здравје. Сите знаеме дека нашата физичка кондиција никогаш нема да се подобри ако не правиме нешто во врска со неа...

12 работи на кои треба да внимавате кога ги користите социјалните мрежи

12 работи на кои треба да внимавате кога ги користите социјалните мрежи

Кафе пауза | пред 8 часа

Сите ние користиме барем една од социјалните мрежи. Пишуваме статуси за нашите идни планови, ги разгледуваме фотографии на нашите пријатели, ги читаме новостите и муабетиме. Иако социјалните мрежи се обидуваат...

Како да престанете да се грижите за мислењето на другите

Како да престанете да се грижите за мислењето на другите?

Кафе пауза | пред 9 часа

Иако луѓето зборуваат и коментираат, всушност никој од нив не размислува толку колку што зборува. Луѓето се повеќе загрижени за себе отколку за вас. Секој друг им е само мисла која трае 1 секунда. Дел...

Рецепти за лесни и здрави оброци со кои вашето утро ќе започне на најдобриот начин

Рецепти за лесни и здрави оброци со кои вашето утро ќе започне на најдобриот начин

Кафе пауза | пред 9 часа

Секое утро во нашите мисли ни се провртува прашањето „Што ли да појадувам сега?“ Сите ние се бориме со овој проблем, но за среќа, постојат многу решенија и може да се пронајдат насекаде, а понекогаш од...

 We always wanted something different  Моќна реклама на DIAS Shoes  Bags

„We always wanted something different“ – Моќна реклама на DIAS Shoes & Bags

Кафе пауза | пред еден ден

Македонскиот бренд DIAS Shoes & Bags, кој е познат по производство на custom made чанти и чевли за мажи за жени, ја претстави својата нова реклама за нивната нова моќна кампања, „We always wanted something...

Отворена забава за испраќање на летото  End of summer party

Отворена забава за испраќање на летото: „End of summer party“

Кафе пауза | пред еден ден

Овој петок во паркот „Аеродром“ за прв пат ќе се случи „End of summer party“, настан со кој ќе се одбележи официјалниот крај на летниот период. Со паролата „Да го испратиме последното зајдисонце од ова...

6 совети кои ќе ви помогнат да изгледате одлично за непланираните важни настани

6 совети кои ќе ви помогнат да изгледате одлично за непланираните важни настани

Кафе пауза | пред еден ден

Често се случуваат неочекувани работи – спонтан одмор, непланирана венчавка на пријателка, ненадејно запросување… Па како да ја исчистите кожата и да се вратите во форма брзо? Изгледа навистина невозможно....

Кампари ја лансира кампањата The Red Diaries

Кампари ја лансира кампањата „The Red Diaries“

Кафе пауза | пред еден ден

Компанијата зад легендарниот италијански црвен аперитив со горко-сладок вкус, Кампари, ја лансираше својата кампања „The Red Diaries“ (Црвените дневници) во која се оживуваат на филмското платно приказните...

20 неверојатни факти за храната што ќе ве остават без зборови

20 неверојатни факти за храната што ќе ве остават без зборови

Кафе пауза | пред еден ден

Храната навистина е неопходен дел од нашиот живот. Но и покрај ова сепак постојат многу неверојатни тајни кои се поврзани со неа. Погледнете некои од најинтересните факти и мистерии кои се наоѓаат на вашата...

Предностите на негативните емоции Како да ја претворите зависта во мотивација

Предностите на негативните емоции: Како да ја претворите зависта во мотивација?

Кафе пауза | пред еден ден

Сите ние сме луѓе кои се оформени од чувства и емоции. Начинот на кој се однесуваме и комуницираме со другите покажува какви сме. Сите поминуваме низ позитивни и негативни емоции, но тоа не значи дека...

30 прашања што ќе ви ја променат перцепцијата на животот Сакате да живеете или да преживувате

30 прашања што ќе ви ја променат перцепцијата на животот: Сакате да живеете или да преживувате?

Кафе пауза | пред еден ден

Најдобриот начин на кој можеме да му помогнеме на некого е да му ги поставиме вистинските прашања на кои одговорот доаѓа после длабокото размислување. Не e секогаш најважен одговорот, туку многу често...

8 загрижувачки причини за опаѓање на косата кај жените

8 загрижувачки причини за опаѓање на косата кај жените

Кафе пауза | пред еден ден

Обично мислиме дека губењето на косата е проблем кој ги погодува само мажите. Но важно е и жените да знаат дека ќелавоста се појавува и кај нив. Жените не зборуваат отворено за проретчувањето на косата,...

5 работи што треба да ги запомните доколку сте вљубени во маж кој страда од депресија

5 работи што треба да ги запомните доколку сте вљубени во маж кој страда од депресија

Кафе пауза | пред еден ден

Кога започнувате нова врска и се вљубувате, целиот свет ви се чини како цртан филм полн со виножита, распеани птички и небесни ѕвезди. Животот е прекрасен и одеднаш дознавате дека човекот во кого сте вљубени...

6 совети кои ќе ви помогнат да изгледате одлично на важните настани

6 совети кои ќе ви помогнат да изгледате одлично на важните настани

Кафе пауза | пред еден ден

Често се случуваат неочекувани работи – неочекуван одмор, венчавка на пријателката, запросување… Па како да ја исчистите кожата и да се вратите во форма брзо? Изгледа навистина невозможно. Но, овие совети...

6 книги што задолжително треба да ги прочитате оваа есен пред да ги гледате филмовите

6 книги што задолжително треба да ги прочитате оваа есен пред да ги гледате филмовите

Кафе пауза | пред еден ден

Што имаат заедничко војниците, детективите и кловновите убијци? Сите тие се главни ликови во најновите филмови што со нетрпение чекаме да излезат оваа есен. Но, пред да се упатите кон кино салите, ние...

5 знаци дека со вашиот живот управуваат туѓи мислења

5 знаци дека со вашиот живот управуваат туѓи мислења

Кафе пауза | пред еден ден

Како човечки суштества се потпираме едни на други со цел да преживееме, па затоа воопшто не е чудно што понекогаш ви е важно што другите мислат за вас. Меѓутоа, доколку дозволите тие да влијаат врз вашата...

5 знаци дека со вашиот живот управуваат туѓите мислења

5 знаци дека со вашиот живот управуваат туѓите мислења

Кафе пауза | пред еден ден

Како човечки суштества се потпираме едни на други со цел да преживееме, па затоа воопшто не е чудно што понекогаш ви е важно што другите мислат за вас. Меѓутоа, доколку дозволите тие да влијаат врз вашата...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност