ВАРУМИН  Стоп за ХПВ инфекциите

ВАРУМИН – Стоп за ХПВ инфекциите

Sky | пред 48 минути

ХПВ Инфекции се полово преносливи болести кои ги предизвикува Humani pаpiloma virus – HPV. Што е генитална ХПВ Инфекција? Генитална ХПВ Инфекција е полово пренослива болест предизвикана од хуман папилома...

Ја ставил раката помеѓу нејзините гради а набрзо се покајал Кога се свртел зад себе му се пресекле нозете

Ја ставил раката помеѓу нејзините гради, а набрзо се покајал. Кога се свртел зад себе, му се пресекле нозете!

Sky | пред 52 минути

Следното видео прикажува надарена блондинка која во еден трговски центар на раце пренесува огромна торта. Меѓутоа, неколку моменти подоцна и се случува „незгода“ и клучот од вратата кој го држи во уста,...

Новинар за време на емисија во живо со раце фатил електрична ограда

Новинар за време на емисија во живо, со раце фатил електрична ограда!

Sky | пред 52 минути

Кога еден сопственик на продавница за авто делови бил ограбен неколку пати во само еден месец, одлучил околу својата продавница да постави електрична ограда од 6000 волти. Млад новинар бил испратен на...

Им нудел по 1 000 евра за да ја поминат ноќта со него во хотел Ќе се изненадите кога ќе видите колку од нив прифатиле

Им нудел по 1.000 евра за да ја поминат ноќта со него во хотел. Ќе се изненадите кога ќе видите колку од нив прифатиле!

Sky | пред еден час

Многумина велат дека живееме во доба кога луѓето правта апсолутно сè за пари. Но, дали е навистина така? Екипа на Јутјуб канало „Sjy Chikens“ одлучиле да направат социјален експеримент глумејќи богаташи,...

Парови бидете внимателни Кети 23 починала поради она што и го направил дечкото за време на секс

Парови, бидете внимателни: Кети (23) починала поради она што и го направил дечкото за време на секс!

Sky | пред еден час

Кети Видовсон (23) отишла во болница откако го повредила левиот зглоб за време на секс. Лекарите и препишале лекови против болки и ја испратиле дома. Следниот ден не можела да ја помести ракта која и поцрнела....

Ја ставил раката помеѓу нејзините гради а набрзо се покајал Кога се свртел зад себе му се пресекле нозете Ја ставил раката помеѓу нејзините гради а набрзо се покајал Кога се свртел зад себе му се пресекле нозете

Ја ставил раката помеѓу нејзините гради, а набрзо се покајал. Кога се свртел зад себе, му се пресекле нозете!Ја ставил раката помеѓу нејзините гради, а набрзо се покајал. Кога се свртел зад себе, му се пресекле нозете!

Sky | пред еден час

Следното видео прикажува надарена блондинка која во еден трговски центар на раце пренесува огромна торта. Меѓутоа, неколку моменти подоцна и се случува „незгода“ и клучот од вратата кој го држи во уста,...

Се огласи Зијадин Села  еве што вели за тоа дали пак ќе влезе во Влада

Се огласи Зијадин Села – еве што вели за тоа дали пак ќе влезе во Влада

Sky | пред еден час

Лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села, во интервју за Радио Слободна Европа вели дека нема да се вратат во Владата бидејќи станува збор за достоинство. – Не верувам дека таква шанса да се вратиме...

Македонската полиција направи претрес во домовите на четворица скопјани  запленет голем арсенал оружје

Македонската полиција направи претрес во домовите на четворица скопјани – запленет голем арсенал оружје

Sky | пред еден час

Кривични пријави се поднесени против четири лица поради тешки кражби и неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје и распрскувачки материи. СВР Скопје до надлежното Основно јавно...

Нови цени на горивата  колку ќе поскапи дизелот овој пат

Нови цени на горивата – колку ќе поскапи дизелот овој пат?

Sky | пред еден час

Денеска напладне Регулаторната комисија за енергетика треба да ги соопшти новите утврдени цени на горивата. Ваквата практика се применува секоја втора недела. Според последните цени малопродажната цена...

Снегот се враќа во цела Македонија среде март  ваков пресврт со времето сигурно не очекувавте

Снегот се враќа во цела Македонија среде март – ваков пресврт со времето сигурно не очекувавте

Sky | пред еден час

Синоптичарите излегоа со најнова прогноза. Денеска ќе има врнежи од дожд, на планините од снег, пообилни попладне во западните и северните делови (над 20л/м2). Во вторник ќе биде претежно суво со умерен...

Снегот во цела Македонија среде март  ваков пресврт со времето сигурно не очекувавте

Снегот во цела Македонија среде март – ваков пресврт со времето сигурно не очекувавте

Sky | пред еден час

Синоптичарите излегоа со најнова прогноза. Денеска ќе има врнежи од дожд, на планините од снег, пообилни попладне во западните и северните делови (над 20л/м2). Во вторник ќе биде претежно суво со умерен...

Путин слави уште еден триумф

Путин слави уште еден триумф

Sky | пред 7 часа

Владимир Путин, според првите прелиминарни резултати на претседателските избори во Русија, освои победа и обезбеди уште еден мандат на чело на државата. „Раша тудеј“ пренесува дека Путин на изборите кои...

И дојдоа група вмровци пред врата Познатата пратеничка и висок функционер во СДСМ предмалку со потег кој сигурно него очекуваа нарачателите и организаторите на протестите

И дојдоа група вмровци пред врата: Познатата пратеничка и висок функционер во СДСМ предмалку со потег кој сигурно него очекуваа нарачателите и организаторите на протестите

Sky | пред 7 часа

Во координирана организација со најголемата опозициска партија, ОК на нивната партија од Карпош на чело со поранешниот и сегашниот претседател, заедно со позната група на партиски активисти вечерва “протестираа”...

Прво се претставиле дека се инспектори на УБК а потоа извадиле оружје Ова се деталите за хоророт кој го доживеале гостите во локалот

Прво се претставиле дека се инспектори на УБК, а потоа извадиле оружје: Ова се деталите за хоророт кој го доживеале гостите во локалот

Sky | пред 7 часа

Секторот за внатрешни работи Тетово поднесе кривична пријава против М.Ј. (68) и Д.С. (28), двајцата од село Старо Село-општина Јегуновце, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено...

Пристигнува новиот полициски радар Сообраќајците веќе нема да мерат само брзина обратете внимание и на ова нешто што сите го правиме

Пристигнува новиот полициски радар: Сообраќајците веќе нема да мерат само брзина, обратете внимание и на ова нешто што сите го правиме

Sky | пред 7 часа

Американската компанија „ComSonics“ од Вирџинија направила уред кој изгледа како класичен радар за брзина, но тој уред отчитува фреквенции на испраќање СМС пораки, пренос на податоци и разговор на мобилен...

Тежок инцидент пред познат угостителски објект во Скопје  повредени полицајци

Тежок инцидент пред познат угостителски објект во Скопје – повредени полицајци

Sky | пред 7 часа

На 17.03.2018 година околу 04,00 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на булеварот „Јане Сандански“ во Трговскиот центар “Три Бисери“, пред угостителски објект, Д.Ј. (31) и...

СДСМ предмалку излезе со жестоко соопштение до ВМРО ДПМНЕ  еве што им порачаа

СДСМ предмалку излезе со жестоко соопштение до ВМРО ДПМНЕ – еве што им порачаа

Sky | пред 8 часа

Интегрално го пренесуваме соопштението реакција на СДСМ до ВМРО ДПМНЕ: СДСМ и граѓаните ја ослободија државата, Мицкоски да се извини за поделбите и криминалите на ВМРО-ДПМНЕ Лицемерно и несериозно е ВМРО-ДПМНЕ...

Тежок инцидент со повредени го потресе Прилеп

Тежок инцидент со повредени го потресе Прилеп

Sky | пред 9 часа

Уште еден тежок инцидент во Македонија. На 18.03.2018 година во 08,00 час во Полициската станица Прилеп Ф.П.А.(28) пријавил дека истиот ден околу 03,00 часот додека бил во ноќен клуб непознато лице се...

Мицкоски Со најдобрата програма досега ќе ѝ ставиме крај на оваа влада со изместени вредности

Мицкоски: Со најдобрата програма досега ќе ѝ ставиме крај на оваа влада со изместени вредности

Sky | пред 9 часа

Во Македонија не се живее подобро, рече денеска на прес-конференција лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Тој истакна дека стануваме држава каде сиромаштијатa расте, стандардот опаѓа, а корупцијата...

И Жерар Депардје гласаше на изборите во Русија

И Жерар Депардје гласаше на изборите во Русија

Sky | пред 9 часа

Францускиот глумец Жерар Депардје, кој е руски државјанин од 2013 година, денеска гласаше во Париз за претседателските избори во Русија. Ваквата информација ја потврди руската амбасада во Париз. Амбасадата...

Податоците за изборите во Русија се ажурираат на секои три минути

Податоците за изборите во Русија се ажурираат на секои три минути

Sky | пред 9 часа

На претседателските избори во Русија до 18 часот по московско време гласале 52,97 отсто од гласачите, информираше руската Централна изборна комисија (ЦИК). Заменик претседателот на ЦИК, Николај Булајев...

СДСМ ја киднапира и зароби држава обвинува опозицијата

СДСМ ја киднапира и зароби држава, обвинува опозицијата

Sky | пред 9 часа

СДСМ за 10 месеци од Македонија направи киднапирана и заробена држава, во која владеењето на правото е само мисловен поим, а Уставот и законите на државата мртво слово на хартија. СДСМ и Зоран Заев долго...

Неверојатна вест за Македонците во Германија  ова е големата придобивка која од сега ќе може да ја ужива секој Македонец

Неверојатна вест за Македонците во Германија – ова е големата придобивка која од сега ќе може да ја ужива секој Македонец

Sky | пред 9 часа

Билатералниот договор меѓу Македонија и Германија за меѓусебно признавање на возачките дозволи е постигнат, велат извори на Дојче веле. Тоа е особено важно како за македонските државјани кои имаат постојано...

Евровизиска песна за Талат Џафери

Евровизиска песна за Талат Џафери

Sky | пред 13 часа

Откако беше изгласан законот за употреба на јазиците, кој всушност претходно беше донесен по изборите во 2011-тата година, од страна на некогашната Влада на ВМРО ДПМНЕ и ДУИ, се појави и песна посветена...

Претреси во Скопје полицијата пронајде оружје во домовите на неколкумина

Претреси во Скопје, полицијата пронајде оружје во домовите на неколкумина

Sky | пред 13 часа

Секторот за внатрешни работи Скопје до надлежното Основно јавно обвинителство поднесе кривична пријава против Б.З. (27) поради сомнение за сторени три кривични дела (две – “тешка кражба“ и едно кривично...

Двајца гостиварски тинејџери повредени откако со четирицикл удриле в ѕид

Двајца гостиварски тинејџери повредени откако со четирицикл удриле в ѕид

Sky | пред 13 часа

Две момчиња се здобиле со повреди во сообраќајна несреќа што се случила во селото Беловиште, гостиварско. Како што информираат од МВР, момчињата се возеле на мопед на четири тркала по локален пат и откако...

СДСМ Граѓаните се против деструктивните дејства на опозицијата

СДСМ: Граѓаните се против деструктивните дејства на опозицијата

Sky | пред 13 часа

Блокадите на Собранието значат уцени за демократијата, стои во денешното соопштение на владејачката СДСМ. Оттаму истакнуваат дека од ВМРО-ДПМНЕ повторно се обиделе со конфликт и насилство да предизвикаат...

 Единствена Македонија бара Заев да одговори на заканите на Еди Рама

„Единствена Македонија“ бара Заев да одговори на заканите на Еди Рама

Sky | пред 13 часа

Партијата „Единствена Македонија“ денеска преку соопштение го осуди целосниот молк на премиерот Зоран Заев за, како што велат оттаму, зачестените закани на албанскиот премиер Еди Рама спрема македонскиот...

Татко истепал полицајци кои интервенирале поради насилство на неговиот син

Татко истепал полицајци кои интервенирале поради насилство на неговиот син

Sky | пред 13 часа

Родител физички нападнал полициски службеници кои во трговскиот центар „Три Бисери“, претходно интервенирале поради тепачка во која бил инволвиран неговиот син. Како што информираат од МВР, во текот на...

Протест на Македонците од Калгари Преговорите за името го рушат дигнитетот на македонската нација

Протест на Македонците од Калгари: Преговорите за името го рушат дигнитетот на македонската нација

Sky | пред 13 часа

Македонците кои живеат во Калгари (Канда) одржаа протест на кој најостро го осудија изгласувањето на законот за јазиците. Во рмките на протестот тие исто така побараа од македонската влада да ги прекине...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност