Стадионот во Осака кој бил направен да личи како населба

Стадионот во Осака кој бил направен да личи како населба

Мотика | пред 12 часа

На местото каде што денес се наоѓаат величествените паркови Намба во Нанива-ку, во Осака, Јапонија, некогаш стоел стадионот за бејзбол. Отворен во 1950 година со капацитет за 32.000 луѓе, стадионот бил...

Незаборавна викенд забава со најглупиот фраер од другарите

Незаборавна викенд забава со најглупиот фраер од другарите

Мотика | пред 12 часа

Каде глуп, па уште и сака да биде во центарот на вниманието.

Двајцата пијани другари во мисија да го стишат бучниот мотор

Двајцата пијани другари во мисија да го стишат бучниот мотор

Мотика | пред 12 часа

Едниот се обиде со удар со ногата, а другиот беше само поддршка.

Првиот католички свештеник кој на смртна постела призна за злоставувањето на деца од страна на свештениците

Првиот католички свештеник кој на смртна постела призна за злоставувањето на деца од страна на свештениците

Мотика | пред 12 часа

Во 2009 година 67 лицата со хендикеп пријавиле сексуално злоупотребување од група свештеници. Тие биле деца, ученици во Проволо Институтот во Верона, религиозен институт за глувонеми лица. Италијанското...

Индиски таксист  тракторист го престигнува својот конкурент исто така таксист со трактор

Индиски таксист – тракторист го престигнува својот конкурент исто така таксист со трактор

Мотика | пред 12 часа

Што може да тргне наопаку, кога имаш полна приколка луѓе, а празна глава?

Професионалната реакција на австрискиот камионџија кога еден возач во последен момент реши да оди за Швајцарија наместо за Италија

Професионалната реакција на австрискиот камионџија, кога еден возач во последен момент реши да оди за Швајцарија наместо за Италија

Мотика | пред 12 часа

Искуството си го прави своето, дури и во ситуации кои изгледаат безизлезни.

Куп жешки моменти од американските пролетни студентски забави

Куп жешки моменти од американските пролетни студентски забави

Мотика | пред 12 часа

Еве зошто пролетниот распуст е толку популарен меѓу студентите.

Корејските одбојкарки играат JAKO на секој освоен поен

Корејските одбојкарки играат JAKO на секој освоен поен

Мотика | пред 13 часа

Не само што ги провоцираат противничките одбојкарки, туку во исто време и си го зголемуваат бројот на обожаватели.

Крадецот во продавницата си доби неколку жешки лекции по ред

Крадецот во продавницата си доби неколку жешки лекции по ред

Мотика | пред 13 часа

Таман ќе отвори уста – лекција… таман ќе помисли дека завршија лекциите – уште една.

Ќерка ми е трето одделение и ме праша како да го одговори третото прашање на тестот по Општество

Ќерка ми е трето одделение и ме праша како да го одговори третото прашање на тестот по Општество

Мотика | пред 13 часа

Што да ѝ кажам да напише: Крадци, предавници и терористи? Денешните политички шарлатани мислат дека се рамо до рамо со Гоце Делчев, со Кочо Рацин со Цар Самуил, со Кирил и Методиј или можеби и со Александар...

Вака се јаде најсвеж можен мед Гледајте до крај

Вака се јаде најсвеж можен мед (Гледајте до крај!)

Мотика | пред 13 часа

Додека пчелите го прават, Кинезот јаде :).

Кинезите жнеат ориз на шампионски начин

Кинезите жнеат ориз на шампионски начин

Мотика | пред 13 часа

Кина е најголемиот јадач и производител на ориз во светот. Во некои делови од земјата, Кинезите прават и по неколку жетви годишно, затоа што оризот го садат кога е веќе делумно израснат. Кога станува збор...

Жените споделуваат 9 невообичаени работи кои ги привлекуваат кај мажите

Жените споделуваат 9 невообичаени работи кои ги привлекуваат кај мажите

Мотика | пред 13 часа

Секој си има свој вкус кога станува збор за избор на партнер и нема конкретни правила кои можеме да ги пратиме за да придобиеме одредена личност. Но, според научниците некои работи се попривлечни од другите....

13 работи кои е подобро да не се споделуваат на социјалните мрежи

13 работи кои е подобро да не се споделуваат на социјалните мрежи

Мотика | пред 14 часа

Денес скоро секој поседува Фејсбук профил, или пак профил на некоја друга социјална мрежа, без разлика на годините. Бидејќи толку често ги користиме социјалните мрежи забораваме дека на нив оставаме многу...

Никој од гостите не очекуваше првиот свадбен танц на младенците да се претвори во првата тепачка на младенците

Никој од гостите не очекуваше првиот свадбен танц на младенците да се претвори во првата тепачка на младенците

Мотика | пред 14 часа

Во ред е да се изненадат гостите, но веќе сѐ е видено и сите изненадувања се стари… освен ова.

Жестока сообраќајка на автобус и пожарникарски камион

Жестока сообраќајка на автобус и пожарникарски камион

Мотика | пред 14 часа

Пожарникарскиот камион некако бавно се вклучи во сообраќајот, а возачот изгледа зјапал во некоја од сопатничките.

Среќниот момент кога кинески банкомат поради грешка во софтверот почна да плука пари

Среќниот момент кога кинески банкомат поради грешка во софтверот почна да „плука“ пари

Мотика | пред 14 часа

Случајните минувачи добија џекпот :).

Професорот откри каква порака му нацртале учениците на таблата

Професорот откри каква порака му нацртале учениците на таблата

Мотика | пред 14 часа

Сите се смеат а нему не му е јасно зошто, сѐ додека не ја спушти втората табла.

Мачката се научила сама да си ја отвора вратата па сопственикот се сети да ѝ постави водена стапица

Мачката се научила сама да си ја отвора вратата, па сопственикот се сети да ѝ постави водена стапица

Мотика | пред 14 часа

Кој кого надмудри, погледнете во продолжение.

Реакцијата на мајката на снешкото кој синот го направил во дворот

Реакцијата на мајката на „снешкото“ кој синот го направил во дворот

Мотика | пред 14 часа

Колку и да изгледа непристојно, Даниел сепак успеа да предизвика насмевка на лицето на неговата мајка.

Селани од Англија собрале 1 милион фунти за да го спасат нивниот паб од инвеститор кој сакал да гради зграда на негово место

Селани од Англија собрале 1 милион фунти за да го спасат нивниот паб од инвеститор, кој сакал да гради зграда на негово место

Мотика | пред 15 часа

Пабот од 15-тиот век повторно ги отвори своите врати денес откако локалното население собра повеќе од 1 милион фунти и користеше малку познат закон за да го спаси од инвеститорите. 470 селани успеале да...

Мачето учи да шета како куче

Мачето учи да шета како куче

Мотика | пред 15 часа

Постарите мачки мразат да имаат нешто околу вратот, но ако почнете на време, тоа е друга приказна. Малите мачиња всушност се многу добри ученици.

Запознајте го студентот имигрант кој студира на елитен американски универзитет а спие на под во тесна приколка

Запознајте го студентот, имигрант кој студира на елитен американски универзитет, а спие на под во тесна приколка

Мотика | пред 16 часа

21-годишен студент студира во еден од најпрестижните државни универзитети во Америка, но е принуден да живее во тесна приколка без греење или соодветна канализација. Исмаел Чаму студира на „Универзитетот...

Тркачката Пегличка излета од патеката но не е проблем

Тркачката „Пегличка“ излета од патеката, но не е проблем!

Мотика | пред 16 часа

Кога полскиот рели возач Марчин Шатаник се обиде да излезе од „Пегличката“, гледачите го спречија, затоа што имаа друга идеја :).

Откако Путин победи на изборите предвидувањата на Баба Ванѓа се појавија на првите страници во светските медиум

Откако Путин победи на изборите, предвидувањата на Баба Ванѓа се појавија на првите страници во светските медиум

Мотика | пред 16 часа

Баба Ванѓа позната и како „Нострадамус од Балканот“, која го предвидела нападот на кулите близначки и многу други случувања, го „предвидела и Владимир Путин“. Во 1979 година, Ванѓа, која наводно имала...

Чудовиштата од Инстаграм 25 слики

Чудовиштата од Инстаграм (25 слики)

Мотика | пред 17 часа

Интаграм обично е синоним за симпатични девојки кои прават селфи во тоалет или дакфејс на сите можни места, но секој може да си направи профил, а светот е голем и забеган. Така на пример, овој пар од Сан...

Жртви на брзата храна 63 слики

Жртви на брзата храна (63 слики)

Мотика | пред 17 часа

Сите знаеме дека храната која најчесто ни е најзгодно да ја јадеме не секогаш е и најздравиот избор, но сите понекогаш попуштаме пред предизвикот. Оваа тема им е посветена на оние кои секојдневно го прават тоа.

Колку се чесни луѓето во Куманово

Колку се чесни луѓето во Куманово?

Мотика | пред 17 часа

„Дечки извинете, веше да не су паре? Туј ги најде…“ Одлична идеја за скриена камера која многу кажува за обичните луѓе кои живеат кај нас.

Ништо нема да нѐ раздели

Ништо нема да нѐ раздели!

Мотика | пред 17 часа

Ова е насловот на последното уметничко дело на Бернис Пропаганда, а започнува зо моќниот стих „Родена сум тука и тука ќе се распаднам“.

Смешни слики #1445

Смешни слики #1445

Мотика | пред 17 часа

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 1445-ти дел. 1 2 3

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност