Комшијата поставил скриена камера и ја фати комшивката на дело

Комшијата поставил скриена камера и ја фати комшивката на дело

Мотика | пред 13 минути

А сигурно кога ќе се сретнат му се прави најдобра пријателка, со насмевка од уво до уво.

8 животни на кои за  исчезнувањето  може да им позавиди и Худини

8 животни на кои за „исчезнувањето“ може да им позавиди и Худини

Мотика | пред 18 минути

Никој не сака да биде заробен во кафез. Животните секогаш бараат начин да излезат надвор поради желбата за слобода или пак поради нивната љубопитност за „надворешниот“ свет. Овие животни се вистински таленти...

Сопругата може остарела  но не ја загубила смислата за хумор  Гледајте што му направи на дедото

Сопругата може остарела, но не ја загубила смислата за хумор! Гледајте што му направи на дедото!

Мотика | пред 18 минути

А дедото можеби е плашлив, но секогаш е спремен за борба :).

Приказната за  не среќниот човек кој успеал да ги преживее Хирошима и Нагасаки

Приказната за (не)среќниот човек кој успеал да ги преживее Хирошима и Нагасаки

Мотика | пред еден час

Двапати, Цутому Јамагучи бил на погрешно место во погрешно време. 6 август 1945 година, требал да биде последен ден на работа на Цутому Јамагучи во Хирошима, откако три месеци работел да дизајнира танкер...

Струмичка кука

Струмичка кука

Мотика | пред еден час

Автор: Систер

На кафе со лимузината на Широк сокак во Битола

На кафе со лимузината на Широк сокак во Битола

Мотика | пред еден час

Автор: Александар

Група глупи криминалци крадат екстремно тежок сеф

Група глупи криминалци крадат екстремно тежок сеф

Мотика | пред еден час

Некој многу попаметен од нив ја претпоставил оваа ситуација па го направил сефот токму таков, тежок и гломазен.

Гостинот на мотелот му се жали на домарот за собата  ситуацијата ескалираше многу брзо

Гостинот на мотелот му се жали на домарот за собата (ситуацијата ескалираше многу брзо)

Мотика | пред еден час

Поради ваквиот начин на жалба, владата сега му додели бесплатно сместување на гостинот и ќе остане таму некое време.

Најубавите руски полицајки ги покажуваат своите КВАЛИТЕТИ  20 фото

Најубавите руски полицајки ги покажуваат своите КВАЛИТЕТИ (20 фото)

Мотика | пред еден час

Руските полицајки не се срамат да ги покажат своите квалитети на социјалните мрежи.

Редовното вежбање си го прави своето  без разлика колку години имате и како изгледате

Редовното вежбање си го прави своето, без разлика колку години имате и како изгледате!

Мотика | пред еден час

Ако ова не ве мотивира да станете од столчето, јавете се во најблиската сендвичара да ви достават до дома еден двоен хамбургер. Ако е бал, нека е маскенбал!

Како изгледаат 12те најбогати жени во светот и со што се занимаваат

Како изгледаат 12те најбогати жени во светот и со што се занимаваат?

Мотика | пред 2 часа

Кога размислувате за најбогатите жени во светот што прво ви паѓа на памет? Светски позната актерка, врвен модел или жена на некој неизмерно успешен бизнисмен? Стереотипите за богатите жени секогаш ќе бидат...

Како американските полицајци апсат голем човек отпорен на електрични пиштоли и пендреци

Како американските полицајци апсат голем човек отпорен на електрични пиштоли и пендреци?

Мотика | пред 2 часа

Беше отпорен додека не му ја погодија точката.

Фрустрираниот сопруг прави урнебесно смешни пародии од постовите на неговата сопруга на Инстаграм

Фрустрираниот сопруг прави урнебесно смешни пародии од постовите на неговата сопруга на Инстаграм

Мотика | пред 3 часа

Инстаграм стана една од најпознатите социјални мрежи и неговата популарност расте, од секојдневни фотографии на „обични“ луѓе па се до профили на фитнес блогери. Има за секого по нешто на Инстаграм. Една...

Осомничен бега од полициско возило само со запалка

Осомничен бега од полициско возило само со запалка

Мотика | пред 3 часа

Има две теории за бегството. Едната е дека полицаецот што вози наместо во патот се загледал за да види што ќе прави осомничениот со запалката, а другата е дека полицаецот прднал во вистинскиот момент :).

Последниот работен ден на професорката по биологија

Последниот работен ден на професорката по биологија

Мотика | пред 3 часа

Нема поголема награда од ова и нема поголем доказ дека сте постигнале нешто во животот.

Трговец со човечки органи  црн хумор

Трговец со човечки органи (црн хумор)

Мотика | пред 3 часа

– Што работиш? – Тргувам со човечки органи. – Ти срце имаш ли, бе? – Немам сега. Дојди наредната недела…

Воениот ветеран очекуваше да добие 1500 долари за неговиот стар Ролекс часовник  но пријатно се изненади

Воениот ветеран очекуваше да добие 1500 долари за неговиот стар Ролекс часовник, но пријатно се изненади

Мотика | пред 4 часа

Овој воен ветеран си купил Ролекс ГМТ Мастер, пред 55 години во Германија кога бил на службена должност таму, по препорака на неговиот наредник. Пред да му го претстави наредникот како „најдобриот часовник...

Како Господ ја создал Македонија   виц

Како Господ ја создал Македонија? (виц)

Мотика | пред 4 часа

Еднаш, пред многу години, Господ исчезнал седум дена. Кога се врати, Архангел Гаврил го прашал: – Каде бевте? – Само да знаеш Архангеле што направив таму! – Гордо рекол Господ, покажувајќи му надолу под...

Смешни слики #1265

Смешни слики #1265

Мотика | пред 4 часа

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 1265-ти дел. 1 2 3

Индиец на метамфетамини се обидува да одбегне апсење  лажејќи го полицаецот

Индиец на метамфетамини се обидува да одбегне апсење, лажејќи го полицаецот

Мотика | пред 5 часа

Во левиот горен агол има бројач на лагите што ги кажа типот :).

 Леле бе греота   Стефан не си ја скршил само раката  туку и двете нозе

„Леле бе греота!“ Стефан не си ја скршил само раката, туку и двете нозе!

Мотика | пред 20 часа

Јака финта на плажа. Автор: Влатко

Жена професионален војник се изнервира затоа што не можеше да ја активира бомбата

Жена-професионален војник се изнервира затоа што не можеше да ја активира бомбата

Мотика | пред 20 часа

За среќа бомбата не беше опасна по живот.

Чаламџијата што лебдеше над водата реши да ѝ се пушти на девојката како бик

Чаламџијата што лебдеше над водата реши да ѝ се пушти на девојката како бик

Мотика | пред 20 часа

Наместо бик испадна теле :).

Најголемите митови за озогласениот алкохолен пијалак Апсинт

Најголемите митови за озогласениот алкохолен пијалак Апсинт

Мотика | пред 21 часа

Зелената самовила. La Fée Verte. Зелената божица. Апсинтот има толку многу прекари како што има и легенди. Но вистината е дека овој алкохолен пијалак е важен и историски еликсир. Од традиционалниот Absinthe...

Плавушата ја искористи сета своја интелигенција за да го надува душекот на плажа

Плавушата ја искористи сета своја интелигенција за да го надува душекот на плажа

Мотика | пред 22 часа

Не само што е интелигентна туку е и многу упорна.

Ја пронајдоа причината за страшната сообраќајна несреќа  а ова им се случува на многу возачи

Ја пронајдоа причината за страшната сообраќајна несреќа, а ова им се случува на многу возачи!

Мотика | пред 22 часа

Иако личи како ситна работа, доколку имате сличен проблем, веднаш отстранете го!

Комшијата ја шпиунира комшивката крај базенот со квалитетен  скап дрон од 1000 евра

Комшијата ја шпиунира комшивката крај базенот со квалитетен, скап дрон од 1000 евра

Мотика | пред 23 часа

А комшивката е многу опасна женска.

Одвратна  но во исто време и смешна финта во лифт

Одвратна, но во исто време и смешна финта во лифт

Мотика | пред 23 часа

Типот го „фати“ стомакот во многу незгоден момент, таман влезе во лифтот.

Со Лада без кочници во градскиот метеж

Со Лада без кочници во градскиот метеж

Мотика | пред 23 часа

За да застане на  семафор, излегуваат двајцата таленти и ја запираат :).

Брлив Русин реши да се вози на тролејбусот без да плати карта

Брлив Русин реши да се вози на тролејбусот без да плати карта

Мотика | пред 23 часа

Кулминацијата е на крајот на видеото.

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност