Европратениците бараат ЕУ итно да ги отсели бегалците од Македонија Грција и Србија

Европратениците бараат ЕУ итно да ги отсели бегалците од Македонија, Грција и Србија

пред еден час - Вест

Пратениците во Европскиот парламент ги повикаа Европската унија и националните власти на земјите-членки на Унијата дека треба да обезбедат итна помош за да им помогнат на мигрантите и бегалците во справувањето...

Милошоски СЈО работи според потребите на СДСМ и стана беспредметна институција

Милошоски: СЈО работи според потребите на СДСМ и стана беспредметна институција

пред еден час - Вест

Специјалното јавно обивнителство стана беспредметна институција по спасувањето од судска и кривична одговорност и аболицијата што Катица Јанева му ја даде на Зоран Заев, кој заедно со Зоран Верушевски...

Европратениците бараат ЕУ итно да ги отсели бегалците од Македонија Грција и Србија

Европратениците бараат ЕУ итно да ги отсели бегалците од Македонија, Грција и Србија

пред еден час - Вест

Пратениците во Европскиот парламент ги повикаа Европската унија и националните власти на земјите-членки на Унијата дека треба да обезбедат итна помош за да им помогнат на мигрантите и бегалците во справувањето...

Милошоски СЈО работи според потребите на СДСМ и стана беспредметна институција

Милошоски: СЈО работи според потребите на СДСМ и стана беспредметна институција

пред еден час - Вест

Специјалното јавно обивнителство стана беспредметна институција по спасувањето од судска и кривична одговорност и аболицијата што Катица Јанева му ја даде на Зоран Заев, кој заедно со Зоран Верушевски...

Пронајден починат маж во Скопје

Пронајден починат маж во Скопје

пред 3 часа - Вест

Педесет и петгодишниот Д.И. од село Долно Количани синоќа во 20:30 часот бил пронајден мртов на улицата „Петар Поп Арсов“ во Скопје. Како што соопшти МВР, смртта била констатирана од лекар од Итна медицинска...

Потрага по преживеани во затрупаниот хотел во Италија над 30 се водат како исчезнати Фото0

Потрага по преживеани во затрупаниот хотел во Италија, над 30 се водат како исчезнати (Фото0

пред 3 часа - Вест

Снежна лавина затрупа хотел во планинскиот регион во централна Италија, кој претходно беше погоден од серија земјотреси. Најмалку 30 луѓе се водат како исчезнати. Италијанската агенција за цивилна заштита...

Изгоре автомобил во скопската населба 11 Октомври

Изгоре автомобил во скопската населба „11 Октомври“

пред 3 часа - Вест

Изгоре автомобил „форд фокус“ во скопската населба „11 Октомври“, а оштетени се уште две други возила. Противпожарната служба го изгасна пожарот. Причините за пожарот не се познати. Според очевидци автомобилот...

Петар Рупески четврти пат го извади крстот од осветените води на Охридското Езеро

Петар Рупески четврти пат го извади крстот од осветените води на Охридското Езеро

пред 4 часа - Вест

Дваесет и седумгодишниот Петар Рупески од населбата Варош беше најсреќен меѓу неколкуте стотини верници кои денеска влегоа во студените води на Охридското Езеро, осветени на големиот христијански празник...

Петар Рупески четврти пат го извади крстот од осветените води на Охридското Езеро

Петар Рупески четврти пат го извади крстот од осветените води на Охридското Езеро

пред 4 часа - Вест

Дваесет и седумгодишниот Петар Рупески од населбата Варош беше најсреќен меѓу неколкуте стотини верници кои денеска влегоа во студените води на Охридското Езеро, осветени на големиот христијански празник...

Стефан Петровски го извади светиот крст од Крива Река во Крива Паланка

Стефан Петровски го извади светиот крст од Крива Река во Крива Паланка

пред 4 часа - Вест

Дваесетгодишниот Стефан Петровски од кривопаланечкото село Мождивњак е среќникот кој го извади крстот од водите на Крва Река. – Петти пат се фрлам по крстот и пресреќен сум што успеав да го извадам од...

Виктор Петковски го фати Светиот крст Соборниот храм Свети Никола во Куманово

Виктор Петковски го фати Светиот крст Соборниот храм Свети Никола во Куманово

пред 4 часа - Вест

Виктор Петковски (22) го фати Светиот крст во базенот на Соборниот храм Свети Никола во Куманово. Петковски скока по крстот седум пати. Пред две години имал среќа да го фати. - За сите христијани очекувам...

Станислав Бојчески го фати крстот во Тетово

Станислав Бојчески го фати крстот во Тетово

пред 4 часа - Вест

Дваесет и двегодишниот студент Станислав Бојчески од Тетово беше најсреќниот од тројцата кои влегоа во осветените води од дворот на соборниот храм „Светите Кирил и Методиј“ во Тетово и го фати осветениот...

Стефан Петровски го извади светиот крст од Крива Река во Крива Паланка

Стефан Петровски го извади светиот крст од Крива Река во Крива Паланка

пред 4 часа - Вест

Дваесетгодишниот Стефан Петровски од кривопаланечкото село Мождивњак е среќникот кој го извади крстот од водите на Крва Река. – Петти пат се фрлам по крстот и пресреќен сум што успеав да го извадам од...

Виктор Петковски го фати Светиот крст Соборниот храм Свети Никола во Куманово

Виктор Петковски го фати Светиот крст Соборниот храм Свети Никола во Куманово

пред 4 часа - Вест

Виктор Петковски (22) го фати Светиот крст во базенот на Соборниот храм Свети Никола во Куманово. Петковски скока по крстот седум пати. Пред две години имал среќа да го фати. - За сите христијани очекувам...

Православните верници во Битола го одбележаа празникот Богојавление  Водици

Православните верници во Битола го одбележаа празникот Богојавление - Водици

пред 4 часа - Вест

Преспанско-пелагониската православна епрахија го одбележа празникот Богојавление - Водици кој според востановената традиција и оваа година се одржа во дворот на храмот „Св. Великомаченик Димитриј“ во Битола....

Православните верници во Битола го одбележаа празникот Богојавление  Водици

Православните верници во Битола го одбележаа празникот Богојавление - Водици

пред 4 часа - Вест

Преспанско-пелагониската православна епрахија го одбележа празникот Богојавление - Водици кој според востановената традиција и оваа година се одржа во дворот на храмот „Св. Великомаченик Димитриј“ во Битола....

Лазаров по поразот од Шпанија Прв пат во кариерата коментирам судење но нерамноправното судење боли

Лазаров по поразот од Шпанија: Прв пат во кариерата коментирам судење, но нерамноправното судење боли

пред 17 часа - Вест

Капитенот на македонската репрезентација, Кире Лазаров е задоволен од изданието на Македонија но е разочаран од судиските одлуки кои одеа на штета на нашата репрезентација, сепак тој е оптимист и верува...

Лазаров по поразот од Шпанија Прв пат во кариерата коментирам судење но нерамноправното судење боли

Лазаров по поразот од Шпанија: Прв пат во кариерата коментирам судење, но нерамноправното судење боли

пред 17 часа - Вест

Капитенот на македонската репрезентација, Кире Лазаров е задоволен од изданието на Македонија но е разочаран од судиските одлуки кои одеа на штета на нашата репрезентација, сепак тој е оптимист и верува...

Вељаноски Катица Јанева донесе уште една срамна одлука за да го спаси Заев

Вељаноски: Катица Јанева донесе уште една срамна одлука за да го спаси Заев

пред 22 часа - Вест

„Катица Јанева донесе уште една срамна и безобразна одлука за да го спаси нејзиниот штитеник, Зоран Заев“, изјави Трајко Вељаноски од ВМРО-ДПМНЕ по одлуката за повлекување на обвинението за предметот ПУЧ....

Вељаноски Катица Јанева донесе уште една срамна одлука за да го спаси Заев

Вељаноски: Катица Јанева донесе уште една срамна одлука за да го спаси Заев

пред 22 часа - Вест

„Катица Јанева донесе уште една срамна и безобразна одлука за да го спаси нејзиниот штитеник, Зоран Заев“, изјави Трајко Вељаноски од ВМРО-ДПМНЕ по одлуката за повлекување на обвинението за предметот ПУЧ....

Правиме модерна европска општина

Правиме модерна европска општина

пред еден ден - Вест

За тоа како тече развојот на Македонска Каменица, реализираните проекти и планови за оваа година, во интервју говори градоначалникот Дарко Митевски, кој за периодот од стапувањето на функцијата градоначалник...

Укината ревакцината Ди те пер

Укината ревакцината Ди-те-пер

пред еден ден - Вест

Ревакцината за болеста полио или детска парализа, место на седум, отсега децата ќе ја примаат на шест години, и место орално, ќе ја примаат со инјекција. Ваква одлука донел Комитетот за заштита на населението...

Укината ревакцината Ди те пер

Укината ревакцината Ди-те-пер

пред еден ден - Вест

Ревакцината за болеста полио или детска парализа, место на седум, отсега децата ќе ја примаат на шест години, и место орално, ќе ја примаат со инјекција. Ваква одлука донел Комитетот за заштита на населението...

Македонија во осминафиналето на ракометното светско првенство

Македонија во осминафиналето на ракометното светско првенство

пред еден ден - Вест

Македонската ракометна репрезентација се пласираше во осминафиналето на СП во ракомет иако денеска не играше натпревар. Тоа се случи благодарение на на Словенија која во последните три минути надополни...

Русите го хакираа и Шерлок Холмс

Русите го хакираа и Шерлок Холмс

пред еден ден - Вест

РУСИЈА, 18 јануари - Руската државна телевизија рече дека хакери се виновни за неовластеното објавување онлајн на последната епизода од драмската серија "Шерлок" на "Би-Би-Си" еден ден пред емитувањето,...

Подготвително рочиште за Тврдина 2

Подготвително рочиште за „Тврдина 2“

пред 2 дена - Вест

Во скопскиот Кривичен суд денеска беше одржано второто подготвително рочиште за предметот „Тврдина 2“, во кој се осомничени поранешниот началник на Управата за безбедност и контраразузнавање Горан Грујовски...

Величковски НАТО потврди дека македонското присуство влијае на подобрување на состојбата во Авганистан

Величковски: НАТО потврди дека македонското присуство влијае на подобрување на состојбата во Авганистан

пред 2 дена - Вест

Присуството на претставници на Армијата на Република Македонија во Авганистан, преку мисијата „Одлучна поддршка“ влијае на подобрување на безбедносната состојба во оваа земја, беше потврдено денеска на...

Николиќ Ако треба и јас и моите синови ќе војуваме на Косово

Николиќ: Ако треба, и јас и моите синови ќе војуваме на Косово

пред 2 дена - Вест

Српскиот претседател Томислав Николиќ изјави дека е подготвен да се повлече од претседателската функција доколку Србија, во случај на убивања на Срби на Косово, "го премолчи тоа", пренесуваат српските...

Терористот од Истанбул призна дека е виновен

Терористот од Истанбул призна дека е виновен

пред 2 дена - Вест

Турскиот премиер Бинали Јилдирим го потврди приведувањето на напаѓачот кој го изведе крвавиот напад за Нова Година во ноќниот клуб "Реина" во Истанбул, пренесуваат американските медиуми. Тој додаде дека...

На Државната кардиохирурхија лани 388 операции

На Државната кардиохирурхија лани 388 операции

пред 2 дена - Вест

Државната кардиохирургија одлично се развива и одлично се етаблираше во општеството и меѓу граѓаните како една од најуспешните клиники особено во делот на кардиохирургија. Покрај успешниот прием и од пациентите...

Повеќе
КЛИКНИ
kariera.mk