Емотивно видео Родители со дечиња кои биле родени

Емотивно видео: Родители со дечиња кои биле родени ...

Фемина | пред 4 часа

Пред неколку дена беше одбележан Светскиот ден на предвреме родените бебиња. Емотивно видео, посветено на медицинските сестри кои се грижат за предвреме родените бебиња на интензивна нега, стопли милиони...

Прегратката од саканите е најважна Божиќна реклама

Прегратката од саканите е најважна: Божиќна реклама ...

Фемина | пред 6 часа

Лондонскиот аеродром „Хитроу“ ја објави новата божиќна реклама. Ѕвезди на рекламата се неодоливите мечиња Дорис и Едвард, кои ги запознавме минатата година , но овој пат приказната е сосем поинаква. Во...

Забавни илустрации кои ќе ве насмеат Кога Дизни

Забавни илустрации кои ќе ве насмеат: Кога Дизни ...

Фемина | пред 6 часа

Ангела Мари Ваз ги прикажа Дизниевите принцези во малку поинакво издание. Креативната артистка создаде илустрации за тоа како би изгледале и со какви „проблеми“ би се соочувале омилените принцези од цртаните...

Модата на розовиот тепих на забавата на Victoria s

Модата на розовиот тепих на забавата на Victoria’s ...

Фемина | пред 7 часа

Откако беше прогласен крајот на грандиозната ревија на Victoria’s Secret, убавите модели се упатија да се релаксираат на забавата која ја организираше познатиот бренд за долна облека. Црни, бели и сребрени...

Таткото на Бела и Џиџи Хадид со двојно помладата

Таткото на Бела и Џиџи Хадид со двојно помладата ...

Фемина | пред 20 часа

Бела Хадид беше една од моделите кои ја красеа пистата на шоуто на Victoria’s Secret во Шангај. 21-годишната манекенка ја доби огромната поддршка од својот татко Мохамед Хадид . 69-годишниот милионер ја...

Ова беше последното шоу на Алесандра Амбросио

Ова беше последното шоу на Алесандра Амбросио ...

Фемина | пред 21 часа

Алесандра Амбросио денес дефилираше на својата последна ревија за Victoria’s Secret. 36-годишната Бразилка цели 17 години го разубавуваше шоуто на популарниот бренд за долна облека. Ревијата во Шангај...

Незгода на пистата Модел падна на шоуто на Victoria s Secret

Незгода на пистата: Модел падна на шоуто на Victoria's Secret

Фемина | пред еден ден

Денес се одржа грандиозното шоу на Victoria’s Secret во Шангај , Кина, каде десетици убавици мамеа воздишки кај публиката облечени во атрактивни костими. Додека дефилираше на пистата, моделот Минг Си се...

Пенти Манија се случува во градот  промотивна

Пенти Манија се случува во градот – промотивна ...

Фемина | пред еден ден

Комерцијален текст Од денеска започнува најдобрата акција во градот - Пенти Манија. За време на акцијата сите љубители на Пенти дезенирани хулахопки може ги најдат своите омилени модели намалени до -40%,...

Спектакл во Шангај Првите фотографии од шоуто на

Спектакл во Шангај: Првите фотографии од шоуто на ...

Фемина | пред еден ден

Најграндиозното шоу на Victoria's Secret ја телепортира публиката во светот на фантазијата. Театралните костими, драматичните крилја и сексапилните тела на моделите хипнотизираа илјадници гости на ревијата...

Ѕирнете во новиот дом на Ева Лонгорија

Ѕирнете во новиот дом на Ева Лонгорија

Фемина | пред еден ден

Ева Лонгорија го проширува своето порфолио на недвижности. Славната актерка си купи нов дом во Беверли Хилс за 13,5 милиони долари. Модерната куќа вклучува 8 спални соби, 9 бањи и огромна тераса со поглед...

Модата на црвениот тепих на АМА 2017

Модата на црвениот тепих на АМА 2017

Фемина | пред еден ден

Американските музички награди (АМА) синоќа им беа доделени на најдобрите во музичката индустрија, на манифестација која се одржа во Лос Анџелес. На црвениот тепих, сопругата на Ченинг Тејтум блесна во...

Зад сцената на шоуто на Victoria s Secret во Кина

Зад сцената на шоуто на Victoria's Secret во Кина

Фемина | пред еден ден

Подготовките за традиционалното шоу на Victoria's Secret траат со месеци. Армија шминкери, фризери, козметичари, стилисти, дизајнери и занаетчии работат на изгледот и костимите на ангелите и моделите....

Настапот за кој сите зборуваат Пинк висејќи од

Настапот за кој сите зборуваат: Пинк висејќи од ...

Фемина | пред еден ден

Настапите во живо на Пинк секогаш ја одушевуваат публиката. 38-годишната пејачка и овојпат не ги разочара присутните на Американските музички награди и им подари импресивно шоу. Музичката ѕвезда ѝ пркосеше...

Тијана Дапчевиќ тотално непрепознатлива

Тијана Дапчевиќ тотално непрепознатлива ...

Фемина | пред еден ден

Тијана Дапчевиќ добива доста тешки предизвици во „Твоето лице звучи познато“ и одлично се справува со секој од нив. 41-годишната пејачка по четврт пат се трансформираше во машка музичка ѕвезда. Во најновата...

Легендарната Дaјана Рос со своите деца и внучиња на

Легендарната Дaјана Рос со своите деца и внучиња на ...

Фемина | пред еден ден

Дајана Рос беше почестена со наградата за животно дело на Американските музички награди. Легендарната пејачка се појави на настанот во ексцентрична црна креација од Вивиен Вествуд. На црвениот тепих, 73-годишната...

Модерна русокоса Селена Гомез со новата фризура и

Модерна русокоса: Селена Гомез со новата фризура и ...

Фемина | пред еден ден

Селена Гомез стана русокоса. 25-годишната пејачка ја покажа новата фризура на доделувањето на наградите Американските музички награди, кое синоќа се одржа во Лос Анџелес. На црвениот тепих, музичката ѕвезда...

Свадбено видео кое разнежнува Љубов родена во

Свадбено видео кое разнежнува: Љубов родена во ...

Фемина | пред еден ден

Љубовната приказна на Мелиса и Дарио се роди во Цриквеница, Хрватска, а еволуира во силен брачен сојуз во идиличниот Луцерн, Швајцарија. Романтичните моменти на шармантниот пар беа овековечени низ објективот...

Празнична еуфорија Ирина Шајк и Бредли Купер со

Празнична еуфорија: Ирина Шајк и Бредли Купер со ...

Фемина | пред еден ден

Ирина Шајк и Бредли Купер ја подготвуваат малата ќеркичка за нејзиниот прв Божиќ. Славниот пар ја израдува преслатката Леа де Сејн со посета на Дедо Мраз во трговскиот центар „Grove“ во Лос Анџелес. 31-годишната...

 Ангелите и моделите на Victoria s Secret

„Ангелите“ и моделите на Victoria's Secret ...

Фемина | пред еден ден

Victoria's Secret утре ќе го одржи своето најспектакуларно шоу досега. Брендот најавува незаборавна ревија со атрактивните „ангели“ и модели кои веќе се во Шангај, Кина. Ангелите Адријана Лима, Алесандра...

Џенифер Лопез во фустанче од Balman во Дубаи пред

Џенифер Лопез во фустанче од Balman во Дубаи, пред ...

Фемина | пред еден ден

Џенифер Лопез одлета во Дубаи за да одржи спектакуларен концерт. 48-годишната ѕвезда беше придружувана од нејзиниот партнер Алекс Родригез. Пред да го започне музичкото шоу, славната пејачка и актерка...

Next Time со Комити ги отпеаја Слушам кај

Next Time со „Комити“ ги отпеаја „Слушам кај ...

Фемина | пред еден ден

Next Time ја засилија еуфорија на „вечното дерби“ меѓу Вардар и Пелистер, кое вечерва се одигра на „Филип Втори“ во Скопје. Македонското дуо ги отпеа „Слушам кај шумат шумите“ и „Ја излези Ѓурѓо“ заедно...

Спотот за хитот Wolves на Селена Гомез и

Спотот за хитот „Wolves“ на Селена Гомез и ...

Фемина | пред еден ден

Музичката соработка „Wolves“ на Селена Гомез и Маршело стана хит веднаш по објавувањето, па фановите со нетрпение го очекуваа официјалниот спот. Во видеото, Селена заведува во неколку гламурозни креации....

20 годишна студентка по медицина од Индија

20-годишна студентка по медицина од Индија ...

Фемина | пред 2 дена

Мануши Чилар е новата Мис на светот. 20-годишната мисица од Индија се истакна помеѓу 118-те убавици кои учествуваа во трката за посакуваната титула на натпреварот за убавина, кој се одржа во Кина. Убавицата,...

Бијонсе во краток фустан и со ултра долга коса

Бијонсе во краток фустан и со ултра долга коса ...

Фемина | пред 2 дена

Бијонсе беше меѓу гостите на бајковитата свадба на Серена Вилијамс и Алексис Оханијан . Музичката дива сподели фотографии од својот стајлинг. За свеченоста на тема „Убавицата и ѕверот“, таа избра краток...

Бајковита прослава Првите фотографии од свадбата

Бајковита прослава: Првите фотографии од свадбата ...

Фемина | пред 3 дена

Серена Вилијамс и Алексис Оханијан пред два дена ја крунисаја својата љубов со брак . Славниот пар се заколна на вечна љубов на церемонија во Њу Орлеанс. Целата свадбена прослава помина во духот на дизниевата...

Ѕвездата од Despacito Луис Фонси со сопругата која

Ѕвездата од „Despacito“ Луис Фонси со сопругата која ...

Фемина | пред 4 дена

„Despacito“ го освои светот, а синоќа му донесе на Луис Фонси четири Латино Греми награди. 39-годишниот Порториканец гордо ги прифати статуетките, меѓу кои за „Песна на годината“,„Запис на годината“ и...

Твој е iPhone X ако го најдеш Возбудлива потрага од

Твој е iPhone X ако го најдеш! Возбудлива потрага од ...

Фемина | пред 4 дена

Започнува регистрација за највозбудливата потрага во Македонија – потрагата по новиот iPhone X Потрагата е закажана за 26.11.2017 година, во 11 часот, на Плоштад Македонија, Скопје Македонски Телеком го...

Професионалците советуваат Како до идеална

Професионалците советуваат: Како до идеална ...

Фемина | пред 4 дена

Комерцијален текст Секоја фризура не е за секоја жена! Она што добро изгледа и стои на кружното лице на Камерон Дијаз и Дру Баримор нема да изгледа така фабулозно на срцевидното лице на Рис Витерспун или...

200 лица со големи срца присуствуваа на роденденот на

200 лица со големи срца присуствуваа на роденденот на ...

Фемина | пред 4 дена

Кога се наближил 6-тиот роденден на нејзиниот син, Лиса Шрамел започнала да планира забава за малиот Матијас со неговите другарчиња од градинка. Таа испратила покани, но не добила ниту еден позитивен одговор....

Нов латино хит Спотот на Луис Фонси и Деми Ловато за

Нов латино хит: Спотот на Луис Фонси и Деми Ловато за ...

Фемина | пред 4 дена

Луис Фонси стекна огромна слава со хит-песната „Despacito“, за која синоќа освои четири статуетки на Латино Греми наградите. Најновата соработка на 39-годишниот музичар е со Деми Ловато, а вчера беше објавен...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност