Истражување на ИЈЗ Марихуаната е најчесто користена дрога во Македонија  Mинатиот месец 39 проценти од жените пиеле седативи

Истражување на ИЈЗ: Марихуаната е најчесто користена дрога во Македонија – Mинатиот месец 39 проценти од жените пиеле седативи

Само Здравје | пред еден час

Сендвич зачинет со дрога кај родилка на Гинекологија  МВР го истражува случајот

Сендвич зачинет со дрога кај родилка на Гинекологија – МВР го истражува случајот!

Само Здравје | пред 4 часа

Висок крвен притисок е 130 80  Ново тврдење на кардиолози

Висок крвен притисок е 130/80 – Ново тврдење на кардиолози!

Само Здравје | пред 5 часа

Со помош на игла спасете човек со мозочен удар

Со помош на игла спасете човек со мозочен удар!

Само Здравје | пред 6 часа

Не пијте кафе и алкохол ако имате проблем со синусите

Не пијте кафе и алкохол ако имате проблем со синусите

Само Здравје | пред 8 часа

Ако ве болат бубрези колк или колено проверете си ги и забите

Ако ве болат бубрези, колк или колено, проверете си ги и забите!

Само Здравје | пред 10 часа

Колку време од животот поминуваме во тоалет

Колку време од животот поминуваме во тоалет?

Само Здравје | пред 23 часа

Зошто здивот наутро има непријатна миризба

Зошто здивот наутро има непријатна миризба?

Само Здравје | пред еден ден

Лекарка од Детска клиника за 3 месеци на пет функции  По кои критериуми ги бираат

Лекарка од Детска клиника за 3 месеци на пет функции! – По кои критериуми ги бираат?

Само Здравје | пред еден ден

ЗПЛРМ бара пациентите да плаќаат по 30 денари за преглед кај матичен лекар

ЗПЛРМ бара пациентите да плаќаат по 30 денари за преглед кај матичен лекар

Само Здравје | пред еден ден

Не е добро претерано да се грижите за здравјето

Не е добро претерано да се грижите за здравјето!

Само Здравје | пред 6 дена

Како да ги избркате гостите ако многу заседнат

Како да ги “избркате” гостите ако многу заседнат?

Само Здравје | пред 7 дена

Клиниката за пулмологија полна со пациенти поради аерозагадувањето

Клиниката за пулмологија полна со пациенти поради аерозагадувањето!

Само Здравје | пред 7 дена

Месечно на десет лица во Македонија им се дијагностицира дијабет

Месечно на десет лица во Македонија им се дијагностицира дијабет!

Само Здравје | пред една недела

Јапонски метод за одзатнување на нос

Јапонски метод за одзатнување на нос!

Само Здравје | пред една недела

Зошто не треба да бидете вегетаријанец

Зошто не треба да бидете вегетаријанец?

Само Здравје | пред една недела

По Лондон Д р Синоличка Џамбазова со нови знаења се врати од Цирих

По Лондон Д-р Синоличка Џамбазова со нови знаења се врати од Цирих

Само Здравје | пред една недела

Домашен лек за намалување на отоците и болките во зглобовите

Домашен лек за намалување на отоците и болките во зглобовите

Само Здравје | пред една недела

ХОББ е дијагностицирана кај 147 000 луѓе во Македонија

ХОББ е дијагностицирана кај 147 000 луѓе во Македонија

Само Здравје | пред една недела

Околу 10 од населението во Македонија има дијабетес

Околу 10% од населението во Македонија има дијабетес

Само Здравје | пред една недела

Што најчесто лажат мажите за да добијат секс

Што најчесто лажат мажите за да добијат секс?

Само Здравје | пред една недела

За кои болести е добро да ја пиете водата од киселите краставички

За кои болести е добро да ја пиете водата од киселите краставички?

Само Здравје | пред една недела

Употребувајте антибиотици само за бактериски инфекции

Употребувајте антибиотици само за бактериски инфекции!

Само Здравје | пред една недела

На овие места не користете пинцета

На овие места не користете пинцета!

Само Здравје | пред една недела

Состојбата на ноктите открива болести на бели дробови црн дроб бубрези

Состојбата на ноктите открива болести на бели дробови, црн дроб, бубрези…

Само Здравје | пред една недела

На празен стомак се носат најдобри одлуки

На празен стомак се носат најдобри одлуки!

Само Здравје | пред една недела

Што да јадат жените за запирање на процесот на остеопороза

Што да јадат жените за запирање на процесот на остеопороза?

Само Здравје | пред една недела

Има спас за опасната и досадна бактерија хеликобактери пилори

Има спас за опасната и досадна бактерија хеликобактери пилори!

Само Здравје | пред една недела

Што да јадете за посилен имунитет

Што да јадете за посилен имунитет?

Само Здравје | пред една недела

На овие години жените се најпривлечни

На овие години жените се најпривлечни

Само Здравје | пред една недела

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност