Димовски Итна седница за Договорот со Бугарија

Димовски: Итна седница за Договорот со Бугарија

ТВ 21 | пред 39 минути

ВМРО-ДПМНЕ денеска повторно побара од претседателот на Собранието Талат Џафери во најбрз можен рок да свика итна седница во согласност со Деловникот и со барањето од најмалку 20 пратеници во врска со најавеното...

Османи Локалните избори ќе бидат тест за Владата

Османи: Локалните избори ќе бидат тест за Владата

ТВ 21 | пред 2 часа

Парламентарните избори минатата година го означија почетокот на крајот на една тешка институционална и политичка криза, но означија и почеток на деблокирање на евроинтегративниот процес, изјави вицепремиерот...

 Катимерини  Владата во Скопје го затвори првиот надворешен фронт

„Катимерини“: Владата во Скопје го затвори првиот надворешен фронт

ТВ 21 | пред 3 часа

Владата во Скопје вчера ја објави содржината на Договорот за пријателство меѓу Македонија и Бугарија што претствува прво затворање на надворешен фронт на новата Влада на Зоран Заев со една од вете соседни...

Околу 30 повредени при експлозија во ресторан во Албанија

Околу 30 повредени при експлозија во ресторан во Албанија

ТВ 21 | пред 3 часа

Меѓу 20 и 30 лица се повредени при експлозија на гас во еден ресторан во туристичката населба Велипоја во северозападниот дел на Албанија. Според болнички извори, петмина од жртвите се задобиле со посериозни...

Манчевски Новата Влада досега вработи 96 лица а претходната само од октомври до мај 7 708

Манчевски: Новата Влада досега вработи 96 лица, а претходната само од октомври до мај 7.708

ТВ 21 | пред 3 часа

Од 1 јуни годинава до денеска од страна на новата Влада вкупно се вработени 96 лица во сите институции. Од нив, 32 се посебни кабинетски советници на министрите, а 26 лица се ангажирани во Владата како...

Спасовски Судиите се одговорни за бегството на Грујовски и Бошковски

Спасовски: Судиите се одговорни за бегството на Грујовски и Бошковски

ТВ 21 | пред 3 часа

Одговорноста за бегството на обвинетите во случаите „Тврдина“ и „Таргет“, Горан Грујовски и Никола Бошковски, е на судството, за што потребно е тоа да понесе и одговорност, смета министерот за внатрешни...

Пациентите на Инфективна во стабилна состојба

Пациентите на Инфективна во стабилна состојба

ТВ 21 | пред 3 часа

Седумтемина пациенти од гостиварско село хоспитализирани на Клиниката за инфективни болести се во добра општа состојба и се чекаат нивните резултати од нашата лабораторија и од рефентните центри, изјави...

Зелена лупа Кривични пријави за судиите поради кои избегаа Грујевски и Бошковски

Зелена лупа: Кривични пријави за судиите поради кои избегаа Грујевски и Бошковски

ТВ 21 | пред 3 часа

Здружението Зелена лупа ќе поднесе кривични пријави за сите инволвирани судии во скандалот што доведе до бегство на обвинетите Горан Грујовски и Никола Бошковски осомничени во предметот „Тврдина“ на Специјалното...

Седницата прекината ВМРО ДПМНЕ обвинува за злоупотреби на Деловникот

Седницата прекината, ВМРО-ДПМНЕ обвинува за злоупотреби на Деловникот

ТВ 21 | пред 3 часа

Собранието на Република Македонија ќе ја продолжи пленарната седница во 15 часот откако пратениците на ВМРО-ДПМНЕ бараа паузи и информација за тоа кој, како што тврдат, неовластено го потпишал Извештајот...

Американски војници пристигнаа во Македонија на вежба со АРМ

Американски војници пристигнаа во Македонија на вежба со АРМ

ТВ 21 | пред 4 часа

Во шест конвои со по 20 борбени возила денеска преку граничниот премин „Деве Баир“ од Бугарија во Македонија пристигнаа 300 припадници на Вооружените сили на САД кои ќе учествуваат на заедничката вежба...

Иницијатива за вклучување на приватниот сектор во давањето социјални услуги

Иницијатива за вклучување на приватниот сектор во давањето социјални услуги

ТВ 21 | пред 4 часа

Приватниот сектор да се вклучи во давањето социјални услуги и да се изготви законска регулатива што ќе ја регулира оваа дејност, предвидува Иницијативата  за воведување на моделот на социјални договори...

Жбогар за ТВ21 Скопје и Софија даваат пример како да се решаваат проблемите

Жбогар за ТВ21: Скопје и Софија даваат пример како да се решаваат проблемите

ТВ 21 | пред 5 часа

Договорот за добросоедство со Бугарија е пример како две држави можат сами да решат проблем кој постоел многу години, изјави шефот на Делегацијата на ЕУ во Македонија амбасадорот на ЕУ Самуел Жбогар. –...

ВМРО ДПМНЕ СЈО е нетранспарентно и неотчетно

ВМРО-ДПМНЕ: СЈО е нетранспарентно и неотчетно

ТВ 21 | пред 6 часа

ВМРО-ДПМНЕ најавува дека ќе има ревидирање на, како што велат, целиот политички прогон што го прават СЈО и СДСМ и правно и историски и потенцира дека граѓаните кај СЈО не гледаат способност и објективност,...

Пакистанскиот Врховен суд го суспендира премиерот Шариф

Пакистанскиот Врховен суд го суспендира премиерот Шариф

ТВ 21 | пред 6 часа

Врховниот суд на Пакистан денеска реши да го суспендира од должноста пакистанскиот премиер Наваз Шариф, со оценка дека тој е неподобен за извршување на оваа функција. Ваквата одлука на Судот доаѓа по претходно...

Запален автомобилот на кандидатот за градоначалник на Косовска Митровица Оливер Ивановиќ

Запален автомобилот на кандидатот за градоначалник на Косовска Митровица, Оливер Ивановиќ

ТВ 21 | пред 6 часа

Автомобилот на Оливер Ивановиќ, лидерот на граѓанската иницијатива „Слобода, демократија, правда“ и кандидат за градоначалник на Косовска Митровица, изгорел утрово во 4 часот. Ивановиќ, кој на претстојните...

Успешните луѓе не се плашат да кажат Јас мислам Mи треба помош и Згрешив

Успешните луѓе не се плашат да кажат: Јас мислам, Mи треба помош и Згрешив

ТВ 21 | пред 6 часа

Советите на успешните луѓе се секогаш добре дојдени. Но, едно британско истражување покажа дека лицата кои постигнале голем успеси во животот, никогаш не се плашат да изговорат три реченици. 1. Јас мислам...

ВМРО ДПМНЕ бара одговорност од Таравари

ВМРО-ДПМНЕ бара одговорност од Таравари

ТВ 21 | пред 6 часа

ВМРО-ДПМНЕ бара директна одговорност за двајцата починати и ширење на смртоносна болест во гостиварско од министерот за здравство, Арбен Таравари. Во партиското соопштение се наведува дека причина за немањето...

 Алкалоид со раст на консолидираните продажби нето добивка и 54 нови вработувања

„Алкалоид“ со раст на консолидираните продажби, нето добивка и 54 нови вработувања

ТВ 21 | пред 7 часа

„Алкалоид АД“ Скопје оствари позитивни финансиски резултати во периодот јануари – јуни 2017 година, покажуваат неревидираниот единечен и неревидираниот консолидиран Биланс на успех. Според единечниот Биланс...

Американец ограбил банка се соблекол гол и фрлал пари по улица

Американец ограбил банка, се соблекол гол и фрлал пари по улица

ТВ 21 | пред 7 часа

Полицијата во Флорида уапси маж кој, откако ограбил банка, се соблекол гол и трчајќи по улицата ги фрлал украдените пари, бидејќи, како што самиот потоа изјавил, утрото кога се разбудил посакал да стане...

Уништена јеменска ракета која се движела кон муслиманското светилиште Мека

Уништена јеменска ракета која се движела кон муслиманското светилиште Мека

ТВ 21 | пред 8 часа

Воената коалиција предводена од САД уништи ракета која се движела кон главното муслиманско светилиште Мека. Ракетата била истрелана од територијата на Јемен, а уништена е на 69 километри јужно од градот...

Железничка несреќа во Барселона 48 повредени

Железничка несреќа во Барселона, 48 повредени

ТВ 21 | пред 8 часа

Најмалку 48 луѓе се повредени денеска во железничка несреќа во Барселона, соопшти Службата за вонредни ситуации. Засега нема информации за загинати лица во несреќата. Инцидентот се случил на железничката станица во Барселона.

ОМД Договорот со Бугарија е нејасен и контрадикторен

ОМД: Договорот со Бугарија е нејасен и контрадикторен

ТВ 21 | пред 8 часа

Обединетата македонска дијаспора (ОМД) изразува загриженост заради, како што велат, непотполната, нејасната и контрадикторната содржина на договорот за пријателство, добрососедство и соработка со Бугарија...

Најмалку 50 загинати при напад на Боко Харам врз истражувачи на нафта

Најмалку 50 загинати при напад на Боко Харам врз истражувачи на нафта

ТВ 21 | пред 8 часа

Повеќе од 50 луѓе се убиени во напад извршен од исламистичката организација Боко Харам врз екипа истражувачи на нафта во североисточниот дел на Нигерија во текот на оваа недела, соопштија извори од воени,...

МОБ ќе ја отвори сезоната 2017 2018 на 27 септември

МОБ ќе ја отвори сезоната 2017/2018 на 27 септември

ТВ 21 | пред 9 часа

Првата балетска премиера во сезоната 2017/2018 ќе биде на 18 октомври, а првата премиера на Операта на 31 октомври, најави Македонската опера и балет. Новата сезона МОБ ќе ја отвори на 27 септември со...

Во Сенатот 98 наспрема два за нови санкции кон Русија законот оди на потпис кај Трамп

Во Сенатот 98 наспрема два, за нови санкции кон Русија, законот оди на потпис кај Трамп

ТВ 21 | пред 9 часа

Американскиот Сенат со големо мнозинство одобри воведување нови санкции спрема Русија, Иран и Северна Кореја. Сенаторите изгласаа закон и покрај забелешките кои ги имаше претседателот Доналд Трамп. Санкциите...

Сончево и топло со температура до 34 степени

Сончево и топло со температура до 34 степени

ТВ 21 | пред 9 часа

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Зголемена облачност ќе има повеќе во планинските региони. Преку денот ќе дува умерен, а долж Повардарието и кон исток засилен...

Продолжува собраниската расправа за разрешување на обвинителот Зврлески

Продолжува собраниската расправа за разрешување на обвинителот Зврлески

ТВ 21 | пред 9 часа

Собранието на Република Македонија денеска ќе ја продолжи расправата за разрешувањето на јавниот обвинител Марко Зврлески, која беше прекината пред десетина дена поради почетокот на комисиската расправа...

ЖБОГАР ЗА ТВ21 ДОГОВОРОТ СО БУГАРИЈА ЌЕ ГИ ПРОМЕНИ ОДНОСИТЕ ВО РЕГИОНОТ

ЖБОГАР ЗА ТВ21: ДОГОВОРОТ СО БУГАРИЈА ЌЕ ГИ ПРОМЕНИ ОДНОСИТЕ ВО РЕГИОНОТ

ТВ 21 | пред 20 часа

Стари барања до новата Влада тендерите ќе се делат на повеќе фирми

Стари барања до новата Влада, тендерите ќе се делат на повеќе фирми

ТВ 21 | пред 20 часа

Едно од главните барања кои бизнисмените ги упатија до премиерот Заев е навремен повраток на ДДВ. И само што започна премиерот да се фали дека неговата влада се раздолжила кон стопанството, дел од бизнисмените...

ЖБОГАР ЗА ТВ21 САКАМЕ ДА ДОНЕСЕМЕ ДОБРИ ВЕСТИ И ДА ПОЧНЕМЕ ПРЕГОВОРИ

ЖБОГАР ЗА ТВ21: САКАМЕ ДА ДОНЕСЕМЕ ДОБРИ ВЕСТИ И ДА ПОЧНЕМЕ ПРЕГОВОРИ

ТВ 21 | пред 20 часа

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност