Регистриран втор земјотрес во Македонија

Регистриран втор земјотрес во Македонија

пред еден ден - Арена

Епицентарот на земјотресот се наоѓаше во соседна Албанија… Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Македонија, со станици во Скопје, Штип, Валандово, Битола, Охрид и Крушево, одржувана од Сеизмолошката...

Сириската армија масакрираше 3 000 терористи  и го зазеде аеродромот Кшиш

Сириската армија масакрираше 3.000 терористи, и го зазеде аеродромот Кшиш

пред еден ден - Арена

Терористите загубиле 19 тенкови, 5 БМП и многу други воена техника Биографии од сириската армија при напад на терористите и сепартистите убиле и раниле над 3.000 терористи од ИД за време на операцијата...

Русија испрати силна порака до Македонија

Русија испрати силна порака до Македонија

пред еден ден - Арена

Русија повторно стои на чело како порано во историјата кога нашата земја и словенскиот народ е загрозен од страна на орди освојувачи и фанатици кои се опседнати со идејата за светска доминација-вели Железњак....

Невремето во Штип го откорна асфалтот

Невремето во Штип го откорна асфалтот

пред еден ден - Арена

Граѓаните на социјалните мрежи постираа фотографии на кои се гледа дека делови од асфалтот се откорнати и улиците се издигнати. Невремето во Штип вчера предизвика големи штети на некои улици. Граѓаните...

Силен земјотрес ја стресе Македонија

Силен земјотрес ја стресе Македонија…

пред 2 дена - Арена

Силен земјотрес ја стресе Македонија… Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Македонија, со станици во Скопје, Штип, Валандово, Битола, Охрид и Крушево, одржувана од Сеизмолошката опсерваторија...

Кои политичари нудат целосно повлекување

Кои политичари нудат целосно повлекување?

пред 2 дена - Арена

Измените во Законот за помилување не го решаваат проблемот, туку креираат нов, велат експертски и дипломатски извори. Власта е задоволна од законското решение, пишува Дојче веле. Големо незадоволство владее...

Најзгодната албанка во Македонија  го покажа задникот во танга

Најзгодната албанка во Македонија, го покажа задникот во танга

пред 2 дена - Арена

Аделина Тахири во едно од најпровокативните изданија досега. Познатата албанска пејачка од Македонија, Аделина Тахири, деновиве промовираше нов спот за песната „Dale Kadale“ кој е снимен на неколку локации...

Екипите на терен после обилните вржени

Екипите на терен после обилните вржени

пред 3 дена - Арена

По обилните врнежи, поплави во Бутел, Карпош и Ѓорче Петров По обилните врнежи на дожд кои попладнево го зафатија главниот град, се појавија поплави во општините Бутел, Карпош и Ѓорче Петров. Градските...

Нападнато полициско возило во Скопје

Нападнато полициско возило во Скопје

пред 3 дена - Арена

Нападнат полициски џип во Скопје. На 22.05.2017 година во 01,00 часот во ЕИК-Скопје, полициски службеник по радио врска известил дека на бул.„Н.Карев“ на надвозникот „Детелинка“ во правец кон Скопски Саем,...

Ова ќе бидат министрите на СДСМ во новата Влада

Ова ќе бидат министрите на СДСМ во новата Влада

пред 3 дена - Арена

Кои се нивните имиња? Оливер Спасовски ќе биде нов министер за внатрешни работи, Тевдовски влегува во министерскиот кабинет во Финансии, а Јован Деспотовски ќе биде министер за транспорт и врски или за...

Зијадин Села не потпишал никакви гаранции

Зијадин Села не потпишал никакви гаранции

пред 3 дена - Арена

Зијадин Села, лидерот на Движењето за реформи – ДПА и на „Алијанса за Албанците“, во своето прво појавување во јавноста рече дека тој не стои зад гаранциите на СДСМ за унитарност што ги побара претседателот...

Страшен инцидент денес ја потресе Битола

Страшен инцидент денес ја потресе Битола

пред 3 дена - Арена

Инцидент ја потресе Битола… На 21.05.2017 година околу 17,45 часот во Битола на ул.„Томаки Димитриевски“додека УПС од СВР-Битола, вршел работи од областа на безбедноста, го затекнал лицето П.Б.(60) државјанин...

Објавени нови шокантни фотографии од нападот на Зијадин Села

Објавени нови шокантни фотографии од нападот на Зијадин Села

пред 4 дена - Арена

Ексклузивни фотографии од крвавиот напад на Собранието и обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села и пратеници од редовите на новото парламентарно мнозинство, на 27 април, објави ЦИВИЛ – Центар за слобода...

Ова е лицето кое ги украло безбедносните снимки од Собранието

Ова е лицето кое ги украло безбедносните снимки од Собранието

пред 4 дена - Арена

Што навистина имало на тие снимки? 42-годишниот Оливер Радулов кој е осомничен за земањето на хард-дисковите со безбедносни снимки од Собранието е дел од обезбедувањето на актуелниот директор на Управата...

Како ќе изгледа новото знаме на Македонија

Како ќе изгледа новото знаме на Македонија?

пред 7 дена - Арена

Во мојава неколкугодишна „кариера“ како колумнист имало моменти кога не се случило ништо (за мене) интересно за да ме предизвика да изгубам 30-60 минути на тастатура и да го преточам мојот став во текст...

Што значи доколку сонувате починато лице

Што значи доколку сонувате починато лице?

пред 7 дена - Арена

Нашите сакани кои починале често ни се појавуваат во соништата. Често, затоа што многу ни недостасуваат, но некогаш тие соништа носат многу подлабока порака. Се обидуваат да ни кажат дека сè е во ред Често...

Обезбедувањето на Аркан откри како тој требало да биде убиен

Обезбедувањето на Аркан откри како тој требало да биде убиен

пред 7 дена - Арена

Жељко Ражнатовиќ Аркан години по неговата смрт и понатаму крева голема прашана и е мета на интерес. Според најновите вести во српските медиуми, Аркан требало да биде убиен и порано, и тоа пред очите на...

Ова е македонската девојка која зема 25 000 евра плата

Ова е македонската девојка која зема 25.000 евра плата

пред една недела - Арена

Порталот Актуелно.мк објави документ на којшто е наведен износот на месечните примања на донеодамнешниот прв човек на компанијата МПМ, Јана Станисављева. Според напишаното во Анексот од 2015 година, Станисављева...

Рамуш Хардинај во посета на Зијадин Села

Рамуш Хардинај во посета на Зијадин Села

пред една недела - Арена

Лидерот на косовското движење „Самоопределување“, Висар Имери и претседателот на Алијансата за иднина на Косово, Рамуш Харадинај, заедно го посетија пратеникот на Алијансата на Албанците и лидер на ДР-ДПА,...

Албанците бараат редефинирање на Македонија

Албанците бараат редефинирање на Македонија?

пред една недела - Арена

Албанските коалициони партнери на Зоран Заев, наспроти гаранциите на лидерот на СДСМ за добивање на мандатот од формирање на Влада, не се откажуваат од Тиранската платформа и ги повторуваат своите барања...

СДСМ наследи 180 милиони евра во буџетот

СДСМ наследи 180 милиони евра во буџетот

пред една недела - Арена

СДСМ наследува полн буџет од 180 милиони евра кеш за трошење, во 2006-та ВМРО-ДПМНЕ наследи само 1 милион евра и блокирана сметка Posted by Сител Телевизија on Thursday, May 18, 2017

Ѓорѓе Иванов побара амнестија за лицата кои на 27 април насилно влегоа во Собрание

Ѓорѓе Иванов побара амнестија за лицата кои на 27 април насилно влегоа во Собрание

пред една недела - Арена

Во интервју за Канал 5 претседателот на државата изјави дека по доделувањето на мандатот Македонија влегла во период на нормализација на состојбите. „Можеме да кажеме дека сето она што беше загриженост,...

Средба Ѓорѓе Иванов и Владимир Путин

Средба Ѓорѓе Иванов и Владимир Путин

пред една недела - Арена

Од 22 до 24 мај претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, ќе биде во официјална посета на Москва и ќе се сретне со рускиот претседател Владимир Путин, јавува руската државна агенција ТАС. Одговарајќи...

Македонија и јуни  што се очекува

Македонија и јуни, што се очекува?

пред една недела - Арена

Што се планира за Македонија? Угледниот руски портал Известија.ру предупредува дека по вонредните избори на 11 јуни во Приштина на власт ќе дојдат екстремни националисти кои сериозно ќе започнат со процесот...

Осум сообраќајни несреќи во текот на вчерашниот ден во Скопје

Осум сообраќајни несреќи во текот на вчерашниот ден во Скопје

пред една недела - Арена

Пешак се здобил со тешки телесни повреди во една од вкупно осум сообраќајни незгоди што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје. Во четири незгоди со полесни телесни повреди се...

Што се случува во моментов на Косово

Што се случува во моментов на Косово?

пред една недела - Арена

Дојче веле ги пренесува пишувањата на германскиот печат кои го анализираат влијанието на Саудиска Арабија и Турција на Балканот. Весникот „Велт“ пишува дека, тоа се случува пред очите на КФОР. Весникот...

Новиот македонски милионер

Новиот македонски милионер

пред една недела - Арена

Во Спорт Лајф од село Босилово, на 13 мај, освоен е43 МИЛИНЕР ЏЕК ПОТ на Државна видеолотарија. Добивката   е вредна 1.554. 657 денари. Таа е веќе трета по ред добивка МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ во месец мај, а...

Попладнево земјотрес во Скопје

Попладнево земјотрес во Скопје

пред една недела - Арена

Земјотрес попладнево го стресе Скопје. По потресот викендов од 4,2 степени според Рихтер, кој се случи рано наутро во 4 часот и 8 минути и ги вознемири Скопјани, сега се почувствувал нов потрес, послаб...

Никола Груевски со изјава за локалните и парламентарните избори

Никола Груевски со изјава за локалните и парламентарните избори

пред една недела - Арена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денеска ја повтори заложбата заедно со локалните избори да се одржат и предвремени парламентарни избори на кои, како што истакна, ВМРО-ДПМНЕ ќе биде победничка...

Зијадин Села замина во странство на дополнителни испитувања

Зијадин Села замина во странство на дополнителни испитувања

пред една недела - Арена

„ДР-ДПА најавува дека нашиот претседател Зијадин Села ќе остане еден период во странство, да се направат некои дополнителни истражувања во врска со неговата здравствена состојба, пишува на својот Фејсбук...

Повеќе
КЛИКНИ