СПЕКТАКУЛАРНА ПРОСЛАВА Погледнете како славеа навивачите на Вардар  Комити по повод 30 годишнината од нивното постоење

СПЕКТАКУЛАРНА ПРОСЛАВА: Погледнете како славеа навивачите на „Вардар“, „Комити“ по повод 30-годишнината од нивното постоење!

Infomax | пред 3 часа

Спектакуларна прослава приредија вечерва навивачите на градскиот клуб „Вардар“ од Скопје, по повод 30 годишнината од нивното постоење. Прославата традиционално започна од населбата Ново Лисиче и се движеше...

ЕКСКЛУЗИВНО ИНТЕРВЈУ СО АКТЕРИТЕ ВО НАСИЛНОТО УКРАИНСКО СЦЕНАРИО Првата од трите епизоди за платените убијци и снајперисти ангажирани од Викторија Нуланд

ЕКСКЛУЗИВНО ИНТЕРВЈУ СО АКТЕРИТЕ ВО НАСИЛНОТО УКРАИНСКО СЦЕНАРИО: Првата од трите епизоди за платените убијци и снајперисти ангажирани од Викторија Нуланд!

Infomax | пред 3 часа

Погледнете го првиот дел од ексклузивните интервјуа на Миленко Неделковски, со директните учесници во „Украинското сценарио“ и соборувањето на легитимно избраната влада во Украина Нарачани убиства, провокации,...

УШТЕ ЕДЕН РАСКОЛНИК ВО РЕДОВИТЕ НА МПЦ Владиката Наум бара од Бугарите да побрзаат и да ја искористат шансата БПЦ да стане мајка на МПЦ

УШТЕ ЕДЕН РАСКОЛНИК ВО РЕДОВИТЕ НА МПЦ: Владиката Наум бара од Бугарите да побрзаат и да ја искористат шансата, БПЦ да стане мајка на МПЦ!

Infomax | пред 4 часа

Бугарија и Република Македонија имаат заедничка религиозна историја. Бугарската православна црква има шанса да стане црква мајка на Македонската православна црква (МПЦ) со самото нејзино признавање, изјави...

ФУНКЦИОНЕР НА СДС МАЛТРЕТИРА НОВИНАРИ Новинарката Јорданка Ивановска  Јоци малтретирана на паркинг од функционер на СДС

ФУНКЦИОНЕР НА СДС МАЛТРЕТИРА НОВИНАРИ: Новинарката Јорданка Ивановска – Јоци малтретирана на паркинг од функционер на СДС!

Infomax | пред 5 часа

Новинарката Јорданка Ивановска Јоци, објави дека членот на комисијата за здравство на СДСМ, Дејан Гацов, вчера и се заканувал дека ќе ја тепа на паркинг во Скопје. Јоци објави и видео снимка од настанот....

ЗАПАЛЕНО ЗНАМЕТО НА УЧК СО ДВОГЛАВИОТ ОРЕЛ Грчки навивачи го запалија знамето на Албанија и УЧК како провокација кон Албанците

ЗАПАЛЕНО ЗНАМЕТО НА УЧК СО ДВОГЛАВИОТ ОРЕЛ: Грчки навивачи го запалија знамето на Албанија и УЧК како провокација кон Албанците

Infomax | пред 5 часа

Десетици Грци со знамето на нацијата во рацете се собраа пред албанската амбасада да го запалат знамето на Ослободителната војска на Косово- пренесуваат Алб портали. Во протестот што се одржа пред неколку...

ЗАПАЛЕНИ ТРИ АВТОМОБИЛИ На истата улица каде што беше убиен младиот Јанушев опожарени три возила

ЗАПАЛЕНИ ТРИ АВТОМОБИЛИ: На истата улица каде што беше убиен младиот Јанушев опожарени три возила!

Infomax | пред 5 часа

Три автомобили биле опожарени вчеравечер во скопската населба Аеродром, во близина на местото, каде пред две недели беше убиен младиот Мартин Јанушев. Според информацијата на МВР, вчера во околу 21.56...

 КОСМОС ЌЕ СЕ ПРЕОЦЕНУВА Кривичниот суд го прифати барањето на СЈО за преоценување на одлуката за уривање на Космос

„КОСМОС“ ЌЕ СЕ ПРЕОЦЕНУВА: Кривичниот суд го прифати барањето на СЈО за преоценување на одлуката за уривање на „Космос“

Infomax | пред 7 часа

Советот за оценка на обвинителен акт при скопскиот Кривичен суд го прифати обвинението за случајот „ТНТ“ на СЈО, објави МИА. Согласно АКМИС системот, предметот ќе биде распореден на судија за натамошно...

Решенија за пофунцкионална општина Карпош

Решенија за пофунцкионална општина Карпош

Infomax | пред 7 часа

Под мотото „ Здружени сили, за заеднички интереси“, денеска во просториите на урбаната заедница „ Кузман Јосифовски- Питу“ беше одржан првиот граѓански форум. Во организација на Женската граѓанска иницијатива...

ВЛАДАТА ЌЕ ГИ ДИСЦИПЛИНИРА МЕДИУМИТЕ Владата на СДС ќе ги контролира и дисциплинира медиумите со нов закон

ВЛАДАТА ЌЕ ГИ „ДИСЦИПЛИНИРА“ МЕДИУМИТЕ: Владата на СДС ќе ги контролира и дисциплинира медиумите со нов закон!

Infomax | пред 7 часа

Наместо да се подобрат условите и слободата на медиумите, владата на Зоран Заев и СДСМ излегува со предлог закон со кој се мешаат во уредувачката политика на медиумите и сакаат да ги дисциплинираат новинарите....

ЗАБРАНА ЗА ДВИЖЕЊЕ НА ВОЗИЛА НА ВОДНО ОД СЛЕДНИОТ ВИКЕНД Ова е распоредот на ЈСП за автобуси до Средно Водно

ЗАБРАНА ЗА ДВИЖЕЊЕ НА ВОЗИЛА НА ВОДНО ОД СЛЕДНИОТ ВИКЕНД: Ова е распоредот на ЈСП за автобуси до Средно Водно

Infomax | пред 7 часа

Најавената забрана за движење возила на патот до Средно Водно ќе се воведе од наредниот викенд (25 и 26 ноември 2017 година). Како што велат од Град Скопје станува збор за експериментална мерка и нејзиното...

ИНСПЕКТОРКА ОД КУМАНОВО ОБВИНЕТА ЗА КРИМИНАЛИТЕ НА ЦИЦ Раководителката на инспекцискиот надзор во општина Куманово замижувала пред урбаната мафија

ИНСПЕКТОРКА ОД КУМАНОВО ОБВИНЕТА ЗА КРИМИНАЛИТЕ НА ЦИЦ: Раководителката на инспекцискиот надзор во општина Куманово „замижувала“ пред урбаната мафија!

Infomax | пред 7 часа

Раководителка на Секторот за инспекциски надзор при Општина Куманово е осомничена за несовесно работење во службата затоа што во текот на 2016 и 2017 година биле издигната зграда на територијата на овој...

ДЕСОРСОИЗАЦИЈАТА ЗАПРЕНА Оливер Спасовски ја запре десоросоизацијата откако МВР не нашла посериозен криминал

ДЕСОРСОИЗАЦИЈАТА ЗАПРЕНА: Оливер Спасовски ја запре десоросоизацијата, откако МВР не нашла посериозен криминал

Infomax | пред 7 часа

Затворени се истрагите против невладините организации финансирани од Фондацијата отворено општество, кои беа отворени за време на претходната власт во процесот што го најави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола...

КАБИНЕТОТ НА КУРТО ДУДУШ СЕ ПОПЛАВИ Поради обилните врнежи на дожд се поплави кабинетот на градоначалникот на Шуто Оризари

КАБИНЕТОТ НА КУРТО ДУДУШ СЕ ПОПЛАВИ: Поради обилните врнежи на дожд, се поплави кабинетот на градоначалникот на Шуто Оризари

Infomax | пред 7 часа

Актуелниот градоначалник на општина Шуто Оризари, Курто Дудуш, испрати фотографии од неговиот поплавен кабинет. Како што вели тој, канцеларијата постојано е во ваква состојба кога врне дожд. „Според сведоштвата...

 ШПИОН ОТ АЛЕКСАНДАР ДИНЕВСКИ СПРОВЕДЕН ВО ИДРИЗОВО По кратката слобода Диневски вратен во затвор

„ШПИОН“-ОТ АЛЕКСАНДАР ДИНЕВСКИ СПРОВЕДЕН ВО ИДРИЗОВО: По кратката слобода, Диневски вратен во затвор!

Infomax | пред 7 часа

Александар Диневски, еден од обвинетите во случајот „Шпион“ денеска со полициска придружба бил спроведен во затворот „Идризво“, каде што треба да одлежи четири ипол годишна затворска казна – објави Фокус...

ЗОРАН ЗАЕВ ГИ НАПРАВИ ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ И ДАМЕ ГРУЕВ БУГАРСКИ ХЕРОИ Нема потреба некој да ни ја присвојува историјата кога Заев ја става на отворен пазар

ЗОРАН ЗАЕВ ГИ НАПРАВИ ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ И ДАМЕ ГРУЕВ БУГАРСКИ ХЕРОИ: Нема потреба некој да ни ја присвојува историјата, кога Заев ја става на отворен пазар!

Infomax | пред 8 часа

Зоран Заев во интервју за Бугарската национална телевизија – БТВ истакна дека македонските херои Гоце Делчев и Јане Сандански се подеднакво и бугарски. На забелешката на водителот дека зад нив се наоѓа...

СЦЕНАРИОТО НА МВР СЕ ОСТВАРУВА МВР си најде виновник и тоа по рецептот на кој што предупредувавме

СЦЕНАРИОТО НА МВР СЕ ОСТВАРУВА: МВР си најде виновник, и тоа по рецептот на кој што предупредувавме!

Infomax | пред 8 часа

Оливер Спасовски денеска како осомничен за убиството на Мартин Јанушев го посочи Филип Секуловски викан Кобра. Уште потрагично е што ни тој не е приведен, а не се приведени ниту лицата кои го поттикнале...

АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ И БЕСА ГО ОБВИНИЈА СПАСОВСКИ Министерот за внатрешни работи ургирал кај советниците да променат страна

АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ И БЕСА ГО ОБВИНИЈА СПАСОВСКИ: Министерот за внатрешни работи ургирал кај советниците да променат страна!

Infomax | пред 8 часа

Советниците од коалицијата Алијанса за Албанците и Движењето Беса обвинуваат дека го изгубиле мнозинството во Советот на Општина Гостивар затоа што министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, ургирал...

МОГЕРИНИ НАВРЕДЕНА ОД ХАРАДИНАЈ Го напуштила состанокот

МОГЕРИНИ НАВРЕДЕНА ОД ХАРАДИНАЈ: Го напуштила состанокот

Infomax | пред 11 часа

Шефицата на дипломатијата на ЕУ Федерика Могерини напуштила состанок на Советот за придружување и стабилизација навредена од барање на премиерот на Косово Рамуш Харадинај, јавуваат српски медиуми. Тој...

Нова бура во Грција

Нова бура во Грција

Infomax | пред 11 часа

Битката со катастрофата во Грција продолжува и понатаму. Страшните слики кои ги прогонуваат луѓето со денови, ќе продолжат и во следните неколку дена. Метеоролозите најавуваат нова бура Зенон која доаѓа...

Од недела заладување со снег

Од недела заладување со снег

Infomax | пред 11 часа

Од недела се очекува заладување со дожд на пониските места и снег на планините и на повисоките места над 800 метри. УХРМ денеска соопшти дека под влијание на постудена и релативно влажна воздушна маса...

Разрешени тројца директори на јавни претпријатија под Град Скопје и поставени нови

Разрешени тројца директори на јавни претпријатија под Град Скопје и поставени нови

Infomax | пред 11 часа

Поставени се нови директори во три јавни претпријатија кои се под надлежност на Град Скопје, потврдуваат од таму.  На местото на Игор Јанушев во Јавното сообраќајно претпријатие е поставен Кристијан Чушков,...

Костовски СДС со законот за двојазичност предвидува двојазични пари униформи на полицијата пожарникарите здравствените работници

Костовски: СДС со законот за двојазичност предвидува двојазични пари, униформи на полицијата, пожарникарите, здравствените работници

Infomax | пред 11 часа

„СДС воведува нефункционална двојазичност во цела држава спротивно на Уставот. ВМРО-ДПМНЕ таков закон не поддржува. Со член 1 став 2 од предлог законот, кој вели, цитирам: „Друг јазик што го зборуваат...

КОЈ ВЛАДЕЕ ВО ВЕВЧАНИ СДС ИЛИ ДИЛЕРИ СО ДРОГА Станислава Чочоровска дава насоки како треба да се владее со Вевчани

КОЈ ВЛАДЕЕ ВО ВЕВЧАНИ, СДС ИЛИ ДИЛЕРИ СО ДРОГА: Станислава Чочоровска дава насоки како треба да се владее со Вевчани?

Infomax | пред еден ден

Осудената за шверц на речиси половина тон кокаин, Станислава Чочоровска, на социјалните мрежи најави ревидирање и корекција на одлуките на новиот градоначалник од редовите на СДСМ, Сашо Јанковски, упатувајќи...

ВЛАДАТА СЕ ПОДГОТВУВА ЗА ЗГОЛЕМЕНА ИНФЛАЦИЈА Фискалната стратегија предвидува зголемена инфлација и сиромаштија

ВЛАДАТА СЕ ПОДГОТВУВА ЗА ЗГОЛЕМЕНА ИНФЛАЦИЈА: Фискалната стратегија предвидува зголемена инфлација и сиромаштија!

Infomax | пред еден ден

Во документот Фискална стратегија 2018-2020 се вели дека „стапката на инфлација во периодот 2018-2020 година се очекува да биде ниска и стабилна“, пишува порталот Економски. За 2018 година се вели дека...

ГРЦИТЕ РАДОСНИ СПРЕМАЛЕ КРШТЕВКА НА ФИРОМ Новото име на државата воопшто нема да го содржи името Македонија

ГРЦИТЕ РАДОСНИ, СПРЕМАЛЕ КРШТЕВКА НА ФИРОМ: Новото име на државата воопшто нема да го содржи името Македонија!

Infomax | пред еден ден

На преговарачите за името на Република Македонија, Адамантиос Василакис од грчка страна и Васко Наумовски од македонска, наскоро ќе им биде преставен нов предлог. Метју Нимиц наместо на 20 или 21 ноември,...

ОХРИДСКАТА АРХИЕПИСКОПИЈА САКААТ ДА ЈА НАПРАВАТ ГРЧКА СМК бара безусловно стопирање на пријавата за регистрација на Грко Православна Охридска архиепископија

ОХРИДСКАТА АРХИЕПИСКОПИЈА САКААТ ДА ЈА НАПРАВАТ ГРЧКА: СМК бара безусловно стопирање на пријавата за регистрација на „Грко-Православна Охридска архиепископија“!

Infomax | пред еден ден

Светскиот Македонски Конгрес (СМК) за неприфатлива ја оценува пресудата на Европскиот суд за човекови права за “повреди на верските слободи“ во случајот со расколникот Зоран Вранишковски и региострацијата...

НАРОДОТ СЕ КРЕВА НА АКЦИЈА Се собираат потписи за одземање на правото на глас на пратениците во Собранието

НАРОДОТ СЕ КРЕВА НА АКЦИЈА: Се собираат потписи за одземање на правото на глас на пратениците во Собранието!

Infomax | пред еден ден

По гласањето во Собранието со кое парламентарното мнозинство изгласа дека има потреба од двојазичност за што, финално, би требало да се гласа во третата фаза, на социјалните мрежи се појави иницијатива...

УБИЕЦОТ НА ЈАНУШЕВ 13 ДЕНА Е НА СЛОБОДА Каква е врската на Омерта со бруталната ликвидација на младиот фудбалер

УБИЕЦОТ НА ЈАНУШЕВ 13 ДЕНА Е НА СЛОБОДА: Каква е врската на „Омерта“ со бруталната ликвидација на младиот фудбалер?

Infomax | пред еден ден

Каква е врската на Агенцијата за обезбедување „Омерта“ со бруталната ликвидација на младиот фудбалер Мартин Јанушев? Кои се ликовите што стојат зад Агенцијата „Омерта“ и кои се нивните односи со највисоките...

СКАНДАЛ ОД МЕЃУНАРОДНИ РАЗМЕРИ Рекетарите на СДС барале пари и од продуценти во Хрватска објавени Вибер пораките на Тозија

СКАНДАЛ ОД МЕЃУНАРОДНИ РАЗМЕРИ: Рекетарите на СДС барале пари и од продуценти во Хрватска, објавени Вибер пораките на Тозија!

Infomax | пред еден ден

В.Д. Директорот на Агенцијата за филм Горјан Тозија прави рекет и невиден терор кон продуцентите на „Јадран Филм“, тврди ексклузивно за Алфа главниот продуцент Винко Грубишиќ на серијата „Македонија“....

МЕГАИНТЕРВЈУ НА НИКОЛА ГРУЕВСКИ Mарионетската влада сака да ја редефинира државата

МЕГАИНТЕРВЈУ НА НИКОЛА ГРУЕВСКИ: Mарионетската влада сака да ја редефинира државата!

Infomax | пред еден ден

Мега интервју во повеќе дела направи Република со лидерот на македонската опозиција и претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски. Во првиот дел од интервјуто прочитајте за спорот со името, членството во...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност