СКАНДАЛ ВО ОПШТИНА ЦЕНТАР Саша Богдановиќ префрлил 530 илјади евра пари на граѓаните на приватна фирма без постапка на јавен оглас

СКАНДАЛ ВО ОПШТИНА ЦЕНТАР: Саша Богдановиќ префрлил 530 илјади евра пари на граѓаните на приватна фирма без постапка на јавен оглас!

Infomax | пред еден час

Членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Зекир Рамчиловиќ истакна дека Саша Богдановиќ 4 години по ред ги злоупотребувал парите на граѓаните на општина Центар и преку договори во 4 очи склучувал милионски...

СДС КАНДИДИРА ЧОВЕК КОЈ ВООПШТО НЕ ЖИВЕЕ ВО БУТЕЛ Кандидатот на СДС за Бутел живее во Центар

СДС КАНДИДИРА ЧОВЕК КОЈ ВООПШТО НЕ ЖИВЕЕ ВО БУТЕЛ: Кандидатот на СДС за Бутел, живее во Центар

Infomax | пред еден час

СДС не престанува да ги понижува граѓаните. СДС кандидира градоначалник за Бутел, кој живее во Центар. Скандалозно е во Бутел да се кандидира градоначалник кој воопшто не живее во Бутел. СДС мора да им...

 ФЕНИ НАЈВЕРОЈАТНО ЌЕ ГО ИЗЕДЕ МРАКОТ Комунистичката олигархија на чело со Анѓушев спроведува шема за превземање на Фени по теркот на Југохром

„ФЕНИ“ НАЈВЕРОЈАТНО ЌЕ ГО ИЗЕДЕ МРАКОТ: Комунистичката олигархија на чело со Анѓушев спроведува шема за превземање на Фени, по теркот на Југохром!

Infomax | пред еден час

Продолжува сагата во металуршкиот гигант „ФЕНИ Индустрис“ во Кавадарци, во кој работат речиси 1.000 луѓе, а чие затварање би значело и економски колапс за најголемиот град во Тиквешијата, но и околните...

ВЛАДАТА СТАНУВА ПАРТИСКИ ШТАБ НА ЗАЕВ Еден куп некадарни луѓе вработени во владата кои наводно треба да работат на едно прашање

ВЛАДАТА СТАНУВА ПАРТИСКИ ШТАБ НА ЗАЕВ: Еден куп некадарни луѓе вработени во владата, кои наводно треба да работат на едно прашање!

Infomax | пред еден час

Еден куп некадарни советници на листата на вработени на генералниот секретаријат на Владата на СДСМ, на која што сега се најде и Андреј Жерновски кој дури и ја шиканира својата матична ЛДП за да се упика...

РЕЧИСИ ПОЛОВИНА МИЛИЈАРДА ДОЛГ ЗА ТРИ МЕСЕЦИ Единствена работа на новата влада е само задолжување на граѓаните

РЕЧИСИ ПОЛОВИНА МИЛИЈАРДА ДОЛГ ЗА ТРИ МЕСЕЦИ: Единствена работа на новата влада е само задолжување на граѓаните!

Infomax | пред еден час

Заев и Тевдовски за само 3 ипол месеци ја задолжија државата скоро половина милијарда евра. Само со последната аукција на домашни хартии од вредност, СДС ги задолжи граѓаните за нови 76.3 милиони евра,...

ДА ЖИВЕЕ ЗОРАН ЗАЕВ Вака Бајруш Сејдиу од кафана го поздрави неговиот месија Зоран Заев

ДА ЖИВЕЕ ЗОРАН ЗАЕВ: Вака Бајруш Сејдиу од кафана го поздрави неговиот месија Зоран Заев!

Infomax | пред еден час

Тутунскиот бос Бајруш Сејдиу, кој деновиве беше пуштен од затвор поради наводни здравствени проблеми, синоќа од кафеана во Куманово порача „Да живее Зоран Заев“, кој го ослободи од затвор.

ЛИБЕРАЛИЗАЦИЈАТА Е ВО КОРИСТ САМО НА АНЃУШЕВ Либерализацијата на енергетскиот пазар ќе значи поскапа струја за граѓаните и подебело конто на Анѓушев

ЛИБЕРАЛИЗАЦИЈАТА Е ВО КОРИСТ САМО НА АНЃУШЕВ: Либерализацијата на енергетскиот пазар ќе значи поскапа струја за граѓаните, и подебело конто на Анѓушев

Infomax | пред еден час

Новите мерки кои ги предвидува Социјалдемократскиот сојуз за либерализација на енергетскиот пазар, самите по себе претставуваат конфликт на интереси и основ за богатење на партискиот апарат на Социјалдемократскиот...

Захариев Сè е кристално чисто и законито ова е очекувана политичка пресметка

Захариев: Сè е кристално чисто и законито, ова е очекувана политичка пресметка

Infomax | пред 2 часа

За мене не е изненадување во овој период да следат кривични пријави, не една, можеби и повеќе ќе следат кривични пријави. Одиме во изборна кампања, јас сум кандидат за градоначалник, нивниот кандидат му...

УДРИ УРАГАНОТ  МАРИЈА Порторико во мрак

УДРИ УРАГАНОТ ,,МАРИЈА“:Порторико во мрак

Infomax | пред 2 часа

Порторико во мрак поради ураганот „Марија“. Целосно е прекинато снабдувањето со електрична енергија, а поправките може да траат со месеци. Воведен е и полициски час. Ова е најсилната бура во Порторико...

СДСМ ГИ МАНИПУЛИРА АЛБАНЦИТЕ И ДАВА ЛАЖНА НАДЕЖ НА ЗАТВОРЕНИЦИТЕ Со ослободени криминалци ќе трча на изборите

СДСМ ГИ МАНИПУЛИРА АЛБАНЦИТЕ И ДАВА ЛАЖНА НАДЕЖ НА ЗАТВОРЕНИЦИТЕ: Со ослободени криминалци ќе трча на изборите

Infomax | пред 3 часа

Закон за јазици, закон за амнестија, ослободување на затвореници. Манипулација со Албанците, игра со затворениците. Ова е стратегијата со која СДСМ настапува на локални избори. Свесни дека Владата која...

МАКЕДОНИЈА ЈА НЕМА Европската Унија не ја гледа Македонија како сериозен кандидат за земја членка уште долго време

МАКЕДОНИЈА ЈА НЕМА: Европската Унија не ја гледа Македонија како сериозен кандидат за земја членка уште долго време

Infomax | пред 3 часа

Европската Унија не ја гледа Македонија како сериозен кандидат за земја членка уште долго време. За разлика од соседите Србија и Црна Гора, ние не спаѓаме ниту во групата земји за кои се изготвуваат планови...

АГИМ ЈОНУЗ Државата ќе гради бегалски кампови и песна ќе пее а демографската структура ќе се смени

АГИМ ЈОНУЗ:Државата ќе гради бегалски кампови и песна ќе пее, а демографската структура ќе се смени

Infomax | пред 3 часа

Аналитичарот близок до СДСМ, Агим Јонуз во обид да ја одбрани стратегијата на владата на СДС за доселување на мигранти во Македонија,  градење на кампови и нудење на низа други поволности, откри дека се...

СЗО Светот останува без ефикасни антибиотици инфекциите сѐ поотпорни

СЗО: Светот останува без ефикасни антибиотици, инфекциите сѐ поотпорни

Infomax | пред 3 часа

Во светот недостигаат ефикасни антибиотици поради зголемената отпорност на болестите на лекови, соопшти Светската здравствена организација (СЗО). Во светот недостигаат ефикасни антибиотици поради зголемената...

ПЛАТИТЕ СЕ НАМАЛУВААТ ВТОР МЕСЕЦ ПО РЕД Вработениот во јули земал 400 денари пониска плата во однос на мај

ПЛАТИТЕ СЕ НАМАЛУВААТ ВТОР МЕСЕЦ ПО РЕД: Вработениот во јули земал 400 денари пониска плата во однос на мај!

Infomax | пред 3 часа

Просечната бруто и нето плата втор месец по ред паѓаат. Во јули просечната бруто плата изнесува 33.228 и е помала за 0,5 отсто или за 281 денар во однос на јуни, додека во однос на мај е помала за 412...

ЗАЕВ ГИ ВРАЌА ВО МАКЕДОНИЈА ЕКСТРЕМИСТИТЕ ЗА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ Уште еден доказ дека се подготвува колеж за изборите

ЗАЕВ ГИ ВРАЌА ВО МАКЕДОНИЈА ЕКСТРЕМИСТИТЕ ЗА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ:Уште еден доказ дека се подготвува колеж за изборите

Infomax | пред 4 часа

Екстремистот Гафур Адили, член на терористичката организација АНА и кој сеуште е на црната листа на САД, со одлука на македонското Mинистерство за надворешни работи по 33 години се враќа во Македонија....

AЦЕ КОЦЕВСКИ ТЕНДЕРАШ И КРИМИНОГЕН ФУНКЦИОНЕР СДСМ со стари компромитирани и со тешки криминали поврзани кадри оди на локалните избори

AЦЕ КОЦЕВСКИ ТЕНДЕРАШ И КРИМИНОГЕН ФУНКЦИОНЕР: СДСМ со стари, компромитирани и со тешки криминали поврзани кадри оди на локалните избори

Infomax | пред 4 часа

Владеачката СДСМ со стари, компромитирани и со тешки криминали поврзани кадри оди на локалните избори на 15-ти октомври. Таков пример има во Велес, каде СДСМ повторно на изборите излегува со Аце Коцевски,...

НИКОЛА СРБОВ Владата не се откажува од поскапување на струјата и даноците државата осиромашува

НИКОЛА СРБОВ: Владата не се откажува од поскапување на струјата и даноците, државата осиромашува

Infomax | пред 6 часа

Социјалдемократскиот сојуз, како и досега, и понатаму продолжува дрско да ги манипулира граѓаните на Република Македонија. Последна во низата манипулации кои произлегуваат од Владата предводена од СДС...

ВЕДНАШ РЕШЕТЕ НЕКОЛКУ ПРОБЛЕМИ Неколку причини да почнете да јадете сливи

ВЕДНАШ РЕШЕТЕ НЕКОЛКУ ПРОБЛЕМИ: Неколку причини да почнете да јадете сливи!

Infomax | пред 6 часа

Во овој период сливите ги има во изобилие, па е вистински момент ова нискокалорично овошје да го искористите во својата исхрана . Додека во останатиот период од годината можеме да ги јадеме во различни...

ЗАЕВ ЌЕ ГИ КРАТИ СУБВЕНЦИИТЕ Расте револтот кај земјоделците

ЗАЕВ ЌЕ ГИ КРАТИ СУБВЕНЦИИТЕ:Расте револтот кај земјоделците

Infomax | пред 6 часа

За да ги придобие нивните гласови, Зоран Заев на земјоделците во предизборието им се претстави како човек кој ја разбира нивната мака -Вие сте мојот народ, а јас имам работено земјоделие и ја знам земјоделската...

НАМЕСТО ЖИВОТ СТУДЕНТИТЕ ПРЕЖИВУВААТ Им ветуваа живот а им скратија од јадењето на студентите

НАМЕСТО ЖИВОТ, СТУДЕНТИТЕ ПРЕЖИВУВААТ: Им ветуваа живот, а им скратија од јадењето на студентите

Infomax | пред 6 часа

Наместо подобар живот, студентите добија оброк помалку во домовите. Се уште студентите не добија ништо од најавите на СДСМ и Зоран Заев за подобар студентски стандард во периодот пред декемвриските избори...

ЗАЕВ И АНЃУШЕВ ГО РАСКРЧМУВААТ ФЕНИ ЗА ДА ГО ПРЕВЗЕМАТ ПО БАГАТЕЛНА ЦЕНА 1 000 луѓе остануваат без работа

ЗАЕВ И АНЃУШЕВ ГО РАСКРЧМУВААТ ФЕНИ, ЗА ДА ГО ПРЕВЗЕМАТ ПО БАГАТЕЛНА ЦЕНА: 1.000 луѓе остануваат без работа

Infomax | пред 7 часа

Доколку сметката на Фени Идустри е блокирана повеќе од четириесет дена по автоматизам Фени Индустри ќе влезе во стечај. Откако дојде на власт владата на Зоран Заев на чело со бизнисменот Кочо Анѓушев кој...

УАПСЕН ИГОР ЈУГ Јас ли треба да бидам жртвено јагне во оваа ситуација

УАПСЕН ИГОР ЈУГ:Јас ли треба да бидам жртвено јагне во оваа ситуација?

Infomax | пред 7 часа

Изутринава во Куманово е уапсен Владо Георгиев познат како Игор Југ,  на кој му беше одреден притвор, но досега беше во бегство. Во текот на денот се очекуваат повеќе детали од МВР во врска со настанот....

Вучиќ Трамп прифати да ја посети Србија

Вучиќ: Трамп прифати да ја посети Србија

Infomax | пред 7 часа

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска во Њујорк изјави дека првиот човек на САД, Доналд Трамп ја прифатил неговата покана да ја посети Србија, јави Танјуг. – Кога му ја упатив поканата, детално...

Денеска е Раѓање на Пресвета Богородица  Мала Богородица

Денеска е Раѓање на Пресвета Богородица – Мала Богородица

Infomax | пред 7 часа

Утрена богослужба, а потоа и света литургија се одржува денеска во храмовите по повод празникот Рождество на Пресвета Богородица – Мала Богородица. Црквата го востановила овој празник поради посебното...

ЗАЕВ ГИ ОСЛОБОДИ НАСИЛНИЦИТЕ И КРИМИНАЛЦИТЕ ЗА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ  Бајруш од кафана го поздравува Заев

ЗАЕВ ГИ ОСЛОБОДИ НАСИЛНИЦИТЕ И КРИМИНАЛЦИТЕ ЗА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ: Бајруш од кафана го поздравува Заев

Infomax | пред 8 часа

Тутунскиот бос Бајруш Сејдиу, кој деновиве беше пуштен од затвор поради наводни здравствени проблеми, синоќа од кафеана во Куманово порача „Да живее Зоран Заев“, кој го ослободи од затвор. Во понеделникот...

БОЖЕНСТВЕНО Литија во Скопје во пресрет на утрешниот празник Раѓање на Мајката Божја Пресвета Богородица  заштитничка на Скопје

БОЖЕНСТВЕНО: Литија во Скопје во пресрет на утрешниот празник Раѓање на Мајката Божја, Пресвета Богородица – заштитничка на Скопје

Infomax | пред 21 часа

Вечерва во пресрет на утрешниот празник на Раѓањето на Мајката Божја, Пресвета Богородица – заштитничката на градот Скопје се одржа литија по улиците во центарот на Скопје. Утре, на денот на празникот,...

СДС ВО БРАК СО МЕДИУМИТЕ Незадоволните пак како Борјан Јовановски го вадат валканиот веш на Заев од неговиот непристоен брак со медиумите

СДС ВО БРАК СО МЕДИУМИТЕ: Незадоволните пак како Борјан Јовановски го вадат валканиот веш на Заев од неговиот непристоен брак со медиумите!

Infomax | пред 21 часа

Ѓорѓи Дамјановски, сопруг  на новонозначената главна уредничка во Канал 5, Маја Дамјановска, стана дел од одборот на директори на Акционерското друштво во стопроцентна сопственост на Владата Државната...

КОЛУМНА НА МИРКА ВЕЛИНОВСКА Црпко во виде својот џелат

КОЛУМНА НА МИРКА ВЕЛИНОВСКА: Црпко во виде својот џелат!

Infomax | пред 22 часа

Сполај ти боже што доживеав да рокне конструкцијата на светот што ја постави отчовечената евро-американска елита нарекувајќи ја глобална либерал-демокрратија а во суштина се работеше за фашистичка (тоталитарна)...

ТЕПАЧКИ ПОМЕЃУ ЧЛЕНСТВОТО НА СДС Меѓусебна тепачка во битолскиот огранок на партијата на Заев

ТЕПАЧКИ ПОМЕЃУ ЧЛЕНСТВОТО НА СДС: Меѓусебна тепачка во битолскиот огранок на партијата на Заев!

Infomax | пред 23 часа

Расте незадоволството во битолскиот огранок на СДСМ во пресрет на локалните избори закажани за 15-ти октомври. Довчерашните закани и нетрпение помеѓу од членството преминаа во физичка пресметка помеѓу...

КАВАДАРЦИ ПРЕД ЕКОНОМСКИ КОЛАПС Кочо Анѓушев врши рекет врз Фени  на фабриката и се заканува затварање а преку 1 000 вработени ќе останат на улица

КАВАДАРЦИ ПРЕД ЕКОНОМСКИ КОЛАПС: Кочо Анѓушев врши рекет врз „Фени“, на фабриката и се заканува затварање, а преку 1.000 вработени ќе останат на улица!

Infomax | пред 23 часа

Најголемиот град во Тиквешијата се наоѓа пред економски колапс, откако владата на Заев го сврте својот фокус кон гигантот „ФЕНИ Индустрис“ на кој му се заканува исклучување на погоните, под закана на вицепремиерот...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност