ИДЕАЛЕН ТИМ НА 9 КОЛО ВО МАШКАТА СУПЕРЛИГА

ИДЕАЛЕН ТИМ НА 9. КОЛО ВО МАШКАТА СУПЕРЛИГА

24 Ракомет | пред еден час

Во 9. коло од македонската Суперлига се одиграа четири натпревари. Пелистер славеше на уште еден дерби натпревар, овојпат против Охрид и се зацврсти на лидерската позиција, додека Борец и покрај интерните...

Симовски го објави списокот на сениорки за Трофеј Карпати

Симовски го објави списокот на сениорки за „Трофеј Карпати“

24 Ракомет | пред 2 часа

Селекторот на женската сениорска репрезентација на Македонија, Симе Симовски, го објави поширокиот список на ракометарки за ЕХФ неделата, која ќе трае од 20 до 27 ноември. Првиот собир е закажан за понеделник,...

Нова навивачка група во Јане Сандански Warriors од денеска ги бодрат вардарки

Нова навивачка група во Јане Сандански: Warriors од денеска ги бодрат вардарки

24 Ракомет | пред 3 часа

На натпреварите на женскиот тим на Вардар сезонава немаше поддршка од навивачки групи, па затоа неколку фанови на екипата одлучија да формираат нова навивачка група која отсега ќе ги бодри дамите „црвено-црниот“...

Богдан Радивојевиќ за 24Ракомет ТВ Подготвени сме за Вардар но и Вардар за нас

Богдан Радивојевиќ за 24Ракомет ТВ: Подготвени сме за Вардар, но и Вардар за нас

24 Ракомет | пред 3 часа

Десното крило на Рајн Некар од Србија, Богдан Радивојевиќ пред првиот од двата дуела против Вардар во една недела беше расположен. Исто како и неговите колеги на последниот тренинг пред пресметката во...

ПСЖ сака да купува од Вардар Марсениќ со понуда да стане светец

ПСЖ сака да купува од Вардар: Марсениќ со понуда да стане „светец“

24 Ракомет | пред 4 часа

Откако го договорија Раул Гонзалез да седне на клупата на ПСЖ, Французите сакаат уште еден член на Вардар да премине во нивните редови. Пивотменот Мијајло Марсениќ кому сезонава му завршува договорот со...

Драгана Цвијиќ за 24Ракомет Сакам секогаш да победуваме пред вака полна сала

Драгана Цвијиќ за 24Ракомет: Сакам секогаш да победуваме пред вака полна сала

24 Ракомет | пред 4 часа

Пивотот на Вардар, Драгана Цвијиќ игра одлично во Лигата на шампионите уште од стартот на сезоната. Таа е незаменлив дел и од одбраната и од нападот така што редовно е меѓу подобрите ракометарки. „Задоволство...

Херберт Милер со честитки Загубивме од Вардар единствениот тим со сите шест победи

Херберт Милер со честитки: Загубивме од Вардар, единствениот тим со сите шест победи

24 Ракомет | пред 5 часа

Тренерот на гостинките, Херберт Милер имаше многу пофални зборови од Вардар и упати честитки на адреса на тимот кој ги доби сите дуели во оваа фаза од Лигата на шампионите. „Екипата на Вардар заслужено...

Ирина Дибирова задоволна од девојките Бевме подготвени за играта со седум на Турингер

Ирина Дибирова задоволна од девојките: Бевме подготвени за играта со седум на Турингер

24 Ракомет | пред 5 часа

Тренерот на Вардар, Ирина Дибирова е задоволна од остварениот резултат против Турингер и од победата од 29:21 со што Вардар го запечати првото место и е единствен тим со 12 бода после првата фаза од Лигата...

 Црвено црните на максимум Вардарки во шампионски стил ја заверија првата рунда

„Црвено-црните“ на максимум: Вардарки во шампионски стил ја заверија првата рунда

24 Ракомет | пред 5 часа

Со победа и на последниот меч од групната фаза, ракометарките на Вардар го заверија пласманот во втората рунда од Лигата на шампионите каде што пренесуваат осум бода со што веќе се наоѓаат со едната нога...

Чаневски успешно опериран се враќа следната сезона

Чаневски успешно опериран, се враќа следната сезона

24 Ракомет | пред 6 часа

Голманот на Еурофарм Работник, Градимир Чаневски успешно беше опериран во Скопје, откако пред неполн месец ги скина лигаментите од коленото на натпревар од Суперлигата против Пролет. Чаневски го чека долга...

Германките се предадоа предвреме Турингер ќе му се спротистави на Вардар со девет ракометарки

Германките се предадоа предвреме: Турингер ќе му се спротистави на Вардар со девет ракометарки

24 Ракомет | пред 7 часа

Последниот противник на Вардар во оваа фаза по групи од Лигата на шампионите, Турингер, денеска ќе игра само со девет ракометарки. На овој дуел тренерот Херберт Милер одлучи да им даде шанса на две голманки...

Германска работа Со погледите кон фудбал со мислите кон Вардар ФОТО ВИДЕО

Германска работа: Со погледите кон фудбал, со мислите кон Вардар (ФОТО/ВИДЕО)

24 Ракомет | пред 7 часа

Ракометарите на Рајн Некар допатуваа во Скопје со комплетен состав и денеска го одработија последниот тренинг пред утрешниот дуел против Вардар во 8. коло од Лигата на шампионите. Со оглед на тоа што во...

Поглед на листата на недисциплинирани Тројца играчи со осум исклучувања а еден со два црвени

Поглед на листата на недисциплинирани: Тројца играчи со осум исклучувања, а еден со два црвени

24 Ракомет | пред 8 часа

После девет кола во Супер машката лига мал пресек и на недисциплинираните играчи. Има дури тројца со по осум исклучувања што во просек вели дека тоа е исклучување на секој меч. Се работи за Кежиќ (Охрид),...

Ојлески Патникот во следната фаза ќе биде познат во Литванија

Ојлески: Патникот во следната фаза ќе биде познат во Литванија

24 Ракомет | пред 8 часа

Ракометарите на Еурофарм Работник по успешното враќање на победничките патеки во Суперлигата и триумфот на гости кај Вардар Јуниор, ги очекува европското деби во Челинџ Купот. Противник е литванскиот тим...

Охриѓани грмат по судиите Оставете ги играчите и тренерите сами да го одлучат победникот

Охриѓани „грмат“ по судиите: Оставете ги играчите и тренерите сами да го одлучат победникот!

24 Ракомет | пред 9 часа

Ракометарите на Пелистер ја продолжија победничката серија и го совладаа тимот на Охрид со 23:21. Но гостинскиот тим не беше без шанси. На четири и пол минути до крајот на дуелот, Охрид тргна во напад...

По нова победа за максимум Вардарки против Турингер за шест од шест сезонава

По нова победа за максимум: Вардарки против Турингер за шест од шест сезонава

24 Ракомет | пред 9 часа

После одлично одработената задача во претходните пет кола ракометарките на Вардар вечерва од 19 часот ќе треба само да го потврдат првото место во групата Ц. Тие за противник го имаат Турингер, тимот од...

Одлични пеналџии Блажески и Андоновски со најмногу голови и најдобар процент

Одлични пеналџии: Блажески и Андоновски со најмногу голови и најдобар процент

24 Ракомет | пред 10 часа

Десното крило на Охрид, Бобан Блажески и организаторот на играта на Пролет, Ласко Андоновски се стрелци на најмногу голови од линијата од седум метри после деветте кола во Супер машката лига. Двајцата...

Што се случува со Борец Андовски Маџовски Давитковски и Крстевски во неивесност

Што се случува со Борец? Андовски, Маџовски, Давитковски и Крстевски во неивесност

24 Ракомет | пред 10 часа

Промената на градските власти во многу клубови веќе почна да се чувствува. Еден од нив е ракометниот клуб Борец, клуб со долгогодишна традиција, кој веројатно во иднина ќе функционира само со домашни играчи,...

Вардар јуниор и Пролет со најмногу исклучувања и картони

Вардар јуниор и Пролет со најмногу исклучувања и картони

24 Ракомет | пред 11 часа

Најголем број на исклучувања во првиот дел од сезоната во Супер машката лига имаше кај тимот кој е последен на табелата со само три бода, Вардар јуниор. Младите ракометари од „црвено-црниот“ табор заработија...

Како суперлигашите шутираат пенали Пролет одлично Радовиш и Прилеп на засилен тренинг

Како суперлигашите шутираат пенали: Пролет одлично, Радовиш и Прилеп на засилен тренинг

24 Ракомет | пред 12 часа

После девет кола со кои беше означен крај на првиот круг во Супер машката лига направивме пресек во постигнувањата на ракометарите и на екипите. Покрај најдобрите стрелци ви нудиме и поглед кон тоа како...

Нов богат ракометен викенд низ Македонија

Нов богат ракометен викенд низ Македонија

24 Ракомет | пред 13 часа

Богатата понуда на натпревари за овој викенд почнува уште денеска со средбата меѓу Вардар и Турингер во рамки на Лигата на шампионите во женска конкуренција. Ова е последен меч во оваа фаза за Вардар и...

Супер машка лига Ивица Илиев ја зголеми предноста кај стрелците

Супер машка лига: Ивица Илиев ја зголеми предноста кај стрелците

24 Ракомет | пред 14 часа

Ракометарот на Борец, Ивица Илиев ја зголеми предноста на врвот на Листата на стрелците откако беше ефикасен во 9. коло и против Вардар јуниор реализираше дури 14 гола. Тој беше убедлив и на тој начин...

Позната сумата за билети во САП Арената Германците ќе го следат Вардар за 30 евра

Позната сумата за билети во САП Арената: Германците ќе го следат Вардар за 30 евра

24 Ракомет | пред 15 часа

Утре од 17:30 часот во Скопје во рамки на 8. коло од Лигата на шампионите се соочуваат екипите на Вардар и Рајн Некар во СЦ „Јане Сандански“, а следната недела во Германија во САП Арена во Мајнхајм „црвено-црните“...

На средина од сезоната Пелистер стои цврсто на врвот во Супер лигата

На средина од сезоната: Пелистер стои цврсто на врвот во Супер лигата

24 Ракомет | пред 16 часа

На средина од сезонава во Супер машката лига екипата на Пелистер е цврсто на врвот со 21 поен. Битолчани имаат сигурен ритам, а поразот уште на стартот од Радовиш како да ги мотивираше, па одработија одлично...

Со пораз доаѓаат во Скопје Мелзунген стави стоп за серијата на Рајн Некар

Со пораз доаѓаат во Скопје: Мелзунген стави стоп за серијата на Рајн Некар

24 Ракомет | пред еден ден

После повеќе од два месеци играње без пораз и убедлив ритам и во Бундес-лигата и во Лигата на шампионите ракометарите на Рајн Некар капитулираа. Овој пат претрпеа пораз на гостувањето кај Мелзунген што...

Го бараат ама Вуко Борозан останува во Вардар

Го бараат ама….Вуко Борозан останува во Вардар

24 Ракомет | пред еден ден

Левиот бек Вуко Борозан има доста понуди за заминување од Вардар, но тој својот договор со „црвено-црните“ ќе го доработи според планираното, па и следната сезона ќе остане во „Јане Сандански“. Европскиот...

Пелистер прв на полусезона Нема бодови за никого во Битола

Пелистер прв на полусезона: Нема бодови за никого во Битола

24 Ракомет | пред еден ден

Екипата на Пелистер остана цврсто на врвот во Супер машката лига после девет кола со што на средина од шампионатот го има највисокот место на табелата. После денешната победа над Охрид, Пелистер има вкупно...

Враќање во Бундес лигата Борко Ристовски кандидат за голот на Хановер

Враќање во Бундес-лигата: Борко Ристовски кандидат за голот на Хановер

24 Ракомет | пред еден ден

Голманот на Барселона и на репрезентацијата на Македонија, Борко Ристовски и понатаму е во комбинација за враќање во Бундес-лигата, а се појави уште една екипа која е заинтересирана да го види во своите...

Нови проблеми во Монпелје Симонет не игра до крајот на годината

Нови проблеми во Монпелје: Симонет не игра до крајот на годината

24 Ракомет | пред еден ден

Репрезентативецот на Аргентина и еден од подобрите ракометари во Монпелје, Диего Симонет ќе биде надвор од терените до крајот на годината. Тој има повреда на потколеницата на левата нога и поради тоа не...

Везенковски Сè освен победа за Пелистер ќе биде неуспех

Везенковски: Сè освен победа за Пелистер ќе биде неуспех

24 Ракомет | пред еден ден

Денеска ќе биде комплетирано 9 коло од Суперлигата, со дерби дуелот меѓу Пелистер и Охрид. Во Битола се очекува интересна битка меѓу тимовите предводени од двајца поранешни репрезентативци, Стевче Алушовски...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност