Хезоња со обид за атракција упропасти контра 4 на 1

Хезоња со обид за атракција упропасти контра 4-на-1

Се за спорт | пред 2 недели

Погледнете како со непотребен потег за публика се избламира младиот Хрватски кошаркар: The Orlando Magic went full Shaqtin on a 4-on-1 fastbreak… ???? pic.twitter.com/DTwpHEPLR4 — Dime on UPROXX (@DimeUPROXX) December 29, 2017

Тосун првото засилување за Алардајс во Евертон

Тосун првото засилување за Алардајс во Евертон

Се за спорт | пред 2 недели

Голгетерот на турски Бешикташ го финализира трансферот во Евертон, и се очекува да биде претставен во јавноста во наредните денови како прво засилување во зимскиот преоден рок. Оваа сезона, Тосун е во...

Ливерпул и Барселона во битка за Горецка

Ливерпул и Барселона во битка за Горецка

Се за спорт | пред 2 недели

Играчот за врска на Шалке, Леон Горецка изјави дека одлуката каде ќе ја продолжи кариерата ќе ја објави набрзо, а фаворити за неговиот потпис се Ливерпул и Барселона. Договорот на Германецот му истекува...

Како се споредува ЛеБрон Џејмс со Мајкл Џордан на 33 години

Како се споредува ЛеБрон Џејмс со Мајкл Џордан на 33 години

Се за спорт | пред 2 недели

Во текот на последните неколку сезони, ЛеБрон Џејмс, благодарејќи на своите успеси влезе во дебатата кој е најдобар кошаркар на сите времиња. Засега, таа титула се уште му припаѓа на Мајкл Џордан, но колку...

Погледнете ги новите дресови на Најк за сите НБА тимови

Погледнете ги новите дресови на Најк за сите НБА тимови

Се за спорт | пред 2 недели

НБА во средата ги промовираше новите дресови за тимовите од лигата под името „Сити Едишн“. Најк не ги објави дресовите на Хјустон Рокетс, Торонто Рапторс, Мајами Хит, и Њујорк Никс, но изјавија дека овие...

Трагедија ја потресе Хрватска Играч почина на среде натпревар

Трагедија ја потресе Хрватска: Играч почина на среде натпревар

Се за спорт | пред 2 недели

Фудбалскиот свет во Хрватска е во шок по трагичната вест за смрта на еден од најпознатите футсал играчи и тренери како и основач на футсал екипата на Динамо, Мате Чуљак (42 години) и тоа среде натпревар...

Амбасадорката на Мундијалот во Русија 2018 го запали интернетот  ФОТО ВИДЕО

Амбасадорката на Мундијалот во Русија 2018 го запали интернетот! (ФОТО+ВИДЕО)

Се за спорт | пред 3 недели

Русите не ја избраа случајно Викторија Лопирева за амбасадорка на Светското фудбалско првенство. Убавата Русинка реши да ги загрее фановите во овие ладни денови со жешки фотки кои ги објави на својот Инстаграм...

Лечиќ се огласи Не плукајте се работете како семејство за доброто на кошарката

Лечиќ се огласи: Не плукајте се, работете како семејство за доброто на кошарката!

Се за спорт | пред 3 недели

Македонската кошарка е во очај. Дно! Во ситуација каде претседателот на МКФ, Петар Наумовски се бори со сите сили да ја задржи фотељата, додека клубовите прават се во нивна моќ да го сменат од таа позиција,...

Евролигата се зголемува на 18 членови од следната сезона

Евролигата се зголемува на 18 членови од следната сезона

Се за спорт | пред 3 недели

Евролигата од сезоната 2018/2019 ќе брои 18 екипи, наместо 16 како и оваа и минатата сезона. Оваа информација ја лансираа италијанските и шпанските медиуми деновиве. Една од двете нови екипи ќе биде францускиот...

Веа е новиот претседател на Либерија

Веа е новиот претседател на Либерија

Се за спорт | пред 3 недели

Најдобриот фудбалер во историјата на Либерија, и освојувачот на „Златна топка“, Џорџ Веа е нов претседател на Либерија, откако победи во 12 од 15 области во оваа земја на претседателските избори. Поранешниот...

Голот на Стерлинг за 18 победа по ред на Манчестер Сити

Голот на Стерлинг за 18 победа по ред на Манчестер Сити

Се за спорт | пред 3 недели

Рахим Стерлинг со својот седумнаесетти погодок оваа сезона им носи нова победа на Манчестер Сити, осумнаесетта по ред. Екипата на Гвардиола продолжува немилосрдно да гази оваа сезона во Премиер Лигата....

Академијата на дело Кутроне ги носи Милан во полуфиналето на Копа Италија со решавачкиот погодок во Дерби дела Мaдонина

Академијата на дело. Кутроне ги носи Милан во полуфиналето на Копа Италија со решавачкиот погодок во „Дерби дела Мaдонина“!

Се за спорт | пред 3 недели

Во второто четвртфинале на Копа Италија, Милан го доби дербито против градскиот ривал Интер со резултат од 1:0. Херојот за домашната екипа беше деветнаесетгодишниот Патрик Кутроне, кој го постигна единствениот...

Ливерпул ги претрка Сити и конечно успеа да го договори Ван Дајк за светски рекордна сума

Ливерпул ги претрка Сити и конечно успеа да го договори Ван Дајк за светски рекордна сума!

Се за спорт | пред 3 недели

Вирџил ван Дајк од 1 јануари 2018 година ќе биде нов фудбалер на Ливерпул, откако клубот договори астрономска сума со Саутемптон за неговото доаѓање на „Енфилд“. Холанѓанецот ќе стане најскапиот дефанзивец...

Фалангата има предизвик Словенците се силат  ќе нѐ има најмалку 5 000

Фалангата има предизвик: Словенците се силат – ќе нѐ има најмалку 5.000!

Се за спорт | пред 3 недели

Ракометниот сојуз на Словенија (РЗС) означи почеток на подготовките и прв собир на селекторот Веселин Вујовиќ, меѓутоа ја пласира и информацијата за огромен интерес кај навивачите. „Интересот за посета...

Зајчицата на Роналдињо ги збудале сите За Божиќ се разголе и порача  ми фали девојка

Зајчицата на Роналдињо ги збудале сите: За Божиќ се разголе и порача – ми фали девојка

Се за спорт | пред 3 недели

Аниа Гадеа е Мексиканка, плејбој зајчица и од неодамна девојка на некогаш најдобриот светски фудбалер Роналдињо.Таа постојано се разголува и повторно со своите облини ги збудале мажите, но на крај и предизвика...

Руски хокеарки ги полудеа мажите со секси календарот за 2018

Руски хокеарки ги полудеа мажите со секси календарот за 2018

Се за спорт | пред 3 недели

Руската женска хокеарска лига (ВХЛ) објави календар со 12 руски хокеарки, кои се разголеа. Станува збор за најдобрите 12 хокеарки во најголемата светска држава, а ги сликал познатиот фотограф Пјотр Титаренко,...

Ова го има само во Македонија Фудбалерите нижеа успеси ни останаа без награди

Ова го има само во Македонија: Фудбалерите нижеа успеси, ни останаа без награди!

Се за спорт | пред 3 недели

Долги години чекавме на блесок на македонскиот фудбал, на репрезентативен и клупски план. Додека некои други наши спортови се искачуваа со резултатите, фудбалот тонеше. Во 2017 година се случи неверојатен...

Канте го победи Мбапе за наградата Француски Играч на Годината

Канте го победи Мбапе за наградата „Француски Играч на Годината“

Се за спорт | пред 3 недели

Играчот за врска на Челси, Н’Голо Канте ја завршува одличната 2017 со наградата „Француски Играч на Годината“. Канте, кој ја наследува оваа награда од минатогодишниот добитник Ентоан Гризман, заврши пет...

 Магионичарот Кутињо со уметнички гол го отвори резултатот против Свонси

„Магионичарот“ Кутињо со уметнички гол го отвори резултатот против Свонси

Се за спорт | пред 3 недели

Погледнете го ремек-делото на Бразилецот со кое Ливерпул ја започна голеадата на „Енфилд“:

Манчестер Сити одат по Ван Дајк

Манчестер Сити одат по Ван Дајк

Се за спорт | пред 3 недели

Главната мета на Ливерпул од летниот преоден рок, Вирџил Ван Дајк, по се изгледа ќе се пресели во редовите на Манчестер Сити. Според последните новости од Островот, „граѓаните“ се подготвени да платат...

Повратникот Мората им носи победа на Челси против Брајтон

Повратникот Мората им носи победа на Челси против Брајтон

Се за спорт | пред 3 недели

Челзи го зголемува притисокот врз Јунајтед за втората позиција на табелата со денешната победа против Брајтон енд Хов Албион со 2:0. После четири натпревари, Алваро Мората се врати во првиот тим на Челси...

 Ел Мундо пишува  Шефот на Криминалниот обвинител се изјасни пред судијата дека Кристијано Роналдо мора да оди во затвор

„Ел Мундо“ пишува: „Шефот на Криминалниот обвинител се изјасни пред судијата дека Кристијано Роналдо мора да оди во затвор“

Се за спорт | пред 3 недели

Еден од најтиражните весници во Шпанија, „Мундо Депортиво“ пренесува шокантни вести од Мадрид. Имено, на ѕвездата на Реал, Кристијано Роналдо му се заканува затворска казна за даночна измама. Даночната...

Нов кикс на Манчестер Јунајтед сега против Барнли

Нов кикс на Манчестер Јунајтед, сега против Барнли

Се за спорт | пред 3 недели

По ремито со Лестер минатото коло, Манчестер Јунајтед повторно губи бодови против послаби екипи, овојпат против Барнли. Барнли уште од почетокот на натпреварот им најавија борба на „ѓаволите“, кога уште...

Ливерпул инспирирани од Кутињо и Фирмино ги декласираа Свонси

Ливерпул инспирирани од Кутињо и Фирмино ги декласираа Свонси

Се за спорт | пред 3 недели

Во последниот натпревар од овогодинешниот „боксинг деј“, Ливерул ги прегази Свонси со резултат 5:0. Со оваа голема победа над Велшаните, „црвените“ го задржаа четвртото место во лигата пред Тотенхем, додека...

По трогателната исповест Фатих Терим му понуди тренерско место на Емануел Ебуе во Галатасарај

По трогателната исповест, Фатих Терим му понуди тренерско место на Емануел Ебуе во Галатасарај

Се за спорт | пред 3 недели

Трогателната исповест на некогашната ѕвезда на Арсенал и Галатасарај, Емануел Ебуе, вчера го обиколи фудбалскиот свет. Играјќи за овие фудбалски гиганти, Ебуе има заработено многу, но сега живее под страв...

 Тројката на Визардс со победа против Селтикси Минесота лесно против Лејкерси

„Тројката“ на Визардс со победа против Селтикси, Минесота лесно против Лејкерси

Се за спорт | пред 3 недели

Вашингтон Визардс успеаја да им нанесат пораз во гости на второпласираната екипа во источната конференција – Бостон Селтикс, со 103:111. Визардси беа предводени од Бредли Бил со 25 поени, Џон Вол со 21...

Оклахома му го нанесе третиот пораз по ред на Хјустон

Оклахома му го нанесе третиот пораз по ред на Хјустон

Се за спорт | пред 3 недели

Оклахома Сити Тандер го доби Хјустон Рокетс во третиот натпревар од божикната програма со 112:107 на домашен терен. Во овој натпревар ги видовме на мегдан минатогодишниот МВП – Расел Вестбрук, и вториот...

Марк Клатенбург доби црвен картон откако се најде во секс скандал

Марк Клатенбург доби црвен картон откако се најде во секс скандал

Се за спорт | пред 3 недели

Познатиот фудбалски судија од Англија, Марк Клатенбург доби црвен картон откако се најде во секс скандал. атенбург  на почетокот на годината ја напушти Англија и замина да работи во Саудиска Арабија каде...

 Чаирчани со нов спонзор одат во Англија на припреми ќе престојуваат во хотел со клубови од ЛШ

“Чаирчани” со нов спонзор одат во Англија на припреми, ќе престојуваат во хотел со клубови од ЛШ

Се за спорт | пред 3 недели

Екипата на Шкупи на прес-конференција, во годината во која слави 90. роденден, го претстави својот нов спонзор кој е скопски, односно чаирски човек, но долги години живее во Турција. Нов финансиер на Шкупи...

Навивач на Реал Мадрид се самозапалил по поразот во Ел Класико

Навивач на Реал Мадрид се самозапалил по поразот во “Ел Класико”

Се за спорт | пред 3 недели

Романски државјанин, навивач на Реал Мадрид се обиде да си го одземе животот со самозапалување по поразот на „Кралевите“ од Барселона во саботата со 0:3. Според информациите во романските медиуми, засегнатиот...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност