Мотоциклист се заби во задниот дел на автомобил

Мотоциклист се заби во задниот дел на автомобил

пред 3 часа - Авто Портал

Овој мотоциклист, кој ни доаѓа од САД, ја сними својата несреќа која беше трагикомична. Со камерата која се наоѓа на неговата кацига, возачот на моторот ја сними цела ситуација во која доби бесплатно возење...

Во пресрет на големата награда на Монако да погледнеме интересни факти за истата

Во пресрет на големата награда на Монако, да погледнеме интересни факти за истата

пред 16 часа - Авто Портал

Трката за големата награда на Монако е можеби една од оние со малку или речиси без претекнувања, но тоа не ја прави помалку интересна од останатите. Оваа трка се одржува на улиците на познатиот француски...

Кога единствениот Jeremy Clarkson управува со единствениот Aston Martin Vulcan

Кога единствениот Jeremy Clarkson управува со единствениот Aston Martin Vulcan

пред 17 часа - Авто Портал

Grand Tour ни го претставува најбруталниот автомобил на денешницата. Кој друг автомобил би го добил епитетот „најбрутален“, ако не Aston Martin Vulcan. Британците се одлучија за ограничена серија од 24...

Директен судар на два исти Toyota автомобили едниот постар 17 години

Директен судар на два исти Toyota автомобили, едниот постар 17 години

пред 6 дена - Авто Портал

Во последните неколку години автомобилите напреднаа многу во полето на безбедноста, а ова видео го покажува тоа на дело. Сите сме биле сведоци или пак сме слушнале за сообраќајна несреќа во минатото во...

Директен судар на два исти Toyota автомобили едниот постар 17 години

Директен судар на два исти Toyota автомобили, едниот постар 17 години

пред 6 дена - Авто Портал

Во последните неколку години автомобилите напреднаа многу во полето на безбедноста, а ова видео го покажува тоа на дело. Сите сме биле сведоци или пак сме слушнале за сообраќајна несреќа во минатото во...

И покрај сите афери и проблеми Volkswagen ја заврши 2016 година со рекордна продажба

И покрај сите афери и проблеми, Volkswagen ја заврши 2016 година со рекордна продажба

пред 2 недели - Авто Портал

VW групацијата 2016 година ја заврши со рекордна продажба од 10,3 милиони возила, што е за 3,8% повеќе во однос на претходната година. Повеќето VW автомобили се продадени во азискиот регион, дури 4,3 милиони...

Нови проблеми за Volkswagen со кој се опфатени околу 135 000 возила

Нови проблеми за Volkswagen со кој се опфатени околу 135.000 возила

пред 2 недели - Авто Портал

Современите автомобили се незамисливи без електрониката што ги подобрува сите аспекти, како безбедност и удобност, но само додека таа работи. Токму тоа е новиот проблем на најпопуларниот модел на Volkswagen,...

Volkswagen Golf од втората генерација со преку 1300 коњски сили

Volkswagen Golf од втората генерација, со преку 1300 коњски сили

пред 2 недели - Авто Портал

Најекстремното тјунирање на Golf II е можеби надвор од границите на разумот и физиката, но сето тоа е за да се привлече што поголемо внимание каде и да се појави. VW Golf II, оставајки траен белек, и ден...

Ова е карта на најпопуларни автомобилски брендови

Ова е карта на најпопуларни автомобилски брендови

пред 2 недели - Авто Портал

Иако Тојота ја загуби позиција „Светски број еден“ произведувач на автомобили, нема сомнеж дека Toyota се уште е број 1, ако побарате на Google. Според податоците собрани од 193 земји од страна на британската...

Volkswagen го претстави нивното ново модерно патничко комбе

Volkswagen го претстави нивното ново, модерно патничко комбе

пред 2 недели - Авто Портал

Volkswagen на саемот во Детроит го претстави концептот I.D. Buzz. Станува збор за нов електричен модел, т.е електрично возило. I.D. Buzz е всушност продукциска изведба на концептот наречен ID, претставен...

РКЕ одлучи од полноќ повисоки цени на горивата

РКЕ одлучи, од полноќ повисоки цени на горивата

пред 2 недели - Авто Портал

Со денешната одлука на Регулаторната Комисија за Енергетика од полноќ ќе имаме повисоки бензински горива. Согласно денешната одлука, цените на бензините поскапуваат за 0.50 денари и дизел горива остануваат...

Ни пристига наследникот на легендарната Supra

Ни пристига наследникот на легендарната Supra

пред 2 недели - Авто Портал

Тојота наскоро ќе го лансира нов спортски модел развиен во соработка со BMW. Се работи за купе кое треба да биде наследник на Supra, а блиски извори до Toyota велат дека јапонците веќе донеле одлука да...

Една непријатна глетка за око  Каменувани супер автомобили

Една непријатна глетка за око – Каменувани супер автомобили

пред 2 недели - Авто Портал

Последен пример за насилство со индиски улица повторно доаѓа од држава Uttar Pradesh, но овој пат на мета на насилниците биле скапи автомобили. На YouTube се појави кратко видео во кое се гледа толпа на...

РКЕ одлучи од полноќ поевтини цени на горивата

РКЕ одлучи, од полноќ поевтини цени на горивата

пред 2 недели - Авто Портал

Со денешната одлука на Регулаторната Комисија за Енергетика од полноќ ќе имаме поевтини горива. Согласно денешната одлука, цената на БС-95 и дизелот поевтинуваат за 1 денар, додека БС-98 поевтинува за...

Да удриш во банкина со автомобил е лошо поготово ако возите изнајмен Ferrari 458 Italia

Да удриш во банкина со автомобил е лошо, поготово ако возите изнајмен Ferrari 458 Italia

пред 2 недели - Авто Портал

Младиот и надежен 26 годишник одлучи да го искуси ова моќно Ferrari, но задоволството не траеше долго. Лошо е чувство кога ќе удрите со автомобил, а уште полошо кога тој автомобил е туѓо Ferrari и сето...

Една непријатна глетка за око  Каменувани супер автомобили

Една непријатна глетка за око – Каменувани супер автомобили

пред 3 месеци - Авто Портал

Последен пример за насилство со индиски улица повторно доаѓа од држава Uttar Pradesh, но овој пат на мета на насилниците биле скапи автомобили. На YouTube се појави кратко видео во кое се гледа толпа на...

Ова е карта на најпопуларни автомобилски брендови

Ова е карта на најпопуларни автомобилски брендови

пред 4 месеци - Авто Портал

Иако Тојота ја загуби позиција „Светски број еден“ произведувач на автомобили, нема сомнеж дека Toyota се уште е број 1, ако побарате на Google. Според податоците собрани од 193 земји од страна на британската...

Ни пристига наследникот на легендарната Supra

Ни пристига наследникот на легендарната Supra

пред 4 месеци - Авто Портал

Тојота наскоро ќе го лансира нов спортски модел развиен во соработка со BMW. Се работи за купе кое треба да биде наследник на Supra, а блиски извори до Toyota велат дека јапонците веќе донеле одлука да...

РКЕ одлучи од полноќ поевтини цени на горивата

РКЕ одлучи, од полноќ поевтини цени на горивата

пред 4 месеци - Авто Портал

Со денешната одлука на Регулаторната Комисија за Енергетика од полноќ ќе имаме поевтини горива. Согласно денешната одлука, цената на БС-95 и дизелот поевтинуваат за 1 денар, додека БС-98 поевтинува за...

Да удриш во банкина со автомобил е лошо поготово ако возите изнајмен Ferrari 458 Italia

Да удриш во банкина со автомобил е лошо, поготово ако возите изнајмен Ferrari 458 Italia

пред 4 месеци - Авто Портал

Младиот и надежен 26 годишник одлучи да го искуси ова моќно Ferrari, но задоволството не траеше долго. Лошо е чувство кога ќе удрите со автомобил, а уште полошо кога тој автомобил е туѓо Ferrari и сето...

И покрај сите афери и проблеми Volkswagen ја заврши 2016 година со рекордна продажба

И покрај сите афери и проблеми, Volkswagen ја заврши 2016 година со рекордна продажба

пред 4 месеци - Авто Портал

VW групацијата 2016 година ја заврши со рекордна продажба од 10,3 милиони возила, што е за 3,8% повеќе во однос на претходната година. Повеќето VW автомобили се продадени во азискиот регион, дури 4,3 милиони...

Нови проблеми за Volkswagen со кој се опфатени околу 135 000 возила

Нови проблеми за Volkswagen со кој се опфатени околу 135.000 возила

пред 4 месеци - Авто Портал

Современите автомобили се незамисливи без електрониката што ги подобрува сите аспекти, како безбедност и удобност, но само додека таа работи. Токму тоа е новиот проблем на најпопуларниот модел на Volkswagen,...

Volkswagen го претстави нивното ново модерно патничко комбе

Volkswagen го претстави нивното ново, модерно патничко комбе

пред 5 месеци - Авто Портал

Volkswagen на саемот во Детроит го претстави концептот I.D. Buzz. Станува збор за нов електричен модел, т.е електрично возило. I.D. Buzz е всушност продукциска изведба на концептот наречен ID, претставен...

Volkswagen Golf од втората генерација со преку 1300 коњски сили

Volkswagen Golf од втората генерација, со преку 1300 коњски сили

пред 5 месеци - Авто Портал

Најекстремното тјунирање на Golf II е можеби надвор од границите на разумот и физиката, но сето тоа е за да се привлече што поголемо внимание каде и да се појави. VW Golf II, оставајки траен белек, и ден...

РКЕ одлучи од полноќ повисоки цени на горивата

РКЕ одлучи, од полноќ повисоки цени на горивата

пред 5 месеци - Авто Портал

Со денешната одлука на Регулаторната Комисија за Енергетика од полноќ ќе имаме повисоки бензински горива. Согласно денешната одлука, цените на бензините поскапуваат за 0.50 денари и дизел горива остануваат...

Необична промена на моторно масло на Volkswagen автомобил

Необична промена на моторно масло на Volkswagen автомобил

пред 5 месеци - Авто Портал

Досега тешко дека некаде, во некој автомеханичарски сервис, работниците се имаат сретнато со вакво моторно масло. Вработените во овој бразилски автомеханичарски сервис ја имаа таа привилегија. Знаеме дека...

Еден возач на автобус го искуси Nurburgring со своето возило

Еден возач на автобус го искуси „Nurburgring“ со своето возило

пред 5 месеци - Авто Портал

„Nurburgring“ е рај за автомобилистите зависници од андреналин, но понекогаш може да сретнеме и неочекувани гости. На оваа стаза до сега продефилирале речиси сите автомобили со спортски дух, а често на...

РСБСП Апел за безбедно учество во сообраќајот за новогодишните празници

РСБСП: Апел за безбедно учество во сообраќајот за новогодишните празници

пред 5 месеци - Авто Портал

Останете безбедни во сообраќајот и уживајте во празниците Во пресрет на Новата Година и Божиќ, Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата упатува апел до сите учесници во сообраќајот...

Продолжение на приказната за Америка и Golf возилата зафатени со аферата Dieselgate

Продолжение на приказната за Америка и Golf возилата зафатени со аферата „Dieselgate“

пред 5 месеци - Авто Портал

Американците се уште се надеваат дека можат да заработат на нивните Golf возила кои производителот ги одкупува назад после избивањето на аферата наречена „Dieselgate“. Откако веста дека пред да ги вратат...

РКЕ одлучи од полноќ поскапи цени на горивата

РКЕ одлучи, од полноќ поскапи цени на горивата

пред 5 месеци - Авто Портал

Со денешната одлука на Регулаторната Комисија за Енергетика од полноќ ќе имаме поскапи бензински и дизел горива. Согласно денешната одлука, цените на бензините и дизел горивата поскапуваат за 2 денари...

Повеќе
КЛИКНИ