Една непријатна глетка за око  Каменувани супер автомобили

Една непријатна глетка за око – Каменувани супер автомобили

пред 2 месеци - Авто Портал

Последен пример за насилство со индиски улица повторно доаѓа од држава Uttar Pradesh, но овој пат на мета на насилниците биле скапи автомобили. На YouTube се појави кратко видео во кое се гледа толпа на...

Ова е карта на најпопуларни автомобилски брендови

Ова е карта на најпопуларни автомобилски брендови

пред 3 месеци - Авто Портал

Иако Тојота ја загуби позиција „Светски број еден“ произведувач на автомобили, нема сомнеж дека Toyota се уште е број 1, ако побарате на Google. Според податоците собрани од 193 земји од страна на британската...

Ни пристига наследникот на легендарната Supra

Ни пристига наследникот на легендарната Supra

пред 3 месеци - Авто Портал

Тојота наскоро ќе го лансира нов спортски модел развиен во соработка со BMW. Се работи за купе кое треба да биде наследник на Supra, а блиски извори до Toyota велат дека јапонците веќе донеле одлука да...

РКЕ одлучи од полноќ поевтини цени на горивата

РКЕ одлучи, од полноќ поевтини цени на горивата

пред 3 месеци - Авто Портал

Со денешната одлука на Регулаторната Комисија за Енергетика од полноќ ќе имаме поевтини горива. Согласно денешната одлука, цената на БС-95 и дизелот поевтинуваат за 1 денар, додека БС-98 поевтинува за...

Да удриш во банкина со автомобил е лошо поготово ако возите изнајмен Ferrari 458 Italia

Да удриш во банкина со автомобил е лошо, поготово ако возите изнајмен Ferrari 458 Italia

пред 3 месеци - Авто Портал

Младиот и надежен 26 годишник одлучи да го искуси ова моќно Ferrari, но задоволството не траеше долго. Лошо е чувство кога ќе удрите со автомобил, а уште полошо кога тој автомобил е туѓо Ferrari и сето...

И покрај сите афери и проблеми Volkswagen ја заврши 2016 година со рекордна продажба

И покрај сите афери и проблеми, Volkswagen ја заврши 2016 година со рекордна продажба

пред 3 месеци - Авто Портал

VW групацијата 2016 година ја заврши со рекордна продажба од 10,3 милиони возила, што е за 3,8% повеќе во однос на претходната година. Повеќето VW автомобили се продадени во азискиот регион, дури 4,3 милиони...

Нови проблеми за Volkswagen со кој се опфатени околу 135 000 возила

Нови проблеми за Volkswagen со кој се опфатени околу 135.000 возила

пред 3 месеци - Авто Портал

Современите автомобили се незамисливи без електрониката што ги подобрува сите аспекти, како безбедност и удобност, но само додека таа работи. Токму тоа е новиот проблем на најпопуларниот модел на Volkswagen,...

Volkswagen го претстави нивното ново модерно патничко комбе

Volkswagen го претстави нивното ново, модерно патничко комбе

пред 3 месеци - Авто Портал

Volkswagen на саемот во Детроит го претстави концептот I.D. Buzz. Станува збор за нов електричен модел, т.е електрично возило. I.D. Buzz е всушност продукциска изведба на концептот наречен ID, претставен...

Volkswagen Golf од втората генерација со преку 1300 коњски сили

Volkswagen Golf од втората генерација, со преку 1300 коњски сили

пред 4 месеци - Авто Портал

Најекстремното тјунирање на Golf II е можеби надвор од границите на разумот и физиката, но сето тоа е за да се привлече што поголемо внимание каде и да се појави. VW Golf II, оставајки траен белек, и ден...

РКЕ одлучи од полноќ повисоки цени на горивата

РКЕ одлучи, од полноќ повисоки цени на горивата

пред 4 месеци - Авто Портал

Со денешната одлука на Регулаторната Комисија за Енергетика од полноќ ќе имаме повисоки бензински горива. Согласно денешната одлука, цените на бензините поскапуваат за 0.50 денари и дизел горива остануваат...

Необична промена на моторно масло на Volkswagen автомобил

Необична промена на моторно масло на Volkswagen автомобил

пред 4 месеци - Авто Портал

Досега тешко дека некаде, во некој автомеханичарски сервис, работниците се имаат сретнато со вакво моторно масло. Вработените во овој бразилски автомеханичарски сервис ја имаа таа привилегија. Знаеме дека...

Еден возач на автобус го искуси Nurburgring со своето возило

Еден возач на автобус го искуси „Nurburgring“ со своето возило

пред 4 месеци - Авто Портал

„Nurburgring“ е рај за автомобилистите зависници од андреналин, но понекогаш може да сретнеме и неочекувани гости. На оваа стаза до сега продефилирале речиси сите автомобили со спортски дух, а често на...

РСБСП Апел за безбедно учество во сообраќајот за новогодишните празници

РСБСП: Апел за безбедно учество во сообраќајот за новогодишните празници

пред 4 месеци - Авто Портал

Останете безбедни во сообраќајот и уживајте во празниците Во пресрет на Новата Година и Божиќ, Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата упатува апел до сите учесници во сообраќајот...

Продолжение на приказната за Америка и Golf возилата зафатени со аферата Dieselgate

Продолжение на приказната за Америка и Golf возилата зафатени со аферата „Dieselgate“

пред 4 месеци - Авто Портал

Американците се уште се надеваат дека можат да заработат на нивните Golf возила кои производителот ги одкупува назад после избивањето на аферата наречена „Dieselgate“. Откако веста дека пред да ги вратат...

РКЕ одлучи од полноќ поскапи цени на горивата

РКЕ одлучи, од полноќ поскапи цени на горивата

пред 4 месеци - Авто Портал

Со денешната одлука на Регулаторната Комисија за Енергетика од полноќ ќе имаме поскапи бензински и дизел горива. Согласно денешната одлука, цените на бензините и дизел горивата поскапуваат за 2 денари...

РСБСП Апел за зголемување на безбедноста на сообраќајот за време на новогодишните празници

РСБСП: Апел за зголемување на безбедноста на сообраќајот за време на новогодишните празници

пред 4 месеци - Авто Портал

Под влијание на претпразничната еуфорија, во брзаницата да ја завршиме оваа година и да започнеме со нова и поубава, забораваме на она по што ќе ја паметиме годинава што минува. Да бидеме искрени, за многумина...

РСБСП Апелира за зголемување на безбедноста на сообраќајот за време на новогодишните празници

РСБСП: Апелира за зголемување на безбедноста на сообраќајот за време на новогодишните празници

пред 4 месеци - Авто Портал

Под влијание на претпразничната еуфорија, во брзаницата да ја завршиме оваа година и да започнеме со нова и поубава, забораваме на она по што ќе ја паметиме годинава што минува. Да бидеме искрени, за многумина...

Ford ја пронајде настарата Fiesta во Македонија

Ford ја пронајде настарата Fiesta во Македонија

пред 4 месеци - Авто Портал

По повод 40 години Fiesta, Ford организираше потрага по најстарата Fiesta во Македонија. Fiesta-та е произведена во далечната 1979 година, само 3 години по производството на првиот примерок. Во 40 години...

1911 Fiat S76 со 28 3 литарски мотор со 290 коњски сили

1911 Fiat S76 со 28.3 литарски мотор со 290 коњски сили

пред 4 месеци - Авто Портал

Да се вратиме малку назад во автомобилската историја со 1911 Fiat S76. Овој автомобил малку и застрашува, бидејќи поседува 28.3 литарски мотор со приближно 290 коњски сили, кои што за неговото време било...

Volkswagen го најави Tiguan Allspace

Volkswagen го најави Tiguan Allspace

пред 4 месеци - Авто Портал

Volkswagen на претстојниот автомобилски саем во Детроит, на почетокот на следната година, ќе ја претстави All Space изведбата на моделот Tiguan. Тоа е всушност изведба која ќе понуди поголемо меѓуоскино...

Овој SUV модел е побрз од Bentley Bentaygа  Ferrari 488 и Teslа Model X

Овој SUV модел е побрз од Bentley Bentaygа , Ferrari 488 и Teslа Model X

пред 4 месеци - Авто Портал

Иако ова е само прототип, Faraday Future е уверен дека нивниот модел има најдобро забрзување, што се потврди со видеото во прилог. После неколку најави, ни доаѓа и снимка од која дознаваме дека тестовите...

Овој SUV модел е побрз од Bentley Bentaygа  Ferrari 488 i Teslа Model X

Овој SUV модел е побрз од Bentley Bentaygа , Ferrari 488 i Teslа Model X

пред 4 месеци - Авто Портал

Иако ова е само прототип, Faraday Future е уверен дека нивниот модел има најдобро забрзување, што се потврди со видеото во прилог. После неколку најави, ни доаѓа и снимка од која дознаваме дека тестовите...

Погледнете како изгледа новиот Aventador

Погледнете како изгледа новиот Aventador

пред 4 месеци - Авто Портал

Шест години по лансирањето на наследникот на Lamborghini Murcielago, пристигнува целосно редизајниран Aventador. Новиот модел  има додадено „Ѕ“ во името, а тоа не е случајно. Новиот Aventador Ѕ е по агресивен,...

10 интересни факти за автомобилската историја

10 интересни факти за автомобилската историја

пред 4 месеци - Авто Портал

Автомобилите се околу нас уште од далечната 1796 година, кога првиот автомобил бил придвижен од мотор на пареа. Но во 1807 година Francois Isaac de Rivaz го дизајнирал првиот автомобил кој бил прдвижуван...

Драг трка Dacia 1300 Quattro VS BMW i8

Драг трка: Dacia 1300 Quattro VS BMW i8

пред 4 месеци - Авто Портал

Интересна „луда“ драг трка помеѓу Dacia 1300 Quattro со 2.0 литарски турбо мотор со 340 коњски сили и BMW i8 со фабрички 362 коњски сили. Најскапите автомобили во светот се многу повеќе од само превозно...

Како изгледа забрзувањето од 0 до 303 km h со Alfa Romeo Giulia

Како изгледа забрзувањето од 0 до 303 km/h со Alfa Romeo Giulia

пред 4 месеци - Авто Портал

Во следното видео ќе можете да погледнете како изгледа забрзување од 0 до 303 km/h со лимитер во новата Alfa Romeo Giulia. Како се однесуваат нејзините 510 коњски сили на асфалтот погледнете во продолжение....

Како Porsche се опрости од Audi

Како Porsche се опрости од Audi

пред 4 месеци - Авто Портал

Audi по 18 години се повлекува од трката за издржливост, 24 часа Le Mans, а Porsche реши да се збогува на доста интересен начин. Во видеото подолу, може да видите како Audi Sport пред три години му посака...

Забележан прототипот на првиот SUV модел од Lamborghini

Забележан прототипот на првиот SUV модел од Lamborghini

пред 4 месеци - Авто Портал

SUV моделот на Lamborghini на пазарот ќе се појави во почетокот на 2018 година. И покрај тоа што на веб може да најдеме секакви снимки од Urus, оваа доаѓа со потпис.  Rowan Horncastle, еден од уредниците...

Американците претераа  Погледнете какви Golf автомобили враќаат назад на производителот

Американците претераа – Погледнете какви Golf автомобили враќаат назад на производителот

пред 4 месеци - Авто Портал

Балканците добија конкуренција, и тоа во Америка Еден епилог од аферата „VW Dieselgate“,  чии трошоци достигна 14,7 милијарди долари,  е обврската на Volkswagen да се понуди да ги одкупи од сите сопственици...

Американците претераа  Погледнете какви Golf ви враќаат назад на производителот

Американците претераа – Погледнете какви Golf-ви враќаат назад на производителот

пред 4 месеци - Авто Портал

Балканците добија конкуренција, и тоа во Америка Еден епилог од аферата „VW Dieselgate“,  чии трошоци достигна 14,7 милијарди долари,  е обврската на Volkswagen да се понуди да ги одкупи од сите сопственици...

Повеќе
КЛИКНИ
kariera.mk