Проблематична фактографија за наводната средба Груевски Меркел во Малта

Проблематична фактографија за наводната средба Груевски-Меркел во Малта

пред 33 минути - Ако

ВМРО ДПМНЕ на крајно необичен начин вечерва извести дека во Малта наводно, на маргините од конгресот на Европските народни партии се одржала средба меѓу Никола Груевски и германската канцеларка Ангела...

Повикувајќи се на портал ВМРО ДПМНЕ тврди дека Груевски остварил средба со Меркел

Повикувајќи се на портал,ВМРО ДПМНЕ тврди дека Груевски остварил средба со Меркел

пред еден час - Ако

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски заедно со министерот за надворешни работи Никола Попоски оствариле средба со германската канцеларка Ангела Меркел на маргините на Конгресот на ЕПП во Малта-извести...

Саво Климовски се охрабрил и дошол да расчисти со велепредавниците во Парламентот

Саво Климовски се охрабрил и дошол да расчисти со велепредавниците во Парламентот

пред еден час - Ако

Претставувајќи се како поранешен претседател на Собрание на РМ и како шеф на Катедра по уставно право, Саво Климовски денеска дршеже говор на протестите пред Собрание, приклучувајќи им се на протестирачите...

Блокирана трансакциската сметка на Ивона Талевска

Блокирана трансакциската сметка на Ивона Талевска

пред 4 часа - Ако

На Ивона Талевска , главната уредничка на весникот „Вечер“, веќе подолго време и е блокирана трансакциската сметка, дознава „Фокус“. Скопски адвокат, кој се обидел да наплати долг од Талевска, не успеал...

Груевски го кодошел Заев во Малта на конгресот на ЕПП дека е најкорумпиран во европски рамки

Груевски го кодошел Заев во Малта на конгресот на ЕПП дека е најкорумпиран во европски рамки

пред 7 часа - Ако

ВМРО ДПМНЕ објави соопштение во кое трврди дека нивниот лидер Никола Груевски остварил повеќе средби со претставници на Конзервативните партии кои се на конгрес во Малта и на сите нив им раскажувал дека...

Заради недостиг од персонал колабира болницата  8 ми септември

Заради недостиг од персонал колабира болницата ,,8-ми септември“

пред 8 часа - Ако

Болницата ,,8-ми септември“ денеска затвори две одделенија и тоа Пулмологија со ендокринологија и Општа и ургентана медицина. Одделенеијата се затвораат заради недостиг на медицински кадар. Од истите причини...

Груевски е изолиран политичар

Груевски е изолиран политичар

пред 9 часа - Ако

Пораките во Резолуцијата усвоена од Европската народна партија се уште еден доказ дека Груевски е изолиран политичар која ја изгуби довербата од сите значајни меѓународни политички субјекти. Пораките содржани...

СЈО бара изземање на претседателот на Врховен суд Јово Вангеловски

СЈО бара изземање на претседателот на Врховен суд Јово Вангеловски

пред 9 часа - Ако

Специјално јавно обвинителство поднесе Барање за изземање на претседателот на Врховниот суд. ,,Информираме дека бараме изземање на претседателот на овој Суд бидејќи тој е опфатен во јавно објавените телефонски...

СДСМ Парламентарното малцинство ја киднапира иднината на Македонија

СДСМ: Парламентарното малцинство ја киднапира иднината на Македонија

пред 12 часа - Ако

СДСМ преку соопштение укажува дека е неприфатливо ВМРО ДПМНЕ како прламентарно малцинство да ја блокира и киднапира иднината на Македонија: ,,Ниту едно блокирање на демократските процеси, ниту едно беспотребно...

Српски студенти им одржаа лекција на професорите кои јавно го поддржаа Вучиќ

Српски студенти им одржаа лекција на професорите кои јавно го поддржаа Вучиќ

пред 14 часа - Ако

По објавување на прогласот од страна на СНС во кој околу 650 јавни личности му дадоа поддршка со потпис на Александар Вучиќ ,  меѓу кои  професори од белградскиот Универзитет, се огласија студентите. Тие...

Руските телевизии и се одмаздуваат на Црна Гора заради НАТО

Руските телевизии и се одмаздуваат на Црна Гора заради НАТО

пред 14 часа - Ако

Откако шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров најави дека Црна Гора ги жртвува еконосмките односи со Русија заради влезот во НАТО, на руските државни телевизии започна кампања преку која на туристите...

Крахот открива дека најбогатата хрватска компанија Агрокор ги лажирала финансиските извештаи

Крахот открива дека најбогатата хрватска компанија,,Агрокор“ ги лажирала финансиските извештаи

пред 14 часа - Ако

Најбогатиот Хрват Ивица Тодориќ и неговата компанија, една од најголемите на Балканот ,,Агрокор“, се во центарот на вниманието во регионот заради банкротот и крахот што може да го предизвикаат на бројни...

Димитриев во Малта зборуваше за лојалноста на Македонија и справувавње со мигрантската криза

Димитриев во Малта зборуваше за лојалноста на Македонија и справувавње со мигрантската криза

пред 15 часа - Ако

Во отворената сесија на обраќања на шефови на влади и држави се обрати и Премиерот на техничката влада Република Македонија Емил Димитриев. Тој во своето обраќање се осврна на важноста на европските интеграции...

Вучиќ во спот се промовира како спасител на Србија од  македонско сценарио

Вучиќ во спот се промовира како спасител на Србија од ,,македонско сценарио“

пред 23 часа - Ако

Уште еден контроверзен спот од кампањата на Александар Вучиќ, кандидат за Претседател на Србија. Во овој спот Вучиќ ги плаши граѓаните на Србија дека им се заканува ,,македонско сценарио“ доколку тој не...

Со надгласување во Совет на Агенција за медиуми сите национални тв се прогласија за политички пристрасни

Со надгласување во Совет на Агенција за медиуми сите национални тв се прогласија за политички пристрасни

пред 24 часа - Ако

Стручната служба на Агенцијата за медиуми направи објективен и прецизен извештај за тоа кои национални телевизии известувале професионално, а кои пристрасно  и тенденциозно. Во извештајот за минатата година...

Бундестаг Нови избори во Македонија не се опција

Бундестаг:Нови избори во Македонија не се опција

пред еден ден - Ако

Германската влада ги извести членовите на Комисијата за европски прашања на Бундестагот за состојбата во Македонија. Оценето е дека ситуацијата е тешка и дека е неопходно посредништво за излез од проблемите....

На конгресот на ЕПП во Малта свое обраќање ќе има Емил Димитриев Груевски во публика

На конгресот на ЕПП во Малта свое обраќање ќе има Емил Димитриев, Груевски во публика

пред еден ден - Ако

На конгресот на Европските народни партии што се одржува денеска и утре во Малта , свое обраќање ќе има Премиерот на техничката Влада Емил Димитриев. Никола Груевски кој присуствува во својство на претседател...

Груевски во Малта се сретнал со Орбан и со министер за земјоделство на Германија

Груевски во Малта се сретнал со Орбан и со министер за земјоделство на Германија

пред еден ден - Ако

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски заедно со партиска делегација во чиј состав се членовите на Извршниот комитет Никола Попоски, Никола Тодоров, Влатко Ѓорчев, и секретарот за меѓународна соработка...

Босанец со глава искрши 111 бетонски блокови

Босанец со глава искрши 111 бетонски блокови

пред еден ден - Ако

Младиот босански таеквондо шампион Керим Ахметспахиќ постави нов светски рекорд и истовремено влезе во Гинисовата книга на рекорди откако со глава успеа да искрши 111 бетонски блокови  само 35 секунди....

Беспредметно барањето на Јавно обвинителство за заштита на законитоста за изречениот притвор на Кочан

Беспредметно барањето на Јавно обвинителство за заштита на законитоста за изречениот притвор на Кочан

пред еден ден - Ако

Специјалната јавна обвинителка е единствено надлежна за предмети од надлежност на ова обвинителство. Тоа значи дека поднесеното барање за заштита на законитоста до Врховниот суд , а  во врска со одлуките...

Габриел Да се почитува парламентарното мнозинство и Иванов веднаш да го даде мандатот

Габриел: Да се почитува парламентарното мнозинство и Иванов веднаш да го даде мандатот

пред еден ден - Ако

„Сметам дека е потребно уште еднаш да се побара од македонскиот Претседател и од парламентарните партии сега да овозможат формирање на влада и да ѝ стават крај на блокадата“, изјави германскиот министер...

Милески Принципот победник победник на ВМРО ДПМНЕ е принцип на федерални држави

Милески: Принципот победник-победник на ВМРО ДПМНЕ е принцип на федерални држави

пред еден ден - Ако

,,Нели ни продаваат приказна дека ДПМНЕ е против федерализација и кантонизација и затоа се протестира? Еве да претпоставиме дека е тоа така. Тогаш како е можно на протестите да се против федерализација,...

Незадоволните судии од распоредот во Кривичен суд може да се жалат во Врховен суд

Незадоволните судии од распоредот во Кривичен суд може да се жалат во Врховен суд

пред еден ден - Ако

Основниот суд Скопје 1-Скопје, со кој како в.д. претседател раководи Стојанче Рибарев, ги упатуваат незадоволните судии од новиот распоред за работа да се жалат во Врховен суд со кој раководи Јово Вангеловски,...

На саемот во Белград автомобилите се продаваат како алва

На саемот во Белград автомобилите се продаваат како алва!

пред еден ден - Ако

Само за два дена во текот на изминатиот викенд, на саемот за автомобили во Белград продадени се дури 1.500 автомобили, известуваат српските медиуми. Речиси сите дистрибутери на автомобили кои имаат свои...

СДСМ Груевски и пратениците кои зборуваат сами со себе нема да ги спречат промените

СДСМ: Груевски и пратениците кои зборуваат сами со себе, нема да ги спречат промените

пред еден ден - Ако

,,Додека Никола Груевски се шета во Малта, а пратениците од ВМРО-ДПМНЕ зборуваат самите со себе во Собранието, граѓаните трпат. И денеска граѓаните ќе плаќаат скапа струја, бидејќи ВМРО-ДПМНЕ го блокира...

За ВМРО ДПМНЕ нивниот Патоказ е добра основа за излез од кризата

За ВМРО ДПМНЕ нивниот Патоказ е добра основа за излез од кризата

пред еден ден - Ако

Патоказот кој го понуди ВМРО-ДПМНЕ е добра основа за постигнување консензус околу излез од кризата. Убедени сме дека со чесен пристап, откако ќе одговориме на отворените дилеми, ќе го имаме и одговорот...

Останува нејасно во кое својство и дали е поканет Груевски на конгресот на ЕПП во Малта

Останува нејасно во кое својство и дали е поканет Груевски на конгресот на ЕПП во Малта

пред еден ден - Ако

ВМРО ДПМНЕ вчера објави соопштение со фотографија од средба на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски  со Тобијас Зек член на германскиот парламент, член на Советот на Европа, потпретседател на ЕПП...

Американскиот сенат го одобри приемот на Црна Гора во НАТО

Американскиот сенат го одобри приемот на Црна Гора во НАТО

пред еден ден - Ако

Со двотретинско мнозинство американскиот Сенат го ратификуваше протоколот за пристап на Црна Гора кон НАТО. Сега овој документ треба да го потпише Претседателот Доналд Трамп. Деведесет и седум сенатори...

Панична борба на инсталациите на ВМРО ДПМНЕ во судството да го ослободат Сеад Кочан

Панична борба на инсталациите на ВМРО ДПМНЕ во судството да го ослободат Сеад Кочан

пред 2 дена - Ако

Сеад Кочан е речиси еден месец во бегство. Тој неодамна беше лоциран во Косово, а неговото ново скривалиште , според некои медиуми , се подготвува во Нови Пазар под заштита на извесен Гаро. Според наше...

Заев Постојат можности и ние ќе ги придвижиме демократските процеси

Заев: Постојат можности и ние ќе ги придвижиме демократските процеси

пред 2 дена - Ако

Изјава за ТВ21 Број на прегледи: 50

Повеќе
КЛИКНИ
kariera.mk