СКАНДАЛ Осквернавен со кукасти крстови споменикот КРАЛ МАРКО претходно и Александар Македонски

СКАНДАЛ: Осквернавен со кукасти крстови споменикот КРАЛ МАРКО, претходно и Александар Македонски

Маркукуле | пред 5 часа

Само две работи на светот се бесконечни, вселената и прилепската глупост, или како и да беше, но второво е сигурно. Синоќа во центарот на Прилеп осквернавен со кукасти крстови е споменикот на Крал Марко....

Како навива Прилеп кога Македонија игра полуфинале

Како навива Прилеп кога Македонија игра полуфинале

Маркукуле | пред 5 часа

Прилеп од секогаш важи за едно од главните навивачки упоришта кога државните репрезентации се во прашање. Кафулињата овој период како и секоја година преполни. Се навива со срце и жар за Македонија, се...

Прилепчанецот Бојан Чунде  Со силна верба станав од инвалидската количка

Прилепчанецот Бојан Чунде: “Со силна верба станав од инвалидската количка”

Маркукуле | пред 5 часа

Доказ дека чудата се случуваат во животот и дека силната верба и волја можат да ја променат состојбата во која би се нашле, е токму прилепчанецот Бојан Чунде. Бојан е роден со “Хемофилија Б” – генетски...

 ПРОФЕСИОНАЛИЗАМ ИЛИ НЕПОТИЗАМ И ВРАБОТУВАЊЕ НА ПАРТИСКИ КАДРИ ЕВЕ ШТО СЕ ВРАБОТУВА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ИЛИЈА ЈОВАНОСКИ

“ПРОФЕСИОНАЛИЗАМ ИЛИ НЕПОТИЗАМ И ВРАБОТУВАЊЕ НА ПАРТИСКИ КАДРИ, ЕВЕ ШТО СЕ ВРАБОТУВА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ИЛИЈА ЈОВАНОСКИ?!”

Маркукуле | пред 5 часа

Денеска до нашата редакција пристигна анонимен допис во кој се пишува за новите вработувања во општинската администрација на општина Прилеп, како и за сомнеж во изборот на директор во градинките. Иако...

ПРАТЕНИЦИ МИНИСТРИ ПОКОЈНИЦИ И ПЕНЗИОНЕРИ НА РАБОТНИ МЕСТА ВО ОПШТИНСКАТА АДМИНИСТРАЦИJA

ПРАТЕНИЦИ, МИНИСТРИ, ПОКОЈНИЦИ И ПЕНЗИОНЕРИ НА РАБОТНИ МЕСТА ВО ОПШТИНСКАТА АДМИНИСТРАЦИJA

Маркукуле | пред 5 часа

Општина Прилеп со нова веб страница Нема архива на настани, реализирани или во тек капитални проекти Ниту збор за претходниците, почнува ли историјата на општината со новиот градоначалник Илија Јованоски?!...

Вистинска АТРАКЦИЈА во Прилеп Урнебесната контроверзна КОМЕДИЈА која ги исполни салите во регионот ЕКСКЛУЗИВНО пред прилепчани

Вистинска АТРАКЦИЈА во Прилеп: Урнебесната контроверзна КОМЕДИЈА која ги исполни салите во регионот, ЕКСКЛУЗИВНО пред прилепчани

Маркукуле | пред 5 часа

На 31.01.2018 година со почеток од 20:00 часот, во центарот за култура “Maрко Цепенков” во Прилеп ќе се случи вистинска АТРАКЦИЈА. Претставата која ги исполни салите во регионот и до бескрај го насмеа...

Светиот Крст за Водици ќе се фрла во базентот од хотел Салида во Прилеп

Светиот Крст за “Водици” ќе се фрла во базентот од хотел “Салида” во Прилеп

Маркукуле | пред 5 часа

Годинава,Светиот Крст за “Водици” во Прилеп ќе се фрла во новиот базент од хотел “Салида”, в петок, во 12 часот. Со фрлањето на светиот крст во водите точно на пладне според црквата ќе завршат овие така...

 ВМРО ДПМНЕ со потерница за градиначалникот на Прилеп  Го нема 7 дена еве за што се бара

”ВМРО-ДПМНЕ со потерница за градиначалникот на Прилеп!? Го нема 7 дена…еве за што се бара…?!”

Маркукуле | пред еден ден

Прес-конференција на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп Во продолжение интегрален текст и видео од прес-конференција: “Почитувани излажани од градоначалникот граѓани на Прилеп! Загрижени за реализацијата...

Нови огласи за вработување во Прилеп АПЛИЦИРАЈТЕ

Нови огласи за вработување во Прилеп! АПЛИЦИРАЈТЕ!

Маркукуле | пред еден ден

Oтворени се нови огласи за вработување со високо образование во Прилеп. Во фабриката на американскиот гигант Гентерм сместена во технолошко-индустриската зона Алинци во близина на Прилеп се бараат: ТЕХНИЧАР...

Прилепчанец добивал закани преку ѕидовите на зградата во која живее

Прилепчанец добивал закани преку ѕидовите на зградата во која живее

Маркукуле | пред еден ден

Во Секторот за внатрешни работи Битола, на 16.01.2018 година, околу 20:50 часот било пријавено дека на 15.01.2018 година, во периодот од 19:00 до 06:00 часот утрото во Прилеп, во зградата во која живее...

 Поклон црн босански тефтер за прилепските новинари Имињата на избрканите од работа во него

“Поклон црн босански тефтер за прилепските новинари? Имињата на избрканите од работа во него?”

Маркукуле | пред 2 дена

Скандал: Јованоски за новогодишните празници подаруваше „ПОСЛОВНИ РОКОВНИЦИ“!? Зарем нема ли фирми во Прилеп како Графотисак од БиХ? Новинарите за новогодишните празници од градоначалникот добија несекојдневен...

 Градоначалникот нема да организира фрлање на светиот крст  се секуларизира

“Градоначалникот нема да организира фрлање на светиот крст – се секуларизира?!

Маркукуле | пред 3 дена

Единствениот градоначалник кој изминатиов период откако е избран на функцијата стана актуелен по сите медиуми, но не по отпочнувањето со реализација на ветувањата во предизборниот период, туку по низа...

 ВРИЕ ВО ЕУРОКОМПОЗИТ  експлозија од незадоволство во фабриката за оружје

“ВРИЕ ВО ЕУРОКОМПОЗИТ – експлозија од незадоволство во фабриката за оружје?!”

Маркукуле | пред 5 дена

Продолжува агонијата и проблемите за вработените во Еурокомпозит “11 Октомври”. Имено на вчерашниот состанок кој требаше да се одржи по покана на синдикалната организација во просториите на фабриката на...

 Еве како градоначалникот назначува директори противзаконски а му поверуваа на ветувањата за професионализација

“Еве како градоначалникот назначува директори противзаконски, а му поверуваа на ветувањата за професионализација?!”

Маркукуле | пред 6 дена

До нашата редакција пристигна анонимен допис со сомнеж за продивзаконско делување на новата локална самоуправа во Прилеп, предводена од градоначалникот Илија Јованоски. Во продолжение ви пренесуваме целосен...

АПСУРД  Уништи 300 фамилии сега се шета по Европа а градот пропаѓа  сите лаги на Градоначалникот

АПСУРД: “Уништи 300 фамилии, сега се шета по Европа, а градот пропаѓа.. сите лаги на Градоначалникот?!”

Маркукуле | пред 6 дена

ВМРО-ДПМНЕ Прилеп со јавно обраќање до градоначалникот Илија Јованоски од СДСМ. -Почитувани излажани прилепчани и ти градоначалниче промотор на лагите, а сега далеку во странство! Најпрвин сакаме да ви...

ПОСЛЕДНА ВЕСТ Кој ќе ги биде претставник од Прилеп во новиот Извршен Комитет на ВМРО ДПМНЕ

ПОСЛЕДНА ВЕСТ: Кој ќе ги биде претставник од Прилеп во новиот Извршен Комитет на ВМРО-ДПМНЕ?!

Маркукуле | пред 6 дена

ВМРО-ДПМНЕ вечерва ќе го добие новиот состав на Извршниот Комитет. Како што претходно дознавме познат е дел од новите луѓе кои веројатно ќе бидат дел од новиот тим на лидерот Христијан Мицкоски. Пред почетокот...

 Раѓањето на ФК Победа и РК Прилеп кои денес згаснуваат благодарение на новиот живот

”Раѓањето на ФК ”Победа” и РК ”Прилеп” кои денес згаснуваат благодарение на новиот живот?!”

Маркукуле | пред една недела

Ракометот и фудбалот во Прилеп се спортови кои се практикуваат од дамнина. Прилеп од секогаш важел како расадник за спортски таленти, а од градот излегувале врвни спортисти и во мигови кога спортот бил...

СРАМНО  Немаат милост и кон старите укинат и Супер Марио  пензионерите крајно револтирани од градоначалникот

СРАМНО: ”Немаат милост и кон старите, укинат и “Супер Марио”, пензионерите крајно револтирани од градоначалникот?!”

Маркукуле | пред една недела

Во 2014 година општина Прилеп предводена од градоначалникот Марјан Ристески, започна со реализација на проектот “Супер Марио”. Oвој проект кој се спроведуваше во соработка со домот за стари лица “Киро...

ВРАБОТУВАЊЕ СО ВИСОКО ОБРАЗОВАНИЕ ВО МИКРОСАМ

ВРАБОТУВАЊЕ СО ВИСОКО ОБРАЗОВАНИЕ ВО МИКРОСАМ

Маркукуле | пред една недела

Микросам АД, светски бренд за производство на современи, компјутерски управувани машини за производство на композитни материјали, има потреба од нов стручен кадар: Се бараат: Асистент за продажба Електро...

ЛАГА Вети струја и пат и пак излага Три багреми заборавени и изманипулирани

ЛАГА:”Вети струја и пат и пак излага…”Три багреми” заборавени и изманипулирани?!”

Маркукуле | пред една недела

Од партијата потенцираат дека првиот ден од стапувањето на функцијата градоначалник, Илија Јованоски ги повика сите глумци и вработени во театарот во Прилеп и изјави дека тој ќе изгради нов театар. Денешната...

 Еве како градоначалникот назначува директори противзаконски а му поверуваа на ветувањата за професионализација

“Еве како градоначалникот назначува директори противзаконски, а му поверуваа на ветувањата за професионализација?!”

Маркукуле | пред една недела

До нашата редакција пристигна анонимен допис со сомнеж за продивзаконско делување на новата локална самоуправа во Прилеп, предводена од градоначалникот Илија Јованоски. Во продолжение ви пренесуваме целосен...

Изгубено е куче лабрадор во Прилеп Следува награда за пронаоѓачот

Изгубено е куче лабрадор во Прилеп: Следува награда за пронаоѓачот

Маркукуле | пред една недела

Во вторникот на 9 јануари загубено е куче од расата лабрадор на улицата “Мице Козар” во Прилеп. Кучето се одзива на името Бела, а сопствениците ветуваат награда доколку некој го пронајде. Доколу некој...

Прилепчанец ги заборавил клучевите на вратата од автомобилот среќа за него сеуште постојат чесни луѓе

Прилепчанец ги заборавил клучевите на вратата од автомобилот, среќа за него сеуште постојат чесни луѓе

Маркукуле | пред една недела

Еден прилепчанец ги заборавил клучевите на вратата од автомобилот и го оставил отклучен. За среќа првиот кој забележал се погодил и бил чесен човек, го заклучил автомобилот и му оставил порака. “Другар...

Зеленото море во Прилеп побеле

Зеленото море во Прилеп побеле

Маркукуле | пред една недела

Зеленото море во Прилеп, тутунот, се претвори во Бело море. Причината за тоа е густата магла која вчера го зафати градот под “Марковите Кули”. Toкму од тврдината градот изгледаше како покриен со бел јорган....

Прилепчанка ja oсвои главната награда и си доби 500 000 денари од Шпаркасе Банка

Прилепчанка ja oсвои главната награда и си доби 500.000 денари од Шпаркасе Банка

Маркукуле | пред една недела

Прилепчанката Викторија Божиноска е добитничка на главната награда од наградната игра “HappyMonday” на Шпаркасе Банка и си доби 500.000 денари, информираа од банката на својата Фејсбук фан страна. “Новата...

 Кривична за Градоначалникот Јованоски кој незаконски местел директори

:”Кривична за Градоначалникот Јованоски кој незаконски местел директори?!”

Маркукуле | пред една недела

Од  раководството на  СДС во Прилеп  и градоначалникот Јованоски се очекуваше да започнат со реализација на ветеното, а не да мислат само како најблиските до нив луѓе да си ги постават на раководни позиции...

ПОСЛЕДЕН ДЕН АПЛИЦИРАЈТЕ 8 слободни работни места во Градинки Прилеп

ПОСЛЕДЕН ДЕН! АПЛИЦИРАЈТЕ! 8 слободни работни места во Градинки Прилеп!

Маркукуле | пред една недела

Последен ден за аплицирање на огласите за ангажирање на 5 негуватели на деца и 3 воспитувачи  во Јавна општинска установа за деца-Детска градинка НАША ИДНИНА Прилеп. За првиот оглас за вработување на 5...

Се бара наставник по математика и одделенска настава  Отворени нови огласи и во фабриката на Гентерм

Се бара наставник по математика и одделенска настава – Отворени нови огласи и во фабриката на Гентерм

Маркукуле | пред една недела

Едукативен центар од Прилеп има потреба од вработување на еден наставник по математика и еден наставник по одделенска настава за работа со деца. Заинтересираните кандидати повеќе информации за огласите...

Последна вест  Директорката поднесла оставка хаос во градинките

Последна вест: ”Директорката поднесла оставка, хаос во градинките?!”

Маркукуле | пред една недела

Во текот на вчерашниот ден, според информации на вработените во прилепските градинки “Наша иднина” в.д. директорката Благица Филипоска поднесла оставка? Истата важеше за партиски кадар на СДСМ кој според...

 Внимавајте Опасно по живот  Глутници низ Вашиот град

“Внимавајте: Опасно по живот – Глутници низ Вашиот град?!”

Маркукуле | пред една недела

Прилеп деновиве врие од кучиња скитници кои ги има речиси во секое маало, па дури и низ централното градско подрачје. Остатоците од храна по локалите и домовите се како магнет за појава на цели глутници,...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност