Германската компанија Акомпласт започна со работа во ТИРЗ  Прилеп

Германската компанија „Акомпласт“ започна со работа во ТИРЗ – Прилеп

Маркукуле | пред 33 минути

Денеска свечено беше отворен погонот на германската компанија „Акомпласт“, која преку својата фирма ќерка „Инџекшн Молдинг Прилеп“, започна со работа во ТИРЗ Прилеп. Станува збор за реномирана германска...

Груевски Германската компанија Акомпласт почнува со работа нови вработувања во зоната во Прилеп

Груевски: Германската компанија „Акомпласт“ почнува со работа, нови вработувања во зоната во Прилеп

Маркукуле | пред 6 часа

На почетокот на минатата година се постави камен темелник, а еве денес почнува со работа инвестицијата на германската компанија Акомпласт во зоната во Прилеп. Разговорите ги започна и потоа ги водеше Бил...

Oпштина Прилеп го осуди вандалското уништување на општествениот имот

Oпштина Прилеп го осуди вандалското уништување на општествениот имот

Маркукуле | пред еден ден

Изминатите 3 ноќи група на млади луѓе го уништувале новоотворениот спортски комплекс во ООУ “Гоце Делчев”, а пред неколку денови целосно беше уништен и новиот парк во населбата Кузман, во непосредна близина...

Официјална програма на настанот  КРАЛИ МАРКО ТРЕИЛС 2017

Официјална програма на настанот – “КРАЛИ МАРКО ТРЕИЛС 2017”

Маркукуле | пред еден ден

Петок 22.09.2017 10:00 – отварање на ЕКСПО во Варош 10:00 – 15:00 – делење на стартни пакети (16/31/65/110) – амфитеатар Варош — слободни активности — 18:00 – 21:00 – делење на стартни пакети (16/31/65/110)...

Четири прилепчани тешко повредени во вчерашната сообраќајка пред Кавадарци

Четири прилепчани тешко повредени во вчерашната сообраќајка пред Кавадарци

Маркукуле | пред еден ден

Четири лица од прилепско се повредени во сообраќајката која вчера се случи на патот Градско-Прилеп кај кавадаречкото село Фариш. Како што соопшти Лиза Бендевска од МВР во сообраќајката учествувале три...

Тешка сообраќајна несреќа пред превојот Плетвар  Сообраќајот во прекин

Тешка сообраќајна несреќа пред превојот Плетвар – Сообраќајот во прекин

Маркукуле | пред еден ден

Фото: Прес24 Тешка сообраќајна несреќа доцна попладнево се случила на превојот Плетвар пред Прилеп. Како што јавуваат очевидци , ударот бил навистина силен и предизвикал огромна штета на возилата. Се уште...

НОВ ПОДВИГ НА ПРИЛЕПЧАНИТЕ Ја освоија Oлимп во Грција и го развиорија македонското знаме

НОВ ПОДВИГ НА ПРИЛЕПЧАНИТЕ: Ја освоија Oлимп во Грција и го развиорија македонското знаме

Маркукуле | пред 3 дена

Најавената клупска акција за искачување на врвовите Скала (2866м.), Сколио (2912м.) и Митикас (2917м) на планината Олипм во Грција се реализира овој викенд од страна на новиот планинарски клуб “Мамути”...

Спортистите ќе имаат човек за идеи и проекти во Советот

Спортистите ќе имаат човек за идеи и проекти во Советот

Маркукуле | пред 3 дена

Капитенот на прилепска Победа и спортски директор на клубот Александар Крстески, е дел од советничката листа на ВМРО-ДПМНЕ  Прилеп за престојните локални избори на 15-ти октомври. Тој ќе биди човекот кој...

Петар Ристески: Земјоделци со укинати субвенции, животот ќе ви е многу потежок?! Казнете ги на 15 октомври

Маркукуле | пред 3 дена

Претседателот на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп, денеска ги посети земјоделците во населеното место Мажучиште и одржа прес-конференција за медиумите “Почитувани земјоделци, вие од прилепско,...

ЕКСКЛУЗИВНО Советничката листа за Прилеп на ВМРО ДПМНЕ и коалицијата За подобра Македонија

ЕКСКЛУЗИВНО: Советничката листа за Прилеп на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата “За подобра Македонија”

Маркукуле | пред 4 дена

Маркукуле EКСКЛУЗИВНО дознава која е советничката листа за Прилеп на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата “За подобра Македонија” за престојните локални избори. Владеачката партија во општина Прилеп се подготвува...

TEШКА КРАЖБА ВО ПРИЛЕП Крадците одзеле 10 000 евра

TEШКА КРАЖБА ВО ПРИЛЕП: Крадците одзеле 10.000 евра

Маркукуле | пред 4 дена

Синоќа во времето од 20,00 до 02,00 часот во Прилеп на улицата „Пере Темелковски“ во куќа сопственост на 47-годишниот Д.Н. од страна на непознати лица насилно било влезено внатре. Крадците притоа одзеле...

EKСКЛУЗИВНО Советничката листа на СДСМ ВМРО НП ДС НСДП и коалицијата за Прилеп

EKСКЛУЗИВНО: Советничката листа на СДСМ, ВМРО-НП, ДС, НСДП и коалицијата за Прилеп

Маркукуле | пред 4 дена

Политичките партии ги обзнануваат конечните кандидатски листи за советници во советите на општините, кои ќе се избираат на престојните локални избори на 15-ти октомври. На листата на општинскиот огранок...

Ристески ги покани прилепчани да му бидат гости за големиот христијански празник Мала Богородица

Ристески ги покани прилепчани да му бидат гости за големиот христијански празник Мала Богородица

Маркукуле | пред 4 дена

Градоначалникот Марјан Ристески заедно со иницијативниот одбор на црквата посветена на Рожденството на Пресвета Богородица, ги поканија сите православни христијани и граѓани на општина Прилеп да им бидат...

Конечно Бранителите ќе имаат советник тој ќе биде гласот на патриотите на хероите

Конечно: Бранителите ќе имаат советник, тој ќе биде гласот на патриотите, на хероите

Маркукуле | пред 4 дена

Прилепските бранители, луѓето кои во 2001-та година ги ставија на ризик своите животи за одбрана на татковината и во први борбени редови се бореа за зачувување на нејзините граници, унитарност и самостојност,...

Возач почина на лице место по тешка сообраќајка на патот Прилеп Битола

Возач почина на лице место по тешка сообраќајка на патот Прилеп-Битола

Маркукуле | пред 4 дена

Како што известуваат од полицијата, на магистралниот пат Прилеп-Битола во близина на с. Српци утрово, во 04:30 часот, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „бе-ем-ве“, со охридски регистарски...

 Младинска маалска средба во Прилеп Младите порачаа убедливо победуваме во прв круг

„Младинска маалска средба“ во Прилеп: Младите порачаа- убедливо победуваме во прв круг

Маркукуле | пред 5 дена

Унијата на млади сили денеска одржа „Младинска маалска средба“ во Прилеп, целта на овие средби директно да се слушнат потребите и проблемите на младите, како би биле решени кога повторно ВМРО-ДПМНЕ ќе...

Прилеп на кој денес му се восхитуваме Пред 12 години прилепчани шетаа со наведнати глави денес се горди домаќини ГАЛЕРИЈА

Прилеп на кој денес му се восхитуваме: Пред 12 години прилепчани шетаа со наведнати глави, денес се горди домаќини (ГАЛЕРИЈА)

Маркукуле | пред 5 дена

Јавното претпријатие за просторни и урбанистички планови е  најмладото  јавно претпријатие во Прилеп. Истото е задолжено за повеќе дејности, но најприоритетната дејност му е да се грижи за урбаниот дизајн,...

Нов асфалтиран пат до училиштето во село Канатларци се гради и парк во училишниот двор

Нов асфалтиран пат до училиштето во село Канатларци, се гради и парк во училишниот двор

Маркукуле | пред 5 дена

Училиштето Св. “Кирил и Методиј” од населеното место Канатларци во прилепско доби нов асфалтиран пат до училиштето, на големо задоволство на вработените во училиштето, но и на жителите, кои до сега газеа...

Ристески со жесток одговор за политичката хајка и изнесените невистини

Ристески со жесток одговор за политичката хајка и изнесените невистини

Маркукуле | пред 6 дена

На објавата на порталот www.ohridsky.com, дека денеска Специјалното јавно обвинителство на Катица Јаневска со 5 истражители влегло во општина Прилеп и изнесените наводни информации во објавата, жестоко...

И овој месец лотаријата во Комфи Ангел донесе среќа за еден од вработените

И овој месец лотаријата во “Комфи Ангел” донесе среќа за еден од вработените

Маркукуле | пред 6 дена

Текстилната компанија Комфи Ангел од Прилеп на интересен начин успева да ги мотивира своите работници. Во компанијата еднаш месечно се одржува лотарија, преку која се наградува по еден работник со значителна...

Прилепчанец застанал пред нивниот автомобил и им се заканувал дека ќе ги убие

Прилепчанец застанал пред нивниот автомобил и им се заканувал дека ќе ги убие

Маркукуле | пред 6 дена

Полицијата во  Прилеп поднесе кривична пријава против 30- годишниот Б.С од село Обршани-прилепско поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување со опасно орудие при тепачка или...

AПСУРД 5 години советник а по 2214 точки Јованоски дискутирал едвај за 30

AПСУРД: 5 години советник, а по 2214 точки, Јованоски дискутирал едвај за 30?!

Маркукуле | пред 6 дена

Остануваат уште 30 дена до денот за Локалните избори, кога граѓаните ќе бираат нови тимови на локалните самоуправи во местата каде живеат. Поддршката во Прилеп ќе ја бараат актуелниот градоначалник од...

Градоначалникот Ристески ги прими членовите на џудо клубот Сеишин

Градоначалникот Ристески ги прими членовите на џудо клубот Сеишин

Маркукуле | пред 7 дена

По повод балканското првенство во џудо за сениори кое минатиот викенд се одржа во Скопје градоначалникот на Прилеп, Марјан Ристески, денеска ги прими членовите на џудо клубот Сеишин. Меѓу нив беше и Александра...

По 7 ми пат ќе се одржи ултра планинскиот маратон Krali Marko trails

По 7-ми пат ќе се одржи ултра планинскиот маратон „Krali Marko trails“

Маркукуле | пред 7 дена

И годинава по 7-ми пат во Прилеп од 22 до 24 септември ќе се одржи ултра планинскиот маратон насловен како „Krali Marko trails“. Оваа година има рекорден број на пријавени натпреварувачи околу 400 и тоа...

Најгледаното македонско видео, што ќе ве натера да го погледнете минимум два пати …

Маркукуле | пред 7 дена

The post Најгледаното македонско видео, што ќе ве натера да го погледнете минимум два пати … appeared first on Маркукуле .

Во Прилеп поставени рекорди До сега легализирани над 10 000 дивоизградени објекти

Во Прилеп поставени рекорди: До сега легализирани над 10.000 дивоизградени објекти

Маркукуле | пред една недела

Нови 60 решенија за легализирање на дивоизградени објекти денеска беа доделени во Прилеп. Градоначалникот Марјан Ристески истакна дека Прилеп е лидер во Македонија во однос на легализирани диворадби, со...

Нова ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА на компанијата Комфи Ангел  Општествена одговорност за ПРИМЕР

Нова ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА на компанијата “Комфи Ангел”: Општествена одговорност за ПРИМЕР!

Маркукуле | пред една недела

Компанијата “Комфи Ангел” од Прилеп продолжува да ја покажува својата општествена одговорност и хуманост. Се работи за редок пример од бизнис секторот, компанија која се грижи за потребите на вработените,...

Со училишен турнир и официјално отворено новото тениско игралиште во гимназијата Мирче Ацев во Прилеп

Со училишен турнир и официјално отворено новото тениско игралиште во гимназијата „Мирче Ацев“ во Прилеп

Маркукуле | пред една недела

Со турнир помеѓу учениците и професорите денеска се отвори новоизграденото тениско игралиште во прилепската гимназија „Мирче Ацев“. Изградбата на игралиштето чинеше околу 6 милиони денари, а инвеститор...

Прилеп доби уште еден нов пешачки мост Граѓаните презадоволни

Прилеп доби уште еден нов пешачки мост: Граѓаните презадоволни

Маркукуле | пред една недела

Денеска започна поставувањето на новиот пешачки мост на градската река во Прилеп кој ќе биде лоциран во близина на основното музичко училиште. Мостот е изграден од челична конструкција во должина од 24...

 Бидна и тоа ПРИЛЕП ЌЕ Е ДВОЈАЗИЧЕН

“Бидна и тоа: ПРИЛЕП ЌЕ Е ДВОЈАЗИЧЕН!?”

Маркукуле | пред една недела

Она што пред една година го најави лидерот на СДСМ под градската Саат Кула во Прилеп, денес е на повидок да добие своја завршница. Жално, но вистинито, Прилеп станува двојазичен град, иако во него воопшто...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност