Петар Младеновски  вокал и бас гитарист  Бевме само тројца клинци кои се познаваа од средно и по некоја случајност решија да основаат панк рок трио и така почна приказната за Суперхикс која трае 24 години

Петар Младеновски – вокал и бас гитарист – “Бевме само тројца клинци кои се познаваа од средно и по некоја случајност, решија да основаат панк рок трио и така почна приказната за “Суперхикс” која трае 24 години”

Македонија Денес | пред 10 минути

Петар Младеновски – вокал и бас гитарист – “Бевме само тројца клинци кои се познаваа од средно и по некоја случајност, решија да основаат панк рок трио и така почна приказната за “Суперхикс” која трае...

Креативни идеи како од стари да направите нови тренд фармерки

Креативни идеи како од стари да направите нови тренд фармерки

Македонија Денес | пред 29 минути

Секој има омилен пар фармерки  – оние кои на вас изгледаат совршено. Со тек на времето фармерките „застаруваат“ и доаѓа време за нешто ново. Доколку сепак сакате да ги задржите омилените фармерки, тогаш...

Ремек дела Сликите кои овој човек ги создава на валканите автомобили ќе ве импресионираат галерија

Ремек –дела:Сликите кои овој човек ги создава на валканите автомобили ќе ве импресионираат(галерија)

Македонија Денес | пред 34 минути

Неговото платно се валканите автомобили, а сликите кои ги создава на нив можете само да ги набљудувате со воодушевување. Уметникот Скот Вејд е познат по својата валкана уметност и тоа во вистинска смисла...

Шест вежби за затегнување на целото тело Се што ви е потребно е обичен ѕид

Шест вежби за затегнување на целото тело: Се што ви е потребно е обичен ѕид

Македонија Денес | пред 39 минути

Ако самите себе си, си здосадивте со изговорите дека не можете да вежбате, немате време, немате каде – ова ќе ви се допадне. Порталот Bright Side, во ова кусо видео претстави  шест различни вежби со кои...

Тест Прво нешто што ќе забележите на оваа фотографија открива што е тоа што ви недостасува

Тест: Прво нешто што ќе забележите на оваа фотографија открива што е тоа што ви недостасува

Македонија Денес | пред 45 минути

Многу нешта можат да се кажат за вас само на основа на одговорот кој ќе го одберете кога е во прашање оваа фотографија. Што прво забележувате на сликата? 1.Песочни дини 2.Лице на човек 3.Ништо не видовте...

Трик со помош на кој ќе исечете кромид без да ви се насолзат очите

Трик со помош на кој ќе исечете кромид без да ви се насолзат очите

Македонија Денес | пред 50 минути

Со помош на овој одличен трик очите нема повеќе да ви солзат додека сечете кромид. Проблемот е во коренот на кромидот во ој се наоѓа гас кој предизвикува солзи. Ако го отстраните тој дел, остатокот од...

Откријте дали сте помеѓу нив Ова се трите хороскопски знаци кои живеат најдолго

Откријте дали сте помеѓу нив: Ова се трите хороскопски знаци кои живеат најдолго!

Македонија Денес | пред 55 минути

Хороскопот “покрива” различни аспекти на нашите животи, но може да открие и колку долго ќе живеете? Според истражувањата и статистиката, како најдолговечни се следните знаци: Рак, Девица и Овен. Рак Се...

Не е фотомонтажа Неверојатно е што прави овој човек со велосипед

Не е фотомонтажа: Неверојатно е што прави овој човек со велосипед

Македонија Денес | пред 60 минути

На голем број од нас и возењето без раце ни претставува проблем иако со години возиме велосипед. Овој човек изведе трик без раце и – без нозе, а тоа што го стори впрочем и не се раскажува со зборови. Со...

Видео какво што не сте виделе до сега Најневеројатен однос помеѓу сопственик и неговото куче

Видео какво што не сте виделе до сега! Најневеројатен однос помеѓу сопственик и неговото куче!

Македонија Денес | пред 60 минути

Ова е еден од примерите на најневеројатен однос помеѓу сопственик и неговото куче! За некои нешта на кои сведочиме во животот едноставно недостасуваат зборови со кои би го опишале нашето воодушевување....

Двојка доживеала неверојатна трансформација на стилот што не можеле да се препознаат еден со друг кога излегле на сцената

Двојка доживеала неверојатна трансформација на стилот што не можеле да се препознаат еден со друг кога излегле на сцената

Македонија Денес | пред еден час

Сите ние имаме стил во кој се чувствуваме најудобно токму како и двојката која ќе ја запознаете во продолжение. Но, понекогаш на сите нас секојдневниот стил ни станува монотон и здодевен, па посакуваме...

Кејт Мидлтон на кралска турнеја Со својот стил ги воодушеви Полска и Германија фотогалерија

Кејт Мидлтон на кралска турнеја: Со својот стил ги воодушеви Полска и Германија!(фотогалерија)

Македонија Денес | пред 20 часа

Британскиот принц Вилијам и неговата сопруга Кејт Мидлтон придружени со нивните деца принцот Џорџ и принцезата Шарлот ги посетија Полска и Германија. Погледнете како Кејт ги воодушеви сите со својот стил!...

Принцот Џорџ наполни 4 години Неговите родители му подготвија прекрасно изненадување

Принцот Џорџ наполни 4 години: Неговите родители му подготвија прекрасно изненадување

Македонија Денес | пред 20 часа

Синот на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон го прослави четвртиот роденден а по овој повод семејството го претстави својот нов официјален портрет. Принцот Џорџ позираше насмеан, а кралскиот фотограф Крис Џексон...

Добро размислете пред да го кажете судбоносното да  Еве зошто се распадна мојот прв брак а можеби и вашиот е на потег Внимавајте

Добро размислете пред да го кажете судбоносното “да”: Еве зошто се распадна мојот прв брак, а можеби и вашиот е на потег! Внимавајте!

Македонија Денес | пред 20 часа

Искуството е вистинската работа која не учи на сè, ова е моето искуство од неуспешниот брак. 1.Спротивностите не секогаш се привлекуваат. Бев многу посреќна кога по неуспешниот брак, најдов личност која...

Што добивате од обуките за подготовка на проект за ЕУ фондовите

Што добивате од обуките за подготовка на проект за ЕУ фондовите?

Македонија Денес | пред 21 часа

Кога се во прашање европските фондови и апликациите за проекти, не е доволно само да имате добра проектна идеја. Без јасни цели и детален план, реализацијата останува само идеја. За да добиете поддршка,...

Загрижени сте што сеуште не сте во брак Еве колку години треба да бидете во врска пред бракот

Загрижени сте што сеуште не сте во брак? Еве колку години треба да бидете во врска пред бракот!

Македонија Денес | пред 21 часа

Во едно неодамнешно истражување за новите брачни парови откриено е просечното време кое го поминале сопружниците заедно пред да се одлучат за тој голем чекор. Еден портал спроведе истражување на 4000 задоволни...

Секси и поразлични Венчаници кои ќе доминираат во 2018

Секси и поразлични: Венчаници кои ќе доминираат во 2018

Македонија Денес | пред 21 часа

Балските фустани со многу тул и чипка сега се историја! Без оглед на личниот стил, секоја идна невеста ја интересираат новитетите и иновациите во светот на свадбите. Ова особено важи за венчаницата која...

Жени престанете да го правите ова Мажите поради овие карактеристики бегаат од врската

Жени, престанете да го правите ова: Мажите поради овие карактеристики бегаат од врската!

Македонија Денес | пред 22 часа

Во истражување за најчудните причини зошто мажите ги напуштаат жените, нагласениот натпреварувачки дух се покажа како многу лоша карактеристика поради која многумина избегале од врската. “Бев во врска...

Повеќе нема да можете да ги шпионирате бившите партнери на Фејсбук Новата опција на социјалната мрежа ги исплаши корисниците

Повеќе нема да можете да ги шпионирате бившите партнери на Фејсбук: Новата опција на социјалната мрежа ги исплаши корисниците!

Македонија Денес | пред 22 часа

Мало случајно движење со прстот на Фејсбук би можело да ве чини достоинство …Сериозно! Се враќате дома од забава. Сте запознале некоја личност, ја наоѓате на Фејсбук, и потоа приказната е позната. Повеќечасовна...

Сантиметрите се сепак важни но не оние на кои веднаш помисливте Еве што е услов за совршена врска

Сантиметрите се сепак важни, но не оние на кои веднаш помисливте: Еве што е услов за совршена врска!

Македонија Денес | пред 23 часа

Се чини дека сантиметрите сепак се важни за среќна врска. Што прво ви паѓа на памет кога замислувате идеален љубовен пар? Секако не висок маж и жена која треба да се качи на столче за да се бакнуваат....

Баба 74 се соблече во бикини Еден детаљ ги остави сите без зборови

Баба (74) се соблече во бикини: Еден детаљ ги остави сите без зборови!

Македонија Денес | пред 23 часа

Ребека е инструкторка по зумба и е актуелна Мис Флорида во категоријата на повозрасни жени. Во видеото кое го подготвивме за вас, ќе видите неколку прекрасни жени. Некои од нив се мајки, а некои баби,...

Идни младенци внимавајте Сигнали на свадба кои претскажуваат дека бракот нема долго да трае

Идни младенци внимавајте: Сигнали на свадба кои претскажуваат дека бракот нема долго да трае

Македонија Денес | пред 23 часа

Свадбата би требало да биде најважниот и најсреќниот настан во животот на секоја двојка. Но, професионалната деверица  Тифани открива предупредувачки сигнали на венчавка кои откриваат дека бракот кратко...

Во кутија за чевли пронашол повик за помош кој го потресе светот

Во кутија за чевли пронашол повик за помош, кој го потресе светот

Македонија Денес | пред 23 часа

Корисник на „Реддит“ објавил порака што ја пронашол во кутија за чевли, а кога ја прочитал содржината бил потресен и разочаран. Чевли изработени во Етиопија биле спакувани заедно со порака. -Жедни сме...

Без грешка Бојата на очите открива дали сте привлечни или пак сте роден лидер креативни или таинствени

Без грешка: Бојата на очите открива дали сте привлечни или пак сте роден лидер, креативни или таинствени

Македонија Денес | пред 23 часа

Дали сте привлечни или пак сте роден лидер, креативни или таинствени?Дознајте од само еден поглед. Често пати сме слушнале дека очите се огледалото на душата и само еден поглед  некогаш може да ни каже...

Останала неподвижна по сообраќајна несреќа но на својата венчавка ги изненадила сите присутни

Останала неподвижна по сообраќајна несреќа, но на својата венчавка ги изненадила сите присутни

Македонија Денес | пред 24 часа

Секоја девојка го сонува денот на својата венчавка, а оваа девојка морала и тоа како да се потруди за да си го оствари сонот. Оваа млада дама доживеала сообраќајна несреќа кога нејзиниот автомобил се превртел,...

Што за вас зборува позата во која спиете

Што за вас зборува позата во која спиете?

Македонија Денес | пред 24 часа

Дали знаевте дека начинот на кој спиете во многу нешта зависи од вашиот карактер? До тоа тврдење дојде англискиот неуропсихијатар Крис Изиковски откако проучувал однесување на илјада доброволци во текот...

Тест Дрво на желбите  Одберете плод и дознајте дали ќе ви се оствари желбата

Тест: Дрво на желбите – Одберете плод и дознајте дали ќе ви се оствари желбата

Македонија Денес | пред еден ден

Интересен тест кој ќе ви даде одговор дали ќе ви се исполни желбата која сте ја замислиле. Се што треба да сторите е да замислете желба и потоа да одберете еден од плодовите на дрвото. Решението прочитајте...

Исчистете го тепихот со еден потег Ќе блеска како нов без перење и триење

Исчистете го тепихот со еден потег: Ќе блеска како нов, без перење и триење!

Македонија Денес | пред еден ден

Една од најголемите и најзаморните домашни работи  секако е перење теписи. Многумина немаат пари да плаќаат перење во сервис, па се решаваат за поевтина, проверена метода – носење надвор и триење со прашок...

Лековита напивка го чисти телото од отровите како да направите чудотворна лимонада со ѓумбир и куркума рецепт

Лековита напивка го чисти телото од отровите:како да направите чудотворна лимонада со ѓумбир и куркума (рецепт)

Македонија Денес | пред еден ден

Ѓумбирот и лимонот претставуваат волшебна мешавина за детоксикација, но за да што поефикасно ги исфрлите сите токсини од организмот во својата листа на намирници за детокс задолжително додадете ја куркумата....

Основно училиште од Грција за својот Еразмус проект доби грант од 11 000 евра

Основно училиште од Грција за својот Еразмус+ проект, доби грант од 11 000 евра

Македонија Денес | пред еден ден

„Второто основно училиште“ од Јаница (Пазар) во Грција, аплицираше за грант од програмата ЕРАЗМУС + и доби позитивен одговор за предложениот проект. Целта на проектот „Надградени наставници, среќни и успешни...

Ги повикува среќата љубовта и парите Еве каде треба да стои фигура на слон во домот

Ги повикува среќата, љубовта и парите: Еве каде треба да стои фигура на слон во домот

Македонија Денес | пред еден ден

Можеби сте се обиделе да привлечете среќа  и пари со фигура на слон но дали знаете каде точно треба да стои овој моќен фенг шуи симбол за да успеете во тоа. Имено, фенг шуи експертите откриваат каде треба...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност