Фчерашни новости  епизода 16 од Новата ера

Фчерашни новости - епизода 16 од Новата ера

Мојо | пред еден ден

Синоќешната епизода на „Фчерашни новости“ беше посветена на нивните секогаш професионални, ревносни, морални, навремени, елоквентни, модерни, убаво облечени, ерудити или кратко речено – новинари. Во епизодата...

Автори кои требаше да добијат cубвенции за нивното музичко творештво

Автори кои требаше да добијат cубвенции за нивното музичко творештво

Мојо | пред една недела

Во една економија ориентирана само на профит државата мора да интервенира во зачувувањето на правите вредности со субвенционирање на жанрови и музички дела кои немаат можност да бидат комерцијални хитови,...

Фчерашни новости  епизода 15 откако дојде животот

Фчерашни новости - епизода 15 откако дојде животот

Мојо | пред една недела

Во првата епизода во новата 2018 година, „Фчерашни новости“ направи еден голем чекор зад сите. Екипата нѐ потсети што сѐ се случуваше изминатата година и што ја одбележа 2017-та со голема Фчерашни ретроспектива....

Најчудните јапонски раклами за 2017 та

Најчудните јапонски раклами за 2017-та

Мојо | пред 2 недели

На видеото пишува најдобрите јапонски реклами за 2017-та, но ако овие им се најдобрите како ли изгледаат најлошите? Нема врска, ако мислевте дека рекламата на Оџаклиева каде што лета со млечен намаз е...

Начудните јапонски раклами за 2017 та

Начудните јапонски раклами за 2017-та

Мојо | пред 2 недели

На видеото пишува најдобрите јапонски реклами за 2017-та, но ако овие им се најдобрите како ли изгледаат најлошите? Нема врска, ако мислевте дека рекламата на Оџаклиева каде што лета со млечен намаз е...

Поcтпразнични проблеми

Поcтпразнични проблеми

Мојо | пред 2 недели

1. Кошулите ти се мали и нема да се пуштат после перењето 2. Во паричникот ти е останата само личната карта и сликата од матура. Не дека пред празниците беше Рокфелер, но сега не си ни градинарот на Рокфелер...

Ланчо feat Климе  Крисмас Сонг

Ланчо feat. Климе - Крисмас Сонг

Мојо | пред 2 недели

Хитот за 2018-та дојде само неколку часа пред дочекот на новата година. Ланчо feat. Климе ви ја носат „Крисмас сонг“, најновата преработка од „Фчерашни новости“.

Фчерашни Новости  Новогодишна

Фчерашни Новости - Новогодишна

Мојо | пред 2 недели

Екипата за новогодишната епизода на „Фчерашни новости“ ви ги донесе и овие вести: - Како се прославува Нова година во скопска кафана? - Ексклузивно интервју со Дедо Мраз - Кој е победникот во Болнички...

Белоруски баба блуз

Белоруски баба блуз

Мојо | пред 3 недели

Лидија, по потекло од Белорусија, е навидум обична баба. Досега од животот сте требале да имате научено дека не е сѐ како шо изгледа па така и Лидија не е само обична баба. Поради годините таа не можела...

11 видови на колеги кои ги има на предновогодишна забава од работа

11 видови на колеги кои ги има на предновогодишна забава од работа

Мојо | пред 3 недели

Единствено понапорно од новогодишна забава и пијана баба на свадба која те прашува дали ќе се жениш/мажиш се предновогодишните забави од работа. Не сте толку блиски за заедно да ја чекате Нова Година,...

Фчерашни новости  епизода 13 откако дојде животот

Фчерашни новости - епизода 13 откако дојде животот

Мојо | пред 3 недели

Како е можно ниту еден осомфункционер од ДУИ да не е осомничен или обвинет досега? Храброст да го постави и да побара одговори на ова прашање имаше само екипата на „Фчерашни новости“. Синоќешнаа 13. епизода...

OG KAKO UZUN BABA и DEJAN DEX во Радост на 23 ти декември

OG! KAKO UZUN BABA и DEJAN DEX во Радост на 23-ти декември

Мојо | пред 4 недели

Оваа сабота на 23ти декември во битолскиот локал „Радост“ ќе имате шанса да го чуете „OG!“ како „Uzun Baba“. „OG!“ e промотер, диџеј и сопственик на клубот „Сектор 909“, како и кафе барот „Излет“, кои...

30 реални новогодишни желби што можеш да ги посакаш и сигурно да ти се остварат во Македонија

30 реални новогодишни желби што можеш да ги посакаш и сигурно да ти се остварат во Македонија

Мојо | пред 4 недели

Желбите се исполнуваат само треба да знаеш што да посакаш. Ако го посакаш ова сигурно ќе ти се исполни во Македонија. 1. Да не најдеш и оваа година работа 2. Да не одиш и оваа година на одмор 3. Ама да...

Дали брадата е одраз на мажественоста и нејзина кратка историја

Дали брадата е одраз на мажественоста и нејзина кратка историја

Мојо | пред 4 недели

Факт е дека брадата и мустаќите можат значително да го подобрат или влошат изгледот на мажот. Контурите на лицето и густината на брадата можат значајно да влијаат на тоа дали на некој маж, брадата ќе му...

34 работи кои никогаш не смеете да ги правите во книжара

34 работи кои никогаш не смеете да ги правите во книжара

Мојо | пред 4 недели

Книжарниците не се само продавници. Не се ни храмови на зборовите, библиотеките. Тоа се специфични места во кои се развива зависност од мирисот на штампарските бои. Тоа се прибежишта на луѓе со гладен...

Пушачите се грди велат истражувањата

Пушачите се грди, велат истражувањата

Мојо | пред еден месец

Научниците веќе подолго време се занимаваат со темата пушење, а едно од последните истражувања оваа тема ја истражува од друг аспект. Овој пат истражувачите испитувале колку им се пушачите привлечни на...

Кучиња и Снепчет во случај да имате лош ден

Кучиња и Снепчет, во случај да имате лош ден

Мојо | пред еден месец

Кучето - најдобриот човеков пријател кога ќе се спои со модерната технологија дава резултати кои ќе ви го разубават денот. Затоа ако имате лош ден еве ви колекција од кучиња на Снепчет. Можеби ова нема...

А збор на годината 2017 е

А збор на годината 2017 е...

Мојо | пред еден месец

Оксфордскиот речник секоја година избира збор на годината, а и оваа година не е исклучок. Проблемот со зборот кој оваа година ја доби титулата “Збор на годината“ е што никој не го знае. Процесот на изборот...

Престанете да мешате нервоза и анксиозност

Престанете да мешате нервоза и анксиозност

Мојо | пред еден месец

Како што се зголемува бројот на лица со ментални заболувања, така се поважно станува искрено да се разговара за менталното здравје. Но, колку и да ги охрабруваме луѓето да бидат отворени колку што сакаат...

Фчерашни новости  епизода 12 од Новата ера

Фчерашни новости - епизода 12 од Новата ера

Мојо | пред еден месец

Го игра ли ороводецот последниот круг, дознајте последни од „Фчерашни новости“ кои неделава известуваат ексклузивно од играорното друштво „Вландовскиот конгрес“. Екипата ги посети и традиционалните и надалеку...

Како влијае празничното декорирање на психата

Како влијае празничното декорирање на психата?

Мојо | пред еден месец

Дали знаевте дека добро накитена куќа може да ги спречи кавгите, смали тензиите и да го разбуди празничниот дух кај вас? Не знаевме ни ние ама така пишува на интернет па мора да е точно. А кој вели така?...

8 причини зошто декември е најлош месец да си сиромашен

8 причини зошто декември е најлош месец да си сиромашен

Мојо | пред еден месец

1. Планирање на Новогодишна прослава Миа, Сиа и Киа ќе одат на Балеарските острови, Давид, Метео и Лео ќе одат на локација која не можеш да ја најдеш на мапата, а ти? Во најдобар случај ќе имаш уште малку...

Сега ќе сакате да имате Сибирска мачка

Сега ќе сакате да имате Сибирска мачка...

Мојо | пред еден месец

Има земји каде што кучињата и мачките не ги трујат затоа што ти поминале низ двор. Една од тие земји е Русија, а фармата на која живеат овие мачки е на Ала Лебедева и нејзиниот сопруг. Стационирана во...

9 начини како да се однесуваш ако ова ти е прв снег

9 начини како да се однесуваш ако ова ти е прв снег

Мојо | пред еден месец

СНЕГГГГГГГГГГГГГГГ! Бела прашкаста материја која е една од трите за кои полицијата нема да ти прави проблеми. Втората е првут и за неа нема да ти прави проблеми полицијата ама изгледа лошо. За првутот...

Најава за 12 та епзиоада на Фчерашни откако дојде животот

Најава за 12-та епзиоада на Фчерашни откако дојде животот

Мојо | пред еден месец

Што ќе гледаме, ако можеме да гледаме! Во недела нѐ очекува уште една одлична епизода на „Фчерашни новости“. Еве што ни подготви екипата: Фчерашни истражуваат: Дојде ли живот за македонските рудници? Ексклузивно...

The Stooges во очите на Џим Џармуш Дај ми опасност

The Stooges во очите на Џим Џармуш: Дај ми опасност

Мојо | пред еден месец

„Gimme Danger“ почнува со пролог сместен во 1973 гоидна, за време на турнејата на The Stooges на која го промовираат својот трет албум Raw Power (инаку целосно комерцијално промашување и последно издание...

Фчерашни новости  епизода 11 откако дојде животот

Фчерашни новости - епизода 11 откако дојде животот

Мојо | пред еден месец

„Болнички Survivor“ е новото реално шоу кое се снима во Македонија. Екипата на „Фчерашни новости“ ексклузивно присуствуваше на снимањето на почетокот на хит-шоуто, во кое шест кандидати ќе се борат да...

Авторот на  Рик и Морти  со совети за животот со депресија

Авторот на ''Рик и Морти'' со совети за животот со депресија

Мојо | пред еден месец

Ден Хармон го познаваме како мозкот кој стои позади паметните и откачени серии како „Рик и Морти“ и „Заедница“. Неговите мисли можеби не засмејуваат кога ги слушаме или ги гледаме оживеани на екранот....

Снобизам  како да го препознаете и да се одбраните од снобот

Снобизам – како да го препознаете и да се одбраните од снобот?

Мојо | пред еден месец

Снобизмот не е движење или став, не ни поза, ни револт, туку синдром, дијагноза која е прелесно да се постави. Снобизмот во времето кога поимот настанал бил карактеристичен за меѓукласното движење, искачување...

Владимир Набоков Зошто љубовта е слепа

Владимир Набоков: Зошто љубовта е слепа?

Мојо | пред еден месец

Неброен број на пати фразата Љубовта е слепа во романот „Смеа во мракот“ на Набоков е прикажана преку еден лик, но дури во интеракција со другите, ја добива својата целосна смисла. На прв поглед класична...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност