Холивудски фитнес трансформации Крис Хемсворт

Холивудски фитнес трансформации: Крис Хемсворт

Pharma News | пред 12 часа

Споделете со пријателите! Tweet Прочитајте што е потребно за да изгледате како богот Тор К рис Хемсворт е австралиски глумец кој стана светски популарен како Тор во Марвеловите филмови. Магазинот People...

Какви пливачи се хороскопските знаци

Какви пливачи се хороскопските знаци

Pharma News | пред 22 часа

Споделете со пријателите! Tweet Хороскоп за 30-та недела : Лавот е како секира под вода а во Рибите се крие Мајкл Фелпс Овен Тие скокаат на сред плажа и бучно започнуваат да пливаат делфин и ако сте до...

Добредојде бебе

Добредојде бебе

Pharma News | пред еден ден

Споделете со пријателите! Tweet Добредојде бебе, иницијатива за сите млади и идни родители! В чера официјално беше промовирана новата иницијатива – „Добредојде бебе“. Услугата е достапна во Скопје, а од...

Што е brain dumping

Што е brain dumping?

Pharma News | пред еден ден

Споделете со пријателите! Tweet Сте слушнале ли некогаш за овој метод на релаксирање? B rain dumping е метод кој ќе ви помогне сите ваши мисли да ги извадите пред себе, на лист хартија. Тоа е нешто како...

Чизкејк со динстани јаболка

Чизкејк со динстани јаболка

Pharma News | пред 3 дена

Споделете со пријателите! Tweet Добро изладен чизкејк за топиве денови… З а вашиот или летниот роденден на некој близок подгответе го овој лесен чизкејк и уживајте во топлите денови. Потребни состојки...

Промените на временските услови не се виновни за вашата болка во долниот дел на грбот

Промените на временските услови не се виновни за вашата болка во долниот дел на грбот

Pharma News | пред 3 дена

Споделете со пријателите! Tweet Според податоците на Светската здравствена организација (СЗО) скоро секој доживува болки во грбот во одреден момент во животот, и болката во грбот и половината е една од...

грама на високо квалитетен протеин како и сите 9 есенцијални амино киселини содржи едно јајце

грама на високо квалитетен протеин, како и сите 9 есенцијални амино киселини, содржи едно јајце

Pharma News | пред 4 дена

Споделете со пријателите! Tweet извор: www.eggnutritioncenter.org Споделете со пријателите! Tweet

Стомачни проблеми и дијареа при патувања и летни одмори

Стомачни проблеми и дијареа при патувања и летни одмори

Pharma News | пред 4 дена

Споделете со пријателите! Tweet Високите температури придонесуваат за размножување на бактериите, вирусите и цревните паразити што летото го прават сезона на цревни инфекции Л етото е сезона на цревни...

Улогата на пробиотиците при третманот на УТИ

Улогата на пробиотиците при третманот на УТИ

Pharma News | пред 5 дена

Споделете со пријателите! Tweet Инфекциите на уринарниот тракт се извор на непријатност и грижа за многу пациенти особено жените И нфекциите на уринарниот тракт се еден од најчестите видови на бактериски...

до 80 проценти од калциумот што го содржи млекото не се апсорбира во човековите црева

до 80 проценти од калциумот што го содржи млекото, не се апсорбира во човековите црева

Pharma News | пред 5 дена

Споделете со пријателите! Tweet извор: www.ods.od.nih.gov Споделете со пријателите! Tweet

Поделба на лебот според начинот на изработка и видот на суровините

Поделба на лебот според начинот на изработка и видот на суровините

Pharma News | пред 6 дена

Споделете со пријателите! Tweet Во зависност од рецептот, технолошките постапки, формата, потеклото и намената, лебот си има и своја поделба С поред начинот на изработка и видот на употребените суровини...

Австралија е чекор понапред во поставување забрана за тестирање на козметика на животни

Австралија е чекор понапред во поставување забрана за тестирање на козметика на животни

Pharma News | пред 7 дена

Споделете со пријателите! Tweet Нов предлог-закон предложен на Претставничкиот дом на Австралија би го забранил тестирањето на индустриски хемикалии за употреба во козметиката на животни М инатата недела...

Прва помош од каснувања на инсекти  комарци оси медузи

Прва помош од каснувања на инсекти – комарци, оси, медузи

Pharma News | пред 7 дена

Споделете со пријателите! Tweet Ц ела година го исчекуваме годишниот одмор. И токму кога ќе се упатиме кон посакуваната дестинација, одморот може да се претвори во вистинска ноќна мора затоа што не сме...

Неколку совети за одржување нормално нивото на шеќер во крвта

Неколку совети за одржување нормално нивото на шеќер во крвта

Pharma News | пред една недела

Споделете со пријателите! Tweet Храна која го одржува нивото на шеќер во крвта Ш еќерот е потребен за за функционирањето на човечкиот организам, тој е извор на енергија на клетките. Шеќерот е постојано...

Холивудски фитнес трансформации Џејк Гиленхол

Холивудски фитнес трансформации: Џејк Гиленхол

Pharma News | пред една недела

Споделете со пријателите! Tweet Што сè е потребно да се изгледа како професионален боксер Ф илмот Southpaw е лична приказна за светски шампион во бокс. Токму затоа, главниот актер, познатиот Џејк Гиленхол...

Заблуди и вистини за секој хороскопски знак

Заблуди и вистини за секој хороскопски знак

Pharma News | пред една недела

Споделете со пријателите! Tweet Хороскоп за 29-та недела : Прочитајте ги најчестите стереотипи за хороскопските знаци. Овен Заблуда: Агресивни и сакаат конфликти. Не се лојални и сигурни. Вистина: Ако...

Шумски град во Кина

Шумски град во Кина

Pharma News | пред една недела

Споделете со пријателите! Tweet Во Кина се гради самоодржлив еколошки град кој ќе се бори против загадувањето К ина котира високо на „црната“ листа на загаденост во светски рамки. Но Владата на Кина не...

Во Македонија се роди првото бебе од сурогат мајка

Во Македонија се роди првото бебе од сурогат мајка

Pharma News | пред една недела

Споделете со пријателите! Tweet Со либерализација на Законот за асистирана репродукција во Република Македонија се овозможи сурогат мајчинство П о повеќе од две години од усвојувањето на предлог законот...

Лепливи пилешки крилца и компири печени на сол

Лепливи пилешки крилца и компири печени на сол

Pharma News | пред една недела

Споделете со пријателите! Tweet Брзо јадење за брзиот живот кој го живееме… Н е мора кратко да се готват, но важно подготовката да е кратка и брза, а сепак да се вкусни и недосадни. Овој рецепт е еден...

проценти од скелетните мускули се вода 20 проценти протеин и 5 проценти се неоргански соли и други супстанции

проценти од скелетните мускули се вода, 20 проценти протеин и 5 проценти се неоргански соли и други супстанции

Pharma News | пред една недела

Споделете со пријателите! Tweet извор: www.collegesportsscholarships.com Споделете со пријателите! Tweet

Ноќно мокрење кај децата

Ноќно мокрење кај децата

Pharma News | пред една недела

Споделете со пријателите! Tweet Мокрењето во текот на ноќта е чест проблем кај децата, особено кај оние под 6 години Н оќно мокрење се појавува кај децата кои се доволно стари за да го контролираат својот...

Фармаколошки пристап на БПХ

Фармаколошки пристап на БПХ

Pharma News | пред една недела

Споделете со пријателите! Tweet БПХ е често заболување кај мажите над својата педесета година каде медикаментозното лекување се спроведува на неколку начини Б енигната простатична хиперплазија (БПХ) е...

минути дневно поминати во физичка активност го намалуваат ризикот од срцеви заболувања и дијабетес

минути дневно поминати во физичка активност, го намалуваат ризикот од срцеви заболувања и дијабетес

Pharma News | пред една недела

Споделете со пријателите! Tweet извор: www.health.gov Споделете со пријателите! Tweet

Зошто нутриционистите не ја јадат оваа здрава храна

Зошто нутриционистите не ја јадат оваа „здрава“ храна?

Pharma News | пред една недела

Споделете со пријателите! Tweet Бадемовото и оризовото млеко се само скапа филтрирана вода со неколку зрна бадеми и ориз. В о маркетите ќе наидете на производи коишто ги носат етикетите „здрави“, „без...

Ретка болест  пароксизмална ноќна хемоглобинурија

Ретка болест – пароксизмална ноќна хемоглобинурија

Pharma News | пред една недела

Споделете со пријателите! Tweet Црвена урина наутро или навечер може да биде симптом на пароксизмална ноќна хемоглобинурија П ароксизмална ноќна хемоглобинурија (PNH) е ретка болест при која црвените крвни...

Сончеви изгореници и алергии

Сончеви изгореници и алергии

Pharma News | пред една недела

Споделете со пријателите! Tweet Ц ела година го исчекуваме годишниот одмор. И токму кога ќе се упатиме кон посакуваната дестинација, одморот може да се претвори во вистинска ноќна мора затоа што не сме...

Холивудски фитнес трансформации Хенри Кавили

Холивудски фитнес трансформации: Хенри Кавили

Pharma News | пред 2 недели

Споделете со пријателите! Tweet Како Кавили стана вистински Супермен Д а го глумите „човекот од челик“ не е воопшто лесна задача. Најпрво, треба да изгледате како суперхерој, а потоа сè друго. Секако дека...

Омилените плажи на хороскопските знаци

Омилените плажи на хороскопските знаци

Pharma News | пред 2 недели

Споделете со пријателите! Tweet Хороскоп за 28-ма недела : Овните и Стрелците сакаат плажи со подводен свет и интересна околина, Близнаците и Лавовите се на журка на плажа а Биковите и Раковите уживаат...

Кацига за изолација од колегите

Кацига за изолација од колегите

Pharma News | пред 2 недели

Споделете со пријателите! Tweet Нов изум кој ќе ви овозможи поголема продуктивност  на работното место Д одека некој е на плажа, некој мора и да работи. Доколку сакате да бидете продуктивни на работа а...

Сутлијаш со и без портокал и лимон

Сутлијаш со и без портокал и лимон

Pharma News | пред 2 недели

Споделете со пријателите! Tweet Два начина за приготвување сутлијаш Е ден класичен, многу вкусен и кремаст, а другиот се надоврзува на класичниот, но е со малку поразличен вкус, со портокал и лимон, но...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност