Самсоненко го врати Горан Попов кој ќе биде џокерот за реваншот против Фенербехче

Самсоненко го врати Горан Попов, кој ќе биде „џокерот“ за реваншот против Фенербехче!

Гол | пред 28 минути

По барање на сопственикот на Вардар, Сергеј Самсоненко, екс македонскиот репрезентативец, Горан Попов ќе се врати во редовите на Вардар и ќе биде изненадувачката помош за реваншот во Истанбул против Фенербахче,...

Станува полошо за Барселона од клубот не можат да потврдат продолжување на договорот со Меси

Станува полошо за Барселона, од клубот не можат да потврдат продолжување на договорот со Меси!?

Гол | пред 29 минути

Турбулентното лето за Барселона само што го достигна врвот. По поразот во шпанскиот Суперкуп со убедливи 5-1 против вечниот ривал Реал Мадрид, работите неочекувано би можеле уште повеќе да се влошат. Во...

Милан не е ниту Дачија ниту Хелсинки Шкендија доби сет голови и лекција по модерен фудбал

Милан не е ниту Дачија, ниту Хелсинки, Шкендија доби „сет“ голови и лекција по модерен фудбал

Гол | пред еден час

Амбициите на тетовска Шкендија беа високи во пресрет на двомечот со европскиот фудбалски великан, Милан. Винченцо Монтела и неговите фудбалери беа последната пречка на патот на тетовчни до групната фаза...

Ова се кандидатите за наградата The Best  Роналдо прв фаворит

Ова се кандидатите за наградата „The Best“, Роналдо прв фаворит

Гол | пред еден час

Светската фудбалска федерација (ФИФА) оваа година по вторпат ќе ја доделува наградата „The Best“, која минатата година заврши во рацете на Кристијано Роналдо. Here are the candidates for #TheBest FIFA...

Сагата за Мбапе продолжува тинејџерот изоставен од составот на Монако за мечот против Мец

Сагата за Мбапе продолжува, тинејџерот изоставен од составот на Монако за мечот против Мец

Гол | пред еден час

Едно од најспоменуваните имиња ова лето сигурно е Килиан Мбапе, младиот француски тинејџер кој ги освои срцата на големите клубови ширум Европа. Неговите настапи во минатата сезона за Монако предизвикаа...

Ибрахимовиќ го откри најдобриот фудбалер со кој што играл одговорот ќе ве изненади

Ибрахимовиќ го откри најдобриот фудбалер со кој што играл, одговорот ќе ве изненади

Гол | пред 2 часа

Еден од најдобрите напаѓачи во историјата, Златан Ибрахимовиќ ја имаше таа чест да настапува за неколку големи европски клубови, а воедно и ја делеше соблекувалната со имиња како Меси, Роналдињо, Дел Пјеро...

Најубавата Македонка блесна во црвено црно и му донесе среќа на Вардар

Најубавата Македонка блесна во црвено-црно и му донесе среќа на Вардар!

Гол | пред 2 часа

Вардар имаше огромна поддршка на натпреварот против Фенербахче во Лига Европа. На трибините се радуваа и машко, и женско... и младо, и старо, а меѓу посетителите на натпреварот беше и најубавата Македонка...

Беше доведен како огромно засилување а сега е првата жртва на трансферот на Нејмар

Беше доведен како огромно засилување, а сега е првата жртва на трансферот на Нејмар

Гол | пред 3 часа

Како што пишуваат француските медиуми, деновите на Јулијан Дракслер во тимот на ПСЖ му се избројани. „Л'Екип“ пишува дека германскиот репрезентативец ќе биде првата жртва на рекордниот трансфер на Нејмар...

Навивачите на Легија до гладната свиња УЕФА  35 000 евра одат кај

Навивачите на Легија до „гладната свиња“ УЕФА - „35.000 евра одат кај...“

Гол | пред 3 часа

Навивачите на Легија направија уште една спектакуларна кореографија со која ја нападнаа европската куќа на фудбалот УЕФА која на тимот му изрече казна од 35.000 евра за нереди на претходната средба. На...

Николов Не сакам ни да помислам во Истанбул да ни се случи Копенхаген

Николов: Не сакам ни да помислам во Истанбул да ни се случи „Копенхаген“!

Гол | пред 4 часа

Екипата на Вардар обезбеди комотна предност од 2-0 пред реваншот во Турција против Истанбул, но фудбалерите никако не смеат да се опуштат и со главите веќе да мислат дека се во Лига Европа. Барем така...

Вујошевиќ итно хоспитализиран БиХ со нов селектор во најзначајниот меч

Вујошевиќ итно хоспитализиран, БиХ со нов селектор во најзначајниот меч!

Гол | пред 5 часа

Душко Вујошевиќ, селекторот на Босна и Херцеговина, итно е хоспитализиран во болница во Белград поради здравствени проблеми и нагло влошување на нивната состојба, соопштуваат од кошаркарскиот сојуз на...

Нена Трајчевска потпиша за српски Бор

Нена Трајчевска потпиша за српски Бор

Гол | пред 5 часа

Македонската кошаркарска репрезентативка Нена Трајчевска најде интернационален ангажман и својата кариера ќе ја продолжи во Србија. Една од најдобрите кошаркарки на Бадел потпиша со српскиот тим Бор, каде...

Османи Милан ги казни сите наивни грешки на Шкендија

Османи: Милан ги казни сите наивни грешки на Шкендија

Гол | пред 6 часа

Екипата на Шкендија доживеа тежок пораз на гостувањето кај Милан (0-6), а стратегот Ќатип Османи по средбата беше свесен дека неговиот тим потфрлил и дека ќе мора да работи повеќе за на реваншот да се...

Тричко со асистенција Ејупи со гол во Лига Европа

Тричко со асистенција, Ејупи со гол во Лига Европа

Гол | пред 6 часа

Покрај настапите на Вардар и Шкендија, Македонија имаше петмина интернационалци во плеј-офот за пласман во Лигата на Европа, во Иван Тричковски, Даниел Мојсов, Музафер Ејупи, Марјан Алтипармаковски и Зени...

Малме Копенхаген Фенербахче  Вардар првпат победи три евро меча во Скопје

Малме, Копенхаген, Фенербахче – Вардар првпат победи три евро-меча во Скопје

Гол | пред 9 часа

Откако повеќе од една деценија чекаа на победа во европските купови, фудбалерите на Вардар нанижаа три домашни победи и тоа против екипи со подобар рејтинг од нив. Најнапред во Струмица падна Малме со...

Милан и Спартак Москва се договорија Нианг пред преселба во Русија

Милан и Спартак Москва се договорија, Нианг пред преселба во Русија

Гол | пред 11 часа

Францускиот напаѓач на Милан, М’Баје Нианг се наоѓа пред потпис со рускиот шампион Спартак Москва. Фудбалерот на Милан преговара со Масимо Карера и првако на Русија, а Италијанците бараат 20 милиони евра...

Реакцијата на Меси говори сè  Аргентинецот ја загуби надежта по ЕВРОГОЛОТ на Асенсио

Реакцијата на Меси говори сè - Аргентинецот ја загуби надежта по ЕВРОГОЛОТ на Асенсио

Гол | пред 11 часа

Марко Асенсио и неговиот фантастичен погодок против Барселона беше центарот на вниманието на светската фудбалска јавност по вчерашното „Ел Класико“. 21-годишниот младински фудбалер го отвори резултатот...

Милан твитна по победата над Шкендија  Сан Сиро не видел 6 0 од 2004 година

Милан твитна по победата над Шкендија: „Сан Сиро“ не видел 6-0 од 2004 година!

Гол | пред 12 часа

Фудбалерите на Милан славеа убедлива победа од 6-0 против Шкеднија и уште по првиот натпревар се практично пласирани во групната фаза на ЛЕ. На денешниот натпревар, фудбалерите на Милан за првпат во еден...

Гачевски Работа ми е да бранам Фенер е најголем триумф во мојата кариера

Гачевски: Работа ми е да бранам, Фенер е најголем триумф во мојата кариера!

Гол | пред 12 часа

Филип Гачевски беше еден од најдобрите фудбалери на Вардар на денешната средба против Фенербахче (2-0). По победата на „Телеком арената“, голманот беше пресреќен и од својот тим, и од својата партија,...

Блажевски Триумфот не е мал го совладавме балканскиот Реал Мадрид

Блажевски: Триумфот не е мал, го совладавме балканскиот Реал Мадрид

Гол | пред 12 часа

Дејан Блажевски, еден од напаѓачите на Вардар на средбата против Фенербахче (2-0) е презадоволен од триумфот во Лига Европа и одржување на историскиот сон за пласман во групна фаза од елитно натпреварување....

Среќната амајлија на Барсегјан за Фенер  доби нови копачки и вети Ќе ги бакнам ако дадам гол

Среќната „амајлија“ на Барсегјан за Фенер - доби нови копачки и вети „Ќе ги бакнам ако дадам гол!“

Гол | пред 12 часа

Тигран Барсегјан беше еден од најдобрите фудбалери на Вардар на денешната средба, а интересно е што пред мечот тој набави среќна „амајлија“ - нови копачки, специјално дизајнирани за него, во боите на Вардар...

Монтела Одигравме одлично голманот беше нивниот најдобар играч

Монтела: Одигравме одлично, голманот беше нивниот најдобар играч!

Гол | пред 12 часа

Фудбалерите на Милан славеа висока победа од 6-0 против нашиот претставник во ЛЕ, тетовска Шкендија од 6-0 и останува само формалност  реваншот на „Филип Втори“. По натпреварот тренерот на „росонерите“,...

Навивач на Фенер влета на терен Волкан го спаси од редарите

Навивач на Фенер влета на терен, Волкан го спаси од редарите!

Гол | пред 12 часа

По натпреварот меѓу Вардар и Фенербахче беше забележан мал инцидент, откако навивач на Фенербахче влета на теренот, а редарската служба се обиде да го приведе, но во целиот конфликт се вмеша и голманот...

Чичко Дончо пресреќен Го погодив резултатот ова е нашиот Вардар

Чичко Дончо пресреќен: Го погодив резултатот, ова е нашиот Вардар!

Гол | пред 12 часа

Вардар успеа како домаќин со 2-0 (1-0) да го победи големиот Фенербахче, а на трибините имаше поддршка од својата легенда Андон Дончевски. Првиот селектор на Македонија и поранешен член на „црвено-црните“...

Кочаман Упативме 16 17 удари за ништо а примивме два гола од два обиди на Вардар

Кочаман: Упативме 16-17 удари за ништо, а примивме два гола од два обиди на Вардар

Гол | пред 13 часа

Галатасарај беше елиминиран уште минатиот месец, а Фенербахче веруваме ќе биде надвор од европските купови овој месец. Турскиот гигант веќе е објект на многу критики по поразот во Скопје со 2-0, а тренерот...

Моќниот Милан ја демолира Шкендија  тетовчани примија шест гола на Сан Сиро

Моќниот Милан ја демолира Шкендија – тетовчани примија шест гола на „Сан Сиро“

Гол | пред 13 часа

Во првиот натпревар од плеј-офот на Лигата на Европа, фудбалерите на Шкендија се високо поразени од тимот на Милан, на „Сан Сиро“ со 6-0 (3-0). Избраниците на Ќатип Османи започнаа грчевито на денешниот...

Јаневски ги склопи коцките за деби од соништата Фенер потона во жешкото Скопје

Јаневски ги склопи коцките за деби од соништата, Фенер потона во жешкото Скопје

Гол | пред 13 часа

Вардар во Чедомир Јаневски доби нов стратег на клупата, а тој уште на дебито импресионира и успеа да го надмудри големиот Фенер (2-0). Тактиката беше одлично поставена, противникот немаше простор за игра,...

Нова фудбалска рапсодија во Европа  на колена фрлен и големиот Фенер а публиката порача  Вардар е ЕДЕН

Нова фудбалска рапсодија во Европа - на колена фрлен и големиот Фенер, а публиката порача - „Вардар е ЕДЕН!“

Гол | пред 13 часа

Македонскиот фудбалски првак Вардар одигра уште една маестрална партија во европските купови. Во Скопје, падна големиот Фенербахче (2-0), а „црвено-црните“ се вивнаа кон портите на Лига Европа. Публиката...

Јаневски Ќе биде тешко во Истанбул не смееме да мислиме дека сме веќе во ЛЕ

Јаневски: Ќе биде тешко во Истанбул, не смееме да мислиме дека сме веќе во ЛЕ!

Гол | пред 13 часа

Чеде Јаневски не можеше да посака подобро деби на клупата на Вардар. Голениот и скап Фенербахче изгледаше во Скопје како за жалење, а македонската јавноста очекува овие 2-0 да бидат доволни за групната...

Пукна петарда во Милано  Шкендија пред дебакл на Сан Сиро

Пукна „петарда“ во Милано - Шкендија пред дебакл на „Сан Сиро“

Гол | пред 13 часа

Милан важеше за огромен фаворит во двомечот против Шкендија, а тоа го докажа на денешниот меч на „Сан Сиро“ во кој по 70 минути игра има предност од 5-0. И повторно фудбалерите на Винченцо Монтела постигнаа...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност