Сезоната на чешање започна Еве како да се спасите од досадните комарци

Сезоната на чешање започна: Еве како да се спасите од досадните комарци!

пред 6 часа - Exclusive

Спасете се од отокот и чешањето по убод од здодевните комарци. На самото место каде ве каснал комарецот, може да ставите сирење, медицински алкохол, паста за заби или кора од банана и верувајте веднаш...

Емина ги изненади сите со фотка на Инстаграм  Јас во 4 месец од бременоста

Емина ги изненади сите со фотка на Инстаграм: „Јас во 4 месец од бременоста“!

пред 7 часа - Exclusive

Пејачката Емина Јаховиќ ги одушеви своите следбеници на Инстаграм кога објави фотграфија која е направена кога била во четвртиот месец од бременоста. Многумина се изненадија додека прочитаа што напиша...

НИКОЛА ТОДОРОВ ЌЕ ПРОДОЛЖИ АДВОКАТ Вицепремиерот Тодоров си даде оставка од функцијата пратеник

НИКОЛА ТОДОРОВ ЌЕ ПРОДОЛЖИ АДВОКАТ: Вицепремиерот Тодоров си даде оставка од функцијата пратеник!

пред 7 часа - Exclusive

Министерот за здравтсво и вицепремиер во владата на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Тодоров пред малку соопшти дека се откажува од пратеничката функција. „Имајќи предвид дека планирам во иднина повеќе да се посветам...

Исчистете ги загорените тенџериња со помош на две состојки кои сигурно ги имате во својата кујна

Исчистете ги загорените тенџериња со помош на две состојки кои сигурно ги имате во својата кујна!

пред 7 часа - Exclusive

Еден компир може да ги замени сите детергенти во вашата кујна, и да ги исчистите и светнете вашите тави и тенџериња. Еве што треба да направите...

Тој е идеален Ќе ве трогне потегот кој Саша го направи за поранешната девојка

Тој е идеален: Ќе ве трогне потегот кој Саша го направи за поранешната девојка!

пред 8 часа - Exclusive

Иако веќе не се во врска, тоа не значи дека Саша Ковачевиќ не ја поддржува поранешната љубов во плановите во понатамошниот живот. Имено, Јована Јоциќ која е стјуардеса, аплицираше за „Wizz амбасадор“....

Спојте ги дланките и добро погледнете Изгледот на линиите открива со кој ќе варшите во брак

Спојте ги дланките и добро погледнете: Изгледот на линиите открива со кој ќе варшите во брак!

пред 8 часа - Exclusive

Кога ќе ги споите дланките, погледнете прво дали зглобот каде е малиот прст се спојува со другиот зглоб, потоа погледнете дали првата голема линија под зглобовите се поклопува на левата и десната рака....

Кочо Анѓушев најбогатиот трговец со струја станува вицепремиер за економски прашања

Кочо Анѓушев, најбогатиот трговец со струја, станува вицепремиер за економски прашања!

пред 8 часа - Exclusive

Новиот вицепремиер за економски прашања, Кочо Анѓушев, во 2013 беше на листата на „Форбс“ на петте најбогати Македонци, спореден со украинскиот „тешкаш“ Сергеј Бубка, но во трговијата со струја. Кочо Анѓушев...

Диета според хороскопскиот знак Бикот да заборави на благото Стрелецот да размисли за месо

Диета според хороскопскиот знак: Бикот да заборави на благото, Стрелецот да размисли за месо!

пред 9 часа - Exclusive

Секој знак има свои специфичности и карактеристики и поради тоа не постои една диета која одговара на секој хороскопски знак. Следете ги овие астролошки препораки и многу брзо вашата линија ќе ја доведете...

На Марина и е потребна нашата помош Сите заедно да бидеме хумани за оваа прекрасна девојка

На Марина и е потребна нашата помош: Сите заедно да бидеме хумани за оваа прекрасна девојка!

пред 9 часа - Exclusive

24-годишната Марина Јовановска е прекрасна млада девојка, полна со живот и позитивна енергија на која треба да и помогнеме да мине една тешка препрека. Марина боледува од многу ретка болест на очите која...

И се смееа кога кажа дека е чуварка во затвор и што ќе пее Потоа сите занемеа

И се смееа кога кажа дека е чуварка во затвор и што ќе пее: Потоа сите занемеа!

пред 9 часа - Exclusive

Приказната за Сем Бејли е доказ дека понекогаш навистина може да ги оствари своите соништа, а се започнало кога кон крајот на летото во 2013, мајката на две деца од Лестер и чуварка во затвор по занимање,...

Заборавија на љубовната драма Пејачката и го зема дечкото на колешката а сега позираат гушнати

Заборавија на љубовната драма: Пејачката и го зема дечкото на колешката, а сега позираат гушнати!

пред 10 часа - Exclusive

Едита Арадиновиќ и Ана Бебиќ беа дел од љубовниот триаголник кој беше во центарот на вниманието пред две години. Тогаш се откри дека Ана ја прекина врската со продицентот Филип Митровиќ, а се шушкаше дека...

Еве зашто кесичките чипс се секогаш полупразни Во нив нема воздух туку нешто сосема друго

Еве зашто кесичките чипс се секогаш полупразни: Во нив нема воздух туку нешто сосема друго!

пред 10 часа - Exclusive

Произведувачите на чипс намерно го оставаат целиот тој простор со воздух во кесите за да ги заштит овие деликатни грицки од штетата која може да настане при транспорт. Кога кесите се наредени една врз...

Психолог Анета Начевска од Неуромедика Кога треба да му се каже на детето дека е посвоено и како

Психолог Анета Начевска од Неуромедика: Кога треба да му се каже на детето дека е посвоено и како?

пред 11 часа - Exclusive

Exclusive.mk во соработка со првата приватна поликлиника во Македонија, Неуромедика го реализира проектот Ексклузив ординација. Во денешното издание разговараме со психолог Анета Начевска од Неуромедика,...

Бркотница на автопат автомобилот излетал возачот избегал еве што нашла полицијата во возилото

Бркотница на автопат, автомобилот излетал, возачот избегал, еве што нашла полицијата во возилото!

пред 11 часа - Exclusive

Во три часот по полноќ во близина на кружниот тек до казино во Гевгелија, полициски службеници забележале возило „Рено Меган‘‘ со скопски регистарски ознаки, во кое имало повеќе лица, како со голема брзина...

Започнала да пее само на 9 години Погледнете како изгледала Снежана Џуришиќ како дете  фото  видео

Започнала да пее само на 9 години: Погледнете како изгледала Снежана Џуришиќ како дете! (фото + видео)

пред 11 часа - Exclusive

Снежана Џуришиќ важи за една од најталентираните пејачки на народна музика, а нејзината импозантна кариера започнала вака. Неодамна во емисијата „Ѕвезде гранда“ се водеше полемика помеѓу членовите на жирито...

Нема да ви се верува Еве на која музичка ѕвезда и се допаѓа Флоријан

Нема да ви се верува: Еве на која музичка ѕвезда и се допаѓа Флоријан!

пред 12 часа - Exclusive

Светлана Цеца Ражнатовиќ за својот нов спот го одбра макенекот Флоријан Мунтеану, а по него полудеа многу девојки. Но, на Флоријан се слаби само девојките, туку и мажите полудуваат по него, па дури и една...

ЕКСКЛУЗИВНО Како религија му помогнала да ја излечи зависноста од дрога

ЕКСКЛУЗИВНО: Како религија му помогнала да ја излечи зависноста од дрога?

пред 12 часа - Exclusive

Социјалната одговорност на верските заедници беше темата на 18-тата епизода од серијалот „На Иста Страна“. Во емисијата ќе видите позитивни приемри за тоа како свештеници на МПЦ и другите верски заедници...

Досега необјавена снимка од Светиот Гаврил Велички

Досега необјавена снимка од Светиот Гаврил Велички!

пред 12 часа - Exclusive

Раритетна и досега необјавена видео снимка од Свети Гаврил Светогорец (Епископот Велички со световно име Мијалче Парнаџиев), кој на 28.5.2017 е канонизиран за светител од страна на Македонската Православна...

Изборно собрание на 1 јули РК Пелистер добива нов мнозински сопственик

Изборно собрание на 1 јули, РК Пелистер добива нов мнозински сопственик!

пред 12 часа - Exclusive

Ракометниот клуб Пелистер се наоѓа пред нова реконструкција. На 1 јули ќе биде одржано вонредно изборно собрание на клубот на кое што ќе биде избрани нови структури на клубот, заклучно со најавите за промена...

Видео од Карлеуша кое ги шокираше сите  Душко сакам кога ми го лижеш задникот

Видео од Карлеуша кое ги шокираше сите: „Душко, сакам кога ми го лижеш задникот“!

пред 13 часа - Exclusive

Пејачката Јелена Карлеуша на почетокот на врската со сегашниот сопруг Душко Тошиќ снимила интересно видео, кое пред неколку дена се појави на Инстаграм. Имено, пејачката тогаш открила дека некој и го украл...

ЕВН Македонија активен поддржувач на електротехничките насоки во образованието

ЕВН Македонија, активен поддржувач на електротехничките насоки во образованието

пред 13 часа - Exclusive

Скопје, 29.05.2017 – ЕВН Македонија шести пат по ред, контуинирано го поддржува настанот „Денови на електротехниката“ што се оддржува во просториите на СЕТУ „Михајло Пупин“. На овој натпревар имаат право...

Запросување во Ѕвездите на Гранд Ја праша дали ќе се омажи за него се избламира а потоа доби феноменален одговор

Запросување во Ѕвездите на Гранд: Ја праша дали ќе се омажи за него, се избламира, а потоа доби феноменален одговор!

пред 13 часа - Exclusive

Во специјалното издание на Ѕвездите на Гранд падна и запросување, а пејачот Марко Гаќиќ се најде во незгодна ситуација кога наговорен од Саша Поповиќ се одлучи да ја запроси својата девојка и колешка Горана...

СДСМ предложи 7 министри без ресор Заев ќе бара СЈО да каже дали за некој од новата владата се води кривична постапка

СДСМ предложи 7 министри без ресор, Заев ќе бара СЈО да каже дали за некој од новата владата се води кривична постапка

пред 15 часа - Exclusive

Мандатарот за Влада Зоран Заев вечерва ги соопшти имињата на министирите, вицепремиерите и 7-те министри без ресор од СДСМ, откако тие поминаа на Централниот одбор на партијата. Предлози на СДСМ за министри...

Сакате брза и лесна заработка Погледнете Наполни шише со гипс а има и зошто

Сакате брза и лесна заработка? Погледнете: Наполни шише со гипс, а има и зошто

пред 15 часа - Exclusive

Едно момче кое го има Јутуб каналот „HomeMadeModer“ обожува да си игра со цемент и да прави креации кои се многу посебни и изгледаат фантастично. Иако е тешко да се замисли дека некој може да си игра со...

Големиот хит Деспасито во верзија на пијан Џастин Бибер

Големиот хит Деспасито во верзија на пијан Џастин Бибер

пред 16 часа - Exclusive

На големо се крева фама околу оваа музичка тема, но ова видео е доказ дека може да има и ремикс во живо. Бибер под дејство на алкохол се обиде да ја испее Деспасито, а како звучи проследете сами:

Синот му добил рак и го оперирале а таткото направил нешто шокантно

Синот му добил рак и го оперирале, а таткото направил нешто шокантно!

пред 16 часа - Exclusive

Ракот е најцрната дијагноза која може да ја чуете кога ќе отидете на леакрски преглед. Единствена полошо вест што може да ја слушнете е дека вашето дете боледува од оваа опасна болест. Сепак овој татко...

Ја паметите Гулабица  Па зарем некој има што не се сеќава но еве како изгледе денес фото  видео

Ја паметите Гулабица?! Па зарем некој има што не се сеќава, но еве како изгледе денес (фото + видео)

пред 16 часа - Exclusive

Таа стана позната по спотот за „Џони Далавера“ каде се појави во провокативно издание. По повод снимањето на ова видео Вале Гулабица ги покажа своите атрибути и го привлече вниманието со црвената танга,...

Шокантно Дете принудено да пие пиво и да пуши цигари

Шокантно: Дете принудено да пие пиво и да пуши цигари

пред 17 часа - Exclusive

Некои родители едноставно не заслужуваат да имаат деца. На видео снимката, за која се верува дека е направена во Шпанија од страна на Романци, малото момче е охрабрувано да пие пиво и да пуши. Се претпоставува...

Женската ракометна репрезентација на 10 јуни игра за пласман на СП 2017  Се најавува пекол за Шведска во СРЦ Кале

Женската ракометна репрезентација на 10 јуни игра за пласман на СП 2017 - Се најавува пекол за Шведска во СРЦ Кале

пред 17 часа - Exclusive

Селекторот на женската ракометна репрезентација на Македонија, Симе Симовски, повика 23 ракометарки за подготовките пред баражот против Шведска за СП 2017 во Германија. Како што беше најавено, ново име...

Момче се бори за живот по тешка сообраќајка во Аеродром

Момче се бори за живот по тешка сообраќајка во Аеродром

пред 17 часа - Exclusive

Дваесет годишниот Д.Р. од Скопје се бори за живот во ГОБ „Св. Наум Охридски“ по сообраќајна несреќа која вчера попладне се случила на булеварот „Јане Сандански“ во Аеродром. Од полицијата денес информираат...

Повеќе
КЛИКНИ