Хороскопот открива Во кој знак е родена вашата сродна душа и животен сопатник

Хороскопот открива: Во кој знак е родена вашата сродна душа и животен сопатник!

Exclusive | пред 4 часа

Дали некогаш ќе ја пронајдеме сродната душа? Ова е прашање кое ги мачи двата пола кои се сеуште сами. Животот во модерниот свет не е лесен, луѓето се оттуѓени и неможат сите да ги исполнат нашите очекувања....

Во Лузијана Уапсен е КРОКОДИЛ еве кој е причината

Во Лузијана: Уапсен е КРОКОДИЛ, еве кој е причината !

Exclusive | пред 4 часа

Надлежните органи за контрола на животните во Лузијана беа повикани во една од нејзините локални населби за да го отстранат алигаторот кој случајно се појавил во нивниот двор. Тие вешто го превземаа слулчајот...

ЕКСКЛУЗИВНО Пирати но во вселената

ЕКСКЛУЗИВНО: Пирати, но во вселената!

Exclusive | пред 4 часа

„NASA“ непрестано вршат истражувања и прават континурани напори. Тимот на „NASA“ се обидува да пронајде решение како да овозможи, патувањето во вселената да се сведе на минимум и да се скрати времето од...

8 работи кои треба да ги знаете за оргазмите во сон

8 работи кои треба да ги знаете за оргазмите во сон

Exclusive | пред 4 часа

Сметајте ги оргазмите во сон за дар од боговите! Жените можат да доживеат оргазам во сон практично во секое време Влажните сонови не се резервирани само за време на пубертетот. Едно истражување направено...

Што сакаат жените од мажот во врската

Што сакаат жените од мажот во врската?

Exclusive | пред 5 часа

Што сакаат жените од мажот во врската? Жената можеби ќе сака многу работи од мажот, но постојат неколку универзални кои ја прават разликата. Епа, што е тоа што дамите го сакаат од својот партнер во една...

Совршена трикови за камуфлажа на вашите предмети

Совршена трикови за камуфлажа на вашите предмети!

Exclusive | пред 5 часа

Потребата од совршен простор за да скриете некој од вашите предмети е неминовна, а сепак секогаш тоа би требало да изгледа помалку впечатливо за останатите. Ние одлучивме да ви откриеме неколку трикови...

Опуштете ги умот и телото во положбата ШАВАСАНА

Опуштете ги умот и телото во положбата "ШАВАСАНА"!

Exclusive | пред 5 часа

Денес на Западот постоја десет различни стилови на јога, а една заедничка работа за сите нив е положбата на мртовец односно „Шавасана“. Оваа положба се прави најмалку 5 минути. Постојат и видови на јога...

14 Луѓе кои целосно го нокаутираа пубертетот ќе ве мотивираат и ВАС  Галерија

14 Луѓе кои целосно го нокаутираа пубертетот, ќе ве мотивираат и ВАС! (Галерија)

Exclusive | пред 5 часа

Ако имало едно нешто што може да му кажете на помладата верзија од себе, што би било? За луѓето во оваа листа веројатно ќе речат: "Станува подобро!" Проверете колку пубертетот ги промени овие луѓе! Ние...

Девојче со мускулна дистрофија прави НЕВЕРОЈАТНИ слики

Девојче со мускулна дистрофија прави НЕВЕРОЈАТНИ слики!

Exclusive | пред 6 часа

Нејзината болест не ја смета за препрека за да го прави она што таа го обожува. Таа е неверојатно девојче, која и покрај болеста која ја има не се откажува од она што таа го сака и обожува, а тоа е сликањето....

Искрена љубов  Последниот момент од нашите животи ти го посветувам тебе љубена моја

Искрена љубов: „Последниот момент од нашите животи ти го посветувам тебе љубена моја“!

Exclusive | пред 6 часа

Некогаш животот дава тешки предизвици, за тие што сакаат и тие што се сакани. Едено момче ја сподели приказната на своите родители со само три фотографии. Кои се опишани со многу љубов и голема болка при...

Жените треба да го избегнуваат кафето еве зошто

Жените треба да го избегнуваат кафето, еве зошто!

Exclusive | пред 7 часа

Според истражување кое било спроведено неодамна, се дошло до официјален податок и заклучок, дека за жените кои сакаат поголеми гради не треба да конзумираат кафе. Причината е веќе и научно докажана, а...

НЕВЕРОЈАТНО Куче легна врз бебто за да го заштити од ударите на таткото

НЕВЕРОЈАТНО: Куче легна врз бебто за да го заштити, од ударите на таткото!

Exclusive | пред 7 часа

Докажано е дека единствениот пријател кој е тука до тебе во добро и зло и кој ти е најверен е кучето. Кучето е тестирано од страна на таткото на бебето, за да види дали ќе го штити неговото дете, тој замавнува...

Психолозите откриваат 9 важни вештини за спас и напредок на врската

Психолозите откриваат 9 важни вештини за спас и напредок на врската!

Exclusive | пред 7 часа

Гај Винч, семеен психолог кој им помага на паровите повеќе од 20 години, смета дека среќата и задоволството во врската зависи од три клучни фактори. Повеќе од тоа, овие фактори не се инстинктивни и бараат...

8 совети за природно отстранување на стриите од вашето тело

8 совети за природно отстранување на стриите од вашето тело!

Exclusive | пред 8 часа

Стриите обично се асоцирани со бременоста, но тие всушност можат да се развијат во различни ситуации како што се брзо зголемување на телесната тежина или губење на тежината, или ако едно лице доживее хормонална...

Дури и височината е малку а голотијата скромност кога страста е прашање

Дури и височината е малку, а голотијата скромност, кога страста е прашање!

Exclusive | пред 9 часа

Љубовта не познава граници! „Ризик јак, мила душа, поради љубов мора се да се ПОКУША“! Дури и височината е малку, а голотијата скромност кога страста и љубовта се во прашање. Па за една добра партија со...

ДОКАЖАНО Принцезата Дајана и Војвотката Кејт имаат ист стил на облекување

ДОКАЖАНО: Принцезата Дајана и Војвотката Кејт имаат ист стил на облекување!

Exclusive | пред 10 часа

Принцезата Дајана и Кејт Мидлтон имаа толку многу моменти на стилски сличности! Ретко се случува, една недела да помине незабележана со облеката на Кејт Мидлтон, која ја следи светот со будно око и веднаш...

НЕПРОЦЕНЛИВО Кога со апарат ќе го доловиш моментот кој е видлив само за човечко око

НЕПРОЦЕНЛИВО: Кога со апарат ќе го доловиш моментот, кој е видлив само за човечко око!

Exclusive | пред 10 часа

Кога со помош на објективот ќе во уловиш моментот, кој е видлив исклучиво со човечко око, сликата претставува непроценливо богатство, убавина и магиа. Природата често ни нуди неповторливи мозаици и слики,...

Силно невреме ја зафати и Црна гора БРАНОВИТЕ ги поклопија куќите

Силно невреме ја зафати и Црна гора, БРАНОВИТЕ ги поклопија куќите!

Exclusive | пред 10 часа

Покрај силното невреме кое го зафати и нашиот најубав туристички град викендов, освен Охрид очигледно тој не бил единствен. Силното невреме ја погоди и Црна Гора, дефинитивно најголема штета претрпуваат...

Кога тато е машиновозач и неговата опсесија кон работата влијае дома

Кога тато е машиновозач, и неговата опсесија кон работата влијае дома!

Exclusive | пред 11 часа

Татковците се генијалците во домот! Па понекогаш тоа го применуваат кога тие се задолжени за чување на дете. Вака изгледа и овој татко кој посакал да му посвети време на своето дете, а секако тоа да биде...

НЕВЕРОЈАТНО Норвешка на брилијантен начин ги тера луѓето да РЕЦИКЛИРААТ повеќе

НЕВЕРОЈАТНО: Норвешка на брилијантен начин ги тера луѓето да РЕЦИКЛИРААТ повеќе

Exclusive | пред 11 часа

За земја што е благословена со огромни резерви на нафта, може да изгледа несоодветно. Но, Норвешка увезува тони ѓубре, во обид да генерира поголема енергија со согорување на отпадот во огромни печурки....

Исповед на една самохрана мајка Родив дете но не знам кој е таткото

Исповед на една самохрана мајка: Родив дете, но не знам кој е таткото

Exclusive | пред 11 часа

Има една изрека кај нас што ја користат помладите генерации „Ќути сине каква журка беше, добро што не испадна куче“, но колку и да ми беше некогаш смешна, денеска повеќе не ми е. Денеска сум мајка на 6...

Декорација која го полуде интернетот Направете оргинална корпа за велигнденско јајце

Декорација која го полуде интернетот: Направете оргинална корпа за велигнденско јајце

Exclusive | пред 12 часа

Направете оргинална велигденска корпа за јајца, евтино и лесно. Ако ви е здосадено велигденските јајца да ги чувате во класична плетена кошница, тогаш овој проект на една домаќинка ќе ве воодушеви. За...

Симптоми кои покажуваат дека имате рак на јајниците

Симптоми кои покажуваат дека имате рак на јајниците

Exclusive | пред 12 часа

Ракот на јајници се нарекува уште и „тивок убиец“ бидејќи тешко се открива, а симптомите на почетокот се незабележителни и многу е тешко да се дијагностицираат. Болеста главно ги погодува жените за време...

Што баба Ванѓа му предвиде на Путин

Што баба Ванѓа му предвиде на Путин?

Exclusive | пред 13 часа

Британските медиуми овие денови се почесто пишуваат за баба Ванѓа која го погодила исходот од Брегзитот и истакнуваат дека пророчицата која почина во 1996 година пред самиот крај на својот живот дала прогноза...

Никогаш не купувајте парфем во големи пакувања еве зошто

Никогаш не купувајте парфем во големи пакувања, еве зошто

Exclusive | пред 14 часа

Иако парфемите се скапи, експертите тврдат дека не е пожелно тие да се чуваат за специјални прилики. Напротив, најдобро е со вашиот омилен парфем да се прскате секој ден. Чувањето на полупразно шишенце...

Објавени шокантни детали од тестаментот на Ким Кардашијан

Објавени шокантни детали од тестаментот на Ким Кардашијан

Exclusive | пред 14 часа

Ким Кардашијан е најпопуларната светска стралета, а по се изгледа убавината за неа е животен приоритет. Иако има само 37 години, Ким веќе го има составено својот тестамент. За „Вог“ таа открила што има...

Единствениот музеј на вода во светот Заливот на коските

Единствениот музеј на вода во светот- Заливот на коските

Exclusive | пред 14 часа

Заливот на Коските е залив во Охридското Езеро и археолошки локалитет на праисториска наколна населба на полуостровот и автокампот Градиште. Длабок е 3 до 5 метри. Местото е наречено „Плоча Миќов Град“...

Денеска полни 63 години а се уште е еден од најголемите заводници и шармери

Денеска полни 63 години, а се уште е еден од најголемите заводници и шармери

Exclusive | пред 15 часа

Светски популарната филмска ѕвезда Брус Вилис денеска го прославува својот 63-ти роденден. Актерот кој многумина го паметат по улогата во филмскиот серијал „Умри машки“, но и по улогите во „Петиот елемент“,...

Направи сам Ластиче за кабли

Направи сам: Ластиче за кабли

Exclusive | пред 15 часа

Ви здодеа од расфрланите кабли низ дома кои на моменти не можете да ги отплеткате или пак завесите кои ви го попречуваат погледот? Ова е едноставна направа со која многу работи ќе решите, нема повеќе заплеткани...

Денеска ги празнуваме Св маченици Конон таткото и синот Блажениот Јов и Светите Четириесет и двајца маченици од Амореја

Денеска ги празнуваме Св. маченици Конон таткото и синот, Блажениот Јов и Светите Четириесет и двајца маченици од Амореја

Exclusive | пред 15 часа

Светите Четириесет и двајца маченици од Амореја Сите беа војводи на византискиот цар Теофил. Кога царот Теофил ја изгуби битката со Сарацените околу градот Амореја, Сарацените го зазедоа градот, заробија...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност