Егзит е официјално најдобар фестивал во Европа

Егзит е официјално најдобар фестивал во Европа!

Популарно | пред 17 часа

EXIT е официјално најдобар фестивал во Европа, објавено е синоќа на доделувањето на Европските фестивалски награди во Холандија! EXIT победи во главната категорија во конкуренција со вртоглави 350 фестивали...

Оваа преработка на наше изворно македонско оро мора да ја слушнете

Оваа преработка на наше изворно македонско оро мора да ја слушнете

Популарно | пред 19 часа

Момчило Митровски Момо деновиве го промовираше проектот кој нема да остави никого рамнодушен, посебно љубителите на убавата македонска музика и почитувачите на нашето изворно творештво. Имено, станува...

ПРВА ВО ГРУПАТА Македонија одигра нерешено со европскиот шампион Германија

ПРВА ВО ГРУПАТА: Македонија одигра нерешено со европскиот шампион Германија

Популарно | пред еден ден

Македонската ракометна репрезентација го освои петтиот бод на Европското првенство, откако вечерва со бранителот на трофејот Германија одигра нерешено 25:25. На овој начин „црвено-жолтите“ без пораз и...

Викторија Бекам со провокативна насловна за Вог прослави 10 години од својот бренд

Викторија Бекам со провокативна насловна за „Вог“ прослави 10 години од својот бренд

Популарно | пред еден ден

Со провокативна фотосесија за шпанската верзија на магазинот „Вог“ 43-годишната Викторија Бекам ја прослави 10-годишнината од постоењето на нејзиниот популарен бренд. Сопругата на Дејвид Бекам на една...

Повеќе генетски сличности споделуваме со пријателите отколку со странците

Повеќе генетски сличности споделуваме со пријателите отколку со странците

Популарно | пред еден ден

Вообичаено пријателите споделуваат ист или сличен вкус за многу работи, имаат заеднички интереси и слични ставови. Експертите велат дека тоа има врска со генетиката. реклама Тим научници од Универзитетот...

Метеор експлодира над небото на Мичиген

Метеор експлодира над небото на Мичиген

Популарно | пред еден ден

Метеор навлезе во атмосферата на Земјата и експлодира над небото на американската сојузна држава Мичиген, што беше проследено со силна светлина и неколку ненадејни моменти на бучава. Американската Геолошка...

На Антарктикот пронајдени фосили од дрва стари 280 милиони години

На Антарктикот пронајдени фосили од дрва стари 280 милиони години

Популарно | пред еден ден

Научници од Универзитетот „Висконсин-Медисон“ на Антарктикот открија фосили на дрва стари 280 милиони години, што можеби се доказ за најстарата позната поларна шума, објави „Индепендент”. Професорите Ерик...

Ана Николиќ и Раста заедно во Скопје

Ана Николиќ и Раста заедно во Скопје!

Популарно | пред еден ден

Ана Николиќ и Стефан Ѓуриќ Раста ќе направат вистински спектакл на 16 февруари 2018 во Вип Арената Борис Трајковски во Скопје! Ова ќе биде прв голем концерт по породувањето на Ана, која одлучи да се врати...

ЕХФ објави специјално видео за македонските навивачи

ЕХФ објави специјално видео за македонските навивачи

Популарно | пред еден ден

Официјалниот медиумски канал на Европската ракометна федерација (ЕХФ ТВ), подготви видео за македонските навивачи. Популарната македонска навивачка „Фаланга“ уште еднаш го привлече вниманието на целокупната...

Самсунг Галакси А8 2018 претставен во Македонија

Самсунг Галакси А8(2018) претставен во Македонија!

Популарно | пред еден ден

Новиот Самсунг Галакси А8(2018) (Galaxy A8(2018)) денес беше претставен во Македонија. Новиот модел како надополнување на Галакси А (Galaxy A), серија на паметни уреди, доаѓа со Двојна Предна Камера (Dual...

ЏЕЈМИ ЛИ КЕРТИС Приказната на Елајза Душку не разбуди од кошмарот на одрекнување

ЏЕЈМИ ЛИ КЕРТИС: Приказната на Елајза Душку не разбуди од кошмарот на одрекнување

Популарно | пред еден ден

Холивудската актерка Џејми Ли Кертис проговори за наводите на нејзината помлада колешка Елајза Душку дека координаторот за каскадерите Џоел Крејмер сексуално ја нападнал. Според кажувањата на Душку, тоа...

ГОЛА НА ЦРВЕНИОТ ТЕПИХ Сите очи вперени во разголената Хали Бери

ГОЛА НА ЦРВЕНИОТ ТЕПИХ: Сите очи вперени во разголената Хали Бери

Популарно | пред 2 дена

И на 51 година, холивудската актерката Хали Бери зрачи од сексапил! Таа е една од оние познати дами кои секогаш прават мудри избори на облека кога станува збор за црвениот тепих. реклама Но, секој во животот...

 МОЕТО СОНЦЕ  Енрике Инглесијас и Ана Курникова објавија прва фотографија од бебето

„МОЕТО СОНЦЕ“: Енрике Инглесијас и Ана Курникова објавија прва фотографија од бебето

Популарно | пред 2 дена

Дали се близнаци или не? На почетокот на декември низ светските медиуми се појави веста дека Енрике Инглесијас и Ана Курникова за првпат станаа родители на две моме и девојче, близнаци. реклама Изворите...

СРЕЌНА ВЕСТ ВО ДОМОТ НА КАРДАШИЈАН Ким и Канје го добија третото дете преку сурогат мајка

СРЕЌНА ВЕСТ ВО ДОМОТ НА КАРДАШИЈАН: Ким и Канје го добија третото дете преку сурогат мајка

Популарно | пред 2 дена

Среќна вест во домот на Ким Кардашијан – таа и Канје Вест објавија дека го добија третото дете преку сурогат мајка. Тие ѝ споделија на јавноста дека бебето е женско, а се уште не се знае како славниот...

СТУДЕН БРАН Во Сибир измерени минус 67 степени

СТУДЕН БРАН: Во Сибир измерени минус 67 степени

Популарно | пред 2 дена

Студен бран го зафати најстуденото место на Земјата – Сибир. Во Јакутија денеска беа измерени минус 67 степени Целзиусови. Наставата во овој руски регион во североисточен Сибир, на околу 5.300 километри...

ЕХФ ги казни македонските ракометари поради чорапите и долната облека

ЕХФ ги казни македонските ракометари поради чорапите и долната облека

Популарно | пред 2 дена

РФМ ќе треба да плати глоба во износ од 2000 евра на сметката на ЕХФ поради несоодветна опрема на досега одиграните натпревари на европското првенство во Загреб. Образложение за ваквата одлука е тоа што...

#СегаКажувам Кампања за НЕ против молчењето и сексуалното злоставување

#СегаКажувам: Кампања за „НЕ“ против молчењето и сексуалното злоставување

Популарно | пред 2 дена

#СегаКажувам им даде храброст на стотици жени и мажи јавно да проговорат за сексуалното злоставување кое го доживеале некогаш во животот. Идејата за кампањата потекнува од американската иницијатива #MeToo...

УЕФА ЛИГА НА НАЦИИ На 24 јануари Македонија ги дознава противниците за новото натпреварување

УЕФА ЛИГА НА НАЦИИ: На 24 јануари Македонија ги дознава противниците за новото натпреварување

Популарно | пред 3 дена

Најдобрата репрезентација на Македонија е во групата на носители за првото издание на Лигата на нации. Новото натпреварување на УЕФА ќе се игра во термините предвидени за пријателски натпревари, а ќе учествуваат...

EXIT ЈА ПОЛНИ ТВРДИНАТА Стигнуваат осумкратните добитници на Греми најголемите хитови и жестоки бендови

EXIT ЈА ПОЛНИ ТВРДИНАТА: Стигнуваат осумкратните добитници на Греми, најголемите хитови и жестоки бендови!

Популарно | пред 3 дена

Откако ја објави новата ера на Денс Арената со можеби и најголемата техно екипа досега, EXIT продолжува со високото темпо на објави уште од самиот старт на годината! Новиот бран го предводи јамајканскиот...

Извлечен добитникот на Пазари греби добиј  на Рамстор мол

Извлечен добитникот на „Пазари, греби, добиј!“ на Рамстор мол

Популарно | пред 3 дена

Новогодишната наградна игра „Пазари, греби, добиј!“ на Рамстор мол и официјално заврши. Истата започна на 24-ти ноември и траеше до 15-ти јануари. 53 дена посетители на Рамстор мол ја имаа можноста да...

Руски војник подгревајќи го ручекот си го запалил транспортерот

Руски војник подгревајќи го ручекот, си го запалил транспортерот

Популарно | пред 3 дена

Руски војник стациониран на Крим, подгревајќи го својот ручек, уништил еден оклопен транспортер БТР-82, чија вредност изнесува 400.000 евра. Имено, Семен Мережњиков ископал дупка крај возилото, за во неа...

Пијанистичкиот виртуоз Даниел Харитонов настапува со Македонската филхармонија

Пијанистичкиот виртуоз Даниел Харитонов настапува со Македонската филхармонија

Популарно | пред 3 дена

„Лауреати“ е насловот на првиот концерт на Македонската филхармонија во новата 2018 година, кој ќе се одржи овој четврток (18 јануари) во 20 часот. Под диригентство на маестро Даниел Рајскин од Русија,...

Професионалниот боксер Флоријан Мунтеану ќе настапи во Крид 2

Професионалниот боксер Флоријан Мунтеану ќе настапи во „Крид 2“

Популарно | пред 3 дена

Боксерот од романско-германско потекло, Флоријан Мунтеану ќе се појави како еден од главните ликови  во продолжението на легендарната боксерска сага за Роки – „Крид 2“. Мунтеану ќе го глуми синот на шамионот...

Македонија ја победи Црна Гора и се избори за втора фаза на ЕП

Македонија ја победи Црна Гора и се избори за втора фаза на ЕП

Популарно | пред 3 дена

Репрезентацијата на Македонија ја запиша втората победа на ракометното Европско првенство во Хрватска и си обезбеди пласман во втората фаза. Вечерва во Загреб, македонските ракометари беа подобри од Црна...

ЕП РАКОМЕТ 2018 Вујовиќ распали по ЕХФ

ЕП РАКОМЕТ 2018: Вујовиќ распали по ЕХФ

Популарно | пред 3 дена

По драматичнот натпревар во кој Словенија остана без победа во дуелот против европскиот шампион Германија, откако француските судии по истекот на времето и прегледувањето на снимките досудија најстрога...

ПОДДРШКА ЗА РАКОМЕТАРИТЕ  Арена Загреб како Борис Трајковски

ПОДДРШКА ЗА РАКОМЕТАРИТЕ: „Арена Загреб“ како „Борис Трајковски“

Популарно | пред 3 дена

Во пресрет на вечерашниот дуел со Црна Гора (почеток 20:30 часот) од Европското ракометно првенство во Хрватска македонските навивачи се наоѓаат во нивната фан зона „Роко Клуб“ во Загреб во близина на...

Почина Долорес О Риордан пејачката на бендот Кренберис

Почина Долорес О’Риордан, пејачката на бендот „Кренберис“

Популарно | пред 3 дена

На 47 годишна возраст во Лондон ненадејно почина Долорес О’Риордан – пејачката на популарната ирска група „Кренберис“. Според информации од лондонската полиција, засега не се познати деталите за причината...

ГОЛА НА КРЕВЕТ Ким Кардашијан собира милиони лајкови на Инстаграм

ГОЛА НА КРЕВЕТ: Ким Кардашијан собира милиони лајкови на Инстаграм

Популарно | пред 3 дена

Ким Кардашијан во последниот период објави неколку провокативни и скоро голи фотографии кои привлекоа големо внимание и милионски лајкови на социјалната мрежа Инстаграм. Таа прво ги израдува своите фанови...

ГЕОРГИЕВСКИ Словенија е минато мислиме само на дуелот со Црна Гора

ГЕОРГИЕВСКИ: Словенија е минато, мислиме само на дуелот со Црна Гора

Популарно | пред 4 дена

Ракометарите на Македонија со победа го почнаа учеството на Европскиот шампионат во Хрватска. Со нов триумф против Црна Гора вечерва нашите ракометарите ќе го обезбедат пласманот во следната фаза. – Црна...

 СИН ПОНЕДЕЛНИК  Денес е најдепресивниот ден во годината

„СИН ПОНЕДЕЛНИК“: Денес е најдепресивниот ден во годината

Популарно | пред 4 дена

Официјално, понеделник, 15. јануари е прогласен за најдепресивниот ден во годината, кој инаку се нарекува „Син понеделник“. Обично тоа е третиот понеделник од почетокот на годината. Датумот е „одреден“...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност