Дневен хороскоп 03 31 2017 Петок

Дневен хороскоп (03.31.2017) Петок

пред 19 минути - Reporter.mk

Овен (21.03 – 20.04) Имате силен став кога работниот сегмент е во прашање. Мора да бидете малку поколегијални, бидејќи и вам некогаш ќе ви треба поддршка. Вашиот емотивен живот е доста сиромашен, па може...

Јуратовиќ Тие ја злоупотребија моќта за лично богатење  Зошто би сакале во ЕУ

Јуратовиќ: Тие ја злоупотребија моќта за лично богатење – Зошто би сакале во ЕУ?

пред 49 минути - Reporter.mk

Пратеникот на Социјалдемократската партија во германскиот Бундестаг Јосип Јуратовиќ оценува дека елитите на Балканот не сакаат во Европската Унија, а тоа единствено не важи за Србија. Јуратовиќ кој е член...

 ВО ЖИВО Премиерот за прв пат со родителите пред камера

(ВО ЖИВО) Премиерот за прв пат со родителите пред камера

пред 49 минути - Reporter.mk

Во самиот финиш на предизборната кампања, лидерот и претседателскиот кандидат на СНС, и владејачката коалиција Александар Вучиќ гостува во емисијата „Ќирилица“. Тој вечерва за прв пат се појави пред камерите...

Ако жената го има ова на косата тогаш сигурно преживува ХОРОР во сопствената куќа

Ако жената го има ова на косата тогаш сигурно преживува ХОРОР во сопствената куќа

пред 60 минути - Reporter.mk

Насилството над жентие е тема за која во јавноста доста се зборува, и која за жал секогаш е актуелна. Тоа е глобален проблем, за кој повеќето држави немаат адекватно и конкретно решение. На нас некако...

Реакција од ВМРО ДПМНЕ на соопштението на СДСМ за здравството

Реакција од ВМРО-ДПМНЕ на соопштението на СДСМ за здравството

пред еден час - Reporter.mk

Од партијата ВМРО-ДПМНЕ со писмено соопштение реагираа на соопштението на СДСМ за лошата ситуација во македонското здравство. „СДСМ како по правило кога нема одговор за прашањето дали ќе се откаже од Тиранската...

СДСМ Здравствениот систем е во колапс итно е потребна нова реформска Влада

СДСМ: Здравствениот систем е во колапс, итно е потребна нова реформска Влада!

пред еден час - Reporter.mk

„Затворањето на одделенијата за Пулмологија со ендокринологија и Општа и ургентна хирургија, поради недостиг на медицински кадар, за жал, е првата конкретна последица од блокирањето на демократските процеси...

Пратениците се караа за платформата Вељаноски броеше процедурални забелешки продолжуваат утре во 11ч

Пратениците се караа за платформата, Вељаноски броеше процедурални забелешки, продолжуваат утре во 11ч

пред еден час - Reporter.mk

Денешното, четврто продолжение на Координативната седница на Собранието неколку пати беше прекинувано поради процедуралните забелешки кои што ги даваа пратениците наместо да водат расправа за точките на...

И Ведрана испрати порака до младенците кои добија празен коверт  Нејзините зборови ќе ве заболат

И Ведрана испрати порака до младенците кои добија празен коверт – Нејзините зборови ќе ве заболат

пред еден час - Reporter.mk

Ретки се девојките кои не посакуваат да се облечат во бело и да застанат пред олтар, но, тој најубав ден во живтот – свадбата, може да им биде уништен од страна на (доколку младоженецот не се појави),...

Драма во Скопје  Паднал среде улица и почнал да крвари

Драма во Скопје – Паднал среде улица и почнал да крвари

пред еден час - Reporter.mk

Во Скопје денеска се случила страшна несреќа кога пешак паднал на среде улица откако му се слошило. Мажот одненадеж паднал и почнал да крвари од носот, велат очевидците, за Република. За среќа, совесните...

 ВИДЕО 18 СКАНДАЛ Наместо молитва звуци од порно филм одекнаа од Минарето на оваа Џамија

(ВИДЕО+18) СКАНДАЛ: Наместо молитва, звуци од порно филм одекнаа од Минарето на оваа Џамија

пред еден час - Reporter.mk

Тијана Ајфон се соблече гола и ја покажа својата нова тетоважа

Тијана Ајфон се соблече гола и ја покажа својата нова тетоважа!

пред 2 часа - Reporter.mk

Откако неодамна се почасти со огромни силиконски гради, поранешната учесничка на „Парови“, Тијана Ајфон, се пофали и со новата тетоважа на телото. Старлетата позираше само во минијатурни гаќички, ги покри...

Меланија инат Трамп во неколку реченици  Испрати силна порака до сите жени во светот како вистинска Југословенка

Меланија инат Трамп во неколку реченици – Испрати силна порака до сите жени во светот, како вистинска Југословенка

пред 2 часа - Reporter.mk

Меланија Трамп вчера се појави во јавноста и одржа говор во Стејт Департментот, каде истакна дека „сега е вистинското време за зајакнување на жените“. Првата дама се обрати на церемонијата „Меѓународните...

200 000 народ сака Меланија да се пресели во Белата куќа

200.000 народ сака Меланија да се пресели во Белата куќа

пред 3 часа - Reporter.mk

Скоро 200.000 луѓе потпишале петиција во која бараат Меланија Трамп да се пресели во Белата куќа или да се откаже од обезбедувањето во кулата на Трамп, кое прескапо го плаќаат американските обврзници....

Се соблече и го покажа својот секси задник  Девојката на Савиќ ги споулаве мажите

Се соблече и го покажа својот секси задник – Девојката на Савиќ ги споулаве мажите

пред 3 часа - Reporter.mk

Девојката на Виктор Савиќ, младата актерка Теодора Милјковиќ, имала улога во „ Budvi na pjenu od mora “, а во една од сцените на споменатата серија го покажа своето и повеќе од секси тело! Теодора беше...

Трамп ОЧИ ВО ОЧИ со Путин  Еве каде и кога

Трамп ОЧИ ВО ОЧИ со Путин! – Еве каде и кога!

пред 3 часа - Reporter.mk

Рускиот претседател Владимир Путин во четвртокот на Меѓународниот арктички форум во Архангелск, изјави дека антируските позиции ги подгреваат одредени сили во САД за сопствени цели, но истовремено изрази...

И го оставиле бебето на дадилката  но ја вклучиле и камерата  Кога ја виделе снимката НОЗЕТЕ ИМ СЕ ПРЕСЕКЛЕ

И го оставиле бебето на дадилката , но ја вклучиле и камерата – Кога ја виделе снимката, НОЗЕТЕ ИМ СЕ ПРЕСЕКЛЕ

пред 3 часа - Reporter.mk

Шекеринска Владата на ВМРО ДПМНЕ платила документ за закон за јазици и дискусија за националните симболи

Шекеринска: Владата на ВМРО-ДПМНЕ платила документ за закон за јазици и дискусија за националните симболи

пред 3 часа - Reporter.mk

– На веб страницата на Владата на Република Македонија која се уште е предводена од ВМРО-ДПМНЕ стои документ во кој Владата вели дека е потребна измена на Законот за јазици и истата таа Влада на ВМРО-ДПМНЕ...

Јовица искешира 500 000 евра за крштевката а ќе ВРИШТИТЕ ОД СМЕЕЊЕ кога ќе ги чуете имињата на синот и внукот

Јовица искешира 500.000 евра за крштевката, а ќе ВРИШТИТЕ ОД СМЕЕЊЕ, кога ќе ги чуете имињата на синот и внукот

пред 3 часа - Reporter.mk

За крштевката во Данска на која пееја десетина српски пејачи, меѓу кои и Цеца Ражнатовиќ со денови се збореше, а сите ги интересираше кој е човекот кој искешира толку пари за еден ден. Како што пишувавме,...

НАЈЛОШАТА НОЌНА МОРА  Пилот умре во авионот на пола пат до дестинацијата

НАЈЛОШАТА НОЌНА МОРА – Пилот умре во авионот, на пола пат до дестинацијата

пред 3 часа - Reporter.mk

Пилотот умрел во текот на летот од Далас за Албукерки во Ново Мексико, пренесе американската авиокомпанија. Боингот 737-800 имал само 3,2 км до слетувањето, кога капетанот прогласил итна медицинска ситуација,...

Пред 31 година го отпеа хитот The Final Countdown и го освои светот  Еве како изгледа денеска

Пред 31 година го отпеа хитот “The Final Countdown” и го освои светот! – Еве како изгледа денеска

пред 3 часа - Reporter.mk

Ретко кој на светот не ја слушнал песната од 1986 година, „The Final Countdown“, која ја изведе групата „Еurope“. Песната стана моментален светски хит, и ден денешен може да ја слушнеме. Псената ја отпеа...

 ВИДЕО 18 НИКОЛ КИДМАН СЕ САМОЗАДОВОЛУВА  Холивудската актерка ПИШТОЛ ГОЛА во жешки еротски сцени

(ВИДЕО+18) НИКОЛ КИДМАН СЕ САМОЗАДОВОЛУВА – Холивудската актерка ПИШТОЛ ГОЛА во жешки еротски сцени

пред 4 часа - Reporter.mk

И таман кога стана главна тема на медиумите поради претераните количини на ботокс и дефромираното лице, Никол Кидман сето тоа го погази во сцените во кои била најпровокативна од кога било претходно. Имено,...

Каков задник  Ќерката на Џајиќ им го сврте умот на сите на Инстаграм

Каков задник! – Ќерката на Џајиќ им го сврте умот на сите на Инстаграм

пред 4 часа - Reporter.mk

Драгн Џајиќ повторно го привлече вниманието. Ќерката на фудбалската легенда Драган Џајиќ, објави нова фотка на Инстаграм, на која позира во костим за капење на јахта, а каде до израз доаѓа нејзиниот задник....

Ќерката на Гоца Божиновски позираше без шминка но сите се ѕвереа во нејзините ОГРОМНИ ГРАДИ

Ќерката на Гоца Божиновски позираше без шминка, но сите се ѕвереа во нејзините ОГРОМНИ ГРАДИ!

пред 4 часа - Reporter.mk

Пејачката Јелена Вучковиќ, ќерката на Гоца Божиновска, од ден во ден го почестува обожавателите на социјалните мрежи со секси фотки, кои секогаш привлекуваат внимание! Не е прв пат да Јелена во прв план...

Село од 2000 луѓе мистериозно исчезна  Земјата ги проголта луѓето животните мртвите  Има само една светлина

Село од 2000 луѓе мистериозно исчезна – Земјата ги проголта луѓето, животните, мртвите – Има само една светлина

пред 4 часа - Reporter.mk

Во ноември 1930 година, село од 2000 луѓе, пстоело крај езерото Анјикун во Канада. Џо Лабеле знаел за постоењето на тоа село, па се упатил кон него, за да најде преноќивалиште, затоа што веќе таму и претходно...

 Крв прскаше на сите страни  Монструм призна како си ги убил родителите

„Крв прскаше на сите страни“ – Монструм призна како си ги убил родителите

пред 4 часа - Reporter.mk

„Мама седна да го вози автомобилот, а јас седнав зад неа. Пиштолот што го украдов од татко ми, го ставив помеѓу нозете. Мојот пријател Иван беше на совозачкото седиште. Мајка ми го запали нашиот Цитроен...

Рада го исфрли Харис од нивниот стан

Рада го исфрли Харис од нивниот стан

пред 4 часа - Reporter.mk

Рада Манојловиќ на бурен начин ја заврши врската со Харис Берковиќ. Пејачката како што дознава српски Курир, момчето го изфрлила од својот стан на Врачар во кој заедно живееа половина година. Причината...

Совет за етика Медиумите најчесто грешат при проверката на вистинитоста на веста

Совет за етика: Медиумите најчесто грешат при проверката на вистинитоста на веста

пред 4 часа - Reporter.mk

Дури 87 отсто од одлуките на Жалбената комисија на Советот за етика во медиумите на Македонија (СЕММ) во 2016 година се однесувале на прекршување на првиот и најважен член од Кодексот на новинарите на...

Бошков Очекуваме кризата да заврши за заеднички да ја креираме економската политика

Бошков: Очекуваме кризата да заврши за заеднички да ја креираме економската политика

пред 4 часа - Reporter.mk

Бизнис конфедерацијата на Македонија очекува наскоро да заврши политичката криза за да може да се носат нови мерки кои ќе бидат во насока на подобрување на бизнис климата во државата. Претседателот на...

Владата со 800 000 евра ќе финансира невладини здруженија и фондации

Владата со 800.000 евра ќе финансира невладини здруженија и фондации

пред 4 часа - Reporter.mk

Владата денеска распиша оглас за финансиска поддршка на здруженија и фондации во вредност од 50 милиони денари или 800.000 евра. Со овие пари, пишува во огласот објавен во дневен весник, ќе бидат поддржани...

Пломп Ако СЈО не го спроведе тоа за што е формирано нема да има крај на кризата

Пломп: Ако СЈО не го спроведе тоа за што е формирано, нема да има крај на кризата

пред 4 часа - Reporter.mk

Холандскиот амбасадор Ваутер Пломп синоќа во емисијата „Фактор 24“ на ТВ24 изјави дека целиот процес од Пржино ќе биде залуден ако Специјалното јавно обвинителство не ги истражи сериозните наводи за корупција...

Повеќе
КЛИКНИ
kariera.mk