Рекреативен турнир на реновираните терени во Никола Карев  Карпош 3

Рекреативен турнир на реновираните терени во Никола Карев (Карпош 3)

пред 2 недели - МК Тенис

Пријавете се на рекреативниот турнир на реновираните терени во Никола Карев (Карпош 3) кој се игра во сабота и недела. Коатизацијата е 500 денари а за победниците има спортски награди. Пријавување на 077...

Купете си Хокај систем за само 200 долари

Купете си Хокај систем за само 200 долари!

пред еден месец - МК Тенис

Голем број на рекреативни турнири, јуниорски турнири, па дури и професионални турнири, немаат современ Хокај систем за следење на патеката на топката особено за спорните ситуации кога таа е блиску до линијата....

Ѓорги Јанкуловски и Елена Јанкуловска Зимски прваци на Македонија до 16 години

Ѓорги Јанкуловски и Елена Јанкуловска Зимски прваци на Македонија до 16 години

пред еден месец - МК Тенис

Елена Јанкуловска со резултат 2:6 6:0 7:5 ја совлада младата тенисерка Александра Симева. Александра со 12 години успеа да стигне до финалето од Зимското отворено првенство на Македонија за јуниорки до...

Ѓоковиќ со неочекувана одлука   ќе игра во Акапулко

Ѓоковиќ со неочекувана одлука - ќе игра во Акапулко

пред еден месец - МК Тенис

Помалку неочекувана вест доаѓа од Мексико, од организаторите на тенискиот турнир во Акапулко од каде информираат дека србинот Новак Ѓоковиќ побарал и добил покана за настап. Одлуката е неочекувано затоа...

Серена намерно објави необработена фотка на која и се гледа целулит

Серена намерно објави необработена фотка на која и се гледа целулит

пред еден месец - МК Тенис

Славната тенисерка денес на социјалните мрежи објави нефотошопирана фотка на која и се гледа целулитот. Таа е сигурна во себе, таа е жена. Костим за капење. Денес бидете сигурни во себе, напиша Серена...

Ѓоковиќ ќе добие близнаци

Ѓоковиќ ќе добие близнаци

пред еден месец - МК Тенис

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена ќе добијат близнаци. Неодамна беше објавено дека Јелена е повторно бремена, а српски „Курир“ открива дека семејството овојпат ќе се зголеми за два...

Молитва за тенисерите

Молитва за тенисерите

пред 2 месеци - МК Тенис

Молитва за тенисерите Шампионе наш кој си на терените, Да биде топспин форхендот твој, Да биде винер бекхендот твој, Да биде андерспин слајсот твој, Како на мрежата, така и на основна, Сервис твој дај...

Фотосесија на Бушард за Спорт Илустрејтед

Фотосесија на Бушард за Спорт Илустрејтед

пред 2 месеци - МК Тенис

Серена (скролајте надолу) и Бушард со одлични фотосесии за Спорт Илустрејтед. Се надеваме дека ќе видиме уште некоја од тенисерките :)

Во кого е заљубена Возњацки

Во кого е заљубена Возњацки?

пред 2 месеци - МК Тенис

Каролине Вознијацки полека ја враќа својата форма, но и на љубовен план работите и тргнаа, преку потврдата на врската со НБА-играчот Дејвид Ли. Ова го откри нејзиниот брат Патрик за данскиот весник „Екстра...

Јелена Јанковиќ ќе се пензионира

Јелена Јанковиќ ќе се пензионира

пред 2 месеци - МК Тенис

Од пред неколку години се надзираше залезот на најдобрите српски тенисерки, Ана Ивановиќ и Јелена Јанковиќ. И двете многу кратко време се имаат задржано на број 1 позицијата на ВТА, но последните години...

Чориќ загуби од Чилиќ   но овој потег ги воодушеви сите во Ротердам

Чориќ загуби од Чилиќ - но овој потег ги воодушеви сите во Ротердам

пред 2 месеци - МК Тенис

Во тек е АТП 500 турнирот во Ротердам, на кој заврши второто коло. Во хрватското дерби Чилиќ беше подобар од младиот Борна, но овој погег ќе остане запаметен. Целиот ждреб погледнете го на

Бушард го исполни ветувањето   ова е момчето со кое излезе

Бушард го исполни ветувањето - ова е момчето со кое излезе

пред 2 месеци - МК Тенис

Џени Бушард излезе на состанокот со навивачот на кој тоа му го вети преку Твитер. Историскиот натпревар на "Super Bowl" во кој Њу Инглад Патриотс направија невозможен пресврт против Атланта Фалконс, предизвика неколку...

Серена со топлес фотографии за Спорт Илустрејтед

Серена со топлес фотографии за Спорт Илустрејтед

пред 2 месеци - МК Тенис

35 годишната Серена има фантастично тело кое сака да го фотографира. Таа позираше за Спорт Илустрејтед со неколку костими за капење. На неколку од фотографиите, успешната спортистка носи танга-бикини,...

Оваа србинка го излечи шпанскиот тенисер Рафаел Надал

Оваа србинка го излечи шпанскиот тенисер Рафаел Надал

пред 2 месеци - МК Тенис

Тенисерот од Мајорка, за лекување на зглобовите добил совет од својот голем ривал и пријател Новак Ѓоковиќ, кој го поминал истиот третман. Надал го излечи повреденото колено кај српскиот доктор Душанка...

Бушард ќе го испочитува ветеното   ќе оди на вечера со студентот

Бушард ќе го испочитува ветеното - ќе оди на вечера со студентот

пред 2 месеци - МК Тенис

Канадската тенисерка Јуџини Бушар вели дека ќе го испочитува облогот и ќе излезе на состанок со навивачот кој се обложи со неа за Супер бол мечот. Бушар вети дека ќе излезе со 20-годишниот Џон Герке, откако...

Тони Надал од наредната година ќе го напушти Рафа на турнирите

Тони Надал од наредната година ќе го напушти Рафа на турнирите

пред 2 месеци - МК Тенис

Тренерот на Рафаел Надал, неговиот вујко Тони Надал изјави дека уште оваа година ќе го следи тенисерот на турнирите. Од наредната година нема да го следам Надал на турнирите и ќе се концентрирам на нашата...

Надал сака да е претседател на Реал Мадрид

Надал сака да е претседател на Реал Мадрид

пред 2 месеци - МК Тенис

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал изминатата недела дека би сакал во иднина да стане претседател на Реал Мадрид. Надал често пати ја истакнува љубовта за фудбал и Реал Мадрид, а сега отиде и чекор понатаму...

Новак Ѓоковиќ очекува второ дете   Стефан добива братче или сестриче

Новак Ѓоковиќ очекува второ дете - Стефан добива братче или сестриче

пред 2 месеци - МК Тенис

Новак Ѓоковиќ и Јелена на крајот на годината ќе добијат уште едно дете. Неговата сопруга Јелена е во вториот месец од бременоста. Извор близок до двојката открива дека во семејството владее радост, особено...

На оваа змија ѝ е потребна помош откако проголта тениско топче мислејќи дека е плен

На оваа змија ѝ е потребна помош откако проголта тениско топче мислејќи дека е плен

пред 2 месеци - МК Тенис

Еве како се вади тениско топче од змија - ако видите некоја змија со топче да знаете што треба да правите :)

И на фановите на Федерер не им беше лесно

И на фановите на Федерер не им беше лесно

пред 2 месеци - МК Тенис

Канада дисквалификувана од Дејвис Купот

Канада дисквалификувана од Дејвис Купот

пред 3 месеци - МК Тенис

Натпреварот во Дејвис-купот меѓу Велика Британија и Канада го одбележа несекојдневен момент за еден тениски меч. Канаѓаните службено го загубија дуелот меѓу Денис Шаповалов и Кајл Едмунд, откако Шаповалов...

Ѓоковиќ  Федерер секогаш може да очекувате дека ќе игра на највисоко ниво

Ѓоковиќ: Федерер секогаш може да очекувате дека ќе игра на највисоко ниво

пред 3 месеци - МК Тенис

Ѓоковиќ со изјава за победата на Федерер: Не сум изненаден затоа што од Федерер секогаш може да очекувате дека ќе игра на највисоко ниво кога е здрав. Беше 6 месеци надвор од теренот поради повреда, но...

Науката покажа дека бекендот на Федерер го победи Надал

Науката покажа дека бекендот на Федерер го победи Надал

пред 3 месеци - МК Тенис

Анализата на финалето Федерер-Надал од Австралија Опен уште продолжува. Џеф Стакман го смета т.н. бекенд потенцијал на Федерер, со кој тој ги добива поените при добар напад со бекенд (винер или го принудува...

Ѓоковиќ единствен во Топ 15 играчи кој ќе игра во Дејвис Купот

Ѓоковиќ единствен во Топ 15 играчи кој ќе игра во Дејвис Купот

пред 3 месеци - МК Тенис

Денес и викендот се игра првото коло од Светската група на Дејвис Купот. Малку од најдобрите играчи ќе се натпреваруваат, а помеѓу првит Топ 15 играчи е само Ѓоковиќ. Тој ќе ги брани боите на Србија во...

Како целиот нормален свет  Ѓоковиќ си правеше снешко во Ниш

Како целиот нормален свет: Ѓоковиќ си правеше снешко во Ниш

пред 3 месеци - МК Тенис

Во пресрет на Дејвис Купот во Ниш каде ќе играат Србија и Русија во првото коло, Ѓоковиќ направи снешко :)

Што треба да знаете за денешната Грен Слем титула на Федерер

Што треба да знаете за денешната Грен Слем титула на Федерер

пред 3 месеци - МК Тенис

Годишно се играат 4 Грен Слем турнири, кои се најзначајни во тенисот. Голема прашина се крена за денешното финале на Австралија Опен, во кое играа „живите“ легенди на тенисот Рафаел Надал и Роџер Федерер....

Еве ги двата најубави поени од денешното финале Федерер Надал

Еве ги двата најубави поени од денешното финале Федерер-Надал

пред 3 месеци - МК Тенис

Последниот поен и неверојатното славење на Федерер

Последниот поен и неверојатното славење на Федерер

пред 3 месеци - МК Тенис

Еве како Мирка му честиташе на Роџер

Еве како Мирка му честиташе на Роџер

пред 3 месеци - МК Тенис

Федерер го оправда епитетот  најдобар на сите времиња

Федерер го оправда епитетот „најдобар на сите времиња“!

пред 3 месеци - МК Тенис

Роџер Федерер го помести својот рекорд - тој е првиот во историјата со 18 Грен Слем титули. Позади него е Надал со 14 и Ѓоковиќ со 12. Федерер денес покажа дека може да игра во одлична форма иако има 35...

Повеќе
КЛИКНИ
kariera.mk