Скопјанка прогонувана од бившиот на ќерката и испратил компромитирачки фотографии од неа

Скопјанка прогонувана од бившиот, на ќерката и испратил компромитирачки фотографии од неа

Калимеро | пред 11 часа

Инспекторка од Куманово се товари дека замижала пред бесправното подигнување на станбена зграда

Инспекторка од Куманово се товари дека „замижала“ пред бесправното подигнување на станбена зграда

Калимеро | пред 11 часа

Почина Ѕверот на Коза Ностра и шеф на кланот Корлеоне

Почина „Ѕверот“ на Коза Ностра и шеф на кланот Корлеоне

Калимеро | пред 11 часа

Белгиски суд денеска одлучува за екстрадицијата на Пуџдемон и неговите соработници

Белгиски суд денеска одлучува за екстрадицијата на Пуџдемон и неговите соработници

Калимеро | пред 11 часа

Околу 130 деца умираат дневно во Јемен

Околу 130 деца умираат дневно во Јемен

Калимеро | пред 11 часа

НАСА открива Овие градови може да бидат потопени со глобалното затоплување

НАСА открива: Овие градови може да бидат потопени со глобалното затоплување

Калимеро | пред 11 часа

 Сименс отпушта 6 900 работници

„Сименс“ отпушта 6.900 работници

Калимеро | пред 11 часа

Хан в понеделник во дводневна посета на Скопје

Хан в понеделник во дводневна посета на Скопје

Калимеро | пред 12 часа

МВР има несоборливи докази дека Ф С е убиецот на Мартин Јанушев изјави Спасовски

МВР има несоборливи докази дека Ф.С. е убиецот на Мартин Јанушев, изјави Спасовски

Калимеро | пред 12 часа

Германија ќе потроши 10 милиони евра за деминирање на Рака

Германија ќе потроши 10 милиони евра за деминирање на Рака

Калимеро | пред 12 часа

Ирачките сили го презедоа последното упориште на ИД во земјата

Ирачките сили го презедоа последното упориште на ИД во земјата

Калимеро | пред 12 часа

Воена акција врз последното упориште на ИД во Ирак

Воена акција врз последното упориште на ИД во Ирак

Калимеро | пред 12 часа

Мнангагва се врати во Зимбабве

Мнангагва се врати во Зимбабве

Калимеро | пред 12 часа

Повеќе од половина од главните германски тенкови Леопард 2 се надвор од употреба

Повеќе од половина од главните германски тенкови „Леопард 2“ се надвор од употреба

Калимеро | пред 12 часа

Следната недела ќе биде густо Хан во Скопје Заев во Белград Османи во Атина и пет судења

Следната недела ќе биде густо: Хан во Скопје, Заев во Белград, Османи во Атина и пет судења

Калимеро | пред 12 часа

Османи и Коѕиас сè уште не можат да најдат термин за средба

Османи и Коѕиас сè уште не можат да најдат термин за средба

Калимеро | пред 12 часа

Македонија ќе учествува на Евровизија 2018

Македонија ќе учествува на „Евровизија 2018“

Калимеро | пред 12 часа

Пет милиони евра за настраданите во поплавите во Грција

Пет милиони евра за настраданите во поплавите во Грција

Калимеро | пред 12 часа

Ердоган ги повлече војниците  Моето име меѓу непријателите

Ердоган ги повлече војниците: „Моето име меѓу непријателите”

Калимеро | пред 12 часа

Во Хрватска задолжителна флуоресцентна облека за велосипедистите

Во Хрватска задолжителна флуоресцентна облека за велосипедистите

Калимеро | пред 12 часа

Полициска акција против ФЕТО на универзитет во Истанбул

Полициска акција против ФЕТО на универзитет во Истанбул

Калимеро | пред 12 часа

Цвета Карајанчева нов претседател на бугарскиот Парламент

Цвета Карајанчева нов претседател на бугарскиот Парламент

Калимеро | пред 12 часа

Северна Кореа само што го осуди Доналд Трамп на смрт

Северна Кореа само што го осуди Доналд Трамп на смрт…

Калимеро | пред 12 часа

Бабите и дедовците станаа сериозна закана по здравјето на децата

Бабите и дедовците станаа сериозна закана по здравјето на децата…

Калимеро | пред 12 часа

Поднесена кривична пријава против убиецот на Мартин Јанушев

Поднесена кривична пријава против убиецот на Мартин Јанушев

Калимеро | пред 12 часа

Се судриле автобус и автомобил тешко повредени се четворица меѓу нив четиригодишно дете

Се судриле автобус и автомобил, тешко повредени се четворица, меѓу нив четиригодишно дете

Калимеро | пред 12 часа

Грчките медиуми му забележуваат на Бутарис што ја нарече Македонија со уставното име

Грчките медиуми му забележуваат на Бутарис што ја нарече Македонија со уставното име

Калимеро | пред 12 часа

Хигиеничарка е осомничена дека исчистила 5 000 евра од туѓа торба

Хигиеничарка е осомничена дека „исчистила“ 5.000 евра од туѓа торба

Калимеро | пред 12 часа

Им се заканувал на лекарот и медицинската сестра дека ќе ги убие ако нешто и се случи на неговата внука

Им се заканувал на лекарот и медицинската сестра дека ќе ги убие ако нешто и се случи на неговата внука

Калимеро | пред 12 часа

Во Турција уапсени 60 поранешни полицајци обвинети за поврзаност со Фетулах Ѓулен

Во Турција уапсени 60 поранешни полицајци обвинети за поврзаност со Фетулах Ѓулен

Калимеро | пред еден ден

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност