IMS Internet Media Services постигна договор за стекнување на главен удел во Httpool

IMS Internet Media Services постигна договор за стекнување на главен удел во Httpool

Pixel | пред 2 недели

IMS Internet Media Services (IMS) , подружница на Sony Pictures Television Networks и една од најголемите компании за продажба на дигитални реклами и медиа закуп во Латинска Америка, објави дека постигнала...

И Спајдермен стана Одмаздник

И Спајдермен стана Одмаздник

Pixel | пред 2 недели

Македонската компанија за анимација и визуелни ефекти ФХ3Х учествуваше во изработката на визуелните ефекти на филмот Спајдермeн, премиерата на филмот е на 6 јули во киното Cineplexx. „ Иако малку видовме...

THE CHICK COREA ELEKTRIC BAND ќе гостува во Скопје

THE CHICK COREA ELEKTRIC BAND ќе гостува во Скопје

Pixel | пред 3 недели

Легендарниот џез-состав „THE CHICK COREA ELEKTRIC BAND“ ќе гостува во Скопје, на 2 јули во Метрополис арената во 21 ч., во рамките на нивната светска, ексклузивна турнеја, во организација на „Спектакулум“....

Thievery Corporation го отворија Skopje Calling

Thievery Corporation го отворија Skopje Calling

Pixel | пред еден месец

„Тивери корпорејшн“ вчеравечер одржа концерт на стадионот на АРМ во Скопје и со нивниот настап започна овогодинешниот фестивал „Скопје колинг“ во организација на Авалон продукција. „Тивери корпорејшн“...

Доделени грантови на пет млади лица за започнување на сопствен бизнис

Доделени грантови на пет млади лица за започнување на сопствен бизнис

Pixel | пред еден месец

Вкупно 23 млади лица со свои бизнис планови аплицираа на отворениот Јавен повик за избор на најдобри бизнис планови и започнување на бизнис во рамки на проектот „Интегрирање на етничките малцинства на...

THIEVERY CORPORATION ОЧЕКУВАЈТЕ ОДЛИЧНА ЗАБАВА

THIEVERY CORPORATION: ОЧЕКУВАЈТЕ ОДЛИЧНА ЗАБАВА!

Pixel | пред еден месец

Се радуваме на нашето повторно доаѓање во Скопје, иако првиот пат нашиот настап беше оневозможен поради лошото време , се чувствуваме должни пред македонската публика да дојдеме повторно во Скопје. Затоа,...

Том Круз во невозможна мисија против Мумијата

Том Круз во невозможна мисија против Мумијата

Pixel | пред еден месец

Македонската компанија за анимација и визуелни ефекти ФХ3Х учествуваше во изработката на визуелните ефекти на филмот „Мумијата“ со Том Круз кој започнува да се прикажува на репертоарот во Cineplexx од...

Beatrix Crew се врати со награди од светското првенство во модерни танци

Beatrix Crew се врати со награди од светското првенство во модерни танци

Pixel | пред еден месец

Членовите од танцовото студио Beatrix Crew од Македонија во периодот од 22-28 мај во Пореч, Хрватска, учествуваа на светското првенство во модерни танци (ESDU – Dance Star Competition) по трет пат, откако...

Том Круз во невозможна мисија против Мумијата

Том Круз во невозможна мисија против Мумијата

Pixel | пред еден месец

Македонската компанија за анимација и визуелни ефекти ФХ3Х учествуваше во изработката на визуелните ефекти на филмот „Мумијата“ со Том Круз кој започнува да се прикажува на репертоарот во Cineplexx од...

InTech MeetUp #3 на 6 јуни во АБЦ Кафе Бар

InTech MeetUp #3 на 6 јуни во АБЦ Кафе Бар

Pixel | пред еден месец

На 6 јуни, во АБЦ Кафе Бар во Скопје, ќе се оддржи третиот InTech MeetUp. Овојпат, имаме говорници кои ќе ни зборуваат за новитетите во технологијата и гејмингот. На дво-часовниот бесплатен настан, говорници...

STING доаѓа во Скопје

STING доаѓа во Скопје!

Pixel | пред еден месец

Во рамките на големата светска турнеја „ 57th & 9th “ по повод истоимениот албум, на 15-ти октомври во арената „Борис Трајковски“ во Скопје, концерт ќе одржи едно од најголемите светски музички имиња на...

Стинг доаѓа во Скопје

Стинг доаѓа во Скопје

Pixel | пред еден месец

Со големо задоволство Ве информираме дека на Македонија ќе и` се случи најголемиот концерт во нејзината досегашна историја! Во рамките на големата светска турнеја „57th & 9th" по повод истоимениот албум,...

SKOPJE CALLING 2017 се сели на стадионот на АРМ

SKOPJE CALLING 2017 се сели на стадионот на АРМ!

Pixel | пред еден месец

Ве информираме дека има измена на локацијата за фестивалот SKOPJE CALLING 2017. Имено, поради Супер купот во фудбал, не сме во можност да ја одржиме фестивалската вечер на 23-ти јуни со MARTIN GARRIX,...

Јумеихо терапија микс од три техники на Далечниот Исток

Јумеихо терапија, микс од три техники на Далечниот Исток

Pixel | пред 2 месеци

Јумеихо терапијата или масажа, всушност се состои од три техники, кои заедно во еден третман, резултираат со позитивни исходи. Тоа се: - Mасажа - Aкупресура - Рачна терапија За време на масажата мускулите...

6 Балкански ѕвезди на заедничка турнеја во Македoнија и Бугарија

6 Балкански ѕвезди на заедничка турнеја во Македoнија и Бугарија

Pixel | пред 2 месеци

One Love Tour е најжешката летна турнеја до сега креирана помеѓу две соседни држави- Македонија и Бугарија. К реатори и продуценти на проектот се Македонската Иноватива Груп и Бугарската Междина Станциа....

ЈП Паркинзи на Општина Центар и Анима Мунди организираат голема хуманитарна забава

ЈП Паркинзи на Општина Центар и „Анима Мунди“ организираат голема хуманитарна забава

Pixel | пред 2 месеци

ЈП Паркинзи на Општина Центар и здружението за заштита на животни „Анима Мунди“ организираат голема хуманитарна забава за стерилизација на бездомните кучиња на територија на Општина Центар. Со стерилизација...

 Вонземјанинот во Скопје

„Вонземјанинот“ во Скопје

Pixel | пред 2 месеци

Македонската компанија за анимација и визуелни ефекти ФХ3Х учествуваше во визуелните ефекти на филмот „Вонземјанин: Завет“, продолжение на филмот „Прометеј“ од 2012 година кој ќе го погледнеме во четврток...

 Ѓурологија повторно во Скопје

„Ѓурологија“ повторно во Скопје!

Pixel | пред 2 месеци

Популарниот и наградуван сараевски актер, режисер, хуморист, „надреалиста“- со еден збор, човекот институција Бранко Ѓуриќ- Ѓуро, лично ја кани македонската публика на своето стенд-ап шоу, „Ѓурологија“....

Големо отворање на SKOPJE CALLING 2017

Големо отворање на SKOPJE CALLING 2017

Pixel | пред 2 месеци

Авалон продукција ја отвара сезоната со еден од највозбудливите и најквалитетни бендови од светската концертна индустрија. Thievery Corporation доаѓа во Скопје, како специјално отворање на фестивалот Skopje...

Завршна конференција Мерки за поддршка на млади на локално ниво  успешни локални приказни

Завршна конференција „Мерки за поддршка на млади на локално ниво – успешни локални приказни“

Pixel | пред 2 месеци

На 10-ти мај, со почеток од 11.30ч, во Дом на културата во Пробиштип , ќе се одржи завршната конференција на тема „Мерки за поддршка на млади на локално ниво – успешни локални приказни“. Конференцијата...

Глобалниот музички феномен Рудиментал ќе ги донесе најголемите светски хитови на Д Фестивал

Глобалниот музички феномен Рудиментал ќе ги донесе најголемите светски хитови на Д Фестивал

Pixel | пред 3 месеци

По Сигма и Вилкинсон кои со спектакуларните настапи ги одбележаа претходните изданија на Д ФЕСТИВАЛ, во листата хедлајнери годинава се запишува уште една од најактуелните ѕвезди на новата британска сцена...

Чуварите на Галаксијата повторно во акција

Чуварите на Галаксијата повторно во акција

Pixel | пред 3 месеци

Македонската компанија за анимација и визуелни ефекти ФХ3Х учествуваше во креирањето на визуелните ефекти и на вториот дел на Марвеловите „Чувари на Галаксијата“. На 4 мај во киното Cinplexx ќе биде премиерата...

Адаптирани спортски активности за децата со пречки во видот

Адаптирани спортски активности за децата со пречки во видот

Pixel | пред 3 месеци

Вчера , на 26-ти април 2017, Проектот на У САИД и LCIF за деца со пречки во видот организираше адаптиран и спортски активности со деца та со оштетен вид во училиштето "Вудроу Вилсон" во Тетово. Спортските...

Прес конференција на здружението Проект Среќа во Тренд Телеком

Прес конференција на здружението „Проект Среќа“ во Тренд Телеком

Pixel | пред 3 месеци

На 27.04.2017 во Тренд Телеком во 11 часот се одржа прес конференција на здружението Проект Среќа, каде претседателката на здружението Кристина Арнаудова зборуваше за концептот на здружението, визијата...

Покана за ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА  Здружение за хумано опшествен развој Среќа 27 04 2017

Покана за ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА - Здружение за хумано опшествен развој „Среќа“ 27.04.2017

Pixel | пред 3 месеци

Почитувани со огромно задоволство сакаме Ве поканиме на првата прес конференција на “ Здружението за Хумано – Општествен Развој, проект СРЕЌА ” . Основач и претседател на здружението е нашата позната естрадна...

ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА 27 04 2017

ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА 27.04.2017

Pixel | пред 3 месеци

Почитувани со огромно задоволство сакаме Ве поканиме на првата прес конференција на “ Здружението за Хумано – Општествен Развој, проект СРЕЌА ” . Основач и претседател на здружението е нашата позната естрадна...

Ravitez заедно со Afrojack на Ohrid Calling2017

Ravitez заедно со Afrojack на Ohrid Calling2017!

Pixel | пред 3 месеци

На првиот фестивалски ден на кој како главна ѕвезда ќе настапи популарниот AFROJACK, шоуто ќе го отвори младиот и талентиран диџеј RAVITEZ. DJ RAVITEZ е млад диџеј од Холандија, чија кариера започнува...

Да им помогнеме на Beatrix Crew да одат на Светско

Да им помогнеме на Beatrix Crew да одат на Светско!

Pixel | пред 3 месеци

На девојките и дечките од Beatrix Crew им е потребна вашата помош да бидат дел од ESDU Светското првенство во модерни танци кое од 22-28 мај се одржува во Пореч, Хрватска. Тимот на Beatrix Crew деновиве...

Маша и Медо во Cineplexx од 20 април

Маша и Медо во Cineplexx од 20. април

Pixel | пред 3 месеци

Големиот светски хит, анимираниот филм "Маша и Медо" ќе биде прикажан во киното Cineplexx на 20. Април. Руската анимирана серија "Маша и Медо" е една од најпопуларните франшизи благодарение на благородните...

Биди своја на матура

Биди своја на матура

Pixel | пред 3 месеци

Сите добро знаеме колкава фама се крева за матурските прослави кај нас, но и покрај трендовите и она што е ин, запаметете - пред сè треба да се чувствувате удобно во нешто што ви прилега вам. Инспирирај...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност