Интервју со Џиjан Емин  Џин на звукот во Македонија  Се уште сум на прва борбена линија

Интервју со Џиjан Емин - Џин на звукот во Македонија „ Се уште сум на прва борбена линија “

Pixel | пред 22 часа

Би препорачал на публиката  да се опушти и да ужива во она што сме  го подготовиле за нив со надеж дека ќе им се допадне. Ве чекаме на Neuland Sensorium , порачува Џијан Емин. П: На 25ти Ноември ќе се...

Бимилк го одбележа Светскиот ден на детето со едукативна работилница во СОС Детско село

Бимилк го одбележа Светскиот ден на детето со едукативна работилница во СОС Детско село

Pixel | пред еден ден

Денес, 20.11.2017, Битолска млекара го одбележа Светскиот ден на детето и истовремено го означи стартот на едукативните работилници во рамки на проектот „Собираме и ре-креираме со Бимилк“, кои во следниов...

Мартин Видоевски Најголемиот проект кој досега сум го работел е работата на себе

Мартин Видоевски: Најголемиот проект кој досега сум го работел е работата на себе!

Pixel | пред 5 дена

Мартин Видоевски е магистер по Човечки ресурси, меѓутоа неговата моментална професија и животна преокупација ни најмалку не се поклопуваат со она за што се образувал. Тој истовремено е и сертифициран бодибилдинг...

InTech X Meets Massive Interactive на 5 ти декември во МКЦ Скопје

InTech X Meets Massive Interactive на 5-ти декември во МКЦ, Скопје

Pixel | пред 5 дена

На 5 декември во 18 часот, во МКЦ клуб ресторан во Скопје, ќе се оддржи нешто сосема новo кога се InTech MeetUp настаните во прашање. Овојпат, посетителите на InTech X ќе имаат можност да се запознаат...

Коктели пиеме и во зима

Коктели пиеме и во зима

Pixel | пред 2 недели

Ладното време не е причина да се затворите дома и да заборавите на добрата забава. Кој е подобар начин да го загреете телото ако тоа не е со добар коктел или добра музика која ќе ви го обземе телото? Да,...

Елена Бубало Телото е единственото место во кое живеете затоа водете грижа за него

Елена Бубало: Телото е единственото место во кое живеете, затоа водете грижа за него!

Pixel | пред 2 недели

Елена Бубало ‒ Некои ја знаат како фитнес-инструктор, некои како личен тренер, некои по спортските настани што ги организира, но најмногу по нејзината лична групна програма „Total Body Workout by Bubalo“....

РУНДЕК го вклучува Скопје во ексклузивните станици на APOCALYPSO NOW

РУНДЕК го вклучува Скопје во ексклузивните станици на „APOCALYPSO NOW“

Pixel | пред 2 недели

Еден од најреномираните музички автори во регионот, ДАРКО РУНДЕК се враќа на ТАКСИРАТ за прослава на 20-годишнината од неговиот соло првенец „Апокалипсо“, албумот кој ја означи најголемата пресвртница...

Домашните и бугарските текстилни компании на ревии во Штип

Домашните и бугарските текстилни компании на ревии во Штип

Pixel | пред 2 недели

Пет македонски и шест бугарски текстилни компании ги презентираа своите производи вчеравечер во галеријата „Безистен“ во Штип во организација на македонскиот Текстилен кластер во соработка со Моден викенд...

FUNK SHUI  Нови ексклузивци на Авалон продукција

FUNK SHUI - Нови ексклузивци на Авалон продукција!

Pixel | пред 2 недели

FUNK SHUI е скопски бенд кој комбинира повеќе различни ритмови и алтернативни инструментални музички жанрови. Создаден е пред 7 години во длабочините на МКЦ, а комплетиран од тројца музичари кои создаваат...

Голем хуманитарен проект за едукација на децата  Собираме и ре креираме со Бимилк

Голем хуманитарен проект за едукација на децата: „Собираме и ре-креираме со Бимилк“

Pixel | пред 2 недели

Близу 2.000 деца од 60 градинки ширум Македонија ќе учествуваат во креативни и едукативни работилници за зачувување на животната средина Како општествено одговорна компанија, Битолската млекара започна...

Успешен пример како од мал семеен бизнис се станува еден од најголемите кооперанти на најголемиот млекорпоизводител во Македонија  Бимилк

Успешен пример како од мал семеен бизнис се станува еден од најголемите кооперанти на најголемиот млекорпоизводител во Македонија - Бимилк

Pixel | пред 2 недели

Со традиција уште од 1952 година, Млекара АД Битола денес е најголемиот производител на млеко и млечни производи во Р. Македонија, задоволувајќи ги секојдневно потребите на повеќе од милион потрошувачи....

GIPSY KINGS со новогодишен Greatest hits концерт во Скопје

GIPSY KINGS со новогодишен Greatest hits концерт во Скопје!

Pixel | пред 3 недели

Со задоволство ве информираме дека е познато финалното шоу на Авалон Продукција за историски успешната концертна 2017 година во Македонија. На 22 декември како второ издание на АLL YOU NEED IS LOVE евентот,...

Моден викенд Скопје #Stopthetraffik

Моден викенд Скопје: #Stopthetraffik

Pixel | пред 3 недели

На претпоследниот ден од шеснаесеттиот Моден викенд Скопје, вчеравечер во „Скопје Мериот Хотел“ беа прикажани најновите колекции на ателјето „Алшар“, „Walone fashion group“ , српската дизајнерка Ана Трошиќ...

Започна шеснаесеттиот Моден викенд Скопје

Започна шеснаесеттиот Моден викенд Скопје

Pixel | пред 4 недели

Скопје (23.10.2017) Со четири ревии вчеравечер во „Скопје Мериот Хотел“ започна шеснаесеттиот Моден викенд Скопје , под мотото на сезоната #Stopthetraffik. Сезоната есен-зима 2017/2018 ја отвори ревијата...

Зошто се важни витамините за децата и за што служат тие

Зошто се важни витамините за децата и за што служат тие?

Pixel | пред еден месец

На сите ни е добро познато дека витамините се многу важни за правилен раст и развој на децата, меѓутоа и за подобрување на здравјето воопшто и за одржување добар баланс во организмот кај возрасните. Но,...

Македонскиот MyGreatRecipes ја промовира апликацијата на ProductHunt и му треба вашата поддршка

Македонскиот MyGreatRecipes ја промовира апликацијата на ProductHunt и му треба вашата поддршка

Pixel | пред еден месец

MyGreatRecipes, апликацијата за готвење создадена од македонски девелопери, денес ќе биде објавена на познатата платформа за откривање нови продукти, ProductHunt . MyGreatRecipes е апликација која се стреми...

Марвел објави нов трејлер за Black Panther

Марвел објави нов трејлер за Black Panther

Pixel | пред еден месец

Спектакуларен концерт на Стинг

Спектакуларен концерт на Стинг

Pixel | пред еден месец

Крафтверк со 3 Д концерт во Скопје

Крафтверк со 3-Д концерт во Скопје

Pixel | пред еден месец

Германските пионери на електронската музика, легендарните КРАФТВЕРК ќе настапат во Скопје со извонредното 3-Д шоу од нивната актуелна и исклучително успешна светска турнеја. Концертот на КРАФТВЕРК во Скопје, како...

Ал Ди Меола ќе ги свири Битлси во МОБ

Ал Ди Меола ќе ги свири Битлси во МОБ

Pixel | пред еден месец

Огромно задоволство ни е да ви го најавиме следниот проект за оваа година- еден од најголемите светски и најнаградувани гитаристи на сите времиња, после пауза од речиси 10 години повторно се враќа во Скопје, со...

RAG N BONE MAN ДОАЃА ВО СКОПЈЕ

RAG`N`BONE MAN ДОАЃА ВО СКОПЈЕ!!!

Pixel | пред еден месец

Огромно задоволство ни е да ви најавиме дека една од најактуелните светски ѕвезди во моментов, еден од највозбудливите и најспецифични вокали на денешницата, Rag`n`Bone Man доаѓа во Скопје, на голем концерт...

Вистинска акција од почеток до крај  Американски Платеник од 28 09 во Cineplexx

Вистинска акција од почеток до крај - „Американски Платеник“ од 28.09 во Cineplexx

Pixel | пред еден месец

Базиран на бестселерот на Винс Флин „Американски платеник“, филмот на публиката и го претставува еден од најпопуларните современи фиктивни херои, ЦИА агентот Мич Рап. Дваесет и три годишниот Мич ги има...

Вистинска акција од почеток до крај  Американски Платеник од 05 10 во Cineplexx

Вистинска акција од почеток до крај - „Американски Платеник“ од 05.10 во Cineplexx

Pixel | пред еден месец

Базиран на бестселерот на Винс Флин „Американски платеник“, филмот на публиката и го претставува еден од најпопуларните современи фиктивни херои, ЦИА агентот Мич Рап. Дваесет и три годишниот Мич ги има...

Стинг доаѓа во СКопје со својот син

Стинг доаѓа во СКопје со својот син

Pixel | пред 2 месеци

На претстојниот концерт во ВИП арената „Борис Трајковски“ во Скопје, легендата на светската рок сцена STING ќе настапи со своите долгогодишни соработници, гитаристите Dominic Miller и Rufus Miller, тапанарот...

Ново семејно пакување Битолско кисело млеко за целосно уживање

Ново семејно пакување Битолско кисело млеко за целосно уживање

Pixel | пред 2 месеци

Добро познатиот, традиционален вкус на кравјото Битолско кисело млеко отсега е достапен и во големо, семејно пакување од 700 гр во кантичка. Битолското кисело млеко досега беше достапно во пакување од...

 Ривајв клиник   ново урбан спа дневно катче во центарот на Скопје

,,Ривајв клиник,, - ново урбан спа дневно катче во центарот на Скопје

Pixel | пред 2 месеци

Викендов во Скопје се отвори нова современа Спа и велнес ,,Ривајв клиник,, со нова современа апаратура за лице и тело која за прв пат се сретнува на македонскиот пазар и на своите клиенти ќе им овозможи...

Бимилк им посака сладок почеток на школувањето на првачињата ширум Македонија

Бимилк им посака сладок почеток на школувањето на првачињата ширум Македонија

Pixel | пред 3 месеци

Традицијата вели дека за почетокот на учебната година, првачињата добиваат нешто слатко за лесно да им оди учењето. Посакувајќи им сладок, забавен и успешен пат во светот на образованието, Бимилк им подари...

Жито маркет број 54 отворен во Петровец

Жито маркет број 54 отворен во Петровец

Pixel | пред 3 месеци

ДПТУ „ЖИТО“ ДООЕЛ Велес го отворија својот прв објект во општина Петровец. Со новоотворениот Жито маркет, граѓаните од оваа општина добија модерен супермаркет што нуди голем избор производи од многу брендови,...

ТОТО доаѓаат во Скопје

ТОТО доаѓаат во Скопје

Pixel | пред 3 месеци

Со огромно задоволство сакаме да ве информираме дека еден од најголемите американски бендови на сите времиња- ТОТО, за прв пат доаѓа во Скопје, со концерт во рамките на јубилејната турнеја по повод 40...

Предлог рецепти со Битолски путер за совршен семеен неделен ручек

Предлог-рецепти со Битолски путер за совршен семеен неделен ручек

Pixel | пред 3 месеци

Вечната дилема на секое семејство во недела е што да се подготви за вкусен неделен ручек кога секој член од фамилијата е дома. Често се случува размислувањето, дискусијата, планирањето на оброкот, па и...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност