Ова е најздравото овошје Штити од мозочен удар и ги топи килограмите

Ова е најздравото овошје: Штити од мозочен удар и ги топи килограмите

пред еден ден - Бабин лек

Урмите имаат голема нутритивна и здравствена вредност, поради што луѓето ги сметаат за најздраво овоше во светот, Тие се голем извор на природни влакна кои се неопходни за работата на цревата. Шеќерот...

Еве зошто имаме подочници

Еве зошто имаме подочници

пред еден ден - Бабин лек

Во многу случаи, подочниците не укажуваат на здравствен проблем. Меѓутоа, факт е дека на многу луѓе им пречат и создаваат грижи, што дури може негативно да се одрази на квалитетот на нивниот живот. „Темни...

Никогаш не прекинувајте го кивањето а еве и зошто

Никогаш не прекинувајте го кивањето, а еве и зошто!

пред еден ден - Бабин лек

Додека киваме, воздухот низ нашите ноздри лета со брзина до 160 километри на час. Ако кивањето намерно го запреме, целиот тој притисок се сели во некој друг дел на телото, кој може да настрада. Начинот...

Лекарите предупредуваат Никогаш повеќе не ја ставајте храната во алуминиумска фолија

Лекарите предупредуваат: Никогаш повеќе не ја ставајте храната во алуминиумска фолија!

пред 3 дена - Бабин лек

Дали сте и вие дел од луѓето кои сите остатоци од храна ги замотуваат во алуминиумска фолија, па дури и ја подготвуваат храната во неа? Повеќе немојте да го правите тоа, бидејќи лекарите издадоа шокантно...

Проверено Постот е најдобра диета  чува од рак и ги топи килограмите

Проверено: Постот е најдобра диета – чува од рак и ги топи килограмите

пред 3 дена - Бабин лек

Ако постите пет дена месечно значајно ќе го намалите ризикот за добивање срцеви болести, дијабетес и рак, тврди најновото истражување. Истражувачите од УКЛА Институтот за долговечност побараа од луѓето...

Магичен рецепт за проширени вени од само две состојки

Магичен рецепт за проширени вени од само две состојки

пред 3 дена - Бабин лек

Проблемите со проширените вени се почети кај жените отколку кај мажите. Ова оштетување настанува како резултат на долго стоеше или пак седење, недостаток на физичка активност, бременост или вишок килограми....

Излечете ги децата од кашлицата само со 2 состојки

Излечете ги децата од кашлицата само со 2 состојки

пред 4 дена - Бабин лек

Детската кашлица е еден од најчестите проблеми на родителите, а решението не се крие во скапите сирупи, туку во народниот лек од 2 состојки. Потребно ви е: Мед, по можност домашен Црна ротквица Постапка:...

Кинески еликсир за имунитет кој ќе ве спаси од настинки и грип

Кинески еликсир за имунитет кој ќе ве спаси од настинки и грип

пред 4 дена - Бабин лек

Во кинеската народна медицина циметот има посебно место и се смета за една од најдобрите состојки од природата, особено кога се работи за настинките и гриповите. Вообичаено се употребува во комбинација...

Лек кој е стар со векови  Ги елиминира бактериите вирусите и паразитите

Лек кој е стар со векови – Ги елиминира бактериите, вирусите и паразитите

пред 4 дена - Бабин лек

Главна состојка на овој природен лек е лукот. Сепак, при неговата консумација нема ни да го приметите, а лекот ќе направи чудо за вашиот организам. Заради алицинот кој го содржи, лукот има силно антибактериско...

Исечете кромид на четвртини и додате му една состојка Ќе заборавите што е кашлица

Исечете кромид на четвртини и додате му една состојка: Ќе заборавите што е кашлица!

пред 4 дена - Бабин лек

Кога кашлицата трае подолго од една недела, секако нешто треба да се превземе, а постои народен лек кој е одличен во таква ситуација. Црвениот кромид секогаш се препорачува кога имате проблеми со дишните...

Медицински феномен Преживеа 27 инфаркти во еден ден

Медицински феномен: Преживеа 27 инфаркти во еден ден

пред 4 дена - Бабин лек

Реј Вудхал, 54-годишник од англискиот град Веднесбари, проживеал вистинска животна драма откако доживеал срцев удар играјќи фудбал со пријателите. Но, вистинската борба почнала во болница каде за 24 часа...

Дознајте зошто најздравите луѓе на светот пијат сок од кисели краставички секој ден

Дознајте зошто најздравите луѓе на светот пијат сок од кисели краставички секој ден

пред 4 дена - Бабин лек

Овие пет силни причини ќе направат и вам да ви стане навика пиењето на овој сок. Овие пет силни причини ќе направат и вам да ви стане навика пиењето на овој сок. Ако сте љубител на кисели краставички,...

Тајна стара 100 години Овие семки го лекуваат ракот за само неколку дена

Тајна стара 100 години- Овие семки го лекуваат ракот за само неколку дена?

пред 4 дена - Бабин лек

Најстрашната болест на 21 век, нормално е ракот. Многу истражувања и милиони долари се трошат на тезите за да се пронајде лек за оваа пеколна болест. Колку знаеме, напредок се уште нема. Од друга страна,...

Една лажичка за две минути ќе ве исчисти од насобраните отрови

Една лажичка за две минути ќе ве исчисти од насобраните отрови

пред 6 дена - Бабин лек

Нашите црева се навистина важни и треба од време на време да ги исчистиме од отровите кои се собираат во нашиот организам, поради конзумирањето на разните намирници. Потребно е здраво да се храните, а...

Застоената вода е штетна по здравјето

Застоената вода е штетна по здравјето

пред 6 дена - Бабин лек

Водата која преку ноќ е оставена во чаша или отворено шише, не треба да се пие, велат научниците Освен тоа што поради изложеноста на зрачење се менува нејзиниот хемиски состав и Пе-Ха вредност, во таквата...

Симптоми на алергиската реакција  лечење

Симптоми на алергиската реакција – лечење

пред една недела - Бабин лек

Симптомите на алергиската реакција зависат од тоа каков алерген влегува во телото.На пример:полен кој се вдишува преку нос,обично причинува симтоми во носот, очите,и грлото. На сите ни е позната поленската...

Смрт за хемороидите Подгответе ја оваа маст за да ги отстраните засекогаш

Смрт за хемороидите! Подгответе ја оваа маст, за да ги отстраните засекогаш!

пред една недела - Бабин лек

Супер крем, подготвен лесно и евтино, може да ве спаси од хемороиди, бронхит и што ли уште не. Кремот се подготвува само со едно јајце (варено, затоа што ви е неопходна само жолчката), 400мл маслиново...

Што предвидува доброволното здраствено осигурување

Што предвидува доброволното здраствено осигурување

пред една недела - Бабин лек

Со Законот за доброволното здравствено осигурување се уредува нов систем на доброволно здравствено осигурување со кој се дава законска можност и се отвара широко поле на делување на друштвата за осигурување...

Продажбата поважна од здравјето  фармацевти ширеле птичји грип за да им се продаваат вакцини

Продажбата поважна од здравјето – фармацевти ширеле птичји грип за да им се продаваат вакцини

пред една недела - Бабин лек

Одредени фармацевтски компании биле вклучени во стравичен криминален бизнис кој се засновал на ширење вирус на птичји грип, за да се докаже опасноста од оваа болест и со самото тоа, да обезбедат поголема...

Пробајте го кинескиот рецепт кој ќе ви ги излечи сите болести

Пробајте го кинескиот рецепт кој ќе ви ги излечи сите болести!

пред една недела - Бабин лек

Доколку секојдневно, на одредено место на телото ставите коцка мраз, организмот ќе почне да се подмладува, многу болести исчезнуваат, а вие ќе бидете здрави, расположени и полни со енергија. Човечкото...

15 примени на оцетот за кои веројатно не сте слушнале

15 примени на оцетот за кои веројатно не сте слушнале

пред една недела - Бабин лек

Ублажување на чешањето при убод од комарец. Убодите од комарец предизвикуваат иритирачко чешање, но оцетот може да ви помогне. Веднаш штом ќе забележите дека сте станале жртва на комарец, натопете памук...

Опаѓање на косата  еве како да го спречите со лекови од дома

Опаѓање на косата – еве како да го спречите со лекови од дома

пред една недела - Бабин лек

Просечниот раст на косата е околу 1.2 цм на месец, а растењето се забрзува кај жените помеѓу петнаесет и триесет години.. Најважната причина за опаѓање на косата и несоодветната исхрана. Дури и делумен...

Ефикасно и ЗАСЕКОГАШ отстренете ги влакната од лицето

Ефикасно и ЗАСЕКОГАШ отстренете ги влакната од лицето

пред една недела - Бабин лек

Куркумата длабински ја чисти кожата, ги отстранува мртвите клетки и други нечистотии од површината на кожата, ја стимулира работата на лимфните жлезди и циркулацијата на крвта, а поради нејзините анти-воспалителни...

Воениот лекар од Битола кој бил одликуван дури и од Султанот

Воениот лекар од Битола кој бил одликуван дури и од Султанот

пред една недела - Бабин лек

Зоран Кардула за неговиот голем прадедо, воен лекар… “Тоа беше премногу болно за мојата баба па многу малку и зборуваше за тие настани. Тие изгубиле се, се им беше национализирано и само со 2 сандаци и...

Лекарите открија  ова се првите знаци за најсмртоносниот карцином

Лекарите открија – ова се првите знаци за најсмртоносниот карцином

пред една недела - Бабин лек

По 15 години анализа, научниците открија кои се причинителите на рак на панкреасот. Тим од научници од Институтот за карцином во Бостон неодамна направија истражување и ги открија првите знаци на настанување...

Ѕид на срамот Имињата на големи марки кои ги кријат штетните состојки

Ѕид на срамот: Имињата на големи марки кои ги кријат штетните состојки

пред 2 недели - Бабин лек

Потрошувачите несвесно купуваат храна богата со сол, шеќер и масти, затоа што производителите ги кријат информациите од нив. Мартин Исакр кој ја води веб страната за потрошувачи во Велика Британија ( www.canieatit.co.uk...

Шокантни истражувања Вакцинираните деца со 5 пати повеќе болести од невакцинираните

Шокантни истражувања: Вакцинираните деца со 5 пати повеќе болести од невакцинираните

пред 2 недели - Бабин лек

Последното големо истражување ги потврдува сознанијата на другите независни истражувања кои го споредувале здравјето кај вакцинираните и невакцинираните деца. Всушност сите тие студии покажале дека вакцинираните...

Чудо од рецепт За само 7 дена ќе ги снема болките во грбот нозете зглобовите

Чудо од рецепт: За само 7 дена ќе ги снема болките во грбот, нозете, зглобовите

пред 2 недели - Бабин лек

Здравствените експерти посочуваат дека големо влијание врз појавата на болки во грбот, нозете и зглобовите има несоодветно држење на телото, па првиот совет е да го поправите држењето, барем тоа не е тешко....

ЛОШО ВЛИЈАЕ ВРЗ НАЈГЛАВНИОТ ОРГАН ВО ТЕЛОТО  Внимавајте со Парацетамол

ЛОШО ВЛИЈАЕ ВРЗ НАЈГЛАВНИОТ ОРГАН ВО ТЕЛОТО – Внимавајте со Парацетамол

пред 2 недели - Бабин лек

Една од најпознатите таблети против болки кои сите ги користиме е Paracetamol, достапна во многу комбинации. Се користи за намалување на телесната температура и на симптомите на настинката и грипот. Сепак,...

1 билка 1 000 лековити својства

1 билка, 1.000 лековити својства

пред 2 недели - Бабин лек

Копривата ефикасно ја прочистува крвта, ги спречува воспаленијата и поттикнува исфрлање на штетните материи и камен од бубрезите. Младите листови според вкусот потсетуваат на спанаќот, но содржат петпати...

Повеќе
КЛИКНИ
kariera.mk