Меси повторно ја спаси Барселона Баерн веќе е во четвртфиналето

Меси повторно ја спаси Барселона, Баерн веќе е во четвртфиналето

Sportmedia | пред еден час

Каталонскиот гигант одигра 1:1 на гости против Челзи, додека германскиот првак во Минхен со 5:0 го растури Бешикташ Барселона е позадоволна по првиот меч во пресметката против Челзи, откако дуелот во Лондон...

Меси по 730 минути игра конечно погоди против Челзи

Меси по 730 минути игра конечно погоди против Челзи

Sportmedia | пред еден час

Во деветиот меч против англискиот ривал, Лео конечно ја затресе мрежата Лионел Меси конечно ја прекина лошата традиција во дуелите против Челзи и постигна гол. Аргентинскиот виртуоз донесе радост за каталонците,...

Бруно Лабадија ќе го спасува Волфсбург

Бруно Лабадија ќе го спасува Волфсбург

Sportmedia | пред 2 часа

Бруно Лабадија е нов тренер на Волфсбург и 52-годишниот познат фудбалски ас ќе има задача да го спаси тимот од испаѓање од Бундеслигата Бруно Лабадија е нов тренер на Волфсбург и 52-годишниот познат фудбалски...

Трета среќа за Вилијан Челзи води против Барса

Трета среќа за Вилијан, Челзи води против Барса

Sportmedia | пред 2 часа

Англичаните поведоа со погодокот во 62 минута, додека на вториот меч, кој се игра во Минхен, Баерн води со 3:0 против Бешикташ Бразилецот Вилијан беше главна фигура во првото полурвеме на дуелот во Лондон,...

Дали пивото е тајната на успехот на Германците во Пјонгчанг

Дали пивото е тајната на успехот на Германците во Пјонгчанг?

Sportmedia | пред 3 часа

Лекарот на германскиот олимписки тим ги советува своите спортисти да се напијат пиво веднаш после натпреварувањето на Зимските олимписки игри. Германскиот олимписки тим во Појнгчанг стигна со 3.500 литри...

Вилијан ги тресе стативите на Барселона Баерн води 1 0 против Бешикташ

Вилијан ги тресе стативите на Барселона, Баерн води 1:0 против Бешикташ

Sportmedia | пред 3 часа

Англичаните може да жалат што не водат по првите 45 минути, иако каталонците имаат 70 отсто посед на топка Челзи и Барселона играат без голови по првото полувреме на „Стемфрд Бриџ“, во осминафиналето од...

СРПСКИ ИЗУМ Како да се упропасти Жучковата левица

СРПСКИ ИЗУМ: Како да се упропасти „Жучковата левица“

Sportmedia | пред 3 часа

Комплексите се неизлечиви, нов скандал ја тресе и српската кошарка... Звучи, односно изгледа неверојатно што точно се случувало за време на прославата на освоената титула на Партизан во рамките на српскиот...

КАКОВ ДЕН ЦРН ДЕН ЗА КУТИЊО Прво пајакот му ја собра колата потоа му ја ограбија куќата   ФОТОГАЛЕРИЈА

КАКОВ ДЕН, ЦРН ДЕН ЗА КУТИЊО: Прво пајакот му ја собра колата, потоа му ја ограбија куќата... (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Sportmedia | пред 4 часа

Шпанските медиуми наведуваат дека куќата во Барселона каде живее Фелипе Кутињо била ограбена додека новиот фудбалер на каталонците бил на вечера со семејството... После семејниот собир кој потрајал малку...

Рудеж со три нови имиња ќе ги напаѓа Македонија и Швајцарија

Рудеж со три нови имиња ќе ги напаѓа Македонија и Швајцарија

Sportmedia | пред 4 часа

На списокот на повикани ги нема Јарослав Мусил и Станислав Балдовски. На нивните места се номинирани Марек Козлик, Мартин Билик и Дејвид Абрахам. Селекторот на машки национален тим на Словачка, Иван Рудеж...

Богдановиќ е во топ три дебитанти на годината

Богдановиќ е во топ три „дебитанти на годината"

Sportmedia | пред 5 часа

Кошаркарот на Сакраменто Кингс направи сериозен исчекор на листата на најдобрите новаци во лигата откако имаше своја вечер во шоуто на младите звезди на Ол-стар викендот во Лос Анџелес. Кошаркарот на Сакраменто...

ЦРНО БЕЛА ЛИЦИТАЦИЈА Шампионскиот дрес на Величковиќ бара сопственик

ЦРНО БЕЛА ЛИЦИТАЦИЈА: Шампионскиот дрес на Величковиќ бара „сопственик"

Sportmedia | пред 5 часа

Капитенот на „црно-белите" го понуди дресот со брјот 12, оној со кој го освои Купот „Радивоје Кораќ", со намера сите средства од продажбата да бидат донирани за навивач на „црно-белите" потребни за операција....

Касилјас Спортинг игра бесконечно за да победи

Касилјас: Спортинг игра бесконечно за да победи

Sportmedia | пред 6 часа

Легендарниот голман Икер касилјас го „пецна“ лутиот ривал Спортинг со необична математичка формула, по контроверзната победа на „лавовите“ против Тондела. Спортинг победи со гол во 99. минута, иако главниот...

Пеколот за Бешикташ почнува во Минхен  Црно белите ќе играат 7 меча за 20 дена

Пеколот за Бешикташ почнува во Минхен - „Црно-белите“ ќе играат 7 меча за 20 дена

Sportmedia | пред 6 часа

Турскиот гигант Бешикташ ја почнува опасната и напорна авантура со 7 меча за 20 дена, вечерва на „Алијанц арена“ во Минхен против Баерн Турскиот гигант Бешикташ ја почнува опасната и напорна авантура со...

Педро Ако играте со страв против Барса веднаш предајте го мечот

Педро: Ако играте со страв против Барса, веднаш предајте го мечот

Sportmedia | пред 7 часа

Педро Елизер Родригес Ледесма, или само Педро е играчот кој одлично ја познава Барселона, а вечерва ќе игра против Каталонците во дресот на Челзи, во еден од дерби двомечите во Лигата на шампионите Педро...

Јаневски Вардар секогаш оди на победа така ќе биде и против Шкендија

Јаневски: Вардар секогаш оди на победа, така ќе биде и против Шкендија

Sportmedia | пред 8 часа

По само седум дена, Вардар и Шкендија повторно ќе ги одмерат силите, овој пат во рамките на четвртфиналето на Купот на Македонија. По само седум дена, Вардар и Шкендија повторно ќе ги одмерат силите, овој...

Треневски ќе почека за нов почеток во Дечиќ  Невреме го одложи комплетното коло во Црна Гора

Треневски ќе почека за нов почеток во Дечиќ - Невреме го одложи комплетното коло во Црна Гора

Sportmedia | пред 8 часа

Виктор Треневски ќе почека за нов почеток во Дечиќ, а дождот и невремето го одложија и неговиот кам-бек во Црна Гора и комплетното прво пролетно коло воп најсилната лига во оваа земја Виктор Треневски...

Веќе стана навика и стандардна одлука од двете страни  Ново дерби Вардар  Шкендија без гостински навивачи

Веќе стана навика и стандардна одлука од двете страни - Ново дерби Вардар - Шкендија без гостински навивачи

Sportmedia | пред 9 часа

Вардар и Шкендија ќе играат ново дерби, утре од 14 часот во Скопје и повторно без гостински навивачи. На ред е четвртфиналниот двомеч во националниот куп, со стари навики кои ги практикуваат и двете раководства...

Меси се губи на теренот кога игра против Челзи

Меси се губи на теренот кога игра против Челзи

Sportmedia | пред 9 часа

Во досегашните осум меча кои ги има одиграно против лондонскиот тим, Лео нема постигнато ниту еден гол Кога Лионел Меси е на теренот тој е страв и трепет за сите противници, освен само за еден. Тоа е тимот...

Загревање за Полска без голови  Македонија против БиХ 0 0

Загревање за Полска без голови - Македонија против БиХ 0:0

Sportmedia | пред 10 часа

Македонската фудбалска репрезентација за играчи до 17 години одигра без голови против БиХ во првиот од двата контролни натпревари пред квалификацискиот турнир во Полска Македонската фудбалска репрезентација...

Руски тест за Гонзалез и Македонија

Руски тест за Гонзалез и Македонија

Sportmedia | пред 10 часа

Македонската репрезентација на следниот собир во април, ќе одигра контролен натпревар со Русија. Македонската репрезентација на следниот собир во април, ќе одигра контролен натпревар со Русија во рамките...

Ренова се жали на арбитражата но и вербално напаѓа судии

Ренова се жали на арбитражата, но и вербално напаѓа судии

Sportmedia | пред 10 часа

Фудбалскиот клуб Ренова е пред казна и можна суспензија на теренот во Тетово, поради инциденти за време на дуелот со Силекс. Популарните „гипсари" се жалеа на арбитражата на судијата Константин Влахо,...

Добра вест за Вардар Чупиќ се враќа во ритам

Добра вест за Вардар: Чупиќ се враќа во ритам

Sportmedia | пред 10 часа

Поради повреда на коленото, десното крило на Вардар, Иван Чупиќ пропушти пет натпревари, три во СЕХА-лигата и два во Лигата на шампионите. По подолго време, Вардар ќе биде комплетен, повредите со кои дел...

Не можат да прифатат еден пораз Агуеро и Гвардиола ќе се тепаа

Не можат да прифатат еден пораз Агуеро и Гвардиола ќе се тепаа

Sportmedia | пред 11 часа

Манчестер Сити синоќа беше елиминиран од ФА Купот на Англија откако загуби на гости кај третолигашот Виган, а ѕвездите на „граѓаните“ не можеа да се помират со поразот Манчестер Сити синоќа беше елиминиран...

Конте Не спиев добро пред мечот со Барселона

Конте: Не спиев добро пред мечот со Барселона

Sportmedia | пред 11 часа

Италијанскиот стратег се надева дека на најдобар можен начин ги подготвил своите играчи пред осминафиналната пресметка во Лигата на шампионите Менаџерот на Челзи, Антонио Конте имал непреспиена ноќ, пред...

Чеферин Македонија има уникатна шанса да игра на ЕП преку Лига на Нации

Чеферин: Македонија има уникатна шанса да игра на ЕП преку Лига на Нации

Sportmedia | пред 12 часа

Македонија е меѓу најсилните селекции во Д сегментот во Лигата на Нациите, а ко не и најсилна и има уникатна можност да се пласира на Европското првенство во 2020 година, вели Александер Чеферин во интервјуто...

Навивачите на сакаат Бундеслига опен  Во Франкфурт се протестираше против фудбалски понеделник

Навивачите на сакаат Бундеслига опен - Во Франкфурт се протестираше против фудбалски понеделник

Sportmedia | пред 12 часа

Навивачите на Ајнтрахт на интересен начин протестираа против фудбалски натпревари во понеделник, а на шега целата работа испадна во тениски стил Навивачите на Ајнтрахт на интересен начин протестираа против...

Тиквеш Тетекс и Еуромилк со италијанка во чест на Вуко Каров

Тиквеш, Тетекс и Еуромилк со „италијанка“ во чест на Вуко Каров

Sportmedia | пред 13 часа

Меморијалниот фудбалски турнир „Вуко Каров“ ќе се одржи во Кавадарци во недела, на 25. февруари по 19. пат, а „италијанка“ по едно полувреме ќе играат домаќинот Тиквеш, Тетекс и Еуромилк Меморијалниот...

НОВ СРАМ Дел од репрезентативците преку медумите дознале дека се на списокот

НОВ СРАМ: Дел од репрезентативците преку медумите дознале дека се на списокот

Sportmedia | пред 13 часа

Доцнењето на селекторот, Јорданчо Давитков на подготовките за претквалификацискиот дуел со Словачка не е единствениот скандал. Дел од играчите од медиумите прочитале дека се на списокот. На ден пред првиот...

СКАНДАЛ Давитков на ден пред мечот со Словачка ќе дојде во Скопје

СКАНДАЛ: Давитков на ден пред мечот со Словачка ќе дојде во Скопје

Sportmedia | пред 14 часа

„Спортмедиа“ дознава дека речиси голем дел од мини-подоготовките за претквалификацискиот дуел против Словачка, македонската репрезентација ќе ги одработи без селекторот Јорданчо Давитков. Македонија и...

Вардар и Шкендија ќе играат утре на Арената

Вардар и Шкендија ќе играат утре на Арената

Sportmedia | пред 14 часа

Вардар и Шкендија ќе го играат првиот четвртфинален меч од националниот Куп утре на скопската арена од 14 часот Вардар и Шкендија ќе го играат првиот четвртфинален меч од националниот Куп утре на скопската...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност