ЛШ Барса ја искористи грешката на Челзи блиску е четвртфиналето за Баерн  ФОТО ВИДЕО

ЛШ: Барса ја искористи грешката на Челзи, блиску е четвртфиналето за Баерн! (ФОТО, ВИДЕО)

Спорт365 | пред еден час

На стадионот „Стемфорд Бриџ“ во Лондон се одигра првиот натпревар од осминафиналето во Лигата на шампионите… Уште во петтата минута се закани Челзи, шутираше Азар со левата нога од 17-18 метри, но над...

Веспрем 18 0 во Унгарија Манасков втор стрелец против Ференцварош

Веспрем 18-0 во Унгарија: Манасков втор стрелец против Ференцварош!

Спорт365 | пред 4 часа

Продолжува победничката серија на Веспрем оваа сезона во најсилната унгарска лига. На гостински терен не така убедливо со конечен резултат 26:31 триумфираше над Ференцварош. Ова беше вкупно 18. победа...

Најдобрите забивања од НБА Ол стар викендот 2018 во Лос Анџелес

Најдобрите забивања од НБА „Ол-стар“ викендот 2018 во Лос Анџелес!

Спорт365 | пред 4 часа

Во продолжение уживајте во најдобрите забивања од „Ол-стар“ викендот 2018 кој што се одржуваше во Лос Анџелес. Да потсетиме, „Тимот на светот“ беше подобар од екипата составена од американски играчи со...

ЛШ Спектакл на Стемфорд Бриџ  стартните состави на Челзи и Барселона  ФОТО ВИДЕО

ЛШ: Спектакл на „Стемфорд Бриџ“, стартните состави на Челзи и Барселона! (ФОТО, ВИДЕО)

Спорт365 | пред 4 часа

Вечерва од 20:45 часот англискиот и шпанскиот фудбалски гигант ќе го одиграат првиот натпревар од осминафиналето во Лигата на шампионите. Ова ќе биде вкупно 11. меѓусебен натпревар помеѓу Челзи и Барселона...

Џенова му нуди нов договор на Пандев

Џенова му нуди нов договор на Пандев

Спорт365 | пред 5 часа

Како што пренесуваат италијанските медиуми, калчолигашот му нуди нов договор на македонскиот интернационалец. Да потсетиме, во минатото коло од Серија А на домашен терен Џенова ја продолжи добрата резултатска...

ЛШ Ќе успее ли вечерва Меси конечно да ја затресе мрежата на Челзи

ЛШ: Ќе успее ли вечерва Меси конечно да ја затресе мрежата на Челзи?

Спорт365 | пред 7 часа

Кога ќе се спомне Челзи, веднаш како да исчезнува насмевката од лицето на аргентинскиот фудбалер… Премиерлигашкиот гигант е вистински „кошмар“ за Лионел Меси, со „сините“ од Лондон играл осум пати за шест...

У17 Македонските фудбалски надежи ремизираа со Босна и Херцеговина

У17: Македонските фудбалски надежи ремизираа со Босна и Херцеговина

Спорт365 | пред 8 часа

Македонската репрезентација до 17. години одигра без голови 0:0 на првиот контролен натпревар против Босна и Херцеговина до 17 години на тренинг центарот „Петар Милошевски“ – Скопје. Нашата селекција предводена...

200 милиони фунти за Азар а Левандовски потврди интерес од Реал Мадрид

200 милиони фунти за Азар, а Левандовски потврди интерес од Реал Мадрид!

Спорт365 | пред 8 часа

Напаѓачот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски потврди дека за него има интерес од Реал Мадрид и потпис наредното лето. „ Во овој момент не се грижам за тоа. Ако размислував за шпекулациите околу Реал Мадрид...

Савиќ е нов фудбалер на српскиот прволигаш Земун

Савиќ е нов фудбалер на српскиот прволигаш Земун

Спорт365 | пред 9 часа

32-годишниот македонски напаѓач ја продолжува кариерата во Србија… Душан Савиќ, наш поранешен репрезентативец, одлучи од оваа зима да настапува за екипата на Земун. Во српскиот прволигаш доаѓа од редовите...

Ред Бул го претстави новиот болид РБ14

Ред Бул го претстави новиот болид „РБ14“

Спорт365 | пред 9 часа

Формула 1 екипата на Ред Бул го претстави новиот болид. Ф1 тимот го презентираше „РБ14“ за новата натпреварувачка сезона, со надеж дека ќе се врати во борбата за трофејот во шампионатот, прв пат во последните...

Нов шок од Пјонгчанг Словенечки хокеар позитивен на тест допинг

Нов шок од Пјонгчанг: Словенечки хокеар позитивен на тест допинг!

Спорт365 | пред 11 часа

Жига Јеглич мора во рок од 24 часа да го напушти олимпикото село во Пјонгчанг. Како што соопшти Меѓународниот олимписки комитет, репрезентативецот на Словенија во хокеај на мраз беше позитивно тестиран...

Ѓорѓев на позајмица во швајцарскиот второлигаш Арау

Ѓорѓев на позајмица во швајцарскиот второлигаш Арау

Спорт365 | пред еден ден

Младиот македонски репрезентативец пронајде нов клуб во Швајцарија… Како играч на Грасхоперс, 20-годишното десно крило оди на позајмица во редовите на Арау до крајот на сезоната со опција да биде откупен...

ЛШ Дибиров во идеалниот тим Марсениќ со втор најдобар гол на колото

ЛШ: Дибиров во идеалниот тим, Марсениќ со втор најдобар гол на колото!

Спорт365 | пред еден ден

На две кола до крај на групната фаза од Лигата на шампионите Вардар е на чекор до директен пласман меѓу осумте најдобри тимови во Европа. И кога „црвено-црните” играат добро и победуваат, навикнавме и...

По завршувањето на Купот во Кавадарци МКФ се оградува од сите немили сцени

По завршувањето на Купот во Кавадарци: МКФ се оградува од сите немили сцени!

Спорт365 | пред еден ден

Македонската кошаркарска федерација сака да упати честитки до клубовите МЗТ Скопје Аеродром (мажи) и Вардар (жени) кои оваа година ги освоија трофеите во рамки на годинашното издание на КУП натпреварувањето....

У17 Македонските фудбалски надежи двапати ќе тестираат со БиХ

У17: Македонските фудбалски надежи двапати ќе тестираат со БиХ

Спорт365 | пред еден ден

Македонската репрезентација до 17 години ќе одигра два контролни натпревари против соодветната селекција на Босна и Херцеговина. Двата меча ќе се одиграат на тренинг центарот „Петар Милошевски“ – Скопје...

Славниот голман Периќ го засилува стручниот шаб на Вардар

Славниот голман Периќ го засилува стручниот шаб на Вардар

Спорт365 | пред еден ден

Поранешниот селектор на Србија и европски клупски првак, Дејан Периќ (47) во иднина ќе биде дел од стручниот штаб на Вардар, и ќе биде одговорен за работата со голманите во македонскиот и европски шампион....

Шукер ФФМ и Ѓорѓиоски вложуваат максимално за развој на македонскиот фудбал

Шукер: ФФМ и Ѓорѓиоски вложуваат максимално за развој на македонскиот фудбал!

Спорт365 | пред еден ден

Давор Шукер, членот на Извршниот комитет на УЕФА и претседател на Хрватскиот фудбалски Сојуз имаше свое обраќање пред присутните делегати на Редовното Генерално Собрание на Фудбалската федерација на Македонија....

Давитков го скрати списокот Против Словачка без Чековски Мекејлеб Симоновски

Давитков го скрати списокот: Против Словачка без Чековски, Мекејлеб, Симоновски…!

Спорт365 | пред еден ден

Од поширокиот список ги нема Диме Тасовски (Гостивар), Марко Симоновски (МЗТ Скопје Аеродром), Ѓорѓи Чековски (Работнички), Александар Штерјов (Куманово), Марјан Јанески (Куманово), Лестер Бо Мекејлеб...

Бундеслига Марио Гомез е спасителот на Штутгарт прв гол сезонава за Ројс

Бундеслига: Марио Гомез е „спасителот“ на Штутгарт, прв гол сезонава за Ројс!

Спорт365 | пред 2 дена

Се одиграа уште две средби во рамките од 23. коло во најсилното германско фудбалско првенство… Составот на Штутгарт предводен од најискусниот фудбалер Марио Гомез бележи значајни резултати во битката за...

Серија А Милан не застанува  гази кон Европа

Серија А: Милан не застанува, „гази“ кон Европа!

Спорт365 | пред 2 дена

Конечно „росонерите“ прават позитивна резултатска серија која ги води се погоре на табелата во најсилната италијанска лига. Екипата на Милан која во последните неколку години наидува на критики поради...

Куп титулата останува во витрините на ЖКК Вардар

Куп титулата останува во витрините на ЖКК Вардар

Спорт365 | пред 2 дена

Трофејот од Купот и оваа година останува во витрините на Вардар. Кошаркарките во црно-црвениот дрес, во реприза од минатогодишното куп-финале повторно ги совладаа противничките од Бадел 1862 и го освоија...

Куп трофејот во рацете на МЗТ Работнички конечно падна во Јасмин

Куп трофејот во рацете на МЗТ: Работнички конечно „падна“ во Јасмин!

Спорт365 | пред 2 дена

Финале какво што секој вљубеник во кошарката би посакал. Пред полни трибини во салата „Јасмин“ во Кавадарци, екипата на МЗТ Скопје Аеродром му го нанесе првиот пораз на Работнички за оваа сезона и тоа...

1МФЛ Рутински за Вардар и Шкендија а битолчани не паѓаат на романтика

1МФЛ: Рутински за Вардар и Шкендија, а битолчани не паѓаат на „романтика“!

Спорт365 | пред 2 дена

Први три бода на Вардар во пролетниот дел, откако денеска на Националната Арена „Филип Втори“ во Скопје ја совлада прилепска Победа и дојде до триумф. Головите на Барсегјан во првиот, и двата на Максимов...

ЛШ Гонзалез Сега ни треба барем уште една победа за четвртфинале

ЛШ, Гонзалез: Сега ни треба барем уште една победа за четвртфинале!

Спорт365 | пред 2 дена

Вардар останува на првото место во група А во Лигата на шампионите по триумфот над Пик Сегед, 34-30 (16-14) и на две кола до крај на групната фаза е чекор поблиску до директен пласман во четврт-финалето...

Тешко но слатко Пик Сегед не беше лесен залак за европскиот шампион Вардар

Тешко, но слатко: Пик Сегед не беше „лесен залак“ за европскиот шампион Вардар!

Спорт365 | пред 2 дена

Во својот 12. натпревар оваа сезона во Лигата на шампионите, македонскиот и европски шампион вечерва во СЦ „Јане Сандански“ освои важни бодови триумфирајќи над Пик Сегед од Унгарија со 34:30. Изненадувачки...

Серија А Јувентус е газда во Торино но се повреди Игуаин

Серија А: Јувентус е „газда“ во Торино, но се повреди Игуаин!

Спорт365 | пред 2 дена

Во градското дерби Јуве ја оправда фаворитската улога… Како дел од 25. коло во најсилната италијанска фудбалска лига, „Старата дама“ како гостин триумфираше минимално со 0:1 против Торино. Стрелец на единствениот...

Емил Павлов со сребрен медал на Премиер Лигата во Дубаи

Емил Павлов со сребрен медал на Премиер Лигата во Дубаи

Спорт365 | пред 2 дена

Емил Павлов загуби во големото финале во категоријата кумите -60кг. на Премиер Лигата која се одржува во Дубаи. Македонскиот каратист не успеа да го совлада и претставникот од Турција, Ерај Самдан (1:2)...

Ристевски не ја заврши велеслаломската трка во Пјонгчанг

Ристевски не ја заврши велеслаломската трка во Пјонгчанг

Спорт365 | пред 2 дена

Македонскиот скијач остана без пласман на велеслаломската трка на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг 2018. Најискусниот од сите наши олимпијци Антонио Ристевски излета на првата трка, направи грешка...

НБА Ол Стар  Мичел од Јута Џез го имаше најдоброто забивање

НБА „Ол-Стар“: Мичел од Јута Џез го имаше најдоброто забивање!

Спорт365 | пред 2 дена

Кошаркарот на Јута Џез, Донован Мичел беше победник во натпреварувањето во забивање на Ол-стар викендот во Лос Анџелес. Покрај членот на „џезерите“, се натпреваруваа уште Денис Смит јуниор од Далас, Виктор...

Вечерва нов спектакл во ЛШ Вардар без Чупиќ против Пик Сегед

Вечерва нов спектакл во ЛШ: Вардар без Чупиќ против Пик Сегед!

Спорт365 | пред 3 дена

Денеска во СЦ „Јане Сандански“ – Скопје со почеток од 17:00 часот ќе се одигра дуелот помеѓу екипите на Вардар и Пик Сегед. Со евентуален триумф „црвено-црните“ ќе бидат многу блиску до освојување на првото...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност