Ова не му требаше Поранешниот на Розга даде злобна изјава пред камери

Ова не му требаше: Поранешниот на Розга даде злобна изјава пред камери!

Вистина | пред еден ден

Јелена Розга и Сјепан Хаусер беа во голема љубов која беше ставена до степен на свршувачка, но сепак љубовта згасна. Пејачката и музучарот никогаш не сакаа да кажат поради што ја раскинаа свршувачката....

Со коса жолта како пченка Вака изгледаше Анабела кога ги имаше годините на ќерка си Луна

Со коса жолта како пченка: Вака изгледаше Анабела кога ги имаше годините на ќерка си Луна!

Вистина | пред еден ден

Анабела Атијас некога изгледаше доста поразлично и не толку атрактивно како денес. Пејачката моментално е во центарот на медиумското внимание поради ќерка си Луна, која е во ријалити шоуто „Задруга“ каде...

Ова ќе ја дотепа  Проблемите на Емина допрва почнуваат Мустафа ја смени одлуката

Ова ќе ја „дотепа“: Проблемите на Емина допрва почнуваат, Мустафа ја смени одлуката!

Вистина | пред еден ден

Иако Емина сметаше дека разумно ќе се разведат со Мустафа Сандал и поранешниот сопруг ќе и ја остави куќата во Истанбул каде би живеела со децата, Мустафа ја „промени плочата“. -Кога одлучија да се разведат,...

 Ѕвездата на Гранд е новата топ риба која ја замени Едита во Министерки

„Ѕвездата на Гранд“ е новата топ риба која ја замени Едита во „Министерки“

Вистина | пред еден ден

Едита Арадиновиќ неодамна на јавноста преку социјалните мрежи и соопшти дека повеќе нема да биде дел од групата „Министерки“. На нејзнино место ќе дојде пејачката од „Ѕвездите на Гренд“, Кристина Дениќ....

По разводот од Дарко Лазиќ  Ана Севиќ во прегратката на овој познат маж

По разводот од Дарко Лазиќ, Ана Севиќ во прегратката на овој познат маж!

Вистина | пред еден ден

Ана Севиќ, по објавувањето на нејзиниот развод од Дарко Лазиќ, не мирува. Пејачката цело време патува, а синоќа случајно или намерно се најде на Копаоник каде се одржува фестивалот „Музичка недела“. Ана...

Луна и Слоба во утринска акција ама им се лизна јорганчето и таман кога требаше да биде се се виде

Луна и Слоба во утринска акција, ама им се лизна јорганчето и таман кога требаше да биде… се’ се виде!

Вистина | пред еден ден

Најљубовната двојка во реалното шоу  “Задруга”, Слоба Радановиќ и Луна Ѓогани во раните утрински часови, додека нивните цимери спиеја, посакаа да  да уживаат во нивната љубов. Прво малку се галеа, па бакнуваа,...

Скандал Бившата и сегашната жена на српскиот фудбалер се степаа пред зградата во која тој живее

Скандал: Бившата и сегашната жена на српскиот фудбалер се степаа пред зградата во која тој живее!

Вистина | пред еден ден

Поранешниот фудбалер на Црвена Ѕвезда , сега фудбалски менаџер Ненад Јестровиќ и неговата поранешна сопруга Тамара жестоко се пресметаа пред неговата зграда во Белград. Ненад и Тамара , кои веќе неколку...

Полусестрата на Кардашијанови со нов скандал Кендал Џенер пропеа  Јас имам ваги а

Полусестрата на Кардашијанови со нов скандал: Кендал Џенер пропеа – „Јас имам ваги*а“!

Вистина | пред еден ден

Како присуствоto во медиумите и скандалите да и се малку, па Кендал Џенер, стана и пејачка, ако воопшто може така да се каже, па се појави во видеото за песната “Чуден петок” на Лил Дики и Крис Браун ....

И по осум години од смртта на Ксенија Пајчин мајката  неутешна пријателите во солзи а пораката на непознат човек кажува колку на сите им недостига

И по осум години од смртта на Ксенија Пајчин, мајката – неутешна, пријателите во солзи, а пораката на непознат човек кажува колку на сите им недостига

Вистина | пред еден ден

Пејачката Ксенија Пајчин трагично беше убиена на 16 март 2010 година. Поп Принцезата, како што ја нарекуваа,  од љубомора ја уби нејзиното тогашно момче Филип Каписода со пиштол, во нејзиниот стан во Никшиќка...

Трагедија крв болка смрт Саша Ковачевиќ со драматичното видео ги наежи сите

Трагедија, крв, болка, смрт… Саша Ковачевиќ со драматичното видео ги наежи сите…

Вистина | пред еден ден

Саша Ковачевиќ е еден од најпопуларните пејачи во регионот, па неговите песни и спотови фановите со нетрпение  едвај ги чекаат.  Тој секогаш знае да им возврати и да да ги испочитува со нова песна! Овој...

Се ожени познатиот турски љубовџија Актерот го заврши ергенскиот живот а наскоро ќе стане и татко

Се ожени познатиот турски љубовџија: Актерот го заврши ергенскиот живот, а наскоро ќе стане и татко!

Вистина | пред 3 дена

Понзатиот турски актер Озчан Денис (45) се ожени со својата 20 години помлада избраничка Фејза Актан, пишуваат турските медиуми. Церемонијата се случила во домот на актерот во присуство на 15-тина луѓе,...

Ова не е за во јавност Жељко Ражнатовиќ објави интимна снимка со новата девојка

Ова не е за во јавност: Жељко Ражнатовиќ објави интимна снимка со новата девојка!

Вистина | пред 3 дена

Откако почна да се забавува со кошаркарката Богдана Родиќ, Вељко Ражнатовиќ не крие дека е заљубен. Неколкупати јавно и изјави љубов, а сега покажа и што прават кога сами. Сепак, многумина кои ја погледнаа...

Прво Србите па сега и Хрватите збудалеа по бившата жена на новиот фудбалер на Ријека

Прво Србите, па сега и Хрватите збудалеа по бившата жена на новиот фудбалер на Ријека

Вистина | пред 3 дена

Како што обично се случува – локалните медиуми откопаа се што може за животот на 32-годишниот фудбалер, Бугаринот Валериј Божинов , некогашната фудбалска ѕвезда на неколку големи европски тимови, до неодамна...

Познатата актерка од Злобница заврши на сцената на Гранд  Вака разиграна и разголена не сте ја видиле

Познатата актерка од „Злобница“ заврши на сцената на „Гранд“: Вака разиграна и разголена не сте ја видиле!

Вистина | пред 3 дена

Габриела Спаниќ многумина ја препознаваат по една улога. На нашите простори стана позната по ликот на Паола и Паулина Брачо во серијата „Злобничка“. Меѓутоа, малку кој се сеќава дека оваа убавица со југословенско...

Таа е една од најзгодните ѕвезди на Гранд  Тајно се омажи а ова е нејзиниот сопруг

Таа е една од најзгодните ѕвезди на „Гранд“: Тајно се омажи, а ова е нејзиниот сопруг!

Вистина | пред 3 дена

Пејачката Тамара Драгиќ ја одбележа музичката сезона 2014/2015 на музичкото талент натпреварување „Ѕвездите на Гранд“. Таа важи за една од најзгодните и најпосакуваните ѕвезди на “Гранд”, но на разочарување...

Сораја полугола се гали и допира во кола Самозадоволство на општо задоволство

Сораја полугола се гали и допира во кола: Самозадоволство на општо задоволство!

Вистина | пред 3 дена

Сораја објави две жешки домашни видеа, иако не се домашни туку се директно од нејзиниот автомобил! А на нив, Сораја речиси гола во својата кола, со само оскуден фустан на себе, на кој ги разместила лево...

 Ми рече да се соблечам и да ги покажам градите  Џеј Ло призна низ што поминала за да добие улога на филм

„Ми рече да се соблечам и да ги покажам градите“: Џеј Ло призна низ што поминала за да добие улога на филм!

Вистина | пред 3 дена

По многуте имиња од Холивуд и пејачката и актерка Џенифер Лопез призна дека и самата се нашла во непријатна ситуација кога режисер од неа да направи некои работи ако сака да добие улога. Нејзиното признание...

10 дена по породувањето Беквалац излезе во ресторан со сестрите

10 дена по породувањето Беквалац излезе во ресторан со сестрите!

Вистина | пред 3 дена

Популарната пејачка Наташа Беквалац во саботата вечерта уживаше во еден белградски ресторан, а друштво и правеа сестрите и еден пријател. -Наташа дојде во реасторан на вечера. Неколку часа помина во разговор...

Ова е новото момче на Анџелина Џоли и лудо потсетува на Бред Пит

Ова е новото момче на Анџелина Џоли и лудо потсетува на Бред Пит!?

Вистина | пред 3 дена

Според пишувањата на светските таблоиди, Анџелина Џоли „фрлила око“ на својот помлад колега Гарет Хедлунд, кој неодоливо потсетува на Бред Пит. За развотот на Џоли и Пит се пишуваше доста во медиумите,...

Приватниот живот на Бурак Озчивит Богатство автомобили кариера

Приватниот живот на Бурак Озчивит: Богатство, автомобили, кариера…

Вистина | пред 3 дена

Ако мислевте дека 33 годишниот актер Бурак Озчивит својата кариера ја почнал со глумење во серии –се лажете. Откако го завршува уметничкиот колеџ во Истанбул, Бурак покажува афинитети кон моделството и...

Пет идеални начини за дамите кои сакаат да одбијат маж

Пет идеални начини за дамите кои сакаат да одбијат маж

Вистина | пред 3 дена

Секоја жена го знае чувството кога еден маж може да биде многу напорен доколку сака да се запознае со неа. Па секој маж кога сака да ѝ пријде на една жена, дамите треба да знаат дека треба да бидат повеќе...

Ова е најважната техника што секој маж треба да ја применува во сексот

Ова е најважната техника што секој маж треба да ја применува во сексот!

Вистина | пред 3 дена

Couple making love. Повеќето мажи доживуваат оргазам после неколку минути пенетрација и сметаат дека тоа е доволно. Меѓутоа дали се прашуваат што има партнерката да каже во врска со тоа? Одложувањето или...

Дали бурмата се носи на десна или лева рака

Дали бурмата се носи на десна или лева рака?

Вистина | пред 3 дена

Се ближи вашата венчавка, а вие сте во постојана трка како да постигнете да ги средите сите обврски? Почнувајќи од фустанот, па се до бурмите, обврските за младенците се огромни. Освен тоа, постојат и...

Водителката на ТВ Телма и актерот не се повеќе во брак

Водителката на ТВ Телма и актерот не се повеќе во брак!

Вистина | пред 3 дена

Уште една позната брачна двојка повеќе не функционира заедно. Обајцата се јавни личности – тој актер, таа ТВ водителка на Телма. Елена Митева и Висар Вишка повеќе не се во брак. Информациите говорат дека...

Пет неочекувани причини кои доведуваат до срцев удар

Пет неочекувани причини кои доведуваат до срцев удар

Вистина | пред 3 дена

Лошата исхрана и премногу време поминато во лежење и гледање во  телевизиските екрани, со пиво или сок и нешто за грицкање, претставува сигурен начин за пораст на ризикот од срцев удар. Тука, меѓутоа,...

Нозе долги 101 см Жените и завидуваат мажите полудуваат по нејзиниот изглед

Нозе долги 101 см: Жените и завидуваат, мажите полудуваат по нејзиниот изглед!

Вистина | пред 3 дена

Швеѓанката Ула Остерген може да се пофали со успешна кариера како модел и билдер, а она што ја издвојува се нозете долги дури 101,6 цм. Таа на своите профили открива ретки детали од својот живот, а највеќе...

Дневен хороскоп Петок 16 03 2018

Дневен хороскоп: Петок (16.03.2018)

Вистина | пред 3 дена

Овен Очекувајте промени на работното место.  Не е исклучена можност да ве повикаат на итна средба или да ве поканат на некој важен настан за да го слушнат вашето мислење. Како резултат на тоа, ќе ги подобрите...

Вакво видео не се гледа секој ден Нашата пејачка се стегна во хеланки ја крена блузата и почна да снима

Вакво видео не се гледа секој ден: Нашата пејачка се стегна во хеланки, ја крена блузата и почна да снима!

Вистина | пред 3 дена

За една музичка ѕвезда, само да се пее на сцена не е доволно, бидејќи пакетот е полн кога има се. А на нашата Елена Ристеска тоа и е добро познато, па затоа не случајно веќе неколку години активно ги тренира...

Дали ќе ја препознаете  македонската ТВ водителка со најдолг стаж изгледа помлада од било кога

Дали ќе ја препознаете – македонската ТВ водителка со најдолг стаж изгледа помлада од било кога?

Вистина | пред 3 дена

Таа е една од македонските ТВ водителки кои имаат најдолг стаж. Неа на телевизиските екрани ја гледаме во континуитет над 30 години како новинар, водител и уредник на магазинските програми и емисии на...

Кадар боли глава Мелита во нова поза за добро утро ама овојпат во градник од проѕирна црна тантела

Кадар боли глава: Мелита во нова поза за добро утро ама овојпат во градник од проѕирна црна тантела!

Вистина | пред 3 дена

За љубов понекогаш не се потребни двајца, барем така е во случајот на екс-водителката Мелита Ракиќевиќ, која откако ја прекина љубовната врска, вниманието целосно си го посвети себе си. Ако повеќето за...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност