Шекеринска го навлече гневот на граѓаните Помислете колку вашите деца ќе се срамат од вас што сте им ја продале татковината

Шекеринска го навлече гневот на граѓаните: Помислете колку вашите деца ќе се срамат од вас што сте им ја продале татковината!

пред 6 часа - Вистина

Се пазарите со државата како да е ваша сопственост, ја продавате за фотелја. Како ќе им објасните на Вашите деца што сте направиле за да се дофатите до власт. Помслете на нив, колку ќе се срамат од вас...

Данев до Шеќеринска Штетата што ќе ја направите доколку ја изгласате двојазичноста во Македонија никогаш нема да може да се санира

Данев до Шеќеринска: Штетата што ќе ја направите доколку ја изгласате двојазичноста во Македонија никогаш нема да може да се санира

пред 7 часа - Вистина

По Затуроска и Јовановски, и пратеникот Драган Данев преку социјалните мрежи испрати порака до заменик претседедателот на СДМС Радмила Шекеринска, да се откажат од Платформата на албанските партии и да...

Јовановски со понуда до Шеќеринска Ќе поддржиме да биде и вицепремиер само да не го прифаќа предавничкиот договор

Јовановски со понуда до Шеќеринска: Ќе поддржиме да биде и вицепремиер, само да не го прифаќа предавничкиот договор

пред 8 часа - Вистина

Пратеникот Крсто Јовановски преку социјалната мрежа Фејсбук упати понуда до потпретседателката на СДСМ Радмила Шеќеринска. Ќе поддржиме да биде и вицепремиер, само да не го прифаќа предавничкиот договор,...

Затуроска до Шекеринска Прифатете ја понудата за доброто на Македонија и откажете се од антидржавниот проект

Затуроска до Шекеринска: Прифатете ја понудата за доброто на Македонија и откажете се од антидржавниот проект

пред 8 часа - Вистина

Пратеничката Лилјана Затуроска упати повик до Радмила Шекеринска да ја прифатат понудата на ВМРО-ДПМНЕ и да јај отфрлат платформата на албанските партии. -Доста беа лаги и манипулации! За државата се работи...

Груевски Кога еден дел од политичарите не ја штитат државата само народот може да ја одбрани

Груевски: Кога еден дел од политичарите не ја штитат државата, само народот може да ја одбрани

пред 10 часа - Вистина

-Главната причина за целата оваа операција што ни се случува од некои надворешни центри е промена на името на Република Македонија и на идентитетот на Македонија и тоа е целата цел што се слушуваше во...

Груевски На чекор сме до губење на работи кои нашите претци ги добиле со многу крв

Груевски: На чекор сме до губење на работи кои нашите претци ги добиле со многу крв

пред 10 часа - Вистина

Во своето денешно гостување во Дневникот на Сител, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски нагласи дека надворешните фактори, односно центри на моќ играат клучна улога во кризата во Македонија. –...

Лажни извори продуцираат лажни вести во медиумите на СДСМ Сорос

Лажни извори продуцираат лажни вести во медиумите на СДСМ/Сорос

пред 10 часа - Вистина

Соросовите медиуми се мајстори за fake news/ лажни вести!  Последен пат во Приштина сум бил во 2014 година. Соросовите медиуми се мајстори за fake news/ лажни вести!  Последен пат во Приштина сум бил во...

Груевски Нападната е унитарноста на државата само народот може да ја одбрани

Груевски: Нападната е унитарноста на државата, само народот може да ја одбрани

пред 10 часа - Вистина

Апсолутно дека е загрозена унитарноста на државата. Се соочуваме во ситуација во која таа унитарност е нападната, а со тоа и државата. Народот е тој кој што може да ја одбрани. Кога државата е нападната...

Власите се кренаа Наша обврска е да се спротивставиме на погубните чекори кои ги спроведува одродениот Заев

Власите се кренаа: Наша обврска е да се спротивставиме на погубните чекори кои ги спроведува одродениот Заев

пред 10 часа - Вистина

Претседателот на Партијата на Власите од Македонија,  Мите Костов Папулина социјалната мрежа Фејсбук пишува дека и Рајко Жинзифов и Питу Гули биле Власи и се бореле за оваа татковина да би де независна...

Груевски Прифаќам да ме уапсат затворат и малтретираат Заев нека удри по мене само нека се откаже од удирање по темелите на државата

Груевски: Прифаќам да ме уапсат, затворат и малтретираат- Заев нека удри по мене, само нека се откаже од удирање по темелите на државата!

пред 11 часа - Вистина

Ако толку по секоја цена сака Заев да биде премиер, нека не удира по државните и националните интереси. Нека ја спроведува програмата од изборите без редефинирањето. Нека удри и по нас, ама не по државата...

Груевски Јас верувам во мојот народ и на крај ќе победи Македонија

Груевски: Јас верувам во мојот народ и на крај ќе победи Македонија!

пред 11 часа - Вистина

Во Македонија освен партии има и народ. Чесниот народ, Македонците, Албанците, Турците, Ромите, Власите, Србите, Бошњаците не се согласуваат со ваквото сценарио. Јас верувам во мојот народ и на крај ќе...

Груевски Ако народот не биде доволно активен и доволно упорен Република Македонија нема да е Република Македонија

Груевски: Ако народот не биде доволно активен и доволно упорен, Република Македонија нема да е Република Македонија

пред 11 часа - Вистина

Принципот на коалицирање “победник со победник” со овој потег на ДУИ е засекогаш уништен. Никој, па ни ВМРО-ДПНЕ во иднина нема да има таква обврска, напиша на својот ФБ профил лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола...

Груевски Основната цел на целата операција е слабеење на државата со цел промена на името и идентитетот

Груевски: Основната цел на целата операција е слабеење на државата со цел промена на името и идентитетот

пред 11 часа - Вистина

Основната причина за целата операција за рушење на власта и носење на Зоран Заев е слабеење на државата со цел промена на името и идентитетот на Македонците. Тоа е главната и основна причина заради која...

Отворена понуда од Груевски до Заев Суди го раководството ВМРО ќе ти ја поддржи Владата само откажи се од албанската платформа

Отворена понуда од Груевски до Заев: Суди го раководството, ВМРО ќе ти ја поддржи Владата, само откажи се од албанската платформа!

пред 11 часа - Вистина

Ќе поддржиме малцинска влада, доколку СДСМ се откаже од Законот за јазици, платформата и редефинирањето и урнисувањето на државата, му порача вечерва лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на првиот човек...

Груевски Државата е нападната ние и народот ќе ја браниме и ќе победиме

Груевски: Државата е нападната, ние и народот ќе ја браниме и ќе победиме

пред 11 часа - Вистина

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во својот Фејсбук статус пипува дека ако народот не биде доволно активен и доволно упорен Република Македонија нема да е Република Македонија и на неколку рати...

ДПС Заев веднаш да ја запознае јавноста со сите детали од прифаќањето на точките од албанската платформа

ДПС: Заев веднаш да ја запознае јавноста со сите детали од прифаќањето на точките од албанската платформа

пред 12 часа - Вистина

Демократската партија на Србите во Македонија реагираше на информациите кои се појавија во јавноста околу можноста за прогласување на геноцид над Албанците, за што обвинети би биле Србите како народ. -Бараме...

ДПСМ Заев да ја запознае јавноста со деталите од прифаќањето на точките од албанската платформа

ДПСМ: Заев да ја запознае јавноста со деталите од прифаќањето на точките од албанската платформа

пред 12 часа - Вистина

Демократската партија на Србите во Македонија веднаш реагираше на информациите кои се појавија во јавноста околу можноста за прогласување на геноцид над Албанците за што обвинети би биле само Србите како...

Папули Имаме обврска и ќе ги браниме нашата татковина нашиот јазик нашата химна и нашето знаме

Папули: Имаме обврска и ќе ги браниме нашата татковина, нашиот јазик, нашата химна и нашето знаме

пред 12 часа - Вистина

Претседателот на Партијата на Власите од Македонија, Мите Костов Папули на социјалната мрежа Фејсбук пишува дека и Рајко Жинзифов и Питу Гули биле Власи и се бореле за оваа татковина да би де независна...

Српските медиуми гневни Заев поради власт сака Србите да ги прогласи за геноциден народ

Српските медиуми гневни: Заев поради власт сака Србите да ги прогласи за геноциден народ

пред 12 часа - Вистина

„Заев бара Србија да биде обвинета за наводен геноцид над Албанците во Македонија!“, „Заев поради власт сака Србите да ги прогласи за геноциден народ“, „Албанците со услови до Заев- да ја обвини Србија...

Берат Бајрам Ги повикувам сите Роми да се обединат и да застанат против самоубиственото сценарио за оваа наша држава

Берат Бајрам: Ги повикувам сите Роми да се обединат и да застанат против самоубиственото сценарио за оваа наша држава

пред 12 часа - Вистина

Драги сограѓани, деновиве сме сведоци на остварување на самоубиствено сценарио за нашата татковина Република Македонија. Оваа држава Република Македонија е држава на сите граѓани. И ние Ромите сме дел...

 Принцип  Заев поради власт сака Србите да ги прогласи за геноциден народ

„Принцип“: Заев поради власт сака Србите да ги прогласи за геноциден народ

пред 13 часа - Вистина

Коалицискиот договор меѓу СДСМ и ДУИ предвидува да се прогласи геноцид над Албанците во Македонија, кои наводно го спровеле Србите меѓу двете светски војни, пишува српскиот портал Принцип. -Лидерот на...

Платформата од Тирана ќе се реализира во фази Османи потврди дека со Заев се усогласени и останатите точки

Платформата од Тирана ќе се реализира во фази- Османи потврди дека со Заев се усогласени и останатите точки

пред 13 часа - Вистина

Партискиот портпарол на ДУИ, Буjар Османи во емисијата „Патот кон“ на Алсат-М телевизiја потврди дека со СДСМ и Зоран Заев се усогласени и останатите точки од платформата. Ова значи дека албанската плaтформа...

 Информер рс  Заев бара Србија да биде обвинета за наводен геноцид над Албанците во Македонија

„Информер.рс“: Заев бара Србија да биде обвинета за наводен геноцид над Албанците во Македонија!

пред 14 часа - Вистина

Кандидатот за премиер на Македонија и лидер на СДСМ, Зоран Заев постигна договор со албанската партија ДУИ, Србија да биде обвинета за наводен геноцид извршен над Албанците во таа земја помеѓу двете светски...

 ФОТОГАЛЕРИЈА Се собра дијаспората пред Обединетите нации во Женева Eдногласно кажаа НЕ за уништување на МАКЕДОНИЈА

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Се собра дијаспората пред Обединетите нации во Женева! Eдногласно кажаа НЕ за уништување на МАКЕДОНИЈА!

пред 14 часа - Вистина

МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ! Jас зборувам на Mакедонски јазик – беа само дел од многуте пароли меѓу стотината македонски знамиња кои денес се развејаа пред седиштето на Обединетите нации во Женева. Стотици...

Николоски Почнува народна револуција време е сите да се приклучат

Николоски: Почнува народна револуција, време е сите да се приклучат

пред 14 часа - Вистина

Александар Николоски од ВМРО-ДПМНЕ на социјалната мрежа Фејсбук пишува дека почнува друга, а не шарена револуција и повикува на обединување. -ШаренаРеволуција се правеше за…? Тие што ја организираа и платија...

Груевски предупредуваше Без 61 пратеник ќе има лоши работи и Македонија ќе биде уценувана

Груевски предупредуваше: Без 61 пратеник ќе има лоши работи и Македонија ќе биде уценувана

пред 15 часа - Вистина

Ние се бориме за секого подеднакво, за секој наш граѓанин. И ако некогаш го кренеме гласот да предупредиме за некои последици за државата, да предупредиме дека некој е на лош пат и сака да ја однесе цела...

Одбележани 13 години од смртта на претседателот Борис Трајковски

Одбележани 13 години од смртта на претседателот Борис Трајковски

пред 16 часа - Вистина

Со положување цвеќе и оддавање почит пред споменикот на поранешниот претседател на Република Македонија Борис Трајковски денеска беа одбележани 13 години од авионската несреќа кај Ротимље во близина на...

Писмо до Иванов Груевски и Заев Оној кој е против државноста на Македонија нема право да живее во државата

Писмо до Иванов, Груевски и Заев: Оној кој е против државноста на Македонија нема право да живее во државата

пред 16 часа - Вистина

Македонското литературно друштво „Григор Прличев“ од Сиднеј во отворното писмо до претседателот на државата Ѓорге Ивано и до лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, Никола Груевски и Зоран Заев, ја изразува загриженоста...

Познатата пејачка во солзи Маж ми има рак помогнете

Познатата пејачка во солзи: Маж ми има рак, помогнете

пред 16 часа - Вистина

Ако ни помогнете, ќе ви бидеме благодарни. Ќе продолжам да работам, но ми треба ваша поддршка, ангажирајте ме за настапи и концерти, е дел о пораката на познатата пејачка. Сопругот на Татјана Камерон Тајчи,...

Хит на интернет Карлеуша се слика со кошаркар а овој ДЕТАЉ го забележаа сите

Хит на интернет: Карлеуша се слика со кошаркар, а овој ДЕТАЉ го забележаа сите

пред 16 часа - Вистина

Јелена Карлеуша е на турнеја во САД. Првиот концерт го одржа во Детроит, а таму се сретна со српскиот кошаркар Бобан Марајановиќ. Карлеуша ја искористи приликата да се слика со спортистот, но бидејќи Боба...

Повеќе
КЛИКНИ
kariera.mk