9 одлични совети за заштита на кожата од студеното време

9 одлични совети за заштита на кожата од студеното време

Ladybook | пред еден час

Се ближи почетокот на зимата и температурите постојано се намалуваат, со што студеното и суво време негативно влијае на кожата. Потребното количество на витамин Д кое вашата кожа го добива во текот на...

Трендови за маникир за оваа зима

Трендови за маникир за оваа зима

Ladybook | пред 19 часа

Грижата за ноктите е навистина важна, бидејќи покрај тоа што треба да се грижите за здравјето на вашите раце, сепак треба да се трудите да ги одржувате ноктите убави. Рацете многу често се дел од телото...

Причини зошто јогата е одлична за бремените жени

Причини зошто јогата е одлична за бремените жени

Ladybook | пред 19 часа

Зошто бремените жени треба да практикуваат јога? Запознавање на телото Во текот на бременоста, вашето тело се менува и јогата е одличен начин да дознаете како да се запознаете и да ги следите промените...

7 секс позиции за повозбудлив оргазам

7 секс позиции за повозбудлив оргазам

Ladybook | пред 20 часа

Каков е вашиот интимен, љубовен живот? Познато е дека поголемиот дел од дамите имаат проблем со доживувањето на оргазам, а кај оние кои ја имаат таа среќа да доживеат оргазам, тоа се случува многу поретко....

Главни трендови за есен зима 2017

Главни трендови за есен/зима 2017

Ladybook | пред еден ден

Почнавте ли да ги комбинирате парчињата облека според најновите модни трендови? Есента оддамна започна, а се ближи и почетокот на зимата, но тоа не значи дека не треба да зборуваме за модните трендови...

Наталија Кузнецова   русинката која ја нарекуваат жена Хулк

Наталија Кузнецова - русинката која ја нарекуваат жена Хулк

Ladybook | пред 2 дена

Наталија Кузнецова e 26-годишна русинка која е светски првак во дигање тегови, а моментално е и европски првак. Таа е висока 170 цм, кога се натпреварува нејзината тежина е 86 кг, а инаку има 104 кг. Наталија...

150 години стара слика ги шокираше сите   дознајте зошто

150 години стара слика ги шокираше сите - дознајте зошто!

Ladybook | пред 2 дена

На слика од 1860 година е насликана жена која се движи со погледот кон мобилен телефон, со маж пред неа, кој чека да ѝ подари цвеќе. Ова уметничко дело е насликано од Фердинард Џорџ Валдмилер, познат австријски...

Фотографии од свадбата на Серена Вилијамс и Алексис Оханијан

Фотографии од свадбата на Серена Вилијамс и Алексис Оханијан

Ladybook | пред 2 дена

Серена Вилијамс и Алексис Оханијан се заколнаа на вечна љубов на церемонија во Њу Орлеанс, а свадбата навистина беше бајковита и направена во духот на „Убавицата и ѕверот“. Познатата тенисерка изгледаше...

Која е победничката на Мис на светот 2017

Која е победничката на Мис на светот 2017?

Ladybook | пред 2 дена

Мис на светот 2017 се одржа на 18 ноември во Кина, каде што титулата на овој избор на убавица ја зема 20-годишната индијка Мануши Чилар. Мануши е млада студентка по медицина и убавицата која оваа година...

Селена Гомез и Џастин Бибер потврдија дека се во љубовна врска

Селена Гомез и Џастин Бибер потврдија дека се во љубовна врска

Ladybook | пред 2 дена

Во последно време постојано се зборуваше за Џастин Бибер и Селена Гoмез и голем број на луѓе, особено нивните најголеми обожаватели, зборуваа дека тие повторно се во врска. Изминатиот период младите музички...

Разголени нозе во зима  Еве неколку трикови кои ќе направат да изгледате совршено

Разголени нозе во зима? Еве неколку трикови кои ќе направат да изгледате совршено!

Ladybook | пред 6 дена

Некои дами ги обожаваат дебелите чорапи и хулахопки, но дел од нив не можат да ги поднесат и повеќе сакаат да ги истакнат своите нозе, без разлика на тоа што е зима. Иако температурите сѐ повеќе се намалуваат...

Само 5  од луѓето можат да ги решат овие 5 загатки

Само 5% од луѓето можат да ги решат овие 5 загатки

Ladybook | пред една недела

Загатките се одличен начин малку да заборавите на вашето секојдневие и да го тестирате вашиот мозок. Овие пет загатки можат да ги решат само 5% од луѓето во светот, па проверете дали и вие спаѓате во таа...

Едноставен рецепт за нискокалорично чоколадно смути

Едноставен рецепт за нискокалорично чоколадно смути

Ladybook | пред една недела

Во оние денови кога едноставно имате голема потреба за благо, наместо да се заборавите во уживањето на вкусот на големо чоколадо, направете нискокалорично чоколадно смути, кое не само што е превкусно,...

Погледнете како изгледа најубавата библиотека во светот

Погледнете како изгледа најубавата библиотека во светот

Ladybook | пред една недела

Поголемиот дел од луѓето не сакаат некој да ги гледа додека читаат книга, но со сигурност би направиле исклучок доколку би имате можност да ја посетат оваа неверојатна библиотека во Кина! Откако ќе ги...

Зошто е важно да консумирате природни сокови

Зошто е важно да консумирате природни сокови?

Ladybook | пред една недела

Дали често практикувате да консумирате природни сокови? Некои луѓе ги обожаваат, додека пак некои ги пијат многу ретко. Тоа што треба да го знаете е дека природните сокови имаат големи придобивки за вашиот...

Кои типови на мажи овозможуваат најдобар оргазам

Кои типови на мажи овозможуваат најдобар оргазам?

Ladybook | пред една недела

Женскиот оргазам отсекогаш бил комплицирана тема и голем број на мажи сè уште не се во можност да го разберат потполно. Направено е едно истражување, кое покажало дека духовитите, креативните и емоционално...

The Weeknd повторно во врска со бивша девојка на Џастин Бибер

The Weeknd повторно во врска со бивша девојка на Џастин Бибер

Ladybook | пред една недела

Неодамна, познатиот музичар и Селена Гомез ставија крај на својата љубовна врска. Во последно време, The Weeknd беше забележан со бившата девојка на Џастин Бибер, 21-годишната Јована Вентура. Тие без заедно...

Класиката е секогаш во мода   Bella капутите низ времето

Класиката е секогаш во мода - Bella капутите низ времето

Ladybook | пред една недела

Класиката никогаш не излегува од мода. Да, зборуваме за Bella, бренд кој е добро познат по својата линија на зимски капути, совршени по минимализмот и кројот кој природно легнува на телото, идеални за...

Кристијано Роналдо и Џорџина Родригез добија ќеркичка

Кристијано Роналдо и Џорџина Родригез добија ќеркичка

Ladybook | пред една недела

Крстијано Роналдо по четврти пат стана татко, а тоа го потврди и со фотографијата која ја објави на својот профил на Инстаграм. Славниот фудбалер објави фотографија од болница со својот син, својата девојка...

 Walk on Water    новата песна на Еминем и Бијонсе

„Walk on Water“ - новата песна на Еминем и Бијонсе

Ladybook | пред една недела

Слушнете ја новата емотивна песна на Еминем и Бијонсе! Walk On Water е новата музичка соработка на Еминем и Бијонсе и со сигурност може да се каже дека песната ќе стане хит. Познатиот рапер го спрема својот...

10 грешки кои ги правите при изборот на долна облека

10 грешки кои ги правите при изборот на долна облека

Ladybook | пред една недела

Сигурно ви се случило да отидете на шопинг и да најдете долна облека, која многу ви се допаѓа и би сакале веднаш да ја купите. Вистината е дека секоја дама обожава долна облека, иако тоа е дел од облеката...

23 причини зошто жените живеат подолго од мажите

23 причини зошто жените живеат подолго од мажите

Ladybook | пред една недела

Денес е понеделник, па зошто со насмевка да не ја започнете работната недела? Овие 23 фотографии навистина ќе ве насмеат! Можеби кога го прочитавте насловот, различни мисли ви поминаа низ глава за тоа...

Интересни факти за мажите

Интересни факти за мажите

Ladybook | пред една недела

Мажи... кој може да ги разбере? Има една позната изрека која вели дека жените се од Венера, а мажите се од Марс, па поради тоа жените не можат да ги разберат мажите. Тоа се само поразлични човечки суштества,...

Фасцинантни факти за луѓето родени во ноември

Фасцинантни факти за луѓето родени во ноември

Ladybook | пред една недела

Доколку сте родени во ноември или пак познавате некоја личност којашто е родена овој месец, тогаш овие факти сигурно би ве интересирале! Луѓето родени во ноември се одлични пријатели Тие уживаат во искрени...

50 строги правила кои претседателските семејства мораат да ги почитуваат

50 строги правила кои претседателските семејства мораат да ги почитуваат

Ladybook | пред една недела

Поранешната Прва дама на САД, Мишел Обама, еднаш изјави: Навистина не го знаете тоа што не го знаете додека не дојдете тука. Постојано ги гледате претседателите и Првите дами на телевизија или на Интернет,...

Капучино со светки   дали би пробале

Капучино со светки - дали би пробале?

Ladybook | пред една недела

Уметноста со кафињата сè повеќе напредува, па покрај тоа што можете да видите неверојатни фотографии со прекрасни уметнички дела нацртани на пената од кафето или пак да уживате во вкусот на различни видови...

Освојувајте ги погледите со впечатлив капут

Освојувајте ги погледите со впечатлив капут!

Ladybook | пред 2 недели

Во студените денови капутот е задолжително парче облека, па зошто тогаш да не одберете модел кој се истакнува меѓу другите и ќе направи да бидете модерната дама која ги привлекува погледите на сите. Во...

Магичните својства на зачините

Магичните својства на зачините

Ladybook | пред 2 недели

Секоја жена и девојка, која ужива во готвењето, во јадењата додава одредени зачини, билки и намирници со цел да го подобри вкусот на храната. Доколку и вие практикувате да додавате зачини во јадењата кои...

Тиква и чили   новиот омилен рецепт на вегетаријанците

Тиква и чили - новиот омилен рецепт на вегетаријанците

Ladybook | пред 2 недели

Одличен и вкусен рецепт за сите оние кои повеќе сакаат вегетаријанска храна, а исто така се љубители на луто! Состојки 1 кромид 1 морков 1 бабура 1 лажичка маслиново масло 2-3 чешниња лук (ситно сечкани)...

Седмо издание на Skopje Design Week

Седмо издание на Skopje Design Week

Ladybook | пред 2 недели

Седмото издание на „Недела на дизајнот во Скопје” (Skopje Design Week) оваа година ќе се одржи од 22. до 26. ноември во „Јавна соба“и Лукс продавницата за расвета и мебел, а подготовките влегоа во финална...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност