Да и помогнеме на малата Валерија сега кога и е најпотребна нашата помош. Бидете Хумани – Донирајте

Во Штип | пред една недела

Седумгодишната Валерија Зафировска ги крена родниот Штип и Македонија на нозе во битката да се спаси овој детски живот. Голем број на хуманитарни акции се организираат за да се соберат пари, за таа да...

Хуманитарен Концерт во Штип за помош на Валерија

Хуманитарен Концерт во Штип за помош на Валерија

Во Штип | пред една недела

МУЗИЧКИ КОНЦЕРТ ЗА МАЛАТА ВАЛЕРИЈА … Да бидеме хумани и уште еднаш да ја покажеме нашата големина, новолно е да бидеме само луѓе не мора повеќе, доволно е само да пружиме рака за ова прекрасно девојче....

Оставете моден белег со колекцијата есен зима на брендот Астибо

Оставете моден белег со колекцијата есен/зима на брендот Астибо

Во Штип | пред 2 недели

Оставете моден белег со колекцијата есен/зима на брендот Астибо – уште денес Ревијално претставување кое наговестува сезона на висок моден стил, македонскиот моден бренд Астибо, заштитен бренд на интернационално...

Започна Макфест 32  Зоран Илиев и Анабела Главни фаворити за првото место

Започна „Макфест 32“, Зоран Илиев и Анабела Главни фаворити за првото место

Во Штип | пред еден месец

Во Домот на културата „Ацо Шопов “ во Штип вечерва се одржа првата полуфинална вечер од 32. издание на фестивалот на забавни мелодии „ Макфест 2017 “, во чии рамки слушнавме 15, односно 14 од вкупно 29-те...

Најпознатитот македонски комичар ќе настапи во Штип

Најпознатитот македонски комичар ќе настапи во Штип!

Во Штип | пред еден месец

По повод вториот роденден, меана Традиција има изненадување за сите гости! Во меана Традиција ќе настапува еден од најпознатите стенд ап комичари во Македонија- Марјан Георгиевски. Неговите видеа редовно...

Спектакуларно отворен новиот бутик во Штип FLAIR

Спектакуларно отворен новиот бутик во Штип „FLAIR“

Во Штип | пред еден месец

Големите брендови што и да прават секогаш тоа го прават со стил, а тоа можеше и да се забележи и во оваа прилика. Брендот за спортска опрема „FLAIR“ во голем стил го отвори својот нов Бутик во Штип. Одлична...

Светскиот спортски Бренд FLAIR со големо отворање во Штип во Сабота

Светскиот спортски Бренд „FLAIR“ со големо отворање во Штип во Сабота!!!

Во Штип | пред еден месец

Штип полека на сигурно прераснува во голем трговски центар, покрај тоа што привлекува голем број студенти за студирање, привлекува и голем број луѓе за шопинг и забава. Големиот Светски спортски бренд...

Започна Штипска Пастрмалијада 2017

Започна Штипска Пастрмалијада 2017

Во Штип | пред 2 месеци

Традиционално веќе единиаесет години се одржува една од позначајните манифестации во Македонија, Штипска Пастрмалијада, и оваа година Манифестацијата се отвори со сечењето на џиновската Пастрмалија која...

Штипско семејство заглавено на Карибите. „Ирма“ ги остави на улица без храна и вода

Во Штип | пред 2 месеци

Штипското семејство Шутеви заглавено на Карибите. Ураганот  „Ирма“ ги остави на улица без храна и вода. Веќе втор ден, две сестри близначки, сопругот и едногодишното синче на едната од нив, како и нивните...

120 000 денари во накит и пари вчера се украдени од стан во Штип

Во Штип | пред 3 месеци

Само два часа сопствениците на стан  во штипскта населба Осми ноември не биле дома и тоа ги чини над 120 000 денари. Според нивната изјава во полиција, сопружниците вчера  од дома излегле помегу 12 и 14...

За два месеца, девет штипјани разбиле 12 објекти!

Во Штип | пред 3 месеци

9 штипјани на возраст од 19-30 години за два месеца разбиле 12 објекти: Со употреба на сила и користејќи згодна прилика упаѓале во објекти и возила од каде одзеле разновидни предмети, стекнувајќи се со...

38-годишник нападнат со нож во центарот на Штип

Во Штип | пред 3 месеци

38-годишник нападнат со нож во центарот на Штип. На него ладно оружје му извадил 30 години постар маж и неколку пати замавнал со истото кон него, во намера да го повреди. За среќа, раката на старецот била...

Голем Попуст денес во Штип  Побрзајте

Голем Попуст денес во Штип!!! Побрзајте

Во Штип | пред 3 месеци

Денес во Штип и официјално започна со работа новата Канцеларија на Туристичката Агенција We Travel , по тој повод тие сакат да ги наградат сите свои калиенти. Попуст од 10% на сите аранжмани кои ќе ги...

Совршени заедно Свадбата на Кети и Александар

Совршени заедно: Свадбата на Кети и Александар

Во Штип | пред 3 месеци

Кети и Александар направија совршена свадба. Тие случајно се сретнаа, случајно се запознаа но не случајно се решија на овој голем чекор во животот. Погледнете само мал дел од фотографиите од нивната свадба....

Новина во Центарот на Штип

Новина во Центарот на Штип

Во Штип | пред 3 месеци

Во строгиот центар на градот Штип во познатата стара чаршија позади Нама се отвора нешто ново. Туристичката Агенција We Travel која постојано е во служба на своите клиенти прави нов потег за прилиближување...

Лепа Брена го прегази Парни Ваљак за штипска Пастрмалијада

Во Штип | пред 3 месеци

Лепа Брена го прегази Парни Ваљак за штипска Пастрмалијада. Според неофицијалните информации, дилемата на спонзорите била дали хрватската рок група или босанската поп-фолк пеачка ќе му донесат повеќе гости...

Завршена една третина од изградбата на штипската обиколница

Во Штип | пред 3 месеци

Завршени 30% од градбата на штипската обиколница. На терен машините работат интензивно, а парлелно со ова, компанијата „Актива“ работи на изградба на мостот долг 56 метри, кој ќе биде поставен од двете...

Што нуди годинашнава Пастрмалијада 2017 на музички план  Атрактивни имиња од пет балкански земји

Што нуди годинашнава „Пастрмалијада 2017“ на музички план – Атрактивни имиња од пет балкански земји !

Во Штип | пред 3 месеци

Годинашнава „Штипска пастрмалијада 2017“ ќе се оддржи на 15, 16 и 17 септември на локацијата Дујле. На денешната прес конференција беше соопштена годинашнава програма која вклучува по тројца изведувачи...

Крадци подметнале пожар во стан во Штип

Во Штип | пред 3 месеци

Да се направи штета по секоја цена. Оваа психологија на дело ја покажале крадци во Штип кои откако не успеале да украдат ништо од стан во центарот на градот, одлучиле истиот да го запалат. Со помош на...

Гламурозна свадба која секоја невеста би ја посакала

Гламурозна свадба која секоја невеста би ја посакала

Во Штип | пред 3 месеци

Погледнете како изгледа една гламурозно организирана свадба од вештите раце на Ателје Анџела од Штип. Повеке зборови не се потребни.

Несреќа во Штип. Камион смачка комбе

Во Штип | пред 3 месеци

Несреќа во Штип. Камион смачка комбе на патот Штип – Свети Николе во близина на селото Криви Дол. Четворица кои се наоѓале во возилото, завршиле во болница. Според првичните информации, до несреќата дошло...

Ќе се уредува коритото на Отиња во Ново Село

Во Штип | пред 3 месеци

Ќе се уредува коритото на Отиња во Ново Село. Од денес се вршат подготвителни активности и се започнува со менување на ликот на реката и на овој дел од градот, од црквата „Св.Никола“ па се вливот на Отиња...

Нова сообраќајна несреќа на патот Штип – Радовиш. Двајца без дозвола испратија жена во болница

Во Штип | пред 3 месеци

Нова сообраќајна несреќа на патот Штип – Радовиш. Директен судир на две возила,  во болница испрати 45-годишна штипјанка. Кај неа лекарите констатирале сериозни набиеници во пределот на десното рамо и...

Штипјанец ја претепал поранешната девојка па објавувал љубовни фотографии на Инстаграм

Штипјанец ја претепал поранешната девојка, па објавувал љубовни фотографии на Инстаграм

Во Штип | пред 4 месеци

СВР Штип поднесе кривична пријава против З.М.(23) од Штип за сторени кривични дела “телесна повреда при семејно насилство“ и “злоупотреба на лични податоци“. Од полицијата информираат дека на 23-ти февруари...

12-годишно дете од Штип се бори за живот по пад од тераса

Во Штип | пред 4 месеци

12-годишно дете од Штип се бори за живот по пад од тераса од третиот кат во зградата каде живеело. Ударот бил страшен, зашто детето со главата директно удрило на бетонот долу, што било причина за сериозни...

Лепа Брена и Парни Ваљак на Пастрмалијада во Штип?!

Во Штип | пред 4 месеци

Лепа Брена и Парни Ваљак се ѕвездите со кои општина Штип преговара за настап на овогодинешново издание на  Пастрмалијадата. Неофицијално, веќе се остварени контакти со менаџерите и расположение за гостување...

Свадба како од Бајките направена во Штип

Свадба како од Бајките направена во Штип!

Во Штип | пред 4 месеци

Сопственичката на Атеље “Маргарита” од Штип, едно од најпознатите во Македонија ја докажа својата креативност со свадба како од бајките. Фотографиите го потврдуваат истото. Фото: Perfect Wedding Studio

Авионската бомба ќе се уништи во недела!

Во Штип | пред 4 месеци

Авионската бомба која пред речиси еден месец беше пронајдена во Индустриската зона во Штип при изведување на градежни работи за изградба на новиот погон на штипската фабрика „Актива“ сепак ќе се уништува...

За три дена над 1 500 возачи во Штип паркинг платиле преку СМС

За три дена, над 1.500 возачи во Штип паркинг платиле преку СМС

Во Штип | пред 4 месеци

Плаќањето на паркинг со СМС во Штип функционира. Изминативе три дека откако е воведен овој систем, преку порака паркинг платиле по околу 500 возачи дневно. Информациите за начинот на плаќање, граѓаните...

Рутинска сообраќајна контрола открила пиштол во ранец на жител од Штип

Во Штип | пред 4 месеци

Рутинска сообраќајна контрола открила пиштол во ранец на жител од Штип. Станува збор за пиштол, куфер за пиштол, четка и шипка за чистење, две рамки и три куршуми од по 9мм. Истите биле уредно спакувани...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност