Студентска забава со многу награди и промотивни цени

Студентска забава со многу награди и промотивни цени

пред 3 дена - Во Штип

Драги студенти оваа среда повелете на најдобрата студентска забава во меана Традиција со многу награди, промотивни цени и гратис пијалоци! – ГРАТИС ШОТОВИ ЗА СИТЕ ДЕВОЈКИ – НАГРАДА ЗА НАЈВЕСЕЛА МАСА –...

Блесна нов модерен и урбан моден салон

Блесна нов, модерен и урбан, моден салон

пред 3 дена - Во Штип

Дизајнерот Методија Коцев , својот моден бренд  Atelier by Metodija  го позиционира во центарот на градот  со нова локација , пријатен декор,светла атмосфера и естетика. На вчерашното отварање на салонот...

Како до совршен тен на Вашата кожа

Како до совршен тен на Вашата кожа?

пред 3 дена - Во Штип

Сезоната на сончање за оваа сезона започнува се со цел да се подготви кожата за престојното  лето и сончањето на плажа.Со таа цел ви го претставуваме единствениот и најдобар стоечки солариум во градот...

Магијата во Штип започна

Магијата во Штип започна

пред 3 дена - Во Штип

Новата атрактивна фонтана во Штип која се изгради во чест на фестивалот Макфест делува навистина Магично. Според предвиденото фонтаната своето свечено отворање треба да го има на крајот од месец Април,...

Сопружници од Штип преживеале хорор. Напаѓачи ги врзувале, малтретирале и ограбиле во сопствениот дом

пред 3 дена - Во Штип

Сопружници од Штип преживеале хорор. Напаѓачи ги  врзувале, малтретирале и ограбиле во сопствениот дом. Жртви се маж и жена на возраст од 77 и 70 години. На нив , разбојници маскирани со фантомки и вооружени...

Завршени 80 % од градежните работи на новата Клиничка болница во Штип

пред 3 дена - Во Штип

80 % од градежните работи на овата Клиничка болница во Штип се завршени. Ова денес, го кажа директорот Александар Стојановски, на прославата на Светскиот ден на здравството: Речиси 80% од градежните работи...

 Поинакви  креативно табло на учениците од ООУ Ванчо Прке  Штип

„Поинакви“ – креативно табло на учениците од ООУ „Ванчо Прке“ – Штип

пред 3 дена - Во Штип

Учениците од IX-4 одд. од ООУ „Ванчо Прке“ добија креативен подарок од нивниот класен раководител, Маја Крстевска Коларова, позната како Маја Рамона. Наставничката по македонски јазик која во слободно...

Порибено мини езерцето на река Отиња

пред 3 дена - Во Штип

Порибено мини езерцето кај управната зграда на Штипски „Исар“. Поголеми парчиња риба, донација од штипските рибари , од неодамна се нови жители на ова езерце: Езерцето го порибивме со неколку поголеми...

Свечено пуштен во употреба Паркот на Макфест

Свечено пуштен во употреба Паркот на Макфест

пред 3 дена - Во Штип

Свечено е пуштен во употреба Паркот на Макфест. Новото штипско катче на големиот празник Велика Сабота блесна во својот полн сјај. Двата моста со амфитеатарот и фонтаната на средина, која прска вода во...

Оглас за работа во Германија без Германски јазик со ЕУ пасош

Оглас за работа во Германија без Германски јазик со ЕУ пасош

пред 3 дена - Во Штип

Имате ЕУ пасош, немате познавање на ГЕРМАНСКИ јазик а сакате уште ОВОЈ МЕСЕЦ да заминете за С.Р.Германија??? Услови за пријавување -поседување на ЕУ пасош -старосна граница 38 години Аплицирајте веднаш...

Paparazzi се враќаат во најдобро издание досега part XLVI

Paparazzi се враќаат во најдобро издание досега: part XLVI ! ! !

на 12.2015 - Во Штип

Најпопуларната и најчитана рубрика на ВоШтип.мк и не само на воштип.мк туку и многу пошироко низ цела Македонија се враќа повторно со најнови прекрасни и ведри фотографии од Штипската шема, мода и глума....

Пакети за работниците кои го работат коритото на Отиња од Општина Штип

на 12.2015 - Во Штип

И овој Свети Никола, општината не заборави на работниците во Отиња: „Станува збор за прехранбени пакети кои им беа поделени на луѓето кои работат на уредување на коритото“, изјави Александар Југов, координатор...

Пакети за работниците кои го работат коритото на Отиња од Општина Штип

на 12.2015 - Во Штип

И овој Свети Никола, општината не заборави на работниците во Отиња: „Станува збор за прехранбени пакети кои им беа поделени на луѓето кои работат на уредување на коритото“, изјави Александар Југов, координатор...

Пакети за работниците кои го работат коритото на Отиња од Општина Штип

на 12.2015 - Во Штип

И овој Свети Никола, општината не заборави на работниците во Отиња: „Станува збор за прехранбени пакети кои им беа поделени на луѓето кои работат на уредување на коритото“, изјави Александар Југов, координатор...

За влакно избегнат голем проблем во Штип: Возило гореше на бензинска пумпа!

на 12.2015 - Во Штип

За влакно избегнат голем проблем во Штип. Возило гореше на бензинска, непосредно до пумпата за точење и малку фалело огнот од возилото да ја зафати и пумпата. Голема експлозија е спречена балгодарение...

Штипјанка се обидела да се самоубие со солна киселина

на 12.2015 - Во Штип

Вчера околу 12 и 30 часот четериесет и шестгодишна штипјанка се обидела да се самоубие испивајќи солна киселина. Во полициската станица Штип од Клиничката болница било пријавено дека кај нив е донесено...

Штипјанка се обидела да се самоубие со солна киселина

на 12.2015 - Во Штип

Вчера околу 12 и 30 часот четериесет и шестгодишна штипјанка се обидела да се самоубие испивајќи солна киселина. Во полициската станица Штип од Клиничката болница било пријавено дека кај нив е донесено...

Во врска со сношти Галерија од ноќниот живот во Штип

Во врска со сношти: Галерија од ноќниот живот во Штип

на 12.2015 - Во Штип

Новогодишната еуфорија расте, ноќниот живото во Штип добива на темпо, а ние ви ги претставуваме најдобрите места за забава во Штип. Саботна празнична треска до раните утрински часови, нека ни е за многу...

ГАЛЕРИЈА Одбележан Свети Никола  патронот на Штип

ГАЛЕРИЈА: Одбележан „Свети Никола“ , патронот на Штип

на 12.2015 - Во Штип

На градскиот плоштад беседа и кршење на празничниот колач По повод Денот на градот „19 декември“ и патронот заштитиник на Штип „Свети Никола“ денес во истоимениот соборен храм се оддржа Света Архиерејска...

 Јавачи на ветрот документарн филм за Штипските моторџии

„Јавачи на ветрот“ документарн филм за Штипските моторџии

на 12.2015 - Во Штип

Ново документарно дело од Штипска продукција и потекло град со многу ликови и приказни. ”Jавачи на Ветрот” е документарен биографски филм по режија и сценарио на Зоран Лазарев,филм посветен за основачот...

Отворена нова бензинска пумпа во Штип НБ Петрол

Отворена нова бензинска пумпа во Штип „НБ Петрол“

на 12.2015 - Во Штип

Денес свечено се отвори новата бензинска пумпа во Штип „НБ Петрол“. Бензинската „НБ Петрол“ поточно се наоѓа во општина Карбинси на патот кој ги поврзува селата Долни Балван и Таринци и е првиот објект...

Отворена нова бензинска пумпа во Штип НБ Петрол

Отворена нова бензинска пумпа во Штип „НБ Петрол“

на 12.2015 - Во Штип

Денес свечено се отвори новата бензинска пумпа во Штип „НБ Петрол“. Бензинската „НБ Петрол“ поточно се наоѓа во општина Карбинси на патот кој ги поврзува селата Долни Балван и Таринци и е првиот објект...

Успешно заврши третиот по ред хуманитарен концерт

Успешно заврши третиот по ред хуманитарен концерт

на 12.2015 - Во Штип

Со преполна сала и со повеќе од 550 продадени влезници успешно заврши третиот по ред хуманитарен концерт на здружението,, Цивитас” и Oпштина Штип.На овој хуманитарен концерт се собраа околу 30 000 денари...

Три запросувања во една вечер во Штипската меана   Фото

Три запросувања во една вечер во Штипската меана … : Фото

на 12.2015 - Во Штип

Дали следната 2016 година која се верува дека е престапна и дека во престапна година не е добро да се запросува и се прави чекор повеќе во љубовните врски ги тера младите пред Нова година да го направат...

Вечерва забавата во меана Традиција е загарантирана со многу поволни цени

Вечерва забавата во меана „Традиција“ е загарантирана со многу поволни цени!

на 12.2015 - Во Штип

Доколку сеуште немате планови за вечерва, ние имаме совршена понуда за вас! Студентска забава во меана Традиција заедно со најдобрите Диези Бенд!! Забавата е загарантирана!! Промотивни цени: Коњак –...

Ученици во две штипски училишта смрзнуваат: Радијаторите мраз ладни!

на 12.2015 - Во Штип

Ученици во основното Тошо Арсов и средното Коле Нехтенин во Штип буквално смрзнуваат. На зимски температури, радијаторите беа мраз ладни, се жалат учениците: „Ние денес бевме без парно во училиштето и...

Ученици во две штипски училишта смрзнуваат: Радијаторите мраз ладни!

на 12.2015 - Во Штип

Ученици во основното Тошо Арсов и средното Коле Нехтенин во Штип буквално смрзнуваат. На зимски температури, радијаторите беа мраз ладни, се жалат учениците: „Ние денес бевме без парно во училиштето и...

Повторно нова кривична на познатиот штипски адвокат Н.Н

на 12.2015 - Во Штип

СВР Штип поднесе кривичнa пријав против Н.Н. адвокат од Штип поради постоење основи на сомнение дека сторил три кривични дела „злоупотреба на службената положба и овластување“, „фалсификување исправа“...

Кривични пријави против можните сторители што го направија вандализмот на „Баргала“

на 12.2015 - Во Штип

Пронајдени можните сторители кои го направија вандализмот на археолошкиот локалитет Баргала во Штип, пред околу еден месец каде беа оштетени 10 керамички садови Питуси со што причинија штета од непроценлива...

Пијан штипјанец вчеравечер се пресметуваше со кој ќе стигне

на 12.2015 - Во Штип

3. 14 промили алкохол во крвта вчеравечер се пронјадени на 32 – годишниот штипјанец З.М, на улицата „Кирил и Методиј“ во Штип. Откако тој почнал да се пресметува со секој што ќе му се најде на патот, во...

Повеќе
КЛИКНИ
kariera.mk