Утре почнува 13 коло на Лигата на шампионите Распоред и сатница

Утре почнува 13. коло на Лигата на шампионите. Распоред и сатница

РК Металург | пред 12 часа

Со утрешните пет натпревари, почнува 13. коло на групната фаза на Лигата на шампионите за групите “Ц“ и “Д“. . Распоред и сатница: 24.02.2018 г., 16.00 ч.: Кристијанштад – Барселона (А) 24.02.2018 г.,...

Мини лигата на Металург за регионот Исток продолжува со турнирот во Кочани

Мини-лигата на Металург за регионот Исток продолжува со турнирот во Кочани

РК Металург | пред 13 часа

В недела, 25 февруари, во Кочани ќе се одигра турнирот во мини-ракомет, втор од трите предвидени за регионот Исток. . Распоред на турнирот: 10.00 Астра Спорт 1 – Тиквеш М. 2006 и помали 10.30 Астра Спорт...

В сабота се игра 2 коло од мини лигата на Металург за регионот Скопје

В сабота се игра 2. коло од мини-лигата на Металург за регионот Скопје

РК Металург | пред еден ден

В сабота, 24 февруари, во Автокоманда ќе се одигра второто коло од мини-лигата на Металург за регионот Скопје. Во борбата за бодови ќе учествуваат 33 екипи од Скопје, Прилеп, Кичево и од Охрид. . Распоред...

Во пријателски натпревар Металург го совлада Пелистер

Во пријателски натпревар, Металург го совлада Пелистер

РК Металург | пред еден ден

Како дел од подготовките за претстојните обврски во СЕХА-лигата, Металург одигра пријателски натпревар со екипата на Пелистер. Средбата со водечката екипа во досегашниот тек на македонското првенство заврши...

Топ 5 најубави гола на 14 коло на СЕХА лигата

Топ 5 најубави гола на 14. коло на СЕХА-лигата

РК Металург | пред 5 дена

Маркетинг-тимот на СЕХА -лигата ги објави петте најубави гола во 14. коло на СЕХА-лигата. За жал, овој пат на листата нема достигнувања на стрелците на Металург. . Топ 5: 1. Марин Сипиќ , Нексе 2. Тин...

Генсхајмер со огромна предност на челото на листата на стрелците во Лигата на шампионите

Генсхајмер со огромна предност на челото на листата на стрелците во Лигата на шампионите

РК Металург | пред 5 дена

По 12-ет одиграни кола, Уве Генсхајмер има незапамтена предност пред сите стрелци во Лигата на шампионите. Стрелецот на ПСЖ има дури 16 гола повеќе од второпласираните Мате Лекај од Веспрем и од Андре...

Идеален тим на 12 коло на Лигата на шампионите

Идеален тим на 12. коло на Лигата на шампионите

РК Металург | пред 5 дена

По комплетирањето на 12. коло на групната фаза на Лигата на шампионите, маркетинг-тимот на лигата го одреди идеалниот тим на колото. . Видеото можете да го видете на следниот линк.

Заврши 12 коло на Лигата на шампионите Резултати и табели

Заврши 12. коло на Лигата на шампионите. Резултати и табели

РК Металург | пред 5 дена

Со денешните три средби заврши 12. коло на групната фаза на Лигата на шампионите за групите “А“ и “Б“. Вардар го совлада тимот на Пик Сегед и дојде на чекор од освојувањето на првото место во групата “А“....

Загреб одигра за Вардар Сите денешни резултати во Лигата на шампионите

Загреб одигра за Вардар. Сите денешни резултати во Лигата на шампионите

РК Металург | пред 6 дена

Денеска се одиграни пет средби од 12. коло на групната фаза на Лигата на шампионите, за групите “А“ и “Б“. Загреб направи вистинска сензација, совладувајќи го второпласираниот Нант, со што безмалку го...

Еурофарм Работник го заврши настапот во Челинџ купот

Еурофарм Работник го заврши настапот во Челинџ-купот

РК Металург | пред 6 дена

Македонскиот претставник во Челинџ-купот, тимот на Еурофарм Работник, е елиминиран во осминафиналето на Челинџ-купот. Норвешкиот Филинген Берген и вторпат беше подобар од битолскиот тим, кого овој пат...

Резултати од денешниот турнир во мини лигата на Металург одржан во Берово Табела

Резултати од денешниот турнир во мини-лигата на Металург одржан во Берово. Табела

РК Металург | пред 6 дена

Денеска во Берово се одржа вториот турнир од мини-лигата на Металург за група Исток. Се работи за генерации 2004/5 во машка и во женска конкуренција. Турнирот се одигра во салата “Македонски бранители“...

Утре во Берово се игра вториот турнир од мини лигата на Металург за група Исток

Утре во Берово се игра вториот турнир од мини-лигата на Металург за група Исток

РК Металург | пред една недела

Утре во Берово се игра вториот турнир од мини-лигата на Металург за група Исток. Се работи за генерации 2004/5 во машка и во женска конкуренција. Турнирот ќе се игра во салата “Македонски бранители“ во...

Утре почнува 12 коло на Лигата на шампионите Распоред и сатница

Утре почнува 12. коло на Лигата на шампионите. Распоред и сатница

РК Металург | пред една недела

Од утре почнуваат натпреварите од 12. коло на групната фаза на Лигата на шампионите, за групите “А“ и “Б“. . Распоред и сатница: 17.02.2018 г., 16.00 ч.: Киелце – Цеље ПЛ (Б) 17.02.2018 г., 17.30 ч.: ПСЖ...

Комплетни резултати од 14 коло на СЕХА лигата Табела

Комплетни резултати од 14. коло на СЕХА-лигата. Табела

РК Металург | пред една недела

Во 14. коло на СЕХА-лигата постигнати се следните резултати: . Динамо Панчево – Татран Прешов 26:26 (12:14) Нексе – Мешков Брест 19:29 (9:17) ППД Загреб – Металург 30:28 (15:13) Вардар – Цеље ПЛ 35:27...

Топ 5 одбрани на 14 коло на СЕХА лигата

Топ 5 одбрани на 14. коло на СЕХА-лигата

РК Металург | пред една недела

Маркетинг-тимот на СЕХА -лигата ги објави петте најдобри голмански одбрани во 14. коло на СЕХА-лигата. За жал, овој пат на листата нема достигнувања на голманите на Металург. . Топ 5: 1. Иван Пешиќ , Meшков...

Голот на Јагањац е прогласен за најубав во 13 коло на СЕХА лигата

Голот на Јагањац е прогласен за најубав во 13. коло на СЕХА-лигата

РК Металург | пред една недела

Голот на левиот бек на Металург, Халил Јагањац, доби најмногу гласови во изборот на најубав гол во 13. коло во СЕХА-лигата. Овој гол Јагањац го постигна на средбата против Војводина. .

Флеш интервју на Мартин Томовски по средбата со Загреб

Флеш-интервју на Мартин Томовски, по средбата со Загреб

РК Металург | пред една недела

По средбата со Загреб, Мартин Томовски даде краток коментар за натпреварот. .

Денешни резултати во СЕХА лигата Моментална табела

Денешни резултати во СЕХА-лигата. Моментална табела

РК Металург | пред една недела

Денеска се одиграни три средби во рамките на 14. коло на СЕХА-лигата. Металург храбро се соочи со второпласираната екипа во лигата, но немаше сили за позитивен исход. Вардар, пак, премногу лесно се справи...

Александар Јовиќ Загреб ја заслужи победата

Александар Јовиќ: Загреб ја заслужи победата

РК Металург | пред една недела

По средбата Загреб – Металург, се одржа редовната прес-конференција. Своите коментари ги дадоа тренерите  и играчите на двата тима. . Александар Јовиќ: “ Верувам дека одигравме добар натпревар. Загреб...

Силниот отпор на Металург недоволен за бодови во Загреб

Силниот отпор на Металург недоволен за бодови во Загреб

РК Металург | пред една недела

Металург ја загуби средбата од 14. коло, која во Загреб ја одигра со екипата на ППД Загреб. Поразени сме со резултат 30:28 (15:13), иако во текот на целиот натпревар бевме во позиција да се бориме за двата...

Халил Јагањац стрелец на еден од петте најубави голови во 13 коло на СЕХА лигата

Халил Јагањац стрелец на еден од петте најубави голови во 13. коло на СЕХА-лигата

РК Металург | пред една недела

Бекот на Металург Халил Јагањац е стрелец на еден од петте најубави голови во 13. коло на СЕХА-лигата. Покрај Халил Јагањац, во изборот се и остварувањата на Јања Војводиќ (Вардар), Марин Сипиќ (Нексе),...

Металург замина за Загреб

Металург замина за Загреб

РК Металург | пред една недела

Македонскиот вицешампион пред малку замина за Загреб, каде утре го чека средба со екипата на ППД Загреб. Се работи за натпревар од 14. коло на СЕХА-лигата, кој е закажан со почеток во 19 часот. Овие две...

Генсхајмер цврсто на врвот на листата на стрелците во Лигата на шампионите

Генсхајмер цврсто на врвот на листата на стрелците во Лигата на шампионите

РК Металург | пред една недела

По комплетирањето на 11. коло во Лигата на шампионите, Уве Генсхајмер (ПСЖ) е закотвен на врвот на листата на стрелците. Далеку зад него е Мате Лекај (Веспрем), а уште подалеку е Андре Шмид (Р.Н.Левен). . Топ 10:

Томовски во топ 5 одбрани на 13 коло на СЕХА лигата

Томовски во топ 5 одбрани на 13. коло на СЕХА-лигата

РК Металург | пред една недела

Голманот на Металург Мартин Томовски има една од петте најдобри одбрани во 13. коло на СЕХА-лигата. Покрај Мартин Томовски, во изборот се и остварувањата на Аријан Јовиќ (ППД Загреб), Страхиња Милиќ (Вардар),...

Комплетни резултати од 11 коло на Лигата на шампионите Табели

Комплетни резултати од 11. коло на Лигата на шампионите. Табели

РК Металург | пред една недела

Комплетирано е 11. коло на Лигата на шампионите. . Резултати: Група “А“: 10.02.2018 г.: Висла Плоцк – ППД Загреб (А)  27:24 (13:10) 10.02.2018 г.: Кристијанштад – Нант (А)  26:31 (12:13) 10.02.2018 г.:...

Еурофарм Работник поразен од Филинген во Битола

Еурофарм Работник поразен од Филинген во Битола

РК Металург | пред една недела

Македонскиот претставник во осминафиналето на Челинџ-купот, екипата на Еурофарм Работник, не успеа да го искористи домашниот терен и да обезбеди предност пред реваншот во Норвешка. На врелиот терен во...

Комплетни резултати од денешните натпревари во Лигата на шампионите

Комплетни резултати од денешните натпревари во Лигата на шампионите

РК Металург | пред една недела

Завршија сите три денешни средби во Лигата на шампионите, сите три во групата “А“. Пред малку заврши дерби натпреварот меѓу екипите на Барселона и на Вардар, во кој македонскиот шампион го доживеа својот...

Денеска три средби во Лигата на шампионите

Денеска три средби во Лигата на шампионите

РК Металург | пред една недела

Денеска во Лигата на шампионите ќе се одиграат три средби, сите од групата “А“. Во 18 часот во Барселона, македонскиот шампион Вардар и гостува на Барселона. . 10.02.2018 г., 16.00 часот: Висла Плоцк –...

Денеска стартува 11 коло на Лигата на шампионите Распоред и сатница

Денеска стартува 11. коло на Лигата на шампионите. Распоред и сатница

РК Металург | пред 2 недели

По подолгата пауза, по повод ЕП во Хрватска, денеска продолжува Лигата на шампионите. На програмата се средбите од 11. коло во групите “А“ и “Б“. . Распоред и сатница: 07.02.2018 г., 19.30 часот: Кил –...

 Ланксес Арената и следната година ќе биде домаќин на Ф4 во Лигата на шампионите

“Ланксес Арената“ и следната година ќе биде домаќин на Ф4 во Лигата на шампионите

РК Металург | пред 2 недели

Од 2010 година Келн и “Ланксес Арената“ се средиште на главниот клупски ракометен настан на годината – Ф4 турнирот во Лигата на шампионите. Така ќе биде и следната година. Всушност, договорот со ЕХФ важи...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност