Какво порно гледаат Македонците Во тренд Светлана Топол  семејни врски и девојки од Чешка

Какво порно гледаат Македонците: Во тренд Светлана Топол, „семејни врски“ и девојки од Чешка

пред 7 часа - еМАГАЗИН

Иако ретко признаваат пред пријателите и семејството, поголем број македонски граѓани гледаат порно филмови. Порано тоа го правеа гледајќи видео-касети, а со појавата на интернетот ваквото „задоволство“...

Јумис мебел поради својата уникатност доби заслужено признание на МЕБЕЛ 2017

Јумис мебел поради својата уникатност доби заслужено признание на МЕБЕЛ 2017

пред 9 часа - еМАГАЗИН

На овогодинешниот Саем на мебел Jumis Luxury доби признание за најдобар експонат, кујна, во категоријата производители. Оваа компанија веќе 25 години ги креира и дизајнира едни од најуникатните парчиња...

Специјалното јавно обвинителство купува вода за 5 000 евра

Специјалното јавно обвинителство купува вода за 5.000 евра

пред 10 часа - еМАГАЗИН

Јавно обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите (СЈО) распиша оглас за набавка на вода за пиење. Проценетата вредност...

СЈО најави обвинителен акт за случајот Транспортер

СЈО најави обвинителен акт за случајот „Транспортер“

пред 10 часа - еМАГАЗИН

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) деновиве ќе поднесе обвинителен акт за случајот „Транспортер“, најави обвинителката Фатиме Фетаи, на денешната прес-конференција на СЈО. Во предметот „Транспортер“,...

Собранието во понеделник ќе гласа за новиот претседател на Комисијата

Собранието во понеделник ќе гласа за новиот претседател на Комисијата

пред 10 часа - еМАГАЗИН

Претседателот на Комисијата за прашања на изборите и именувањата ќе биде од ВМРО-ДПМНЕ, договорено е на денешната координација во Собранието. Предлогот за тоа кој ќе ја води Комисјата ќе биде соопштен...

Во милионска трансакција продадени акции од Скопски пазар

Во милионска трансакција продадени акции од „Скопски пазар“

пред 11 часа - еМАГАЗИН

Во блок-трансакција вредна 1,9 милиони денари денес на Македонската берза беа продадени 135 акции од „Скопски пазар“. Акциите се продадоа по цена од 14.550 денари за акција.

Колкави ќе бидат месечните примања на директорите на Македонски телеком

Колкави ќе бидат месечните примања на директорите на „Македонски телеком“?

пред 11 часа - еМАГАЗИН

Собранието на Македонски телеком на седницата закажана на 24 април по предлог на акционерите ќе донесе одлука за нови месечни надоместоци на неизвршните и независните членови на Одборот на директори на...

Tехнолошки форум под мотото Моќта на чистите води ќе се одржи утре

Tехнолошки форум под мотото „Моќта на чистите води“ ќе се одржи утре

пред 12 часа - еМАГАЗИН

Под мотото „Моќта на чистите води“ Ротари клуб Скопје – Интернационал, го организира вториот технолошки форум, кој ќе се одржи на 23 март 2017 година, со почеток во 18 часот, во хотелот „ТЦЦ Гранд Плаза“...

Илија Димовски е новиот претседател на Комисија за прашања на изборите и именувањата

Илија Димовски е новиот претседател на Комисија за прашања на изборите и именувањата

пред 12 часа - еМАГАЗИН

Претседателот на Комисијата за прашања на изборите и именувањата ќе биде од ВМРО-ДПМНЕ, е договорено на денешната координација во Собранието. Официјално, кој ќе биде претседател на Комисијата ќе се знае...

Третина од вкупно 71 000 фирми во Македонија се занимаваат со трговија

Третина од вкупно 71.000 фирми во Македонија се занимаваат со трговија

пред 13 часа - еМАГАЗИН

Според податоците на Државниот завод за статистика, бројот на активните деловни субјекти во Република Македонија, во 2016 година, изнесува 71.519 и во однос на 2015 година е зголемен за 1,9%. Ова зголемување...

Мистериозна голема кутија ги заинтригира скопјани

Мистериозна голема кутија ги заинтригира скопјани

пред 13 часа - еМАГАЗИН

Нешто несекојдневно го привлече вниманието на Скопјани минатиов викенд. Во недела наутро пред Скопје Сити Мол се појави џиновска Nike Air Max кутија, која согласно информациите до кои дојдовме, треба да...

Македонски Телеком повторно дел од акцијата Час на планетата Земја 2017

Македонски Телеком повторно дел од акцијата „Час на планетата Земја“ 2017

пред 13 часа - еМАГАЗИН

Македонски Телеком годинава повторно ќе се вклучи во најголемата светска волонтерска акција „Часот на планетата Земја“, преку која со симболично исклучување на светлата ќе се испрати порака за спас на...

Владата купува цвеќе за два милиони денари

Владата купува цвеќе за два милиони денари

пред 13 часа - еМАГАЗИН

Службата за општи и заеднички работи на Владата на Република Македонија распиша оглас за набавка на цвеќе и цветни аранжмани, саксиско цвеќе, сезонски расат, надворешни дрвја, саксиско цвеќе за изнајмување,...

КХВ Успешна понудата за преземање 26 4 отсто од обичните акции на Единство

КХВ: Успешна понудата за преземање 26,4 отсто од обичните акции на Единство

пред 14 часа - еМАГАЗИН

Комисијата за хартии од вредност на Република Македонија донесе Решение со кое за успешна се утврди понудата за преземање акции издадени од акционерското друштво - АД Конфекција и трикотажа "Единство"...

Лавров Се надеваме дека Западот ја сфаќа опасноста од дестабилизација на Македонија

Лавров: Се надеваме дека Западот ја сфаќа опасноста од дестабилизација на Македонија

пред 14 часа - еМАГАЗИН

Москва се надева дека западните земји ја сфаќаат опасноста од обидите за дестабилизација на ситуацијата во Македонија, изјави денеска  рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, пренесува „Спутник“....

Ристоска СЈО моментално не води истрага за ниеден медиум

Ристоска: СЈО моментално не води истрага за ниеден медиум

пред 14 часа - еМАГАЗИН

Обвинителката Ленче Ристоска на денешната прес конференција во Специјалното јавно обвинителство потенцираше дека ниту еден медиум во овој момент не е под истрага на СЈО. „Ниеден медиум не е под истрага...

Сите детали за Табла  Триста  Тотал и Тифани на СЈО

Сите детали за „Табла“, „Триста“, „Тотал“ и „Тифани“ на СЈО

пред 14 часа - еМАГАЗИН

„Табла“, „Триста“, „Тотал“ и „Тифани“ се четирите нови истраги кои Специјалното јавно обвинителство (СЈО) ги отвори денеска. ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ Јанева: Имаме докази за многу случаи на перење пари,...

Јанева Имаме докази за многу случаи на перење пари мандатот мора да ни биде продолжен

Јанева: Имаме докази за многу случаи на перење пари, мандатот мора да ни биде продолжен

пред 15 часа - еМАГАЗИН

На денешната прес конференција во Специјалното јавно обвинителство (СЈО) , Специјалната обвинителка, Катица Јанева посочи дека во СЈО имаат голем број обезбедени материјални од 2008 до 2015 година, кои...

Четири нови истраги отвори СЈО за даночно затајување и злоупотреба на службена должност

Четири нови истраги отвори СЈО за даночно затајување и злоупотреба на службена должност

пред 15 часа - еМАГАЗИН

„Табла“, „Триста“, „Тотал“ и „Тифани“ се четирите нови истраги кои Специјалното јавно обвинителство ги отвори денеска. Според обвинителката Катица Јанева, постојат материјални и вербални докази дека од...

Туфекчиевски Свириме за да се забавуваме на сцената и уживаме во тоа

Туфекчиевски: Свириме за да се забавуваме на сцената и уживаме во тоа

пред 16 часа - еМАГАЗИН

Утре на Showroom во Јавна соба гостува составот  „Дружба си е дружба, џез си е служба" во состав: Кирил Кузманов - сакс, Гордан Спасовски - клавијатура, Кирил Туфекчиевски- контрабас, Благоја Антовски-...

Тинекс гради трговски центар во Прилеп вреден 2 7 милиони евра

Тинекс гради трговски центар во Прилеп, вреден 2,7 милиони евра

пред 17 часа - еМАГАЗИН

До крајот на годината Прилеп ќе добие современ трговски центар кој ќе биде изграден на местото од стариот млечен пазар. Инвеститор е компанијата „Тинекс“, а инвестицијата ќе чини 2,7 милиони евра. Деновиве...

Македонијатурист ќе дели дивиденда

Македонијатурист ќе дели дивиденда

пред 18 часа - еМАГАЗИН

На престојното Собрание на акционери на Македонијатурист е и предлог-одлуката за исплата на дивиденда за минатата година, соопшти компанијата преку Македонската берза. Предвидената бруто сума е 75.730.513...

Кои се акционери во Македонијатурист

Кои се акционери во Македонијатурист?

пред 18 часа - еМАГАЗИН

Во Годишниот извештај за минатата година објавен на Македонската берза , Македонијатурист ја објави акционерската структура. Од бројот на издаден акции на 31.12.2016 година членови на органите што поседуваат...

Кои се членовите на Управниот и Надзорниот одбор на Македонијатурист

Кои се членовите на Управниот и Надзорниот одбор на Македонијатурист?

пред 18 часа - еМАГАЗИН

Во Годишниот извештај објавен на Македонската берза , Македонијатурист, го објави составот на Управниот и Надзорниот одбор. Во Управниот одбор се Доне Таневски, претседател, Соња Бибановска, член, Мирјана...

Турци купуваат имоти во Атина

Турци купуваат имоти во Атина

пред 18 часа - еМАГАЗИН

Пренесено од Катимерини - Атина Договоривме средба со Ела Ајдоган и Џунеит Ѓузак на плоштадот Колонаки во Атина. Турското семејство тукушто купиле стан на атинската улица „Карнеаду“ и беше во банката за...

Патнички автобус изгоре кај патарината Скопје  Тетово

Патнички автобус изгоре кај патарината Скопје - Тетово

пред 19 часа - еМАГАЗИН

Патнички автобус кој се враќал од сервис синоќа се запалил во близина на патарината Скопје - Тетово. Нема жртви и повредени, но причинета е позначителна материјална штета. Возачот на автобусот безбедно...

Во Собрание нов обид за избор на претседател на Комисијата за прашања на изборите и именувањата

Во Собрание нов обид за избор на претседател на Комисијата за прашања на изборите и именувањата

пред 19 часа - еМАГАЗИН

Во 11 часот денеска треба да продолжи координативната средба на претставниците на парламентарните групи за утврдување на предлогот за составот на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата....

Хронологија на терористички напади во Европа

Хронологија на терористички напади во Европа

пред 19 часа - еМАГАЗИН

Во вчерашнито напад во Лондон пред британскиот парламент и на Вестнимстерскиот мост во центарот на Лондон, загинаа пет луѓе и 40 се повредени. Следува хронологија на терористички напади во европски градови...

Јака Радовиш ја зголеми добивката

Јака Радовиш ја зголеми добивката

пред 19 часа - еМАГАЗИН

Јака АД Радовиш минатата година има добивка од 5.895 илјади денари соопшти компанијата преку Македонска берза. Претходната година добивката на Јака била 3.684.000 денари. Оперативните приходи лани биле 86.398 илјади денари.

Планираат зголемување на приходите Хотели Метропол годинава чекаат гости од Белгија Холандија и Полска

Планираат зголемување на приходите: Хотели Метропол годинава чекаат гости од Белгија, Холандија и Полска

пред 20 часа - еМАГАЗИН

Доколку се земат во предвид досегашните договори за престој на странски гости од земјите на Бенелукс пред се Холандија и Белгија, Полска како и балканските земји, Хотели- Метропол А.Д. Охрид за наредната...

Повеќе
КЛИКНИ
kariera.mk