Петок 17 02 2017  Недела 18 02 2017

Петок 17.02.2017 – Недела 18.02.2017

пред 3 дена - Каде вечер

Петок – 17.02.2017 : Alo Alo , Gnezdo Kitchen bar , Irish pub , Midnight , Mamas Сабота – 18.02.2017 : Irish pub , Mamas , Midnight Недела – 19.02.2017 :

Петок 10 02 2017  Недела 12 02 2017

Петок 10.02.2017 – Недела 12.02.2017

пред една недела - Каде вечер

Петок – 10.02.2017 : Gnezdo Kitchen bar , Irish pub , Mamas , Midnight Сабота – 11.02.2017 : Alo Alo , Gnezdo Kitchen bar , Irish pub , Midnight , Mamas Недела – 12.02.2017 :

Лејди Гага влезе во историјата на Супер Боул

Лејди Гага влезе во историјата на Супер Боул

пред 2 недели - Каде вечер

Лејди Гага вчера вечер настапи на полувремето на Супер Боул во Тексас, и преку своите хитови им посвети суптилна порака на политичарите. Пред својот настап пејачката изјавила дека нејзиниот настап ќе биде...

Петок 03 02 2017  Недела 05 02 2017

Петок 03.02.2017 – Недела 05.02.2017

пред 2 недели - Каде вечер

Петок – 03.02.2017 : Back Yard Birthday PARTY , Irish pub , Mamas , Midnight Сабота – 04.02.2017 : Недела – 05.02.2017 :

Трансформација на претседателот Трамп од модните стилисти

Трансформација на претседателот Трамп од модните стилисти

пред 3 недели - Каде вечер

Со оглед на фактот дека Доналд Трамп е познат по својата фризура, портокаловата боја на кожа и огромните костуми ,сега кога стана новиот претседател на САД стилистите од модниот магазин на GQ, незадоволни...

За што се добри честите сексуални односи со партнерот

За што се добри честите сексуални односи со партнерот?

пред 3 недели - Каде вечер

Истражувањата покажаа дека зголемена сексуална активност придонесува за поздрава и повеќе успешна бременост како и ин витро оплодување. Овие тврдења се поврзани со начинот на кој телото на жената еволуираше...

Совети за мажите Како да врзувате шал

Совети за мажите: Како да врзувате шал?

пред 3 недели - Каде вечер

Шалот или марамата е една од омилените модни додатоци во ладното време. Комбинирање на различни начини на врзување жал не е само за жените, бидејќи и двата пола можат да привлечат внимание со добро и убаво...

Италијански чевли со потпис на Џенифер Лопез

Италијански чевли со потпис на Џенифер Лопез

пред 3 недели - Каде вечер

Популарната пејачка и актерка Џенифер Лопез ги здружи силите со познатиот италијански дизајнер за чевли Џузепе Заноти и објави линија на луксузни чевли наречена “Џузепе за Џенифер Лопез”. Чевлите се во...

Нанесувајте го парфемот на косата ушите и папокот за подолготрајно дејство

Нанесувајте го парфемот на косата, ушите и папокот за подолготрајно дејство!

пред 4 недели - Каде вечер

Веројатно како и повеќето луѓе го нанесувате парфемот на вратот или зглобовите од дланките, но мирисот сепак таму не останува долго. Експертите откриле каде да се нанесува парфемот ако сакате подолготраен...

Петок 20 01 2017  Недела 22 01 2017

Петок 20.01.2017 – Недела 22.01.2017

пред еден месец - Каде вечер

Петок – 20.01.2017 : Gnezdo Kitchen bar , Irish pub , Mamas , Midnight Сабота – 21.01.2017 : Alo Alo , Gnezdo Kitchen bar , Irish pub , Old School caffe , Mig 21 , Square 21 , Midnight , Mamas Недела – 22.01.2017 :

Петок 13 01 2017  Недела 15 01 2017

Петок 13.01.2017 – Недела 15.01.2017

пред еден месец - Каде вечер

Петок – 13.01.2017 : Gnezdo Kitchen bar , Irish pub , Republika bar , Alo Alo , Mamas , Midnight Сабота – 14.01.2017 : Alo Alo , Gnezdo Kitchen bar , Irish pub , Old School caffe , Midnight , Mamas Недела – 15.01.2017 :

Кои се најдобрите пози на профилна фотографија за флертување

Кои се најдобрите пози на профилна фотографија за флертување?

пред еден месец - Каде вечер

На веб страниците за запознавање е голема конкуренција, а со тоа и моќта на профилната фотографија е поважна од билокога досега. Во тек е неделата за машка мода а момците од улиците на Лондон покажаа кои...

Како да ги заштитите шепите на вашето куче деновиве

Како да ги заштитите шепите на вашето куче деновиве?

пред еден месец - Каде вечер

Шефот на одделот за ветеринарна медицина од клиниката во Сараево професор Амир Захирофич зборувајќи за превенција, истакнува дека пред да ги пуштите кучиња надвор треба да им се подмачкаат шепите со глицерин...

Љубовни совети во 2017 за успешна врска

Љубовни совети во 2017 за успешна врска!

пред еден месец - Каде вечер

Не е важно дали сте во подолга или пократка врска, бидејќи секогаш постои простор за подобрување на врската, а експертите веруваат дека новата година е совршено време за промена на подобро. Експертите...

Сцени од порно филмовите кои и жените би ги испробале

Сцени од порно филмовите кои и жените би ги испробале

пред еден месец - Каде вечер

Филмовите за возрасни, не се само резервирани за мажите. Иако поголемиот дел од сексуалните авантури на овие филмови во реалниот живот не се привлечнни, постојат некои ситуации во кои жените уживаат многу....

Вторник 27 12 2016  Недела 01 01 2017

Вторник 27.12.2016 – Недела 01.01.2017

пред еден месец - Каде вечер

Вторник – 27.12.2016 : MASIT 2016 – MKC Club Restaurant Петок – 30.12.2016 : Сабота – 31.12.2016 : Недела – 01.01.2017 :

Grouper mk со најмногу освоени награди на Сајт на Годината 2016

Grouper.mk со најмногу освоени награди на Сајт на Годината 2016

пред еден месец - Каде вечер

Со вкупно освоени 4 награди, и годинава Grouper.mk беше најголем победник на вечерта на наградите “Сајт на годината за 2016 година” која по седми пат се одржа викендов во МОБ. Водечкиот сајт е прогласен...

Паровите кои готват заедно и остануваат заедно

Паровите кои готват заедно и остануваат заедно

пред еден месец - Каде вечер

Од пари до квалитетот на сексуалниот живот, постојат многу работи кои го одредуваат успехот на врската, но знаете ли дека готвењето заедно може да ја зајакне вашата врска? Во едно испитување учествувале...

Последниот Божиќ на Џорџ Мајкл

Последниот Божиќ на Џорџ Мајкл

пред еден месец - Каде вечер

Познатиот британски пејач Џорџ Мајкл (53) почина во својот дом, соопшти неговиот публицист, а пренесува Би Би Си. -Со голема жалост Ве известуваме дека нашиот сакан син, брат и пријател Џорџ упокои мирно...

Тоалетна хартија за паметни телефони во Јапонија

Тоалетна хартија за паметни телефони во Јапонија

пред еден месец - Каде вечер

Ако некогаш се најдете на меѓународниот аеродром во Токио Нарита, ќе имате можност да користите тоалето не е само обична тоалетна, но тоалетна хартија за паметен телефон. Тоалетите на овој аеродромот се...

Петок 23 12 2016  Недела 25 12 2016

Петок 23.12.2016 – Недела 25.12.2016

пред 2 месеци - Каде вечер

Петок – 23.12.2016 : Republika bar , Irish pub , Square 21 , Alo Alo , Midnight , Mamas Сабота – 24.12.2016 : Недела – 25.12.2016 :

Паметен јорган за местење кревет без обврски

Паметен јорган за местење кревет без обврски!

пред 2 месеци - Каде вечер

Местењето на креветот наутро, секако, не ви е една од омилените работа, особено ако доцните, или ако едноставно сте мрзливи. Но SmartDuvet може да го реши вашиот проблем. Станува збор за обвивка со чија...

Какви новогодишни елки имаат ѕвездите

Какви новогодишни елки имаат ѕвездите?

пред 2 месеци - Каде вечер

Новогодишните елки на познатите и оваа година се актуелни на Инстаграм. Некои трагаат по големи гламурозни изданија некои пак имаат поедноставен и автентичен стил. Сепак Божиќ е период каде треба да се...

Објавен роденденскиот портрет на кралицата Елизабета II

Објавен роденденскиот портрет на кралицата Елизабета II

пред 2 месеци - Каде вечер

Фотографија од кралицата Елизабета Втора и принцот од Велс беше објавен по повод крајот на нејзините деведесетти години, а авторот на фотографијата Ник Најт рече дека сака да направи нешто што покажува...

Мачки на инстаграм спремни за дочек на новата година

Мачки на инстаграм спремни за дочек на новата година

пред 2 месеци - Каде вечер

Инстаграм е полна со слики на неодолива мачки кои нивните сопственици ги имаат облечено во новогодишни костими. На Инстаграм е создаден и хаштаг #ChristmasCatsOfInstagram каде што е можно да се најдат...

Петок 16 12 2016  Недела 18 12 2016

Петок 16.12.2016 – Недела 18.12.2016

пред 2 месеци - Каде вечер

Петок – 16.12.2016 : Chevignon caffe , Irish pub , Alo Alo , Midnight , Mamas Сабота – 17.12.2016 : Alo Alo , Irish pub , Mamas , Midnight Недела – 18.12.2016 :

Како да направите украсна новогодишна салфетка

Како да направите украсна новогодишна салфетка?

пред 2 месеци - Каде вечер

Дали сте љубители на новогодинешните и божиќни празници? Или можеби оваа година сакате да им приредите на вашите најблиски изненадување за вечера? Знаеме дека сите премногу време и работа одвојуваме за...

Тајван го крши мразот во Азија за легализација на истополовите бракови

Тајван го крши мразот во Азија за легализација на истополовите бракови!

пред 2 месеци - Каде вечер

Тајван ќе се приклучи на Канада, Колумбија, Ирска, САД и 16 други земји кои во изминатите петнаесет години ги легализирале истополовите бракови. Сепак, ова ќе биде исклучок во Азија и Блискиот Исток, од...

Што им се случува на жените кои често имаат секс

Што им се случува на жените кои често имаат секс?

пред 2 месеци - Каде вечер

Судејќи според резултатите од една нова студија спроведена од страна на тим од Универзитетот МекГил во Канада, жените кои имаат почесто секс почесто подобро паметат. Истражување за тоа како ПВИ или пенис-вагинален...

Како до совршена шминка Користете фиксатор и топлa маскара

Како до совршена шминка: Користете фиксатор и топлa маскара!

пред 2 месеци - Каде вечер

Не постојат две особи кои имаат исто тело, кожа или коса, така што не постојат козметички производи, кои имаат ист ефект врз различни луѓе. Но, постојат трикови за совршена шминка на жените. За многу жени...

Повеќе
КЛИКНИ
kariera.mk