Lisca Линија на долна облека специјално дизајнирана за дами со облини

Lisca: Линија на долна облека специјално дизајнирана за дами со облини

Убавина и здравје | пред еден час

Овој пат имаме неколку идеи како да се погрижите за елегантен стил и заводлив избор на долна облека, и покрај тоа што имате малку повеќе облини. Долната облека во поголеми броеви вообичаено е во црна,...

ГОЛА Бившата манекенка објави фотка од нудистичка плажа

ГОЛА: Бившата манекенка објави фотка од нудистичка плажа

Убавина и здравје | пред 2 часа

Поранешната германска манекенка Хајди Клум и во петтата деценија од животот може да се пофали со изглед на кој и’ завидуваат дури и две децении помладите колешки. Изгледа дека четирите бремености не оставиле...

Прва фотографија од новородената ќерка на Кристијано Роналдо

Прва фотографија од новородената ќерка на Кристијано Роналдо

Убавина и здравје | пред 2 часа

Невенчаната сопруга на популарниот фудбалер Кристијано Роналдо, Георгина Родригез , пред два дена на свет ја донесе нивната ќеркичка Алана Мартина . Саканата на Роналдо е породи во Мадрид и роди здраво...

Стајлингот со кој популарната старлета ги збуни сите

Стајлингот со кој популарната старлета ги збуни сите

Убавина и здравје | пред 2 часа

Популарната американска старлета и ѕвезда на реалното шоу „Во чекор со Кардашијан“, Ким Кардашијан (38) , присуствуваше на венчавката на познатата тенисерка Серена Вилијамс , на која се појави во издание...

Кристина Арнаудова објави фотографија од која нејзините колешки би се срамеле

Кристина Арнаудова објави фотографија од која нејзините колешки би се срамеле

Убавина и здравје | пред 6 часа

Познатата пејачка Кристина Арнаудова е доста активна на социјалните мрежи, каде објавува фотографии од себе или пак пријателите, семејството и слично. Но, овој пат, Арнаудова објави фотка каква што 90%...

ТРЕСЕ ЛИ ТРЕСЕ Јелена Карлеуша ги покажа способностите на својот задник

ТРЕСЕ ЛИ ТРЕСЕ: Јелена Карлеуша ги покажа способностите на својот задник

Убавина и здравје | пред 7 часа

Јелена Карлеуша по кој знае кој пат ја „изненади“ јавноста на социјалните мрежи, односно преку нејзиниот профил на Инстаграм. Овој пат предност му даде на својот задник, кој мора да се признае дека изгледа...

Дознајте кој хороскопски знак се крие вашата сродна душа

Дознајте кој хороскопски знак се крие вашата сродна душа

Убавина и здравје | пред 9 часа

Секоја љубовна врска е различна, со свои позитивни и негативни страни, но изгледа кај некои парови работите се одвиваат многу полесно отколку кај други. Станува збор за љубовната компатибилност помеѓу...

Рецепт на денот  Рајско пилешко месо

Рецепт на денот: „Рајско“ пилешко месо

Убавина и здравје | пред 10 часа

Состојки: 200 г пилешко бело месо 50 г моцарела 20 г гауда 1 дл кисела павлака 20 г шунка 20 г горгонзола 1 дл неутрална павлака 1 јајце 2 тиквички 2 парчиња тост-леб 10 г пиперка 10 г шампињони 10 г модар...

Дневен хороскоп за вторник 21 11 2017

Дневен хороскоп за вторник (21.11.2017)

Убавина и здравје | пред 21 часа

Овен Ќе истражувате и ќе пребарувате по некои податоци за да дознаете информации за некои минати работи. Ова е период кога ќе се сретнувате со некои стари пријатели. Не преземајте нови проекти, туку размислете...

ЛАНА МАРИЈА Ова е ќеркичката на водителката Милена Антовска

ЛАНА МАРИЈА: Ова е ќеркичката на водителката Милена Антовска

Убавина и здравје | пред 21 часа

“Мајчинството е нешто во кое уживам секој ден и се радувам како првиот момент кога ја здогледав. Да си мајка значи да научиш што е несебичност, што значи повеќе да не си приоритет самата себеси. Сфаќаш...

Овие хороскопски знаци не можат да се поднесат едни со други

Овие хороскопски знаци не можат да се поднесат едни со други

Убавина и здравје | пред 22 часа

Овен – Терезија Овенот секогаш ќе ја води нерешителната Терезија. Тој се смирува со нејзината рамнотежа и учи за дипломатските односи и правила. Проблемот може да настане кога Овенот е во фаза на акција,...

Љиља Петровиќ менаџерката на Тоше по 10 години го посети неговиот гроб

Љиља Петровиќ, менаџерката на Тоше по 10 години го посети неговиот гроб

Убавина и здравје | пред 22 часа

Поминаа десет години откако загина нашата најголема, најдобра и најомилена музичка ѕвезда на овие простори, Тоше Проески . Сите знаеме дека за неговата кариера се грижеше менаџерката Љиља Петровиќ , која...

НОВО РАБОТНО МЕСТО Ракометарот Игор Карачиќ направи трансфер

НОВО РАБОТНО МЕСТО: Ракометарот Игор Карачиќ направи „трансфер“

Убавина и здравје | пред 22 часа

Еден од најдобрите ракометари во Европа, бекот на РК Вардар, Игор Карачиќ во случај еден ден да остане без ангажман, нема да биде никаков проблем за неговата егзистенција. Тој на својот профил на Инстаграм...

ОД ВОДИТЕЛКА СТАНА ФИТНЕС МОДЕЛ Погледнете како изгледа денес Марија водителката на Во бело

ОД ВОДИТЕЛКА СТАНА ФИТНЕС-МОДЕЛ: Погледнете како изгледа денес Марија, водителката на „Во бело“

Убавина и здравје | пред 22 часа

Можеби не многу, но дел сигурно се сеќаваат на убавата Марија Стојниќ , која пред неколку години ја водеше специјализарната емисија за свадби „Во Бело“. Таа и во тоа време важеше за една од нашите најзгодни...

ЌЕ ГО ГЛЕДАТЕ ПОВЕЌЕ ПАТИ Лила во црна неметка од која ѕирка

ЌЕ ГО ГЛЕДАТЕ ПОВЕЌЕ ПАТИ: Лила во црна неметка од која ѕирка…

Убавина и здравје | пред 22 часа

После ова видео на познатата водителка Лила Филипoвска може само да заклучиме дека таа нема конкуренција и изгледа дека уште долго време нема да ја има. Таа на својот профил на Инстаграм објави видео на...

ОТКРИЕНИ Омилените парфеми на познатите дами

ОТКРИЕНИ: Омилените парфеми на познатите дами

Убавина и здравје | пред еден ден

Познато е дека парфемите откриваат многу за личноста на оној што ги носи. Тие се нешто по што дефинитивно можеме да бидеме забележани и запаметени. Во продолжение ви ги откриваме омилените парфеми на познатите...

АМА 2017 Највпечатливите тоалети на црвениот килим

АМА 2017: Највпечатливите тоалети на црвениот килим

Убавина и здравје | пред еден ден

Вчеравечер се одржа доделувањето на  американските музички награди (American Music Awards 2017), на кое учествуваа многубројни ѕвезди, вклучувајќи ги најголемите музички имиња. Во продолжение на текстот,...

Страстна боја во студена сезона избор што ја урива монотонијата

Страстна боја во студена сезона: избор што ја урива монотонијата

Убавина и здравје | пред еден ден

Прегрнете ги модните трендови и испробајте ја црвената нијанса која ќе ве исполни, стопли и ќе ви даде посебна нота на севкупниот изглед. Црвената е „жешка“ боја на сезоната и доста од трендовите се фокусираат...

Алесандра Амбросио ги остави крилјата и одлета од Викторијас сикрет

Алесандра Амбросио ги остави крилјата и „одлета“ од „Викторијас сикрет“

Убавина и здравје | пред еден ден

Александра Амбросио веќе нема да биде ангел на „Викторијас сикрет“. Имено, по 12-годишната соработка со луксизниот бренд, Александра ќе ги остави своите „крилја“ и ќе „одлета“ далеку… Во петокот вечерта...

5 дневно 24 часовно доживување исполнето со иновативни производи и услуги од дизајнери и врвни брендови од цела Европа

5-дневно, 24-часовно доживување исполнето со иновативни производи и услуги од дизајнери и врвни брендови од цела Европа

Убавина и здравје | пред еден ден

Како и секоја година, така и оваа, „Јавна соба“ ( Public Room ) сo огромна радост ви го претставува новото издание на Неделата на дизајн во Скопје! Станува збор за креативно 5-дневно , 24-часовно доживување...

 Убавина и здравје денес и утре ви подарува два одлични производа

„Убавина и здравје“ денес и утре ви подарува два одлични производа

Убавина и здравје | пред еден ден

Драги наши, продолжува „У&З-ноемвриската лавина на подароци“ , а денес на „репертоарот“ е еден одличен производ на нашиот добар пријател „Симпли мел“. Станува збор за крем од дуња Dr. Hauschka – единствениот...

Тотална катастрофа на црвениот килим Прво градите а потоа и задникот на мегдан

Тотална „катастрофа“ на црвениот килим: Прво градите, а потоа и задникот на мегдан!

Убавина и здравје | пред еден ден

Популарната шпанска водителка Адријана Абенија (33) доживеа тотална катастрофа на црвениот килим. Имено, убавата водителка на доделувањето на наградите за маж на годината во Мадрид се појави во исклучително...

Дефинитивно ќе стиснете replay  Ти си мојот сон

Дефинитивно ќе стиснете „replay“: Ти си мојот сон

Убавина и здравје | пред еден ден

Денес излезе видеозаписот на песната „Ти си мојот сон“ со која групата „Риплеј“ се пласира во финалето на годишениот музички фестивал „Макфест“. „Се надеваме дека успеавме да го направиме по сечиј вкус“...

КАКВА ТРАНСФОРМАЦИЈА Го испеа хитот Кеш  а денес изгледа

КАКВА ТРАНСФОРМАЦИЈА: Го испеа хитот „Кеш“, а денес изгледа…

Убавина и здравје | пред еден ден

Јавноста ја запозна пред неколку години кога го испеа големиот хит „ Кеш “, а од тогаш досега, кај неа се случи трансформација во вистинска смисла на зборот. Ако се направи споредба пред неколку години...

 Убавина и здравје денес ви подарува два одлични производа

„Убавина и здравје“ денес ви подарува два одлични производа

Убавина и здравје | пред еден ден

Драги наши, продолжува „У&З-ноемвриската лавина на подароци“ , а денес на „репертоарот“ се дури два производи на нашиот добар пријател „Симпли мел“. Првиот е крем од дуња Dr. Hauschka – единствениот придоден...

Есен во знакот на бројот 10 за добивки на НовоЛото 7 34

Есен во знакот на бројот 10 за добивки на НовоЛото 7/34

Убавина и здравје | пред еден ден

На 24 октомври во 87-то коло Ново Лото 7/34 , ја добивме 18-та седумка на архитектот Ѓорѓи Лазовски , кој пополнил 10 комбинации, од кои една му донесе 6.000.000,00 денари. На 15 ноември во 91-то коло,...

Нови елегантни свечени креации на Елена Лука

Нови елегантни свечени креации на „Елена Лука“

Убавина и здравје | пред еден ден

Во пресрет на празниците, модната куќа Елена Лука дизајнираше специјализирана линија свечени креации во духот на празничната атмосфера. „Овој период од годината, традиционално креираме уникатна линија...

Неверојатни попусти од 20 до 70

Неверојатни попусти од 20% до 70%!

Убавина и здравје | пред еден ден

На 24 ноември, на www.topshop.com.mk или во некој од „Топ-шоп“ салоните, ќе ги најдете најдобрите Black Friday понуди на огромната палета производи. Ве очекуваат неверојатни попусти од 20% до 70%! Вистински...

Промотивна акција на вашите омилени хулахопки

Промотивна акција на вашите омилени хулахопки!

Убавина и здравје | пред еден ден

Од денеска започнува најдобрата акција во градот – Пенти Манија. За време на акцијата сите љубители на Пенти дезенирани хулахопки може ги најдат своите омилени модели намалени до -40%, со почетна цена...

НИКОГАШ ТОЛКУ ПРОВОКАТИВНА Емина Јаховиќ гола и мускулеста

НИКОГАШ ТОЛКУ ПРОВОКАТИВНА: Емина Јаховиќ гола и мускулеста

Убавина и здравје | пред еден ден

Пејачката Емина Јаховиќ објави многу провокативен спот за нумерата „ Карма “, каде провладуваат доста разголени сцени. Емина не се срамела да ги покаже своите мускули, но и да соблече се од себе. Инаку,...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност