АЛАРМАНТНО ПИСМО НА ДОКТОР ОД ГЕРМАНИЈА  Помош Мигрантите не се луѓе туку животни шират сида и сифилис нѐ тепаат а ние мора да молчиме

АЛАРМАНТНО ПИСМО НА ДОКТОР ОД ГЕРМАНИЈА | “Помош. Мигрантите не се луѓе туку животни, шират сида и сифилис, нѐ тепаат, а ние мора да молчиме!“

Кукурику | пред 12 минути

Чешки лекар со отворено писмо проговорила за страшните искуства од клиниката во Минхен, која прима мигранти од целиот свет. “Полицијата ги чува клиниките, болниците и амбулантите, бидејќи тие луѓе се непредвидливи”,...

Експертите го реконструирале лицето на Исус Христос ќе бидете изненадени како тој всушност изгледал Видео

Експертите го реконструирале лицето на Исус Христос, ќе бидете изненадени како тој всушност изгледал! Видео

Кукурику | пред 2 часа

Уште од почетокот на Христијанството, Исус е прикажан како русокос, висок, со светол тен и светли очи. Никој не знае како Исус изгледал, но научниците со помош на податоците и науката се обидоа да го реконструираат...

Денеска е Св Архангел Михаил

Денеска е Св. Архангел Михаил

Кукурику | пред 4 часа

Главниот празник на свети архангел Михаил се празнува на 8 ноември (јулијански календар). Се вика Собор на свети архангел Михаил. Денес, пак, црквата утврдила да се празнува споменот на неговите чуда што...

Марихуаната како превенција од епилептични напади

Марихуаната како превенција од епилептични напади

Кукурику | пред 13 часа

Хемискиот состав присутен во марихуаната може да помогне во превенција на напади на епилепсија, покажува истражување спроведено на Њујорк универзитетот. Станува збор за канабидиол, една од главните активни...

За време на бременоста е добро да се конзумира црно чоколадо

За време на бременоста е добро да се конзумира црно чоколадо

Кукурику | пред 13 часа

Канадски научници утврдиле дека умереното конзумирање на црно чоколадо (30 грамови дневно) за време на бременоста, поволно влијае врз развојот на фетусот. Црното чоколадо е богато со флавоноиди што ја...

Десет особини на убавите жени

Десет особини на „убавите“ жени

Кукурику | пред 13 часа

Жените често запаѓаат во очај поради убавината, држат строги диети и се подложуваат на пластична хирургија. Но, кога станува збор за убавината не е се во физичкиот изглед. Луѓето кои на прв поглед изледаат...

Зошто новороденчињата имаат сини очи

Зошто новороденчињата имаат сини очи

Кукурику | пред 13 часа

Новороденчињата се раѓаат со сини очи, но ако родителите немаат сини очи тоа по неколку месеци ќе се промени. Бебињата најчесто се раѓаат со темносини или синосиви очи, а до првиот роденден тие се менуваат,...

Глувците можат да го запрат стареењето можат ли и луѓето

Глувците можат да го запрат стареењето, можат ли и луѓето?

Кукурику | пред 14 часа

Како што вели легендата, шпанскиот истражувач Хуан Понсе де Леон ја барал митската Фонтана на младоста, кога наместо неа ја открил Флорида. Сепак, излегло дека не морал да оди толку далеку бидејќи фонтаната...

САД во Србија подготвуваат медиумски десант на Русија

САД во Србија подготвуваат медиумски десант на Русија!

Кукурику | пред 14 часа

САД и нејзините НАТО сојузници се подготвуваат за жестока антируска медиумска офанзива во Србија! Конгресот одобри пари за спротивставување на руското влијание на Балканот, кое вклучува покренување на...

Поранешен агент на британската служба МИ6 подготви три плана за убиство на Милошевиќ еден од нив го искористивме за принцезата Дајана

Поранешен агент на британската служба: МИ6 подготви три плана за убиство на Милошевиќ, еден од нив го искористивме за принцезата Дајана

Кукурику | пред 14 часа

Документарниот филм „Валкана игра” повторно во јавноста потсети на тезите на поранешниот агент на MИ6, Ричард Томлинсон дека оваа разузнавачка служба планирала да го убие Слободан Милошевиќ, поранешен...

Путин доживеа неочекуван пораз среде Москва

Путин доживеа неочекуван пораз среде Москва

Кукурику | пред 14 часа

Коалицијата на либералните опозициски партии оствари неочекуван успех на локалните и регионалните избори во Русија. Коалицијата победи во повеќе изборни единици во Москва, вклучувајќи ја и таа во која...

Документи стари 30 години Трамп бил поврзан со мафијата

Документи стари 30 години: Трамп бил поврзан со мафијата?

Кукурику | пред 15 часа

Планот на Доналд Трамп да изгради и покрене прво казино во Сиднеј бил стопиран поради наводна поврзаност на неговиот конзорциум со мафијата. Актуелниот американски претседател во 1987 година заедно со...

СРЕДСТВАТА ЗА ЧИСТЕЊЕ ГО ЗГОЛЕМУВААТ РИЗИКОТ ОД ФАТАЛНАТА БЕЛОДРОБНА БОЛЕСТ

СРЕДСТВАТА ЗА ЧИСТЕЊЕ ГО ЗГОЛЕМУВААТ РИЗИКОТ ОД ФАТАЛНАТА БЕЛОДРОБНА БОЛЕСТ

Кукурику | пред 23 часа

“Прво се јавува отежнато дишење, недостаток на здив и повремени напади на кашлање …” Употребата на средствата за белење и вообичаените средства за чистење во домаќинството го зголемуваат ризикот од потенцијално...

Отстранете ја оваа намирница од вашата исхрана и уништете го туморот во корен

Отстранете ја оваа намирница од вашата исхрана и уништете го туморот во корен

Кукурику | пред еден ден

Погледнете што е најчестиот причинител за рак, а го јадеме секој ден. Една неодамнешна студија спроведена од група истражувачи од Универзитетот во Калифорнија, во Сан Франциско открила дека постои состојка...

Еве што ве чека во љубовта и на работа од 18 до 24 септември

Еве што ве чека во љубовта и на работа од 18 до 24 септември

Кукурику | пред еден ден

Оваа недела ќе ја испитувате целта на вашата романтична врска. Премногу внимание посветувате на детали, наместо да гледате на суштината. Во вторник, Венера влегува во знакот на Вагата и останува таму до...

Летечки автомобил на Саемот во Франкфурт  Видео

Летечки автомобил на Саемот во Франкфурт | Видео

Кукурику | пред еден ден

Покрај класичните моторни возила на четири тркала, на франкфуртскиот авто-салон што се одржува деновиве, изложен е и автомобил кој освен по асфалт, може да „вози” и во воздух. Имено, на 67. Меѓународен...

 Ралф Лаурен  часовник од 206 000 долари

„Ралф Лаурен“ – часовник од 206.000 долари

Кукурику | пред еден ден

„Ралф Лаурен Минут Рипитер“ е нов неверојатен часовник, базиран на „Слим класик“ моделите на овој бренд. Тој го поседува истото тенко куќиште како и „Слим Класик“ моделите, што е окарактеризиран со широка...

Октоберфест во првиот викенд го посетиле 600 000 луѓе  Нашиве бледи бледи бледи  јадни

Октоберфест во првиот викенд го посетиле 600.000 луѓе | Нашиве бледи, бледи, бледи … јадни

Кукурику | пред еден ден

Околу 600.000 луѓе го посетиле годинешниот фестивал на пивото во Минхен, Октоберфест, во првиот викенд. Организаторите го оценуват тоа како слаба посетеност, иако е повисока од онаа од првите два дена...

Во наредните 30 години човештвото ќе ја открие тајната за вечниот живот

Во наредните 30 години човештвото ќе ја открие тајната за вечниот живот

Кукурику | пред еден ден

Еден од професорите на Универзитетот за сингуларност во Сицилиумската долина, Хосе Луис Кордеиро нагласува во интервју дека постојат  експерименти со кои ќе се докаже дека има можности за подмладување...

Еве која е најдобра возраст за женидба и мажење

Еве која е најдобра возраст за женидба и мажење

Кукурику | пред еден ден

Научниците: “Оние кои чекаат најчесто не сакаат да стапат во брак, па и разводите се почести!” Истражувањето кое неодамна го спроведе Универзитетот во Јута покажало дека брачните двојки кои најмалку се...

Оваа мајка на прв поглед изгледа среќно додека го води своето дете на училиште Но внимателно погледнете

Оваа мајка на прв поглед изгледа среќно додека го води своето дете на училиште. Но, внимателно погледнете …

Кукурику | пред 2 дена

… нема да можете да им поверувате на сопствените очи … Времето е злато. Уверете се сами во тоа со оваа приказна. Мајките многу се жртвуваат за своите деца. Но, дури и понекогаш, и покрај тоа што не сакаат...

2 збунувачки загатки кои го разжестија целиот интернет

2 збунувачки загатки кои го разжестија целиот интернет

Кукурику | пред 2 дена

Сложувалки, загатки и крстозбори се одличен начин да го задржите вашиот мозок активен и во форма, како и да ја развивате својата интелигенција. Тие ви овозможуват светот да го набљудувате од друг агол...

Еден од овие листови носи важна порака за вас Изберете кој најмногу ви се допаѓа

Еден од овие листови носи важна порака за вас! Изберете кој најмногу ви се допаѓа!

Кукурику | пред 3 дена

Пред вас се шест различни типови лисја, треба добро да ги погледнете и да го одберете оној кој најмногу ве привлекува. За подобро да разберете, луѓето направиле многу тестови кои во тоа им помагаат. Еден...

Нов обид на научниците  Направена е реконструкција на лицето на Марија Магдалена  Видео

Нов обид на научниците | Направена е реконструкција на лицето на Марија Магдалена | Видео

Кукурику | пред 3 дена

Врз основа на остатоците од древен череп, за кој се верува дека ѝ припаѓал на Марија Магдалена, научниците направиле реконструкција на нејзиното лице. Во средновековниот град во јужниот дел на Франција,...

Еве зошто не треба да спиете со главата кон север

Еве зошто не треба да спиете со главата кон север

Кукурику | пред 3 дена

Сигурно сте ги слушнале постарите луѓе како велат дека не треба да спиете со главата свртена кон север? Но, дали е тоа суеверие или во овие приказни има вистина? Изгледа дека сепак има. Најновите истражувања...

ЌЕ РОДИМЕ ГЕНИЈАЛЦИ ПА ОД НИВ ПРАВИМЕ ДЕБИЛИ Текстот на една мајка предизвика бура во јавноста

ЌЕ РОДИМЕ ГЕНИЈАЛЦИ, ПА ОД НИВ ПРАВИМЕ ДЕБИЛИ! Текстот на една мајка предизвика бура во јавноста

Кукурику | пред 3 дена

Текстот на една мајка од Србија овие денови предизвика лавина од интересирање и коментари како заради темата со која се занимава, така и заради истите мислења кои преовладуваат меѓу читателите. Сите се...

Судири меѓу полицијата и демонстранти во Сент Луис

Судири меѓу полицијата и демонстранти во Сент Луис

Кукурику | пред 4 дена

A member of the St. Louis County Police Department points his weapon in the direction of a group of protesters in Ferguson Американската полиција во градот Сент Луис минатата ноќ употреби солзавец за растерување...

Ураганот Норма се приближува кон северозападниот дел на Мексико

Ураганот Норма се приближува кон северозападниот дел на Мексико

Кукурику | пред 4 дена

Тропската бура Норма која се појави во источниот дел на Тихиот Океан, прерасна во ураган и се движи кон северозападната мексиканска сојузна држава Баха Калифорнија. Се очекува Норма да ги погоди јужните...

Бурата Хозе повторно прерасна во ураган

Бурата Хозе повторно прерасна во ураган

Кукурику | пред 4 дена

Циклонот Хозе, кој претходно од ураган ослабна на тропска бура, повторно доби на интензитет достигнувајќи ураганско ниво од прва категорија, соопшти американскиот Национален центар за урагани. Како што...

Тежок рапосред на Вардар во Лигата на шампиони до крајот на годината

Тежок рапосред на Вардар во Лигата на шампиони до крајот на годината

Кукурику | пред 4 дена

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во соработка со клубовите и телевизиите кои ќе вршат преноси од Лигата на шампионите сезонава, ги одреди термините на натпревраите на европскиот првак Вадар со крајот...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност