Кифлички во 5 чекори И оние кои не се снаоѓаат најдобро во кујната лесно можат да ги подготват

Кифлички во 5 чекори: И оние кои не се снаоѓаат најдобро во кујната, лесно можат да ги подготват

Боза | пред еден ден

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * 1кг брашно * мало лажиче сол * 7дл млеко * 2дл масло * 1 свеж квасец (или 3 суви) * 1 жолчка за премачкување НАЧИН НА ПОДГОТОВКА: Измешајте го брашното, солта, кавсецот и млекото и...

Игра за мозокот Ќе погодам колку години имаш

Игра за мозокот: Ќе погодам колку години имаш!

Боза | пред еден ден

Со помош на овој математички трик ќе откриете колку години има даден човек со само неколку пресметки. Замислете број од 1 до 10. Помножете го со 2. Додадете 5. Помножете го резултатот со 50. Ако роденденот...

Уште еден холивудски пар стави крај на врската

Уште еден холивудски пар стави крај на врската

Боза | пред еден ден

Славната пејачка, актерка и оскаровка Џенифер Хадсон зад себе има успешна кариера, но очигледно не и среќен приватен живот. Џенифер и нејзиното момче раскинаа после 10 години врска. Од 2008. година,  Џенифер доживеала...

Лушпата од банана како прочистувач на вода

Лушпата од банана како прочистувач на вода

Боза | пред еден ден

Истражувачите од бразилскиот институт откриле дека лушпата од бананата може да се користи за прочистување на водата. Всушност тоа е традиционален начин на чистење на водата од хемикалиите, отровите и бактериите....

Елегантен дом во бела боја

Елегантен дом во бела боја

Боза | пред еден ден

Апартманот кој денеска ќе ви го представиме е навистина простран и е во бела боја. Домот се наоѓа во Шведска. Тој е едноставен, светол и се во него е обединето. Апартманот е со отворен план. Трепезаријата,...

Генетиката е чудо 5 работи кои жената ги наследува од мајката

Генетиката е чудо: 5 работи кои жената ги наследува од мајката

Боза | пред еден ден

Здравствената состојба на жената, многу често зависи од здравјето на нејзината мајка. Така, некои работи се генетски предодредени и гледајќи на мајката може на време да се откријат и елиминираат некои...

Ваквиот режим на исхрана засекогаш ќе ве ослободи од целулитот

Ваквиот режим на исхрана засекогаш ќе ве ослободи од целулитот!

Боза | пред еден ден

Не треба да направите никакви посебни промени во вообичаеното мени на исхрана. Потребно ви е само трпение, упорност и постепеност во намалувањето на калориите и количините на внесената храна. Во текот...

Модерни капути за сезоната есен зима

Модерни капути за сезоната есен/зима

Боза | пред еден ден

Иако можеби не изгледа така поради високите температури, всушност зимата не чека веднаш зад аголот, па затоа би било добро да ја дочекаме подготвени. Покрај големите џемпери кои се актуели оваа есен и...

Сексот низ годините

Сексот низ годините!

Боза | пред еден ден

Секој човек доживува различно сексуално искуство низ годините. Ова се универзални вистини кои ќе ни помогнат да се разбереме и да го разбереме спротивнитот пол. Сексот на 20: Жени одамна сте ја изгубиле...

Со лимон и чисто Арганово масло избелете ја темната кожа меѓу препоните

Со лимон и чисто Арганово масло избелете ја темната кожа меѓу препоните

Боза | пред еден ден

Голем број на дами имаат проблеми со темната кожа по линијата на гаќичките и на препоните и иако тој проблем е многу непријатен, не е неизлечлив. Решение на овој проблем се многубројните препарати за избелување...

Стил на денот

Стил на денот

Боза | пред 4 дена

Ова е денешниот избор на Боза за комбинација на денот

Главна причина поради која немате среќа во љубовта

Главна причина поради која немате среќа во љубовта

Боза | пред 4 дена

Откријте ја вистинската причина поради која често сте сами и немате среќа во љубовта… Колку и да се трудите, од врска во врска, едноставно не оди. Немате, па немате среќа во љубовта и постојано, како во...

Здрава и ефикасна диета со компири

Здрава и ефикасна диета со компири

Боза | пред 4 дена

Често се смета дека компирите воопѓто не се за луѓето кои сакаат да се борат со килограмите. Во реалноста, сепак тоа не е точно. Прво во 100гр компири има само околу 80 калории. И второ, во овој производ...

Торбички со сода против лоша миризба на чевлите

Торбички со сода против лоша миризба на чевлите

Боза | пред 4 дена

Ако имате проблем со миризбата на чевлите, не го заборавајте овој лесен начин за дезинфекција. Едноставно, секоја вечер поставувајте во нив сода бикарбона, која ги уништува бактериите и ја отстранува лошата...

Ваков дом секој би посакал

Ваков дом секој би посакал

Боза | пред 4 дена

Денеска ке ви претставиме уште еден фантастичен проект од полскиот архитект од компанијата Archon. Погледенете ја феноменалната куќа “Werbenach”, во која доминираат “сочни” бои и модерни детали. Домот...

Во Бразил девојките се мажат без долна облека

Во Бразил девојките се мажат без долна облека

Боза | пред 4 дена

Знаеме дека бразилките се доста отворени, но не мислевме дека дури до толку. Најжешките убавици преферираат да склучат брак, без да носат долна облека! И замислете – станува збор и за црковен брак! Не...

 Златно млеко против артритис и убиец на канцерогени клетки

“Златно млеко” против артритис и убиец на канцерогени клетки

Боза | пред 4 дена

Златното млеко е познато со векови и е одличен лек за подобрување на општата здравствена состојба и зајакнување на имунитетот. Ако сакате да сте здрави и да се заштитите од многу болести, меѓу кои и оние...

Каков е вашиот темперамент во зависност од хороскопскиот знак

Каков е вашиот темперамент во зависност од хороскопскиот знак?

Боза | пред 4 дена

Сите знаеме дека хороскопските знаци се делат на 4 групи – огнени, водени, воздушни и земни. Според експертите секој еден карактер одговара на соодветниот природен елемент. Каков е вашиот темперамент во...

Карамел коцки

Карамел коцки

Боза | пред 4 дена

Состојки: тесто : 100 гр маст или маргарин 1 јајце 250 гр брашно ½ прашок за печиво 50 мл млеко 100 гр шеќер фил: 300 гр шеќер 500+50 мл млеко 50 гр брашно Подготовка: Во еден сад со вилушка се матат маста...

Националниот Парк Lencois Maranhenses Бразил  место кое мора да го посетите

Националниот Парк Lencois Maranhenses, Бразил – место кое мора да го посетите !

Боза | пред 4 дена

Перфектен одмор, во секоја смисла е токму ова место. Ако се одлучите да го посетите, Вие ќе се заљубите во него поради несекојдневната убавина која ја има… Замислете слика од неколку пустини во снежно...

 Индиго децата  мит или нова раса

„Индиго“ децата – мит или нова раса!

Боза | пред 5 дена

За феноменот „индиго“ се зборува многу последните неколку години, но не сите се така добро упатени во оваа сензационална појава! Најпрво се почнува од родителите, кои забележуваат необично однесување кај...

Уникатен рецепт од лук и масло против болки во зглобовите

Уникатен рецепт од лук и масло против болки во зглобовите

Боза | пред 5 дена

Еве еден лесен и ефективен начин, да ја подобриме подвижноста на зглобовите во домашни услови. Рецептата содржи само лук и сончогледово масло. Таа ќе ви овозможи нормално движење и ќе ја отстрани болката...

Тава со модри патлиџани и наут

Тава со модри патлиџани и наут

Боза | пред 5 дена

Состојки: 1-2 модри патлиџани исечени на кругови 1 кромид исечен на кругови 2-4 чешниња лук 800 г домати 2 лажици доматно пире 430 г сварен и исцеден наут 3 лажици ситно сечкан магдонос 3 лажици ладно...

7 те смртни гревови на успехот

7-те смртни гревови на успехот

Боза | пред 5 дена

Успехот е долго патување и најголемите пречки со кои може да ве соочи, се еве овие. Не ги допуштајте! Луѓето околу вас не ве поддржуваат Повеќето успешни луѓе во почетокот биле сметани за луди или биле...

3 неверојатни идеи како да носите шал

3 неверојатни идеи како да носите шал

Боза | пред 5 дена

Неверојатно е колку многу различни начини за носење и врзување на шал можат да се измислат! Досега сме ви покажале какви ли не варијанти, но секогаш се покажува дека има уште што да не изненади. Како на...

Направете домашен Доместос

Направете домашен “Доместос”

Боза | пред 5 дена

Не е средство полно со хемикалии, а успешно риба и чисти баш како и прочуениот доместос. Секако, не е потребо да се потенцира дека многу поубаво мириса. За ова чудотворно средство ќе ви биде потребно:...

Сируп кој го топи салото по 1 сантиметар на ден

Сируп кој го топи салото по 1 сантиметар на ден

Боза | пред 5 дена

Овој сируп ќе ви помогне да ги елиминирате маснотиите и вишокот вода од организмот, а покрај тоа ќе ви го забрза мозокот, подобри помнењето, слухот и видот. Главна состојка е свежиот рен, богат со витамин...

Најдобра поза за правење на бебе

Најдобра поза за правење на бебе

Боза | пред 5 дена

Ве боли грбот? Бремени сте? Имате проблем со самодоверба и покажување на телото? Нема ситуација во која квалитетната секс поза не може да се реши. Во продолжение откријте која поза треба да ја одберете...

Колку брчки е нормално да имате на 20 30 и 40 години

Колку брчки е нормално да имате на 20, 30 и 40 години?

Боза | пред 5 дена

Отприлика до 25-та година од животот трае растот и развојот на жените, а првите брчки стануваат видливи по средината на 20-тите години. Поради хормоналната нерамнотежа, регенерацијата и производството...

Стил на денот

Стил на денот

Боза | пред една недела

Погледнете го нашиот денешен предлог:

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност